atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lezbo - episkopāts.
Merlins
Iesūtīts: 2009.05.29 08:34:18
Nu re, Zviedrijas baznīca, kas pirmā no luteāņu baznīcām ieviesa sieviešu ordināciju, tagad Stokholmas diecēzē ir ievēlējusi par bīskapi lezbieti, kas dzīvo reģistrētā savienībā ar citu sievieti. Konsekvents solis, kas arī bija sagaidāms. Ja esi teicis "a", agri vai vēlu jāsaka arī "b".
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
aivars.lapsans [83.187.153.107]
# Iesūtīts: 2013.08.25 23:56:17
ājies par institūciju - pravietis ,apustulis. Jā ir draudzes ar savām hierahijām. Bet saki , kā Dievs var šo draudzi uzrunāt , ja viņa atgaiņājas no Svētā gara? Ja ir svētais Gars , tad draudzē kāds tiek uzrunāts no Viņa. Un tas diez vai būs mācītājs, protams var gadīties , ka mācītājs. Bet Evaņģēlijs māca to , ka jāpieņem visiem Svētā Gara inspirācijas, norādījumi, uzrunas. Bīskapi pieņēma apsustuļu laikos. Pieņēma pravietojumus un norādījumus draudzēm , jo viņi bija vienā garā ar svešu cilvēku, kurš ko ziņoja.
"Sitā , brāl jau arī ir sveša , diezgan kaitnieciska teoloģija , ka jāpiesmej tie , kuri runā Dieva garā , bet nav mācītāji , bīskapi. Tā , Aivar, ir jauna , diezgan kaitnieciska teoloģija ar mazo burtu. Ja kaut kas tāds notiktu pirmkristiešu draudzēs ....
Aivars
# Iesūtīts: 2013.08.26 08:44:35
aivars.lapsans [83.187.153.107]
Es redzu, ka Tu neuztver, ko es tev rakstu, bet vai tu vismaz spēj atšifrēt, ko pats rakstīji? Netēlo pravieti (neapliecini sevi kā viltus pravieti) mēģini neprojecēt savu varskāri un ņirgāšanos uz sarunubiedru un novāc glupās apsūdzības, un trīs teikumos uzraksti, kas prātīgs tev bija sakāms.
šobrīd es te redzu vienkārši spontānu vārdu izvirdumu ar klasiskajām tavām lamām, kam nav nekāda sakara ar iepriekšēju sarunu
Balss
# Iesūtīts: 2013.08.26 10:18:34
aivars.lapsans [83.187.153.198]
Apkarošana nozīmē - necieņas izrādīšana, publiska sieviešu kalpošanas apzākāšana, noniecināšana. To Latvijas televīzijā šonedēļ izdarīja Pāvils Brūvers. Sarkanā fašisma laikā arhibīskapi nebaidīdamies no represijām par mācītājām ordinēja arī sievietes. Dievs viņas sargāja un svētīja Evaņģēlija pasludināšanai Latvijā. Pāvila Brūvera publisks paziņojums , ka komunisma laikos arhibīskapi ir nepareiz rīkojušies, liek saprast to , ka tagad LELB vadība tagad piekopj katolisko teoloģiju un izrāda necieņu tiem , kuri bija komunistu laikos čekas uzraudzībā un tika terorizēti , slepkavoti, spīdzināti utt.
"Sādi publiski paziņojumi ir šokējoši, vai tad mūsu laika latvieši , kuri pieņēmuši kalpošanu nespēj palasīt grāmatas par padomju laiku fašismu pret kristīgo pasauli? Es esmu šokā.


Tavs šoks balstās fantāzijās un, acīmredzot, mazinformētībā.

Cik zinu, tad tu vienīgais bīskapa vārdos sadzirdēji zākāšanos par kalpojošām ordinētām sievietēm, ar kurām bīskaps pats ir kalpojis kopā Domā un arī citur.

Otrkārt, bīskaps pats un viņa ģimene ir pietiekami cietuši no sarkanā padomju terora.
Vai zini, kas ir rakstīts Bībelē - KURŠ ir īstais brāļu apsūdzētājs?
Padomā par to, kā sabiedrotais tu līdz ar to kļūsti.
aivars.lapsans [90.130.178.12]
# Iesūtīts: 2013.08.26 12:20:21
Balss

