atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Pardomā par Islāmu
Mulders
Iesūtīts: 2008.03.03 10:47:28
Izlasīju rakstu, lab saprotu, ka raksts ar koeficientu, bet no tā ko izlasīju arī manas pārdomas!

http://www.apollo.lv/portal/life/articles/121384

Īsumā - gaiša un gudra Latvju meitene (apliecina atestāts u.c. objektīvi parametri) konvertējas Islāmā!

Uz dabīgo jautājumu - a kas nepatika Kristietībā - meitēns atbild ar klasiku - par sarežģītu!

Te arī mana pārdoma... Islāma popularitāte slēpjās (vismaz) vienā aspektā - tā ir dabīga un vienkārši saprotama ikdienas cilvēka saprātam. Islāms ir tas, ko cilvēki dabīgi sagaida no monoteistiskas reliģijas.

Taču... redzu, ka meitene ar savu gudrību ir salauzusi zarus, cenšoties kaut ko pati saprast un nesaprotot, nevis jautāja tiem, kas saprot un sludina, bet secināja, ka tas ir nepieņemami un tamdēļ aizgāja tur kur lietas šķiet loģiskākas!

Šeit es par to, ka cilvēks mēģina Krsitietību ķert ar analītisku prātu un nevar to saķert (trīsvienību, divējādo Kristus dabu) un aplaužas!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 15:56:26
Mulders
Operācijas galds te neder kā līdzība, jo slimnieks pat neapzinās savu slimību!
*Ruksis [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:04:02
Par operācijas galdu un sašnorēšanu
Uz operāciju galdu cilvēks parasti liekas pēc paša brīvās gribas. Bet pēc operācijas cilvēks parasti nāk pie samaņas sašņorēts, atsevišķos gadījumos vēl ar katetru hmm... urīnvadā un elpošanas caurulīti plaušās. Nekādu viņa pīkstēšanu medicīniskais personāls neņem aubē. Absolūta indivīda brīvās gribas un elementāru cilvēktiesību ignorēšana. Vot, cik bēdīgi iet neofītiem šajā pasaulē... .

Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:05:32
Nav man nekādas dižās uzticības savai paradigmai. Es pat mēģinu eksperimenta pēc pieņemt dažādas paradigmas, tak nekas nesanāk - itin labi der vairākas.

Laikam man kā konservatīvam Kristietim šito nesaprast... kaut kāds budistisks koāns! Neuzticos savai paradigmai, bet tās "rezultātiem" attiecībā pret citām paradigmām uzticos! Brrr... moš paskaidrosi, a to no šitā man toč sanāk "stack overflow"
Kas ir tas dzelžainais pamats, kas nemainās tavā paradigmā, jo ja VISS ir šķidrs, tad kā tu existē?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:07:55
a_masiks, tu man pajautāji kā nonāk cilvēki uz operāciju galdiem... Man zināmais iemesls un cēlonis parasti ir šī cilvēka saslimšana. Tehniskās detaļas kā šis no stāvokļa "Guļu mājās un sāp vēderes" no nāk stāvoklī "Guļu pussamaņā uz operāciju galda kāmēr sveši onkas mani remontē" nav būtisks!

Būtiskais ir tas, ka uz operāciju galda tu esi pasīvs, bet ja pretosies... var hrenova beigties vispār!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:08:53
Uz operāciju galdu cilvēks parasti liekas pēc paša brīvās gribas.

BS... Kad tu pēdējo reizi aiz neko darīt pēc brīvas gribas gulšņāji uz operāciju galda? Tas ir blefs, iedomāties, ka atrašanās uz operāciju galda ir cilvēka gribas akts, jeb ka cilvēka gribas akts ir primārais iemesls kamdēļ cilvēki uz operāciju galdiem atrodās!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:09:15
Mulders
Neuzticos savai paradigmai, bet tās "rezultātiem" attiecībā pret citām paradigmām uzticos! Brrr... moš paskaidrosi, a to no šitā man toč sanāk "stack overflow"
Aiz ieraduma, viss aiz ieraduma. Defaultā, no bērnības pieņemtā paradigma tiek darbināta.

