atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lezbo - episkopāts.
Merlins
Iesūtīts: 2009.05.29 08:34:18
Nu re, Zviedrijas baznīca, kas pirmā no luteāņu baznīcām ieviesa sieviešu ordināciju, tagad Stokholmas diecēzē ir ievēlējusi par bīskapi lezbieti, kas dzīvo reģistrētā savienībā ar citu sievieti. Konsekvents solis, kas arī bija sagaidāms. Ja esi teicis "a", agri vai vēlu jāsaka arī "b".
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.16 16:57:28
aivars.lapsans,

vispirms par to, ka bīskaps = mācītājs, ko Tu nosauci kā svešas mācības ievazāšanu. (!!!) Skumji, ka Tev šāda mācība ir sveša. Tā ir kristīga=luteriska mācība. Palasi no luteriskajām ticības apliecībām Šmalkaldas artikulus, Traktātu par pāvesta varu un primātu (neprasīšu, lai lasītu Millera Dogmātiku, kaut arī tur tas būtu īsāk un konspektīvāk).

Bet īsumā = Baznīca māca, ka, kā lasām Augsburgas ticības apliecības 5. artikulā: lai mēs šo ticību iegūtu, ir iedibināts garīgais amats Evaņģēlija mācīšanai un sakramentu izdalīšanai. Jo caur Vārdu un sakramentiem kā instrumentiem tiek dāvāts Svētais Gars, kas - kur un kad Dievs to grib - rada ticību tajos, kuri uzklausa Evaņģēliju.

Gan bīskapi, gan tie, ko šodien saucam par mācītājiem ir šī garīgā amata pildītāji draudzē. Bīskapi kā priekšnieki mācītājiem ir tikai cilvēku izdomājums, t.i., cilvēciska kārtība. Tomēr dievišķā ziņā, kā Dieva iestādījums, amats ir viens, visi ir vienlīdzīgi.

Tā māca luteriskā baznīca un tas ir saskaņā ar tās ticības apliecībām.

Tāpēc luteriskā baznīca līdz ar visu kristīgo baznīcu visos laikos apustuļa Pāvila vārdus Timotejam par to, kādam jābūt bīskapam vienmēr ir attiecinājusi uz visiem draudžu mācītājiem...
dafne
# Labojis dafne: 2013.08.16 17:25:01
jean,a ja tik daudz no svara ir dzimums,tad garigais amats sanak svarigaks par pasam zelastibas davanam,vai ta?vai sakramenti,ja tos izdala sieviete...ir spekaa Kristiba,Sv.Vakarediens?
aivars.lapsans [83.187.152.20]
# Iesūtīts: 2013.08.16 21:18:49
+jean

Zini kas ir demagoģija? - bēgšana no apspriežamā jautājuma. Mani nevajag mācīt par LELB konfesijas hierarhijas uzbūvi. Jo pats esmu tās loceklis un respektēju to.
Tava galvenā kļūda ir tā , ka Tu Evaņģēliju jauc kopā ar konfesijas pamtprincipiem, hierarhiju utt. Kaut gan par sieviešu kalpošanu Lutera laikā Tev ir mazas zināšanas.
Un kad Tu bāz Bībelē iekšā konfesijas amatu - mācītājs, tad tā ir svešas mācības ievazāšana. Bībelē nav tāda amata. Un nevar arī būt, citādi mēs esam vecajā derībā.
Palasi Apustuļu darbus. Bīskapi, prezbiteri, vecaji ir viens un tas pats. Kādi viņiem bija uzdevumi ? Nu ne jau stāvēt kapos, vai izdalīt vakarēdienu, vai saprecināt, kristīt. To viņi varēja protams darīt , reizēm darīja. Aizlieguma forma kristietībā ir - nostāšanās pret Jēzus mīlestības misiju. Visi , kuri šitā pazemoja savējos dabūja aukstu dušu no Jēzus. Arī tagad, tie kuri ņirg
aivars.lapsans [83.187.152.20]
# Iesūtīts: 2013.08.16 21:19:49
ājas par sieviešu kalpošanu , nostājas pret Jēzus mīlošo sirdi.
aivars.lapsans [83.187.152.20]
# Iesūtīts: 2013.08.16 21:52:46
+jean

