atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lezbo - episkopāts.
Merlins
Iesūtīts: 2009.05.29 08:34:18
Nu re, Zviedrijas baznīca, kas pirmā no luteāņu baznīcām ieviesa sieviešu ordināciju, tagad Stokholmas diecēzē ir ievēlējusi par bīskapi lezbieti, kas dzīvo reģistrētā savienībā ar citu sievieti. Konsekvents solis, kas arī bija sagaidāms. Ja esi teicis "a", agri vai vēlu jāsaka arī "b".
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
aivars.lapsans [90.130.179.154]
# Iesūtīts: 2013.08.13 21:45:05
+jean

Turpat nedaudz tālāk ir arī pastāstīts kādam būtu jābūt bīskapa/mācītāja amata darba pildītājam.

Tu to mācītāju iebāzi pats. To sauc par svešas mācības ievazāšanu.
dafne
# Iesūtīts: 2013.08.14 00:57:37
Aivars
Taču, ja runājam par pašu jēdzienu `stipra ticība`, kas it kā vajadzīga lai kalpotu, tad tas jautājums būtu vai ticības `stiprums` drīzāk nav vispirms gatavība atzīt tās vājumu, paļāvībā uz Kristus žēlastību, nevis dižājoties ar savas ticības muskuļiem
...nespēka pilna atkarība no Kristus
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.14 19:07:20
Aivar,
vai tiešām nemani, ka runāju par Bībeli?!? Ne jau šī tēma man liekas tik aktuāla, cik tas, ka "apbrīnoju" un pret to nostājos -- ar kādu vieglumu tiek ignorēti apustuļa Pāvila Svētajā Garā skaidri pateikti vārdi, tai pat laikā pieķeroties tam (lai aizstāvētu savus uzskatus), ka, ja reiz Dievs izmanto sievietes dažnedažādā veidā, tad droši var uzgrūst viņām VISU --- a mēs veči, sēdēsim pie teļuka, lūrēsim formulu un dzersim alu, un, protams, kādreiz pieprasīsim viņām arī to.. Bet lai sievietes dara visu..

Tāpēc par Bībeli. Brīnos, vai tiešām nedz dafne, nedz aivars.lapsans nav pamanījis, ka apustulis Pāvils šur un tur salīdzina Debesu lietas ar zemes lietām. Tā arī 1. Kor. 11 par galvas segām un garajiem matiem sievietēm. Viņš zin radīšanas kārtību un grēkā krišanas secību, un, lai labāk ilustrētu to, apustulis Pāvils stāsta par galvas segām un matiem. Tomēr viņš pats nobeidzot šo tēmu pasaka, ka viņš to (šīs ārējās lietas) neuzspiež -- ja kāds tur grib tiepties, mēs nepazīstam tādu ieražu, Dieva draudzes arī ne . Vairāk lasīt še

Savukārt, par taisnajiem no 1. Moz. grāmatas.

15. nodaļā vispirms teikts par Ābrahāmu: Un viņš ticēja Kungam, un tas tika pieskaitīts viņam par taisnību. Pēc tam Tas Kungs runā par taisnajiem Sodomā, tomēr pēc tam sūtot eņģeļus izglābt Latu. Kāpēc? Vai ne tāpēc, ka Dievs arī viņu bija atzinis par taisnu!?!

Un lai Confraterim padarītu dzīvi interesantāku atbildēšu arī uz viņa jautājumu. Jā. Eņģeļi Latam teica: Ved prom no šīs vietas visus, kas tev te vēl ir no taviem znotiem, taviem dēliem un tavām meitām, un visus, kas tev ir pilsētā, jo mēs nopostīsim šo vietu! !

Confrater, lasi: Ņem VISUS, kas ir tavējie, un ej prom!

Znoti paņirdza par veco un palika.. Bet taisnā Lata dēļ arī pār viņiem varēja nenākt šis sods! Tā lūk!!
+jean
# Iesūtīts: 2013.08.14 19:41:16
Savukārt, ar aivaru.lapsanu sāku diskutēt viņa šī ieraksta dēļ: Lelb jau necīnās pret agresīvā h omoseksuālisma invāziju Latvijā. Tas , ka kādi zilie tiek atšūti, vēl neko neliecina par LELB publisko cīņu pret to kas tagad notiek valstī. Oficiāla paziņojuma nav neviena. Tas nozīmē tikai vienu - mums ir labi, neaiztieciet mūs , mēs jūs(baznica šķirta no valsts... diezgan sātanisks darījums)

Tāpēc norādīju lai izlasa apustuļa Pāvila rakstīto romiešiem 1. nodaļu (tātad par Rakstiem!! ). Jo, manuprāt, baznīcas (LELB, tas ir LELB administrācijas) eventuālā publiskā cīņa valstī par HS aizliegšanu būtu absurds, ja reiz šie cilvēki ir Dieva sodīti par savu atkrišanu.