Kas ir tas dzelžainais pamats, kas nemainās tavā paradigmā, jo ja VISS ir šķidrs, tad kā tu existē?
Daudzās paradigmās ir kopējais. Piemēram, elpošana, ēšana - nekur netiek noliegta. Tā daudzas lietas - tās eksistē, bet to dziļākā būtība var tikt skaidrota dažādi.
Vai - kā jau klasiskais piemērs ar elektrību - nezini, kas tā ir, bet izmantot vari.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.03 16:10:56
Aiz ieraduma, viss aiz ieraduma. Defaultā, no bērnības pieņemtā paradigma tiek darbināta.


Tātad nekritiska bērnības paradigmas adopcija! Nu? Un ar ko tu labāks par tiem, kurus kritizē?

Vai - kā jau klasiskais piemērs ar elektrību - nezini, kas tā ir, bet izmantot vari.

Nu labi, tad hotj saraksti ko un kādiem mērķiem tu izmanto savu elektrību kā tu to darbini! To jau arī tu neesi pateicis! Ij... atkal... elektrība nereti dod pa pirxtiem un var nosist... vai šādu iespēju pieļauj arī savas paradigmas ietvaros?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:15:01
Mulders
Tātad nekritiska bērnības paradigmas adopcija! Nu? Un ar ko tu labāks par tiem, kurus kritizē?
Ar to, ka es šaubos par savu paradigmu, nevis cenšos visiem spēkiem to aizstāvēt!

A bērnības paradigma dziļi iesēdusies zemapziņā. Nav arī nopietna stimula to mainīt - nekā pārliecinoši labāka tak nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:17:40

Āaaa.... tad tas ir ķirurgu brīvās gribas akts pašņikāt pacienta iekšas... vai prof. Kalnbērza vaļas prieks un laika īsināšana - šņikāt večiem cisītes? Kurš gadās pa ķērienam - to pašņikā....

Redz te jau ir bēda, ka tu nespēj aptvert, ka objektīvais un primārais cēlonis stāvoklim "Būt uz operāciju galda" ir visai objektīvs aklās zarnas iekaisums vai meningīts vai kāda cita slimība, kas nav nedz Ārsta nedz Pacienta gribas akts... Protams... var gadīties, ka Meningīts IR Pacienta gribas akta rezultāts, kad šis gribēja pazīmēties un aukstā laikā bez cepures staigāja un tā smadzeņu iekaisumu dabūja!
*Ruksis [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:18:20
Operāciju galds un cilvēka brīvā griba
Ir cilvēki, kas atsakās no operācijas un mierīgi(?) brauc mājās sagaidīt savu likteni. Kurš gan ir brīvāks? Tas, kurš liekas uz operācijas galda, vai tas, kas atsakās no operācijas? Laikam, jau brīvs ir tas, kas nebaidās no nenovēršamā, nebaidas no nāves. Ehh... pārāk daudz to jau tā mūsu nožēlojamo dzīvīti saindē bailes... .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:19:15
Ar to, ka es šaubos par savu paradigmu, nevis cenšos visiem spēkiem to aizstāvēt!


Un apšaubīt pašam savu pamatu ir labāks ar ko? It īpaši, ja tu to nemaini viss... bet tieši tāpat kā es, visādos veidos racionalizē un manuprāt nonāc galu beigās strupceļā, kur esi spiests atteikties no loģikas vai speciāli adoptēt kompozīciju vai kategoriju sofistiku... tas es par to, ka notikum varbūtību tu putro ar notikuma cēloni!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:21:30
Ruksis, nevajag jau putrot brīvību ar stulbumu!

Ja man kāds iecērt cirvi lāpstiņā un es, lai pierādītu, ka esmu brīvs un nepakļaujos uzspiestajai medicīnas iekārtai, eju mājās un ignorēju cirvi, tad es to nesaucu par brīvību, bet par stulbumu... un pakļaušanās stulbumam ir visai patāls koncepts no brīvības!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:22:50
Mulders
Un apšaubīt pašam savu pamatu ir labāks ar ko?
Ar to, ka ir iespējas mainīt. Akla ticība savam pamatam tādas iespējas nedod.

