atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lezbo - episkopāts.
Merlins
Iesūtīts: 2009.05.29 08:34:18
Nu re, Zviedrijas baznīca, kas pirmā no luteāņu baznīcām ieviesa sieviešu ordināciju, tagad Stokholmas diecēzē ir ievēlējusi par bīskapi lezbieti, kas dzīvo reģistrētā savienībā ar citu sievieti. Konsekvents solis, kas arī bija sagaidāms. Ja esi teicis "a", agri vai vēlu jāsaka arī "b".
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.20 23:43:19
Aivars

Džeki ar laiku atrādās kas viņi ir. Jeans turējās , līdz izpauda , ka ir pamatīgā histērijā pret lielākajām konfesijām.
Man jau arī daži draugi skatās uz antikrista fenomenu. Nesen biju Medžogorē, gribēju savām acīm redzēt .....domāju , tur būs daži dīvaiņi , bet tur katru dienu tūkstošu straumes plūst no visas pasaules kalnā , lejā...dievkalpojumi tur notiek katru dienu un cilvēki aiz baznīcas ir katru vakaru no puspasaules tūkštoši , tāda baznīca zem klajas debess.
Katrs taču var kaut ko tādu realizēt. Kaut vai mēs kākā Krimuldā uttt. Man bija ļoti interesanti. Tur parādījusies kalna pakājē bērniem Marija padomju laikos. Bērni tika pārbaudīti pat atsevišķās kamerās, bet vienā laikā reizē viņus visus uzrunājusi Marija. tas ir fenomens.
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.20 23:47:42
Aivars

Tur ir tādi lūdzēji tagad , kuri saņem garā ziņas no Marijas. tad , kad es biju vēsts bija priekš manis šokejoša. marija uzrunāja katoļus lasīt Bībeli. Tā kā mēs autobusā bijām tikai daži luterāņi, tad vienā brīdī priesterim tika uzdoti dažādi jautājumi rakstot zīmītes. Piem. priesteris atbildēja par luterāņiem šo to, ..principā luterāņi ir atšķīrušies no Baznīcas.... nu , mēs luterāņi arī pieteicām , lai uzdod mums jautājumus.
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.20 23:47:44
Aivars

Tur ir tādi lūdzēji tagad , kuri saņem garā ziņas no Marijas. tad , kad es biju vēsts bija priekš manis šokejoša. marija uzrunāja katoļus lasīt Bībeli. Tā kā mēs autobusā bijām tikai daži luterāņi, tad vienā brīdī priesterim tika uzdoti dažādi jautājumi rakstot zīmītes. Piem. priesteris atbildēja par luterāņiem šo to, ..principā luterāņi ir atšķīrušies no Baznīcas.... nu , mēs luterāņi arī pieteicām , lai uzdod mums jautājumus.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.08.20 23:51:18
koments [82.145.210.139]
Ko tad, liekuli, žagojies, ja tava vārdabrāļa žaņa sirds vienā taktī ar svētīgo Luteru sit? Vēl jo vairāk, ka neviens Tevi nevar atturēt konfrāteroties, laikmeta garam sekojot, pāvesttētiņa pielūdzēju rindās un vienā solī diet ar dalailamu un koptus dušījošo arābu `musulmaņu brālību` Ēģiptē. Te nu tavs eksfrāters žanis ir pārliecinoši konsekventāks, nekā tu
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.20 23:53:42
Aivars

Es par Lutera aiziešanu no pāvesta paskaidroju tā , ka Luters lasīja Bībeli un laikā , kad viņu gribēja nogalināt noteikti viņam nāca prātā raksti - izeita no nešķīstības....tie kristieši , kuri grib kādu nogalināt ir nešķīstība. Saprotiet , pāvests tad bija nešķīstība/// Tad es autobusu uzrunāju = to ko jums māca un stāsta priesteri ir viens, bet jūs Medžogorē šajās dienās uzrunāja augstāka institūcija Marija. Un viņa jums ir devusi norādījumu - sākt lasīt Bībeli. Un kad jūs sāksiet lasīt Bībeli , tikai tad jūs izpratīsiet atšķīrības starp Lelb un Latvijas katoļiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.08.21 00:01:48
aivars.lapsans [83.187.155.129]
Nu, bet kāds bija `rīzons" triekties uz to `kristīgo` spiritistu centru Meždugorjē? Vai šķībākalna `dziednieks` Miķelis nevarēja Jaunavas Marijas garu izsaukt, lai tas paziņo kaut ko tik pat aptuvenu, ka katoļiem Bībele jālasa un jāsaprot, ka Jēzus ir baltās brālības viceprezidents, bet vassula viņa praviete?
Būtu tu labāk A. B. tik cītīgi klausījis kā `priesteri` autobusā
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.21 00:04:04
Aivars