Brāļu apsūdzētājs ir tas kurš apsūdzēja arhibīskapus , ka viņi piekopuši luteriskos principus. Es šos bīskapus aizstāvu , caur lutersiko mācību.
Par to , ka Pāvils ir kalpojis kopā ar māsām .....laikam jau viņam ne pārāk tas ir paticis, ka var šādi izteikties
Kas attiecas par ciešanām, padomju laiku represijām , tad Pāvils nav cietis kā arhibīskaps vai mācītājs. Mēs visi esam cietuši un kādu te izcelt šajā diskusijā varam tikai šos arhibīskapus tautas varoņus.
Esmu pamanījis vienu interesantu lietu , ka ne visi , kuri ir kaut kā cietuši no padomju represijām ne pārāk mūsu laikos cīnās par kaut kādām vērtībām. Labs piemērs ir Jānis Rožkalns. Vai ne
aivars.lapsans [90.130.178.12]
# Iesūtīts: 2013.08.26 12:27:33
Aivars

Man , Aivar, ir šoks, ka Tu neizproti apustuļu laiku hierarhiju. Praviešu gars praviešus klausa. Toreiz gan praviešus gan apustuļus klausīja. Apustuļu darbos skaidri un gaiši ir apraksts kā Pāvils saaicina bīskapus, prezbiterus vecajus un dod viņiem norādījumus.
Ja kāds kļūst par draudzes vecāko - bīskapu nenozīmē vēl to , ka viņam nebūtu jāklausa pravieša gars= Dieva norādījumi šim bīskapam. Tie taču saucas bez gara cilvēki. Nekas nav atcelts. Nesapņo , Aivar.
Veiksmīgu dienu ! Dievs Tevi mīl !
Aivars
# Iesūtīts: 2013.08.26 12:42:04
aivars.lapsans [90.130.178.12]
Apustuļu darbos skaidri un gaiši ir apraksts kā Pāvils saaicina bīskapus, prezbiterus vecajus un dod viņiem norādījumus.
Es jau tev ieteicu izlasīt dažas konkrētas nodaļas no apustuļu darbiem, kur arī tie paši apustuļi pakļaujas Jeruzālemes bīskapam un kolēģijai, bet tu atkal mal savu varas dziesmiņu.
Un neviens te neteica, ka bīskapi vai kas būtu pāri pār Sv. Garu. Tas akurāt esi tu, kas bez izpratnes par Baznīcu iedomājies, ka `pravieši` ir kaut kādi īpatnēji tipiņi, kas neaicināti visus izrīkos, kamēr baznīcas aicinātos `Sv. Gars diez vai uzrunās"
Muļķības!
dafne
# Labojis dafne: 2013.08.26 12:55:57
aivars
lapsans,neapsudzi gan musu biskapu..ta bija labaka diskusija ko man
pedeja laika nacies dzirdet.Pavila atbildes bija skaidras un
konkretas.Un neejam mes uz Romu,parr strukt,vienotibu biskaps ar
atbildeja nevis kluseja.Un ar par siev.mac.nenirgajaas.Tapec ieliku raidijumu,lai katrs kuram interese izverte pats.Citadi Tu te taisi veetru udens glaazee.
aivars.lapsans [83.187.155.7]
# Iesūtīts: 2013.08.26 22:39:10
dafne

Brūvers skaidri un gaiši pateica , ka arhibīskapi ir kļūdījušies. Kas viņš tāds ir , ka var šādā formā apvainot mūsu tautas labākos dēlus. Viņš pats pa to laiku dzīvoja ārzemēs.
Mūsu tautā ir nerakstīts likums netiesāt mirušos. Ja pat kristieši to pārkāpj.....tad uz kurieni mēs ejam? Kādu piemēru varam rādīt tiem , kuri domā , kur meklēt garīgumu.!
Un vēl. Pāvilam Brūverim ir jāpakaļaujas LELB oficiālajam viedoklim pirms iepriekšējās sinodes , ka sieviešu kalpošanas aizliegums, kas tika safabricēts tika arhibīskapa apturēts, jo LELB kristiešu attieksme bija ļoti noraidoša pret kalpošanas aizliegumu mūsu ticības māsām. Būtībā Brūvers ir gatavs vēlreiz realizēt mūsu māsu pazemošanas kampaņu.
aivars.lapsans [83.187.155.7]
# Iesūtīts: 2013.08.26 22:52:11
dafne