Redzi, brāl. kā ir. Vārds - mācītājs mūsu laikos formē kaut ko ļoti lielu, ietekmīgu, bet pirmkristiešiem lietas bija citā kārtībā. Arī pirmkristiešu draudzēs bīskaps nebija nekas salīdzinot ar pravieti, apustuļiem , mācekļiem ar pravietisku spēku utt. Jo , kā lai pasaka, Jēzus laikā ,,darbojās,, vecā derība. Un pravietis bija Dieva pārstāvis, ne jau bīskaps. Jo bīskaps bija jaunu draudžu vecajs, vadītājs , namturis....Tāpēc es Tev pastāvīgi vaicāju = vai Tu respektē Dieva pravietisko vārdu , arī no sievietes mutes. Ja nē , tad Jaunajā derībā aprakstītie sieviešu pravietiskie notikumi jānoraida un Jēzus misija ir apšaubāma.
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.17 12:43:59
aivars.lapsans,

parādi man, kur esmu Tevi mācījis par LELB uzbūvi!!!!!!!!!! Vai Tu lasi otra rakstīto, vai arī tikai izdomā, ko esmu rakstījis!

Es Tev tikai parādīju, kāda ir kristīgās Baznīcas mācība par garīgo amatu. (Vai pārlasīji Traktātu par pāvesta varu no Vienprātības grāmatas??)

Žēl, ka Tu te brauc man virsū ar saviem stereotipiem par to.

Ja ir kādas nesakritības dzīvē (praksē), tad vajag censties, lai prakse pēc iespējas sakristu ar kristīgo mācību.

P.S. Izlasi, ko Tev rakstīju par bīskapa=mācītāja amatu? Un tad pārlasi, ko pats 21:52 man uzrakstīji, labi?

P.P.S. un atceries vienu nozīmīgu lietu. VISI pravietojumi ir jāsalīdzina ar Rakstiem. Ja Tavi vai Tavu sieviešu pravietojumi ir pretrunā ar Rakstiem, tad sorry, tos es nekādi nevaru atzīt par pravietojumiem no Dieva. Svētie Raksti ir mēraukla!!! Dievs mums ir devis Rakstus, un teicis, ka mums, kristiešiem, ar tiem ir jāpietiek. Pravietojumi nav ikdienišķa parādība, tie attiecas uz konkrētiem cilvēkiem konkrētā laikā...
+jean
# Labojis +jean: 2013.08.17 13:25:53
dafne,

nav svarīgāks. Garīgais amats (Svētā Gara amats) ir domāts sludināšanai un žēlastības līdzekļu izdalīšanai.

Tagad varētu pārdomāt, kāpēc Svētais Gars mums ir teicis šos vārdus :

 Bīskapam ir jābūt bez vainas, vienas sievas vīram, skaidru prātu, nosvērtam, pieticīgam, viesmīlīgam, lietpratīgam skolotājam, nevis tādam, kas mīl iedzert un ir kauslis, bet kas ir lēnprātīgs, neķildojas un nav mantrausīgs, kas savu namu labi pārvalda un bērnus tur paklausībā un audzina krietnumā. Bet, ja kāds savu namu nemāk pārvaldīt, kā viņš aprūpēs Dieva draudzi? Viņam jābūt ne jaunatgrieztam, lai augstprātības dēļ viņš nekristu par upuri velna sodībai. Par viņu ir jābūt labai slavai ārpus draudzes, lai viņš nekristu negodā un neiekļūtu velna slazdā.


Jautājums, ko darīt, ja tomēr redzi, ka bīskaps nav lēnprātīgs, ķildojas, ir mantrausīgs, savu namu slikti pārvalda, bērnu netur paklausībā, mīl iedzert, utt.?? Vai tad kristietim jāsaka: visi ir grēcinieki, Svētā Gara teiktais ir skaisti vārdi, bet bīskaps ir bīskaps, neko darīt, būs jāpiecieš.

Un vai pašam bīskapam, ja viņš pats to nemana, bet kāds no draudzes tomēr pasaka: cien. bīskap, izlasiet 1. Tim. 3!, -- ko viņš teiks, vai to, ka visi ir tādi?

Vai varbūt, ka tad kādā brīdī jāsaka: sorry, Svētais Gars, mūsu vidū nav tāda!

