atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Pardomā par Islāmu
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.03 10:47:28
Izlasīju rakstu, lab saprotu, ka raksts ar koeficientu, bet no tā ko izlasīju arī manas pārdomas!

http://www.apollo.lv/portal/life/articles/121384

Īsumā - gaiša un gudra Latvju meitene (apliecina atestāts u.c. objektīvi parametri) konvertējas Islāmā!

Uz dabīgo jautājumu - a kas nepatika Kristietībā - meitēns atbild ar klasiku - par sarežģītu!

Te arī mana pārdoma... Islāma popularitāte slēpjās (vismaz) vienā aspektā - tā ir dabīga un vienkārši saprotama ikdienas cilvēka saprātam. Islāms ir tas, ko cilvēki dabīgi sagaida no monoteistiskas reliģijas.

Taču... redzu, ka meitene ar savu gudrību ir salauzusi zarus, cenšoties kaut ko pati saprast un nesaprotot, nevis jautāja tiem, kas saprot un sludina, bet secināja, ka tas ir nepieņemami un tamdēļ aizgāja tur kur lietas šķiet loģiskākas!

Šeit es par to, ka cilvēks mēģina Krsitietību ķert ar analītisku prātu un nevar to saķert (trīsvienību, divējādo Kristus dabu) un aplaužas!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:00:15
Artos
Nevar Dieva trīsvienību izprast nebūdams Dieva bērns.
Taču tas var atturēt no kristietības daudzus analītiski domājošus cilvēkus, kā to meiteni. Viņa redz, ka kristietībā ir nesaprotams, pretrunīgs jēdziens, tad vēl varbūt paskatās kādus islāma komentārus par to, un nonāk pie slēdziena.

Kas attiecas uz mani, tad man Trīsvienība kristietībā neko daudz netraucē - tas nebūtu galvenais, kāpēc nepieņemt kristietību.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:01:09
a_masiks, es nezinu vai rietumiem "pacietības" mērs lūzīs... jo nebūs jau kam lūzt, kad Islāms valdīs! nebūs jau vairs palicies neviens lūstošais koks, jo Rietumiem NAV mugurkaula, kam vispār lūzt! Rietumu vērtības ir bezformīga šļura... Nu nav vienotas vērtību skalas... nav identificējamības rietumu vērtībām. Kaut kāda abstrakta "tolerance" "cilvēktiesības" "gods un cieņa"... tie visi ir amorfi jēdzieni, ja apakšā nav cieta tērauda rāmja, kas ir saprotams pat zīdainim!

Un zini... kā pierādījumu un ļoti sāpīgu indikāciju es Rietumos (labi Latvijā) uzskatu tēzi par "Ētikas komisiju" veidošanu. Ja ētika ir kaut kas tāds, kam vajag komisiju, tad esam dziļā dziļā pakaļā!
Kad es augu, tad ar ētiku viss bij kārtībā - sunītim nesist, uz cilvēkiem ar ieročiem netēmēt, klausīt mammu un tēti, citādi pēriens būs, labi mācīties etc... Tb čupa ar ļoti skaidrām lietām, kas bij skaidras ikvienam... šodien postmodernismā... vot pasaki kādam "Nedari X" un tev uzreiz apkārt būs bars ar filosofiem par tēmu, kas ir X un vai tiešām nekad un ne pie kādiem apstākļiem šis likums absolūts... un arī otrdienu vakaros?
Nu un tas noved pie tā, ka cilvēks, kas pats ir mugurkaulinieks pēc uzbūves, meklē arī šo dzelzs rāmi savām vērtībām!

Jeb rezumējot... Rietumi pazaudē vērtības. Vairs nav identificējamas un skaidri saprotamas vērtību skalas... Un tās kas ir, par tām tiesīgi runāt ikai augsti tiesneši Eiropas Cilvēktiesību tiesās!

Bēdīgi! Dabīgi, ka cilvēks tad meklēs un kas svarīgi - atradīs - šīs vērtības, ja ne pie sevis mājās, tad kaimiņos... un uzaicinās kaimiņu pie sevis mājās viņam šīs vērtības mācīt... Un izčāxtēs Rietumu liberālisms... kā izlijusi peļķe karstā dienā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:03:13
KN, gan Islāmā gan Kristietībā ir kaut kādi jēdzieni un tēzes, kas jāpieņem ticībā. Tamdēļ jau to sauc par ticību, nevis par zinātni, kas ir saprotama tikai un vienīgi ar prātu!