Mēs te varam cepties, diskutēt, apvainot, zākāties , bet publiski piesmiet mirušos arhibīskapus , kuri kalpojuši pēc luteriskās mācības ir precedents. To var runāt katoļi , bet ja to pauž LELB piederīgie , tad man rodas jautājums - kā ar katolisku teoloģiju pie varas var nonākt daži indivīdi LELBā. Kā to var dabūt gatavu?!
LELBa galvgalī jābūt visspēcīgākajiem Lutera mācības pārstāvjiem. Pāvils Brūveris ir katoliskas mācības pārstāvis. Viņš arī televīzijā neteica , ka LELB nekad nepievienosies Pāvestam, jo mēs jau neesam muļķi kas neko nedzird un neredz. Mārtiņš Irbe svētdienas rekolekcijās tā arī paziņoja , ka tas ir tikai laika jautājums , ka pienāks laiks un LELB pievienosies Pāvestam. Es uzaicināju Mārtiņu Irbi uz diskusiju, lai viņš nopamato un paskaidro kas viņam ir to paudis un teicis uttt...par pievienošanos Pāvestam. Irbe atbildēja - Aivar, es aizbraukšu uz ASV, kad atbraukšu, tad
aivars.lapsans [83.187.155.7]
# Iesūtīts: 2013.08.26 22:58:12
ar tevi sazināšos. Viņš nesazinājās. Bieži tikāmies kristīgos pasākumos. Viņš jutās neērti , negāja man klāt parunāt. Reiz piegāju viņam klāt un pateicu - Mārtiņ, tu taču apsolīji parunāties, kas ar tevi notiek. Es taču esmu tev licis rokas , lūdzis par tavu kalpšanu, Mārtiņ, mēs esam brāļi...es gribu vienkārši ar tevi parunāties par tavu lekciju luterāņiem , ka tas ir tikai laika jautājums un LELB pievienosies pāvestam...viņš stāvēja man blakus un klusēja, kaut ko nenozīmīgu runāja....
tā kā .. es nezinu...protams , ka tiek kalta kaut kādās aprindās konvertēsānās. Un par to mums ir jārunā. Nav padomju laiki, ka varēja represēt , noklusēt utt. Mans jautājums ir elementārs - kas notiek?
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.08.26 23:04:58
Pirmkārt, tas ka es atstāstīju Pāvila Brūvera vārdus, vēl nenozīmē ka arī es tā domāju.
Otrkārt, lai arī Lapšāna kungs hipertrofēti sabiezina krāsas, brīžiem runā pavisam šķērsām, tomēr zināma taisnība arī viņa teiktajā manuprāt ir. Nu kaut vai tas, ka nosaucot sieviešu mācītaju ordinēšanu par kļūdu, par kļūdu tiek nosaukts arī tas, ka viņas ir mācītājas. Un tākā būt par mācītājām ir šo sieviešu būtība, tad viņas savā būtībā ir pasludinātas par kļūdām.
Kļūdainu nāvessodu labot vairs nevar, taču dzīvu kļūdu kuru var atcelt vai anulēt, tomēr labot var. Un atgādinu- nelabota labojamā kļūda ir grēks. Tapēc nav skaidrs, kādā sakarā šīs kļūdas (ja tās ir kļūdas) netiek labotas, bet ja netiek labotas - vai tās tiešām ir kļūdas, vai arī bīskapi šodien kaut kādu iemeslu dēļ par labāku atdzīst dzīvošanu grēkā?
aivars.lapsans [83.187.155.7]
# Iesūtīts: 2013.08.26 23:05:24
Aivars

Ap. d. 11. 15. ?
aivars.lapsans [83.187.155.7]
# Iesūtīts: 2013.08.26 23:15:00
_Loki_ [87.99.74.216]

Es respektēju un pakļaujos LELB sinodei un satversmei. Esmu LELB piederīgais. Ja sinode aizliegtu sieviešu kalpošanu ...nu ko ...es toreiz pirms sinodes paziņoju , ka tad apsvērtu par palikšanu LELBā, jo iesniegumi par sieviešu kalpošanas aizliegumu bija safabricēti.
Ja aizliedz sinode sieviešu kalpošanu, tad būtībā sākas represijas visās kalpošanas nozarēs, kaut gan tagad arī bieži vārdiskās represijas notiek. teiksim Bitāns svētdienskolu skolotājām aizvainojošā formā paziņoja savu nostāju , ka pat mājās sievietes nedrīkstētu mācīt savus bēenus caur kāda ASV mācītāja teikto.
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.08.26 23:22:38
Savukārt par dzīvošanu grēkā tas pats bīskaps ļoti strikti izteicās homoseksualisma sakarā. Ja Stankēviča kungs pēkšņi izteicās visai liberāli, pieļaudams ka ja priesteris kurš jūt tieksmi bet cīnās ar to, tomēr varētu bez šķeršļiem būt priesteris. Tad luterāņu bīskaps diezgan viennozīmīgi nocirta, ka grēks ir grēks un tam nav vietas kancelē. Tikai kapēc sieviešu ordinācijas gadījumā grēks pēkšņi vairs nav grēks, vai arī nemaz tik traki nav ka tas atrodas kancelē?
Te kaut kas nav riktīgi ar vārdiem un darbiem.
Un ja godīgi, tad manuprāt, neriktīgi ir ar aizliegumu ordinēt, un nevis ar sievietēm mācītājām.
Kad man sanāca runāt par šo tēmu ar cienīgtēvu Ilāra kungu, tad kopīgi nonācām pie slēdziena, ka aizliegums balstās tādos pamatos par kuriem kauns runāt pašiem aizlieguma autoriem. Un tas, manuprāt, ļoti daudz ko nozīmē.
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.08.26 23:42:50
teiksim Bitāns svētdienskolu skolotājām aizvainojošā formā paziņoja savu nostāju , ka pat mājās sievietes nedrīkstētu mācīt savus bēenus caur kāda ASV mācītāja teikto.
es īsti nesapratu šo teikumu.
Vai domāts bija: viens ASV mācītajs apgalvo, ka sievietēm pat mājās nav tiesību mācīt savus bērnus un šo apgalvojumu svētdienas skolas skolotājām acīs iebāza Bitāna kungs? Tā?
aivars.lapsans [83.187.155.7]
# Iesūtīts: 2013.08.26 23:44:57
_Loki_ [87.99.74.216]