Paradokss ir šāds. Baznīcai šie cilvēki ir jāved pie ticības, tad mainīsies arī viņu dzīves. Tomēr "risks" ir šāds -- viņi var sākt pretoties vēl vairāk Dievam, un līdz ar to krist vēl lielākos grēkos!!!!!!! Tātad šā paradoksa otra puse ir šāda -- lai grēks nevairotos, nerunāt par to!! Tomēr, ja nerunāsi, tad cilvēki nenāks pie grēkatziņas un nesadzirdēs Evaņģēlija vēsti! Vienā gadījumā pieaugs gan ticīgo skaits, gan to skaits, kas dzīvo amorāli. Otrā gadījumā amorālo skaits iespējams pat samazināsies, bet visticamāk arī ticīgo skaits samazināsies.

Bet grēks, caur bausli guvis ieganstu, manī rosināja dažādas iekāres, jo bez bauslības grēks ir nedzīvs. (Rom. 7:8)

tāpat nosaukt par sātanisku to, ko Jēzus pats ir tā nolicis,ka tam tā būs būt --- ir pilnīgs neprāts...
ņiravia [82.145.211.36]
# Iesūtīts: 2013.08.14 22:28:00
Aivariņ, tu atkal uzdarbojies?
aivars.lapsans [83.187.153.124]
# Iesūtīts: 2013.08.14 22:47:11
+jean

Jo, manuprāt, baznīcas (LELB, tas ir LELB administrācijas) eventuālā publiskā cīņa valstī par HS aizliegšanu būtu absurds, ja reiz šie cilvēki ir Dieva sodīti par savu atkrišanu.

Labi. Ejam atpakaļ. Tu tomēr kļūsti pielaidīgāks, draudzīgāks. Tas mani priecē.
"Sķiet pieminēju terminu ,,Dieva ieroči,,. Baznīca, konfesijas ir arī Dieva ieroči. Un ja viņas klusē , kad globālā veidā valstī ienāk sodomijas preambulas un praksē tiek realizētas, tad baznīcai ir uz to jāreaģē. Ja baznīca neredz, nereaģē, tad to varam saukt par sātanisku darījumu. Kāpēc ? - tikai nestreso. Vai Dievam piederošās tautas ir bijušas aklas pirms Dievs gribēja pārmācīt tās? - protams. Pirms okupācijas Jeremija brīdināja par atgriešanos no grēkiem, citādi notiks asins izliešana, bērnu, māšu, vecu cilvēku ciešanas.. tauta nereaģēja, priesteri smējās par to. Kaut kas līdzīgs notiek tagad. Visi dzīro
aivars.lapsans [83.187.153.124]
# Iesūtīts: 2013.08.14 22:54:07
un reliģiskie līderi , kuriem ir liela ietekme sabiedrībā un varas struktūr;as izliekas neredzam , neaktualizē šo problēmu. Palasīju Romiešus. "Sī Dieva atmešana attiecas arī uz Tevi un mani un vietām bankrotējušām draudzēm , kuras nodarbojas ar liturģijām. Mums Dieva pirksts skaidri pasaka - Laodiķejas draudze, beidz sasaldēt savu tautu, citādi Es tevi izspļaušu.....Tie , kuri mierina , ka viss ir ok, slēdz līgumu ar sātanu un nostājas pret rakstiem par pēdējo laiku mācību.
aivars.lapsans [83.187.153.124]
# Iesūtīts: 2013.08.14 22:55:33
ņiravia [82.145.211.36]