Šī savā ziņā metafiziskā un teoloģiskā paļāvība, ka prāts spēj visu, nav pamatojama ar prātu... tā ir inženiera indukcija, bet ja paskatās dziļāk, tad nav acīmredzama! Tad kamdēļ, ja prāts nespēj visu, atraidīt to, ko prāts nespēj? Vai nav tā, ka ir lietas, kas ar prātu nav aptveramas un tai pat laikā ļoti reālas un objektīvas?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:03:48
a_masiks, laikam nesapratu, ko tu domā ar "scientistiem"?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:07:54
Mulders
gan Islāmā gan Kristietībā ir kaut kādi jēdzieni un tēzes, kas jāpieņem ticībā.
Vai islāmā ir tādi jēdzieni kā Trīsvienība? Tas ir, tik sarežģīti saprotami?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:09:25
a_masiks, hehe... un kā labs Šiklgrūbers šķiet der Kristietība, un Islāms pietam saka... jā jā... mēs tieši to pašu domājam... Rezultātā... acīmredzot Rietumi ir vai vismaz drīz būs nobrieduši ideoloģiski adaptēt Islāmu!

Vēsture liecina, ka ļoti bieži sievietes ir tās, kas saēdušās aizliegto augli pavedina uz to vīrus, pat Sālamans no tā nebij pasargāts! Tādējādi, pieņemu, ka šādi brīnumbērni nāks no Islāma un vietējos šļurainos hļupikvīriešus elementāri nokonvertēs kā mazus ežus! Protams, tā kā Kristietība zin un saptrot par ko bazars, tad tā stāvēs kā stāvējusi, līdz vietējais RietumuIslāms aktīvi pret to nevērsīsies... Nu un tad paskatīsimies kas un kam lūzīs un vai lūzīs!

Katrā gadījumā tuvākie 100 gadi Rietumiem būs interesanti!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:11:38
Vai islāmā ir tādi jēdzieni kā Trīsvienība? Tas ir, tik sarežģīti saprotami?

Nav ne jausmas... es Islāmu nepārzinu, pat neesmu izlasījis nevienu jēdzīgu traktātu, kā arī korānu! Tā kā nemācēšu pateikt, pietam, jebkurā gadījumā atbilde būs ar manu koeficientu, jo man ta 3Vienība neliekas kaut kas tāds, ko neviens nekad nevar saprast, ij var gadīties, ka kāds Islāma Konrālais Nāpslis man tamdēļ šķitīs baigi sarežģītais, kas nelixies sarežģīts pašam Islāmam!

Nu vienīgais ko varu iedomāties ir Islāma dzīves preikšraksti... manuprāt tur ir tāda bauslība un likumu kaudze, ka maz neliksies! Pietam Islāms nav monolīts, tur arī ir globālas sektas... tātad ir kādi jautājumi par ko var kasīties!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:13:38
Mulders
Bet kā jūs, kristieši, pieļāvāt šitādu Rietumu šļurainu vērtību rašanos? Līdz kādam laikam viss bija labi, ugunskuri dedzināja, neviens neko pretī nerunāja....
Ko palaidāt garām?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:16:08
a_masiks, ā sapratu!

prosto "Scientists" ir bik cits jēdziens... tie ir cilvēki (btw tu) kuri metodoloģisko naturālismu aizstāj ar filosofisko naturālismu! Tamdēļ sabrīnījos par zajavu, ka šie vairojas!

A par scientologiem nemācēšu teikt!

BET es domāju ka Rietumos JAU notiek šīfts un konvertācija no šīs bezmugurkaulinieciskās liberālsabiedrības uz dajebko, kurš spēj piedāvāt šo monolīto morāles/ētikas/pasaules uzskatu pamatu. Proporcijas savukārt drošivien atkarīgas no faktoriem, kurus diez vai mēs te izzīdīsim!

Vēl viena tēze ienāca prātā!