Citiem vārdiem: ko darīt, ja redzi, ka daudzas būtiskas lietas baznīcā/draudzē notiek pretēji tam, kā Svētais Gars teicis, kā būs būt??

Vai tiešām tad arguments ir: es, cilvēks, tomēr redzu, ka šis vīrs/sieva ir par svētību draudzei!!! Vai Tu tādā gadījumā nevēlies būt gudrāka, pārāka par Svēto Garu, kas šo un to ir skaidri pateicis kristīgajai draudzei??

Vai tā šķiet bauslība? Principā jau jā, tomēr uz kristiešiem (tas ir, uz tiem, kas jau ticībā saņēmuši grēku piedošanu) attiecas trešais bauslības pielietojums. Galvenā atšķirība šīs bauslības uzklausīšanā ir tā, ka kristieši ar prieku tai paklausa, kā teikts pie Ecehiēla: Es tiem došu citu sirdi, es likšu viņos jaunu garu, es izņemšu no viņu miesām akmens sirdi un došu tiem miesas sirdi, un tad viņi sekos maniem likumiem, tie turēs un pildīs manas tiesas. Viņi būs mana tauta, un es būšu viņu Dievs! (11. nod., līdzīgi arī 36. nod.)
aivars.lapsans [90.130.178.224]
# Iesūtīts: 2013.08.17 14:28:53
+jean

parādi man, kur esmu Tevi mācījis par LELB uzbūvi!!!!!!!!!! Vai Tu lasi otra rakstīto, vai arī tikai izdomā, ko esmu rakstījis!
Viss iepriekšējais koments ir par to. Par to kā formējas Luteriskā konfesija, LELB
P.P.S. un atceries vienu nozīmīgu lietu. VISI pravietojumi ir jāsalīdzina ar Rakstiem.

Tā atkal ir cita tēma. Es Tev vaicāju - vai Tu respektē sieviešu pravietošanu? Atbildi elementāri - jā , nē. Tikai tad turpināsim sarunu par mācītājiem un vārda mācīt nozīmi. Es visu laiku atkārtošos - vai Tu respektē sieviešu pravietisko vārdu? Jau kuro reizi Tu neatbildi uz to. Ja atkal izvairīsies , tad būšu spiests saprast ka nē, nerespektē.


dafne
# Iesūtīts: 2013.08.17 16:31:20
jean,es vienkarsi gribeju zinat vai sievietes macitam Dieva Vardam,izdalitiem sakramentiem ir speks vai nav...ari,ja to pasniedz biskaps,kurs nav tads ka Rakstos rakstiC.Vienkars jautajums tacu.
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.17 19:17:34
dafne,
katrai atbildei savs laiks.

Tu man jautā par sakramentiem, es cenšos vispirms runāt par to, ko mums saka Svētais Gars.

Par pravietošanu Svētais Gars mūs māca šādi:

Praviešu gari praviešus klausa. 33 Jo Dievs nav nekārtības, bet miera Dievs. Kā tas parasts visās svēto draudzēs, 34 sievas lai draudzē klusē, jo viņām nav ļauts runāt, bet lai viņas paliek bauslības noteiktajā paklausībā. 35 Bet, ja viņas grib ko mācīties, lai izjautā mājās savus vīrus, jo sievai ir apkaunojoši runāt draudzē. 36 Vai tad Dieva vārds no jums būtu nācis? Vai arī pie jums vien tas būtu nokļuvis? 37 Ja kāds domā, ka viņš ir pravietis vai apveltīts ar Gara dāvanām, lai atzīst to, ko es jums rakstu, jo tā ir Kunga pavēle. (1. Kor. 14)

dafne, Tu jau vari censties par spīti šiem Svētā Gara vārdiem, stāties katru svētdienu draudzes priekšā un mācīt to. Tikai ko Tu mācīsi? Tad kādu dienu Tev ir jāmāca: Svētais Gars nevēlas, lai es te stāvētu, bet es te stāvu... un ko Viņš man padarīs... jau stāvu otro gadu desmitu... Viņš taču man neļautu te stāvēt, ja tas nebūtu Viņa prāts, vai ne? Tomēr es te stāvu, tātad Dievs to akceptē...

Tu jau vari tā domāt [un pat mācīt tā draudzi], tomēr Svētā Gara caur apustuli Pāvilu teiktie vārdi no tā nemainās.... Dieva prāts ir pateikts Rakstos, bet vai Tava "loģika" ir Dieva prāts... ?

