atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par labiem darbiem..redzamiem un apslēptiem.
dafne
Iesūtīts: 2012.08.25 10:30:24
13 Jūs esat zemes sāls; bet, ja sāls nederīga, ar ko tad sālīs? Tā neder vairs nekam, kā vien ārā izmetama un ļaudīm saminama.
14 Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta.
15 Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā.
16 Tāpat lai jūsu gaisma spīd ļaužu priekšā, ka tie ierauga jūsu labos darbus un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs.

Mt.5:13-16
un
1 Sargaities, ka jūsu taisnība nav tāda, kas grib spīdēt ļaužu priekšā; citādi jums nav nekādas algas pie jūsu Tēva debesīs.
2 Kad tu dod mīlestības dāvanas, tad neliec to izbazūnēt savā priekšā, kā liekuļi to dara sinagogās un ielās, lai ļaudis tos godinātu. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga.
3 Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara,
4 tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.


Mt6:1-4
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.11.29 01:29:07
Lūdzu Vārdu
EB: Kāpēc .. tas ir ētisks standarts?
LV: Tāpēc, ka Jaunās Derības ētiskos ideālus uzstāda Jēzus Kristus.

Es nesaņemu atbildi, kāpēc tas ir ētisks standarts.

Viņš ir aicinājis tos, kas vēlas viņam sekot, atdot visu mantu nabagiem - Mt 19:21; Mk 16:21; Lk 18:22
Dažus ir aicinājis. Daži to dara. Un tad? Vai Tu Mk 16:21 pats esi izlasījis, vai tikai ar copy/paste nodarbojies?

Viņš ir licis saviem mācekļiem par piemēru tos, kas tā ir rīkojušies – Mk 12:43; Lk 21:3
Pirmkārt, nevis tos, bet to. Otrkārt, tas ir vairāk ticības, ne ētikas piemērs.

Viņa mācekļi šo aicinājumu piepildīja – Ap. d 2:45
Visi un visur? Burta pēc palasies 1Kor 11:21 tieši pretējo piemēru.

Tu saki, ka evaņģēlija sludinātājiem ir jādzīvo pēc augstāka ētiska standarta, kā evaņģēlija klausītājiem – un tu saki, ka evaņģēlija klausītājiem ir jāziedo 10 tiesa, vai ne tā?
Es to nepaģēru, bet tas ir labs sākums.

Un kādus attaisnojumus tu vari izdomāt tam, ka pats neesi izpildījis augstāko standartu: atdot visu mantu – kā vien to pašu šaubīšanos, ka Dievs ir labs? Mīkstā krēslā sēžot filosofēt par to ka „ ticīgam no bērnības Dievs palīdz ciešanās ” – tas ir viss piemērs, ko spēj rādīt savai draudzei?
Vai Tu esi mans grāmatvedis, ka zini, kādu standartu es esmu vai neesmu izpildījis? Vienīgais, par ko Tu vari spriest, ka es varētu nebūt pārdevis datoru un naudu izdalījis nabagiem.

Un sevi attaisnot cenzdamies papūlies nezaimot – to, ka atraitne ir ziedojusi „visu, kas tai bija”, sacīja Jēzus – un tu neesi tas, kurš drīkstētu par Viņa vārdiem ņirgāties apgalvojot, ka tad jau šai sieviete vajadzēja vēl izģērbties.
Varbūt papūlies man nepiešūt zaimošanu? Tā atraitne droši vien kautu kur arī dzīvoja un kaut ko arī ēda. Jēzus sacīja, ko Viņš sacīja. Bet es tev varu izstāstīt, ko es esmu ziedojis. Un tāpēc, ka tas nav Jaunajā Derībā ierakstīts, Tu noteikti meklētu un atrastu kādus procentus, ko es neesmu 100% ziedojis.
Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2012.11.29 08:58:13
Ēvalds Bērziņš

Ja gribi kaut kā tikt ārā no stūra, kurā pats sevi esi iekrāsojis – 1Kor 11:21 nav tavs palīgs … pārtiku var atrast arī atkritumos – viens atrada sālātlapu, cits ieskābuša alus pudeli … un lūk rezultāts …

Jēzus vēsts sludinātājiem ir ļauts paturēt vienu drēbju kārtu – to kas mugurā … un atļauts saņemt algu – vēdera tiesas apjomā strādniekam sava barība pienākas.