Ka cilvēki bēgdami no Liberālisma nenoteiktības un izplūdušajām (ne)vērtībām Kristietību neapskata kā alternatīvu jo kaut kā neapzināti sasaista šo Liberālismu ar to kultūru kas vēsturiski ir bijusi Rietumu pamatā - Kristietību! Jeb citādāk sakot... bēgt no Liberālisma nozīmē bēgt no tā, kas ir ŠEIT, bet ŠEIT ir Kristietība, tātad bēgam no Kristietības... un viens dabīgs patvērums ir Islāms... JO... tā varētu sekot spriedums (droši vien pat enapzināts), JA Es esmu pārliecinājies, ka TE (tātad kristīgajā kultūrā) ir slikti, tātad labi būs šīs kultūras pretstatā, bet pretstats vēsturiski ir bijis Islāms (īstenībā jau nē, bet neapzināti emocionāli šis var šķists ka ir tā)

Ko par šādu tēzi sakāt?
*Ruksis [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:16:51
Mēs katrs meklējam savu dzimteni, savu sapņu un ilgu piepildījuma zemi, kur varētu dzīvot saskaņā ar sevi, saviem priekšstatiem par pasauli jeb prasti izsakoties - būt laimīgam. S. Moemam ir romāns "Mēness un penijs" par kādu gleznotāju Straiklendu (it kā domāts Gogēns), kas dzīves nogalē tādu rod kādā Dienvidjūras salā. Romānā garāmejot ir pieminēta kāda persona, kas prestižu darbu Lielbritānijā nomainījis pret sanitārā ārsta darbu Aleksandrijā (Ēģiptē), smokingu pret nošmucētu virssvārci, bet acīmredzot atradis sakaņu ar sevi un turpmāko dzīvi neko citu nav vēlējies. ... . Iespējams, ka arī minētā meitene ir atradusi savu ilgu piepildījuma zemi (kultūru). Novēlēsim arī sev un citiem atrast saskaņu katram ar sevi, beidzot tikt pie kādas maziņas, maziņas, pavisam maziņas laimes drupačiņas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:17:55
Bet kā jūs, kristieši, pieļāvāt šitādu Rietumu šļurainu vērtību rašanos? Līdz kādam laikam viss bija labi, ugunskuri dedzināja, neviens neko pretī nerunāja....
Ko palaidāt garām?


Franču Revolūciju! Vajadzēja piespiest toreiz jau ne tikai tiesību Hartu izstrādāt, bet arī pienākumu Hartu, kura vēl pat šodien gaida savu kārtu!
Kā arī Amerikai palikt pie savas neatkarības deklarācijas pamata - Dieva - lai arī Deistiska
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:19:18
Ruksis, Gogēns un Dienvidu Salas ir baigi labā tēze... īpaši, kad uzmet acis šamā gleznām! Vot vēl viens pierādījums, ka Māxla runā un ir vērtība!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:20:57
Mulders
bēgam no Kristietības... un viens dabīgs patvērums ir Islāms...
Vai labāk nederēs ateisms? Islāms mums ir tikpat svešs kā budisms vai hinduisms. Budisms pat derētu labāk, jo ir tuvāks ateismam, un eksistē daudzas rietumu adaptācijas.
Islāms - bēgam no kristietības, un uz ko uzduramies? Atkal uz Kristu, atkal uz tiem pašiem tēliem no VD?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:29:29
KN, ateisms pieprasa domāšanas disciplīnu tomēr... analītisku un kritisku domāšanu... Tas pats ir arī Kristietībā, tā ir virspusēji vienkārša, bet ja to grib "elpot" vajag baigi dziļo analīzi veikt... Islāmā tas nav principā, domāt ir kaitīgi, jo var izdomāt kaitīgas domas!

Es domāju, ka konvetācija uz ateismu notiek arī, bet ateisms nepaģēr monolītu morāles pamatu. Parunā ar mūsu ateistiem, viņi uzskata, ka morālās vērtības ir parlamenta balsošanas mašinērijas kompetencē... Tā pati šļura jau ir! Ateisms ir kaut kādu vērtību noliegums, nevis pozitīva piesliešanās citām vērtībām!
BTW konvertācija Budismā arī notiek... tur tomēr arī ir visai skaidra morāle. Par hinudismu es nezinu...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:39:11
Mulders
ateisms pieprasa domāšanas disciplīnu tomēr.
Ko niekus, vienkāršākajā variantā pietiek ar "kosmonauti Dievu neredzēja", "ja būtu Dievs, tad kāpēc tik daudz ļaunuma", "pasakas tas viss"
mazliet sarežģītāk ir - "vai Dievs var radīt akmeni, ko pats nespēj pacelt?"
Man ir tāda nojauta, ka šajos līmeņos operē >90% pilsoņu...