Lai Dievs Tev ir žēlīgs, jo Svētā Gara teiktie vārdi ir skarbi: Bet, ja kāds to neatzīst, viņš pats paliek neatzīts. (ibid.)

P.S. Tas pats attiecas uz večiem, par ko rakstīju iepriekšējā komentā.
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.17 19:50:12
aivars.lapsans,

LELB ir viena no partikulārbaznīcām konkrētā laikā un vietā.

Konfesija ir pavisam kas cits.

Vēl pavisam kas cits ir tas, par ko es rakstīju, jo luterāņu ticības apliecības apgalvo, ka viņu mācītā kristīgā mācība ir patiesās Baznīcas (Una Sanckta) mācība!!

Tāpēc es Tev nestāstīju konfesijas mācību, bet gan kristīgo mācību!!
Aivars
# Iesūtīts: 2013.08.17 20:41:29
+jean
bla bla bla... vārdu daudz, bet analīzes spējas ..
Izskatās, ka pagaidām meitene dafne teoloģiju vairāk rubī nekā mužiks žanis.


aivars.lapsans [90.130.178.224]
Nu, un no kura īkšķa Tu esi izzīdis tos tekstus par to, ka bīskapi un presbiteri iet bekot, bet rullē pravieši un pravietes?



Kas ir, mužiki, ko blamējaties? Vai bez savu fobiju kultivēšanas un kaut kādu `nepareizo` nolikšanas jums ir arī kas celsmīgs sakāms?
Varbūt labāk Bībeli palasiet, ko?
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.17 20:59:32
Aivar,

kādas nu kuram ir tās analīzes spējas, tādas ir...




Aivars
# Labojis Aivars: 2013.08.17 22:07:50
+jean
Saproti mani pareizi, bet rodas asociācijas ar Pāvila vārdiem par to `gaisa sišanu`. Daudz spēka ietaupītos, ja ar mazākām aizdomām būtu vienam uz otru jāskatās. Nesaprotu, kādēļ Tu mēģini sarunu biedrenei piešūt kaut kādas herņas, ko cilvēks nav teicis, un tad uzrakstīt veselu `palagu` par neko. Relax!
aivars.lapsans [83.187.152.75]
# Iesūtīts: 2013.08.17 23:43:05
+jean

Mūsu diskusija ieiet fāzē, ka Tu pravieša garu māsās neatzīsti. Pāvila jā. Tikai nevēlies iedziļināties citos rakstos par māsām pravietēm , kuras draudzes priekšā pravieto, kuras uzrunā tie;si Pāvils, jo Svētais gars zināja par tādiem kā Tu , kuri piesmies māsu kalpošanu un demagoģēs ar vienu rakstu vietu par tā laika notikumiem.. Automātiski Tu nevēlies dzirdēt neko par mācītāja un skolotāja statusu kristiešu sabiedrībā.
Kas attiecas uz Lelb, tad lelb pūra lāde ir tāda pati kā K. Baronam, un noliegt Lutera protestantisma būtību Lelbā ir aukstprātīgi. Pasaki kurā draudzē Tu esi, es pateikšu , ka Luteru Tu izmanto, piesauc , bet esi pamatīgs sektants ar lielu varu, jo šitādas glupības, demagoģiju un novirzīšanos no diskusijas tēmas var atļauties diezgan pārliecināts ciniķis , kurš vienā dienā draudzei liks aizdedzināties , bet pats p;ip;es zālīti ar diviem pediņiem.
aivars.lapsans [83.187.152.75]
# Iesūtīts: 2013.08.17 23:54:04
Aivars

Nu, un no kura īkšķa Tu esi izzīdis tos tekstus par to, ka bīskapi un presbiteri iet bekot, bet rullē pravieši un pravietes?