man šokēja reiz vienas ģimenes pāriešana pie katoļiem. Sanāca būt ar viņie rekolekcijās. Es lūdzu Dievu un Dievs man uzrādīja divas rakstu vietaS , KA ģimenes galva nelasa Bībeli. Es nolasīju šīs rakstu vietas , viņš sākumā it kā nesaprata, bija klusums, līdz sieva pateica - labi beidz, tu taču nelasi Bībeli. Tāpat braucienā uz Medžogori kāda katoliete man pauda , ka ir bijusi luterāniete....vārds pa vārdam ...izrādās viņa Bībeli lasa ļoti reti.
Te rodas jautājums - ja mēs esam evaņģēliska konfesija, tad kāpēc mācītāji nedara galveno norādījumi viņiem rakstos - mācītāji, skolotāji sagatavo svētos evaņģēlija pasludināšanai. Ja mēs saucamies Evaņģēliska baznīca, tad jāmāca ir Evaņģēlijs. Liturģija ....labi , par to nerunāsim.
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.21 00:21:37
Aivars

Par Medžogori. Man sieva uzsauca - brauc. Es nebūtu braucis , ja nebūtu gribējis pēc kaut kādas atpūtas un ja nezinātu , ka kristiešu tūres netaisītu Alfs. Ja nebūtu Alfa , es nekur nebrauktu. 10 dienas pa Balkānu valstīm un ar tādiem pārsteigumiem , ko sagatavoja Alfs....cepuri viņam nost. Man vienā dzejas poēmā ir vairākas reizes sapņos redzēta vieta , kuru esmu iemužīnājis poēmā....mūs Alfs pieveda pie vieniem ūdenskritumiem , kur caurstrāvo uzcelltas mājas ...es ieraudzīju savos sapņos redzēto upi , pat nianses, ceļš labajā pusē utt... Viņš mūs pieveda pie lielākā avota Eiropā. Polijā spēlēju misē milzīgā baznīcā, Bosnijā , man neizprotamā veidā tiku musulmaņu ielaists mineretā ...uzkāpu pa tornīti , blakus skaļruņi pār pilsētu , kur norisinājušās bezjēdzīgas kaujas starp kristiešiem un musulmaņiem .....raudāju, tiešām ....Medžogore...nav nekāda spiritisma. Kas tas ir ? Nu , tur vajag
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.21 00:23:38
aizbraukt...Mani tā tēma neņēma, es darīju savu darbu. Jo autobuss uz laiku pārvērtās par draudzi uz 10 dienām. Bija līdz ģitāra uttt..
aivars.lapsans [83.187.155.129]
# Iesūtīts: 2013.08.21 00:33:17
Aivars

Būtu tu labāk A. B. tik cītīgi klausījis kā `priesteri` autobusā

Tu taču zini, esmu rūdīts nelietis.

Tas viss štruns. "Sodien atgriezos no Rīgas. Viena manējā izgājusi no būra. Problēma problēmas galā. Laikam vajadzīgs spiritisms, lai viņas dzīvi ieliktu kaut kādās sliedēs. Jo valsts to vien grib = ej atpakaļ, šuj zviedru armijai šmutkas. Ir cerība. Mūsējā tagad pie vadības, lēnām jāmaina akcenti.
dafne
# Labojis dafne: 2013.08.21 07:53:46
koments [82.145.210.139]
nu,Luters sāka reformāciju paļaujoties uz neredzamo..ticot Kristum.Jautājums Tev-vai ārēji redzamās lietas dievkalpojums,amati, u.c.rosīšanās garantē to, ka mums ir patiesa Dieva baznīca?
Arī dažādām sektām ir dievkalpojumi,amati,dažādas aktivitātes...
dafne
# Iesūtīts: 2013.08.21 08:48:29
+jean
vel viens riebīgs jautājums..vai Luters pameta baznīcu,kad atklāja,ka "vieta,kurā viņš nācis pie ticības"ir antikristīga?
Kā tad kristietis vispār var piedzīvot vajāšanas un izslēgšanu no draudzes( par ko runā Kristus),ja tikko ieraudzīdams ko antikristīgu šis laižas lapās...uz "pareizo"baznīcu?
dafne
# Iesūtīts: 2013.08.21 09:05:28
Aivars
šī diskusija ļoti labi parāda to,kapēc siev.nevar būt mācītajas
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2013.08.21 11:07:16
koments [82.145.210.139]
viens neatceļ otru.