Mūsu tautā visnožēlojamākie cilvēki ir glūņas un ņirdzēji.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.08.14 22:56:47
+jean
cik tas, ka "apbrīnoju" un pret to nostājos -- ar kādu vieglumu tiek ignorēti apustuļa Pāvila Svētajā Garā skaidri pateikti vārdi
Varbūt tomēr labāk ir apbrīnot Kristu, nevis to, kas kaut kādu iemeslu dēļ šķiet aplams?
Taču, ja runājam par selektīvu pieeju Rakstiem, esmu novērojis, ka šai ziņā tie, kas sevi mēdz dēvēt par `konservatīviem` negrēko mazāk, kā tā saucamie `liberāļi`. Kaut vai tās pašas nabaga sieviešu ordinācijas sakarā, tās pretinieki vieglu roku maina vēstules Timotejam tulkojumu vienā brīdī runājot par `presbiteriem` kuri veiskupu ordinējuši, bet jau nākamajā teikumā to pašu vārdu tulkojot kā večukus un večiņas. Biasētība mēdz skart ikvienu, un vairumos gadījumu cilvēks ir tendēts Bībelē izlasīt to, kam viņš tic, nevis ticēt tam, ko viņš izlasa Bībelē.
Pajautā pats sev, vai Tu būtu gatavs atzīt, ka sieviete var kalpot kā mācītāja, ja izrādītos, ka esi pārpratis Pāvila teikto un Bībele sievietes kalpošanu atzīst par labu! Es nesaku, ka tā ir, bet jautāju, vai būtu gatavs, jo līdzīgus jautājumus esmu šad un tad uzdevis sev. Pati Bībele godīgi uzrāda, cik tiem pašiem apustuļiem grūti nācās aptvert, ka bieži vien tas, kam viņi allaž svēti ticējuši, ir fufelis un Kristum ir cits skatījums uz lietām. Cik reizes Pēteris nesacīja `ne mūžam!` - ne vien pirms Jēzus Krusta un Augšāmcelšanās, bet arī pēc, kad teiksim Dievam ar VIŅA humora izjūtu labpatika viņa pirmpusdienu lūgšanai atbildēt ar kuņģi kairinošu vīziju, uz ko brašais uztura speciālists atbildēja ar frāzi, ka ne mūžam šitās draņķības neēdīšot, ko tas KUNGS bija nolēmis viņam uzsaukt Kornēlija namā jau pēc brīža.
Es pieņemu, ka dažreiz arī tur, kur šķiet ir jau gatavas atbildes, ir vērts rakt dziļāk un pārbaudīt vēlreiz. Pat ja tas nozīmē atzīt, ka man nav viennozīmīga atbilde tajā vai citā jautājumā. Vai tas tomēr nebūs kristīgāk, nekā paziņot, ka Jēzus pienākums ir ievērot tēvu tēvu tradīcijas par roku mazgāšanu, korbanu un citiem vipendroniem?
aivars.lapsans [83.187.153.124]
# Iesūtīts: 2013.08.14 23:05:51
+jean

Varbūt Tev mazliet iesita vārdi - sātanisks darījums. Tie, kuri zin Jēzus laiku tuksnesī sapratīs par šī laika baznīcas piekāpību varai . Es par to un tikai . Citi domā savādāk, nav mana daļa , lai izglītojas un iet uz Bībeles stundām.
aivars.lapsans [83.187.153.124]
# Iesūtīts: 2013.08.14 23:14:31
Aivars

Nezinu, kas ar Tevi notiek , bet Tu esi tikko pateicis Dieva sirdi, Jēzus lūgšanu par mums , pirms Viņš aizgāja. Tavs komentārs, kopš pastāv šis forums, ir vistaisnīgākais, Jēzus mīlošās sirds izteiksmes aicinājums. Neviens komentārs pa šiem gadiem izteiktais , ne mans , ne kāda cita nestāv blakus. Lai Dievs Tevi svētī , brāl ! Paldies !
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.08.15 01:32:52
+jean
Bija runa par nekonsekvencēm rakstā un daudz smalkākām un diskutējamām niansēm.
Ja godīgi, tad ir redzēta arī svētīga māsu kalpošana, bet to jau laikam nedrīkst pieminēt. Tāpat pēdējā laikā, bieži nav dzirdēts, ka arī viri īpaši aizrautos cits ar cita paslavēšanu. Bet grēciniekiem vajag "sadot" ar vissmagāko bauslību un lāstiem, lai vienreiz zina katrs savu vietu un acīs nerādās un pa kājām nemaisās.
dafne
# Iesūtīts: 2013.08.15 09:03:02
+jean āpēc par Bībeli. Brīnos, vai tiešām nedz dafne, nedz aivars.lapsans nav pamanījis, ka apustulis Pāvils šur un tur salīdzina Debesu lietas ar zemes lietām.
Ko tur brīnīties,ir luterāņu baznīcas,kurās sievas sien lakatus dievkalpojuma laikā.
Mani atkal izbrīna ,ka tu ka luterānis priecājies par tekstu,kurā tiek noliegts Dieva Vārda..Sakramentu spēks,tik tādēļ,ka to izdalījusi sieviete.Vai Sv.Gars no sievām mūk..iet ar līkumu?
aivars.lapsans [90.130.178.209]
# Iesūtīts: 2013.08.15 11:54:42
dafne