Nē , nu ...ne jau visi te publiskojas bet seko līdz. Ir LELB mācītāji , kuri tā arī pasaka - ko var aizliegt vīrietis mācītājs, ja viņa paša kalpošanu Bībelē nevar atrast - mācītājs. Mēs aizliedzam sieviešu mācītāju kalpošanu , bet savu vīriešu, mācītāju atstājam. Paradokss ir tas , ka tāda amata Bībelē nav. Ko var cepties par to kas ir konfesijas orķestra instrumenti. Ja mācītāja amats būtu Bībliski pamatots , tad katoļiem būtu jāpievienojas pie LELB. Arī pāvestam pie Latvijas LELB, jo viņiem līdzīga amata pildītāji apzīmējas ar vārdu priesteri. Te katrs kristietis šajā vārdā atrod sevi - jūs visi esiet priesteri ....
aivars.lapsans [83.187.155.7]
# Iesūtīts: 2013.08.26 23:47:19
_Loki_ [87.99.74.216]

Vai domāts bija: viens ASV mācītajs apgalvo, ka sievietēm pat mājās nav tiesību mācīt savus bērnus un šo apgalvojumu svētdienas skolas skolotājām acīs iebāza Bitāna kungs? Tā?

Jā , es nespēju to izturēt un izgāju ārā. Tā ir klaja mūsu māsu , evaņģēlija pasludinātāju pazemošana. Un neviens uz to nereaģē. Dievs to redz un sods ir acīm redzams.
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.08.27 00:00:40
Skaidrs. Es gan uzsvaru liku uz citu šķautni. Uz to, ka aizliegums sievietēm pildīt to amatu kas būtu atļauts/velēts vīrietim, balstās VecāsDerības pieņēmumā, ka sieviete ir tikai puscilvēks. Jo tieši tas tiek izsecināts no radīšanas kārtības. Ilāra kungs to pieņēma kā patiešām patiesību, taču acīs skaļi to atzīt nespēja. Un visi šeit klātesošie SO aizliegumu atbalstošie kungi (un kā par brīnumu arī dāmas) atdzīst šo secinājumu kā patiesību, taču neviens no tiem skaļi atzīt to nespēj. Kapēc tāda muļķošanās un liekulība - man nav skaidrs. Cita, patiešām rituāli un metafizikāli pamtota iemesla taču nav!
Par kaut kādām muļķigām rūpēm par sievietēm te var pat nevāvuļot. Mūsu skolās skolotajas pārsvarā ir tikai sievietes. Tad lai nu kāds rūpju nomāktais priesteris ņem un pastrādā pilnu slodzi skolā. Vismaz nedēļu. Un tad redzēsim vai gribēs vēl vienu nedēļu tur atrasties.
dafne
# Iesūtīts: 2013.08.27 00:09:40
_Loki_ [87.99.74.216]
Kurā vietā VD sieviete ir minēta ka puscilvēks?
_Loki_ [87.99.74.216]
# Iesūtīts: 2013.08.27 00:23:58
dafne
Nekur. Un izejot no tā, sievietēm būtu visas tiesības būt par mācītājiem. Arī seno jūdu kultūrā. Taču tā tas nav. Senie jūdi sievietes par īstiem cilvekiem neturēja. Ja gāja runa, tad tikai par "vīriem". Sievas verā netika ņemtas. Palasi Mozu, redzēsi. Un vismaz teorētiskais pamats šādai attieksmei esot radīšanas kārtība. Uz ustājīgu jautajumu, KAS TAD TĀDS IZRIET no radīšanas kartības, kas ļauj vīrietim darīt to, ko sievietēm liedz (lai gan kalpošanai der abi, jo kalpo ar sirdi nevis ar locekli) - es pretī saņēmu klusumu. Un pec tam tēmas maiņu. Taisnu un godīgu atbildi - nekad.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 8449