Neatceļ. Bet dažs labs uzvedās tā it kā tās normas par vīriem būtu paredzētas tikai sievu izslēgšanai no atsevišķiem kalpošanas amatiem, un nekādi neattiektos uz sertificētiem jaunekļiem, kam vēl nav nekāda praktiska sajēga par ģimenes dzīvi un bērnu audzināšanu, un kas pie tam arī nemaz netaisās sekot ap.Pāvila dzīvesveidam.
Ja atbilstošās apustuļa norādes uzskati par burtiski kategoriskām, paskaiti, kuri no pārkāpumiem ir biežāki?
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.21 11:16:03
dafne,

kāpēc Tu tikai uzdod jautājumus, bet nemaz nemēģini atbildēt..

Nu, labi, pat, ja Tu seko Bībeles norādījumiem, tomēr pateikt, ka esi, vai neesi sapratusi teikto varētu taču, vai ne?

Jo es nelecu jaunā tēmā, lai diskutētu par to, bet paņēmu citu tēmu kā piemēru, lai atbildētu uz uzdoto jautājumu...
dafne
# Labojis dafne: 2013.08.21 12:49:07
+jean
kāpēc Tu tikai uzdod jautājumus, bet nemaz nemēģini atbildēt..

Tāpēc,ka es vel aizvien gaidu atbildi uz savu jautājumu.Jautājumus man mācija uzdot mācītāji-vīrieši.
Nē,un es nesapratu ko Tu man gribēji pateikt,jo es redzu, ka tavi piemēri ņemti no citām tēmām ir pavisam no citas operas.Es izlasīju vairākas reizes un mēģināju saprast..bet piedod,oblates staipīšana apkārt,likšana rāmītī..nav tas pats kas sanemt Sv.Vakarēdienu no siev.

Nu, labi, pat, ja Tu seko Bībeles norādījumiem

par kādiem norādijumiem Tu runā..par tiem,kas ir Bībelē vai par tiem kas nav?

Jo es nelecu jaunā tēmā, lai diskutētu par to, bet paņēmu citu tēmu kā piemēru, lai atbildētu uz uzdoto jautājumu...

es atvainojos,bet kārdinājums bija tik liels...
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.21 20:03:21
dafne,

Sakramentus pats Kristus ir iestādījis un tiem ir noteikta kārtība, kā tos izdalīt, kā ar tiem rīkoties. Dieva vārds nav maģiska formula (nav fokus-pokus), ar ko elementus pārvērš par kaut ko citu, un tad šo elementu lietošana dāvā mūžīgo dzīvību.

Tavs jautājums bija: kas notiek, ja sieviete iekāpj kancelē, altārī un kļūst par draudzes ganu (bīskapu-mācītāju [lietoju vairākus vārdus, kas apzīmē vienu un to pašu]).

Pats par sevi Sakramentu lietojums draudzē ir pareizs, jo Sakramentu lietojums arī padara draudzi par draudzi. Tāpēc pirms un lai atbildētu uz Taviem pirmākajiem jautājumiem, būtu jātiek skaidrībā (un te domas dalās, skat. piemēram, ko raksta abi Aivari): vai kārtība Dieva draudzēs ietver to, ka sieviete būtu draudzes gane, bīskape, mācītāja.

Tātad nav tik daudz runa par sievieti kā sievieti, un ko viņa var vai nevar, bet gan par kārtību Dieva draudzē.

Par kārtību.

Teiksim attiecībā uz Dieva vārdu -- ļaudis, kas sauc sevi par kristiešiem, var nostāties stacijas laukumā, kur ir daudz cilvēku, ar ūdens baļļu, un kristīt teju visus pēc kārtas ar Dieva vārdu: "Es Tevi kristīju Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā." Un tad mēs te forumā varētu mēnešiem ilgi diskutēt vai tā kristība ir derīga vai arī nē.

Līdzīgi arī ar Vakarēdienu. Iestādi Vakarēdienu ar pareiziem Dieva vārdiem, un stāvi stacijas laukumā un izdali to. Un pēc tam varam atkal diskutēt, vai tas ir derīgs Vakarēdiens, vai arī nē.

Vai kā katoļi. Konsekrē elementus un staigā apkārt procesijā pa ielām godinot kristu, un tādējādi liekot cilvēkiem aizdomāties par šo lielo Dieva godināšanu. Varam to vēl salīdzināt ar vara čūskas uzlūkošanu, kas dāvāja dziedināšanu. Un tad ņemties pa forumu, kā tur īsti ir.