Ja būtu otrādi , tad draudzes ietu savu ceļu uz nekurieni. Praviešu vārds ir augstākais Dieva ordinētais likums. Pār to nekas nedrīkst stāvēt. Ja pravieša vārds tiek piesmiets...Tu taču zini rakstus = ,,Tas tam netiks piedots,,,.
Baznīcā notiek cīņa par varu - sekulāristi - Svētā gara pazemīgie. Sekulāristri visu laiku vinnēja , jo bij tādi laiki. Tagad Dievs uzrunā visnepamanāmāko jo Dievs grb lai cilvēki neskatās uz cilvēku , bet dsird Vārdu. Tas attiecas arī uz šo tēmu par māsām. Kam ir kas pret sievu dzimumu, viņš principā neklausīsies. KOrintā, Rīgā māsa teiks - mums jādara tā .... viens + nē , tas no sātana
aivars.lapsans [83.187.152.75]
# Iesūtīts: 2013.08.18 00:12:43
Aivars

Es, Aivar, visvairāk mīlu Merlinu un Tevi, jo Merlins tagad ikdienā pierāda iecietību un personīgās dvēseles izmaiņas. Nevar taču jūs abus nostādīt un nošaut. Merlins uzķērās uz savas pārliecības par pravieša vārdu šajos laikos. Tiklīdz viņš papauda , ka visādi idiņi pastāvīgi viņam pienes pravietiskas ziņas .... es nezinu , noteikti tā ir, jo zinu daudzko par cilvēku psihi un slimībām, tā mani uzrunāja Dievs. ka viņš var tikt atstādināts. Viņš to zināja un drebēja ....Bet vai ir kas labāks? Luteriskāks ? Lai piesakās. Bailes vienam no otra kā komparttijā.
Nobeigumā ...nav runa par sievietēm mācītājām, runa ir par Jēzus mīlošo sirdi. Jēzus norāja visus, kuri sacēlās pret ,. tagad atceries = KLAUS"I"SANOS , KO SAKA J"EZUS = Mīliet viens otru. Jens = es nemīlēšu, jo tu esi sieviete.....sorī uz kurieni mēs ejam.
aivars.lapsans [83.187.153.199]
# Iesūtīts: 2013.08.18 12:00:22
Aivars

Bekot nevienam nekur nav jāiet, vienkārši jāizbeidz paaukstināšanās teoloģija. Kā to darīt? To varbūt nodemonstrēja māte Terēze. Simboliski protams. Ja esi mācītājs draudzē , tad dari visu lai tavs pulciņš ar laiku kļūst par tevi gudrāks Dievizglītībā. Tāpat kā sportā. Treneris priecājas par komandas sasniegumiem.
2. Esmu runājis kā ar Vanagu , tā ar Brūveri. Iztrūkst viens posms = LA nemāca mācītāja uzvedības normas draudzē, tīri teorētiski jābūt kaut kādai instrukcijai ko drīkst darī , ko ne, lai neizputētu draudzes. Te jau ir tas āķis. Bībelē jau nav rakstīts kā jārīkojas LELB mācītājiem. Ir kopīgie standarti. Tad arī mācītājam tie jāpieņem, citādi ....baznīca tukša. Tagad , brīvvalsts laikā. Jābūt diskusijai kā veidot stipras draudzes, kas traucē uttt.
Bet par bīskapiem .....protams , ka pravietis , pravieša vārds ir augšgalā. Tā jau apustuļu laikos bija, ku
aivars.lapsans [83.187.153.199]
# Iesūtīts: 2013.08.18 12:05:27
apustuļi apmeklēja draudzes un deva norādījumus. Ne jau bīskapi formēja draudzes . bet Dieva gars caur apustuļiem praviešiem.
Tagad jau arī varam kaut ko līdzīgu nodemonstrēt. Aizejam uz kādu nīkuļojošu draudzi , papētam, lūdzam Dievu un uzrakstam kur ir ziepes un kas jādara. parasti mācītāji ir pie vainas , jo viņi netaisa evaņģēlisko komandu , bet liturģisko. Dievs nesvēta un ir bardaks. Tie , kuri izprot, iet pie mācītāja , runā, brauc uz Rīgu....bet visur dabū netaisnīgu figu....atgriežas uz mājām un domā = ko es tur rādīšos, jo taisnība tiek piesmieta.
dafne
# Labojis dafne: 2013.08.18 12:39:49
jean,atvaino,tas tiesam bij viens riebigs jautajums.
Lai nav jasatraucas,mana draudze kalpo macitajS.Pati es ipasi neatbalstu SO,ipasi,ja to dara,lai kadam ko pieraditu vai lai izskatitos moderni sabiedribas aciis.Ja pamaniji jautajums bija par ko citu
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 192 , pavisam kopa bijuši: 13446