Dafne, varam diskutēt ar citu konfesiju pārstāvjiem par to ko var ko nē, bet ja luterāņi runā šādas muļķības , tad ir man atbilde galdā = luteriskā teoloģija strauji atgriežas uz katolisko.pareizticigo Ko tur brīnīties , ja Bitāns ir panācis lakatiņus likt. Viņa teoloģija nav luteriska. Pats svētdienskolu rekolekcijās paklausījos ko viņš runā. Tas bij tik aizvainojoši , ka es piecēlos un aizgāju prom. Kaut šajās rekolekcijās bija ap 30 sievu un divi vīrieši, viņš atļāvās pazemojošā veidā iekniebt sievām, proti, kāds ASV mācītājs (Bitānam līdzīgs) paudis, ka pat mājās sievām nevajadzētu bērniem mācīt Dieva vārdu, to jādara tikai vīriešiem. Es piecēlos un izgāju ārā pēc tāda murga...
dafne
# Labojis dafne: 2013.08.15 13:31:52
aivars lapsans,es brinos ka tas 30 sievas neizgaja araTa viena otra draudze var palikt bez sv.sk.skolotajam paklausot B.
aivars.lapsans [90.130.178.120]
# Iesūtīts: 2013.08.15 15:20:09
Lelb ir jāsāk kaut kādas globālas diskusijas par konfesijas luteriski teoloģiskajiem principiem. Tagad ir tā, ka , ja kāds ir pie teikšanas, tad viņš var sludināt un mācīt ko grib. Ja tādam ir arī vara, tad viņš dažu gadu laikā konfesiju var pataisīt pēc sava teoloģiskā ieskata.
dafne
# Iesūtīts: 2013.08.15 15:46:18
aivars lapsans,visu konfesiju jau nav iespejams vienam "partaisit",lielaku draudu saredzu t.sauc.ekumenisma
aivars.lapsans [83.187.154.143]
# Iesūtīts: 2013.08.15 16:44:57
dafne

Tev taisnība. Teiksim, Kāna burtiski apstrādā luterāņus pēc katoliskās teoloģijas. Daudzi luterāņi paliek Kānas kalpošanā un ar laiku , skat, jau konvertē`jušies. Kāna nekavējoties būtu jāorganizē LELBam , jo ,tīri emocionāli tā palīdz ģimenēm, bieži vien tādām , kas draud izjukt, un ja gimenē viss atjaunojas, tad tā ģimene skatās - kas palīdzēja ? - ā ., Kāna. nu tad eju pie katoļiem.
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.08.15 17:58:33
Aivars kaut ko par tavu amatmāsu šo palaidu garām. Tu ko jauc.
Man nav amatmāsu.
Ir trīs LELB t.s. mācītājas sievietes - agrāku laiku bīskapu garīgā amata meklējumu eksperimentu upuri.
Jaukas, sievišķīgas, simpātiskas būtnes, kuras tagadējie bīskapi savā džentlmeniskumā nav vnk aizsūtījuši pelnītā atpūtā (manuprāt, labāk viņi to būtu izdarījuši, bet tas viņu ziņā) - t.i. emeritūrā.
Ar viņām kopā nekalpoju, viņu draudžu dievkalpojumus neapmeklēju.
Lai Kungs viņas (kā kristīgas māsas) svētī un pasargā! Tas arī viss.

+jean Un lai Confraterim padarītu dzīvi interesantāku atbildēšu arī uz viņa jautājumu. Jā. Eņģeļi Latam teica: Ved prom no šīs vietas visus, kas tev te vēl ir no taviem znotiem, taviem dēliem un tavām meitām, un visus, kas tev ir pilsētā, jo mēs nopostīsim šo vietu! !

Confrater, lasi: Ņem VISUS, kas ir tavējie, un ej prom!


Nav jau kur iet, līdz Kungs ņems savos debesu mājokļos, i veclaiku apsolītajā zemē Amerikā sodomīti savu sadraņķošanu padara.

Tā kā savu iespēju robežās kristiešiem atliek vien savas zemes joprojām uzturēt kristiešiem pievilcīgas,
lai mūsu bērniem un bērnu bērniem būtu kur dzīvot ne gluži kā margināļiem (kā Ēģiptē, Turcijā u.c. viltuspravieša sekotāju iekarotās zemēs).
aivars.lapsans [83.187.155.229]
# Iesūtīts: 2013.08.15 22:50:19
Confrater

Palasot Tavus komentārus par LELB mācītājām , rodas jautājums - kā katolis ir ielavījies Lutera draudzē?

Un par šo publisko tekstu - agrāku laiku bīskapu garīgā amata meklējumu eksperimentu upuri. Var pēc Bībeles mācības Tevi atpazīt = bez mīlestības un tāds kam nav gara....Ko mēs gribam , kas notiks ar protestantismu , ja tas ir piesmiets viszemākajā formā - viszemiskākie sātana vārdi pret ticības māsām. Ja sātanam būtu jāpazemo kristīgās māsas , tad tieši tā kā esi uzrakstījis Tu. Piedod....
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 2889