Tāpēc kā jau piemērā ar samarieša sievu parādīju, nav problēmu ar sieviešu sludināto vārdu (ja vien to sieviete nedara uzņemoties draudzes gana pienākumus, tad ir problēma, jo tas ir pret kārtību Dieva draudzēs, pat, ja sludinātu 1:1).

Ja sieviete uzskata, ka līdz svētdienai nevar gaidīt, vai līdz mācītāja atnākšanai, tad, lūdzu, kristī bērniņu vai ko nu vajag. Ja to dara mācītāja-sieviete, tad viņa ir "iekāpusi ne savās kurpēs" un tas ir nepareizi. Tomēr pieņemu, ka arī konservatīvas baznīcas neliks pārkristīties, jo Kristība ir ticība Dieva žēlastības apsolījumam Kristū, ka šī izcīnītā grēku piedošana attiecas uz Tevi. Tāpēc, ja cilvēks ir ticībā, viņš tiks glābts neatkarīgi no tā, vai ir vai nav kristīts. Tomēr nepareizā kārtībā darītas lietas, rada jautājumus/šaubas, un tas nav labi (nav labi tā darīt nepareizā kārtībā).

Par Vakarēdienu ir līdzīgi.

--------- -------- ----------

Dievs uzrunā cilvēkus daudzos un dažādos veidos, un dažādās vietās. Jā, Viņš ir mīlošs un žēlastības pilns Dievs, kas vēlas, lai ļaudis sadzird Evaņģēliju, ka Viņš ir apžēlojies Jēzū Kristū par visiem cilvēkiem. Kad to esi sadzirdējis tad, Tu vairs neesi/nepaliec vecais cilvēks, tad Tu esi jauns radījums Jēzū Kristū. Un tad Tu ar prieku seko Viņa vārdiem.
koments [82.145.208.123]
# Iesūtīts: 2013.08.21 20:35:58
Aivars, tu gan nevari atrauties no mutes brūķēšanas. Na probļemi nada smotreķ širše, a k ļjuģam otnositsja mjagše.

dafne, nu baznīca labāk lai ir laba un sakārtota vieta kur būt vismaz mācības un prakses atbilstības lietās, jo s*dus kristīgi ļautiņi pa reizei tāpat viens otram taisa.
dafne
# Labojis dafne: 2013.08.22 09:33:30
+jean
Paldies!
Tad sanāk tā,ka Dieva žēlastības dāvanas ir un paliek Dieva žēlastības dāvanas arī tad,ja tās ir izdalījusi sieviete pārkāpjot Dieva nolikto kārtību,ļīdzīgi ir,ja tās pasniedz mācītājs vīrietis..blēdis,teiksim.Bet,nepareiza kartiba var būt par krišanu ticībā vājākiem...var izšaubīt vai sajaukt galvu.Hm..un rada arī šķelšanos,ja tā padomā
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.22 11:38:03
Jā, izņemot tad, ja viņa to dara uzņēmusies mācītājas pienākumus draudzē. Tad viņa ir nostājusies pret Dieva kārtību draudzēs šai pasaulē..

--------

Evaņģēlijs ir objektīva lieta (skat. Jņ. 3:16). Tā pastāv neatkarīgi no tā vai tas tiek pasludināts, vai arī nē. Tam jātiek sludinātam, lai cilvēki to dzirdētu un ticētu tam. Nav svarīgi, kas to pasludina - vīrietis, sieviete, vai kāds bērns, jā, pat, ja neticīgs cilvēks to pasludina, tad viņš pasludina objektīvo patiesību..

Tomēr šai pasaulē (miesā) lietu kārtība ir noteikta bauslībā. Vīrs ir vīrs, un sieva ir sieva, bērns ir bērns attiecībā pret vecākiem, valdītājs paliek valdītājs, kalps paliek kalps, utt., neatkarīgi no tā vai viņš (viņa) ir kristietis (-te) vai nav.

Kļūšana par kristieti nemaina Dieva iestādīto kārtību šai pasaulē (šai grēcīgajai miesai, jo tā tāda paliek līdz nāvei). Ar šiem dekalogā noteiktajiem darbiem Dieva priekšā mēs neko nevaram izpelnīties, tomēr kā kristiešiem mums jābūt pirmajiem, kas pildam tos, jo šie darbi ir Dieva novēlēti/pavēlēti...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 13524