It īpaši, ja tu to nemaini viss...
šodien nemainu, bet rīt - kas zin.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:28:24
Mulders
Redz te jau ir bēda, ka tu nespēj aptvert, ka objektīvais un primārais cēlonis stāvoklim "Būt uz operāciju galda" ir visai objektīvs aklās zarnas iekaisums vai meningīts vai kāda cita slimība, kas nav nedz Ārsta nedz Pacienta gribas akts...
Ne tā. Primārais cēlonis ir pati IESPĒJA saslimt ar tādu aklo zarnu. Šajā gadījumā cēlonis ir Ārsts, viņš arī Radītājs.
Patiesībā, pat nevis iespēja saslimt, bet Radītājs - Ārsts pats rada jau slimu Pacientu, un tad to ārstē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:30:10
Ar to, ka ir iespējas mainīt. Akla ticība savam pamatam tādas iespējas nedod.

Un "mainīt" ir nepieciešami kaut kā laba atribūts?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:32:53
Ar to tu aizliedz cilvēkam brīvas tiesības uz stulbumu? Tas būtu - visiem piespiedu kārtā jādarā tā kā tu uzskati ka būtu gudri?

Neaizliedzu, taču stulba cilvēka "brīvo izvēli" es neuzskatu par brīvu. Tāpat kā narkomāna vai alkaholiķa izvēli es arī neuzskatu par brīvu, bet tieši viņu stulbuma un atkarības diktētu izvēli! Nekādas brīvības! Primārais ir stulbums, bet griba ir pakļauts instruments, nevis valdnieks!

Raganas un burvjus dedzināt ir gudri jeb stulbi?
Ir gudri... tak dedzināt vajag ar Vārdu nevis ar uguni! Jādedzina ir Idejas, nevis Ideju izplatītāji... ja dedzina izplatītājus, tad efektīvs tas būs tikai tad, ja notiek genocīds... a to cilvēks izveikt nevar principā! Tamdēļ mana tēze - dedzinām idejas! Jeb latviski sakot - kļin kļinom višibajut... idejas apkaro ar alternatīvām idejām!

meitenei izvēlēties islamu - tā ir tāda brīvība vai arī tas ir....????

Izvēlēties Islāmu - stulbums!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:33:34
Mulders
Un "mainīt" ir nepieciešami kaut kā laba atribūts?

Drīzāk jā, laba. Tāpēc, ka pretējā gadījumā būtu jāpieņem, ka mana bērnībā pieņemtā paradigma ir ar kaut ko labāka par pārējām, - ja jau to mainīt ir slikti.
Tā tīri no varbūtības teorijas ...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:34:31
Ne tā. Primārais cēlonis ir pati IESPĒJA saslimt ar tādu aklo zarnu. Šajā gadījumā cēlonis ir Ārsts, viņš arī Radītājs.
Patiesībā, pat nevis iespēja saslimt, bet Radītājs - Ārsts pats rada jau slimu Pacientu, un tad to ārstē.


Nepiekrītu! Varbūtība nav cēlonis!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:34:33
Mulders
Izvēlēties Islāmu - stulbums!
Kāpēc? Arī sistēma, reliģija. Cilvēki dzīvo, un starp tiem ir ne mazums gudru, tipa zinātnieki utml.
*Ruksis [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2008.03.03 16:35:10
Operāciju galds un stulbums. Operācija zināmā mērā saistās ar risku. Piemērām, no septiņiem slimniekiem, kam Latvijā ir pātrstādīta sirds (pati pirmā šī operācija liekas bija pavisam nesen), vismaz četri jau ir miruši. Protams, cilvēks riskēt var, bet gadījumā, ja vairāk nekā nav ko zaudēt. Kritēriju, lai noteiktu, cik risks katrā gadījumā ir saprātīgs, tā īsti nemaz nav. Stipra rakstura cilvēks parasti dzīvē neriskējot. Viņa izvēle būs mazāk stulba nekā vāja rakstura cilvēkam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 36795