Ateisms ir kaut kādu vērtību noliegums, nevis pozitīva piesliešanās citām vērtībām!
Jā, tīrā veidā ateisms par morāli neko nesaka. Taču - vai tīrā veidā tas maz ir sastopams? Drīzāk jau kombinācijās ar kādu "dzīves filosofiju".
Voldemārs
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:42:53
Līga (Fatima) Legzdiņa: "Sākumā, kad cilvēks piedzimst, neviens taču nav ļauns. Tāds mazs, jauks bērniņš."
Domāju, šis citāts ļoti labi ilustrē naivo romantismu, kas ļoti saskan ar cilvēka iedzimtā grēka trūkumu (islāma mācība). Kā redzam šai gadījumā, cilvēks ar teiskiem meklējumiem nonāk islāmā, kur nav nesaprotamās "izpratnes par kristietības Dievu". Atkal jau kārtējā liecība tam, ka ticība Kristum (un, līdz ar to, arī Trīsvienībai) ir Svētā Gara dāvana.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:49:57
Voldemārs, jā... un izskatās, ka Zaķītim būs pamatīgs aplauziens!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:49:59
Voldemārs
Atkal jau kārtējā liecība tam, ka ticība Kristum (un, līdz ar to, arī Trīsvienībai) ir Svētā Gara dāvana
Nu, tad Līga nav vainīga, ka viņai tā dāvana nav iedota, un tāpēc viņa meklē ar to kas viņai ir pieejams - ar prātu. Un atrod islāma ticību.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 12:52:18
KarotesNav, tīrā veidā ateisms parasti beidzās ar svina pārdozēšanu smadzenēs! Jā tīrā veidā tas ir ļoti reti sastopams, parasti ateisms tiek izmantots kā "zatička" tiem jautājumiem par kuriem negribas domāt, vai kuri nedod "expektējamo" pozitīvo atbildi! Tas būtu par dzīves jēgu, jautājums par mūsu ultimate mērķiem etc.
Šai ziņā man Ctulhu labāk patīk, viņš šīs zatičkas ar ZTP aizbāž, bet viņa filosofija arī ir teistiska, jeb balstīta ticībā... ticībā, ka cilvēka prāts spēj aptvert visu objektīvo realitāti agri vai vēlu, pats paliekot tāds, kadu Ctulhu to reprezentē!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.03 12:54:44
a_masiks, KarotesNav, a žēlastība nekad nav bijusi "taisnīga"

Taisnīgs ir likums, un tur Dievs ir konsekvents! Savukārt žēlastību viņš piešķir pēc savas gribas nevis pēc kaut kādiem mūsu nopelniem, jo mūsu nopelni tiek vērtēti objektīvi pēc Dieva likumiem un ļoti pat taisnīgi!

Bet kā jau teicu... ikviens, kas grib šo dāvanu var to no Dieva Lūgt... un Dievs apsolījis to dot... Šis raksts gan neparāda vai Līga šo dāvanu jelkad ir kārojusi un lūgusi!

Līga pēdējā rindkopā raksta, ka jādara vislabākais! Tas noved pie viena no diviem rezultātiem

1. Izmisums, kad saproti, ka nekad nevari rīkoties vislabāk kā vajag un bieži krīti grēkā
2. Paštaisnuma, kas nozīmē apmēram tā - jelkas ko es daru ir Allaha vārdā, tātad apriori labs, neatkarīgi vai apkārtējie cieš vai nē!

Un nekad nav drošticamas pārleicības ka mirstot tu mirsti ar tīru sirdsapziņu, ka tev nav grēku, ka tevi nenosūtīs ellē, jo kaut kad, kad varēji rīkoties, atteici šo rīcību labo!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 20925