Redzi – tam ko tu sludini, nav jābūt nekam īpaši gudram … tas var būt līdz riebumam garlaicīgi … bet tam ir kaut attāli jābūt līdzīgam tam, ko pirms gandrīz 2000 gadiem sludināja tas čalis Galillejā … ja nepārzini Rakstus – nekas līdzīgs nesanāks …

Ja gribi kaut ko pierādīt– vismaz apstiprini pats sevis teikto: no Evaņģēlija sludinātāja tā pati JD prasa visaugstākos morāles standartus … lietoji daudzskaitli – tad nosauc vismaz trīs tādus visaugstākos morāles standartus!
+jean
# Labojis +jean: 2012.11.29 12:19:07
Mārtiņ,

tātad kā pats man atbildi:
1) namatēvs aizrādīja, lai neskauž.
2) Dievs mīl šos kurnētājus un tamdēļ pamāca


Vai šai līdzībā ir pateikts, vai arī nav pateikts, vai tie, kurus namatēvs uzrunāja, uzklausīja aizrādījumu/pamācību???

Manuprāt, nav pateikts. Kāpēc? Nu tāpēc, ka šī līdzība uzrunā katru no mums, katru kristieti visos laikos. Un ne tikai šodien, bet līdz pat mūsu mūža pēdējai dienai. Un līdz pat katra kristieša pēdējai mūža dienai skan Jēzus Kristus aicinājums: vai tava acs ir skaudīga, ka es esmu labs? atgriezies no saviem grēkiem un tici man!

Tas ir tas, ko Pāvils domāja, rakstot: no ticības uz ticību, no ticības taisnais dzīvos
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.11.29 13:31:35
+jean
Vai šai līdzībā ir pateikts, vai arī nav pateikts, vai tie, kurus namatēvs uzrunāja, uzklausīja aizrādījumu/pamācību???

Manuprāt, nav pateikts. Kāpēc? Nu tāpēc, ka šī līdzība uzrunā katru no mums, katru kristieti visos laikos. Un ne tikai šodien, bet līdz pat mūsu mūža pēdējai dienai. Un līdz pat katra kristieša pēdējai mūža dienai skan Jēzus Kristus aicinājums: vai tava acs ir skaudīga, ka es esmu labs?


Jā.

atgriezies no saviem grēkiem un tici man!

1) atgriezies no
2) atgriezies pie

Rakstos es redzu akcentu uz otro - atgriezties pie tēva, atgriezties pie Dieva , kas automātiski ietver atgriezties no saviem neceļiem (grēka), bet bez specifikācijas no kāda neceļa vai grēka konkrēti, jo atgriežoties tam vairs nav nozīmes.

Jo Debesu valstība ir līdzīga namatēvam...
******* [82.145.217.37]
# Iesūtīts: 2012.11.29 17:42:18
lūdzu vārdu-kur tu rāvi, ka Jēzus vēsts sludinātājiem jāstrādā vienā drēbju kārtā un par vēdera tiesu?
Vai no tā, ka tos dažus apustuļus viņš ar šādu norādījumu nosūtīja?
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.29 18:26:46
Jā, Mārtiņ, var teikt gan tā, gan tā. Atkarībā ko un kad grib pateikt, uzsvērt.

Nāciet šurp pie Manis visi, kas esat bēdīgi un grūtsirdīgi, Es jūs gribu atvieglināt. (Mt. 11)

Un Jēzus, to dzirdējis, uz tiem saka: "Veseliem ārsta nevajag, bet neveseliem. Es neesmu nācis aicināt ( atgriezties no grēkiem ) taisnus, bet grēciniekus." (Marka 2)

Tas Kungs, jūsu Dievs, ir pilns žēlastības un žēlsirdīgs, un Viņš Savu vaigu nenovērsīs no jums, ja tikai jūs atgriezīsities pie Viņa !" (2. Laiku 30)

Kristīgā Baznīca apliecina, ka pie īstas atgriešanās pieder šīs divas lietas:
viena ir sirdssatriektība jeb grēkatziņas radītās sirdsapziņas mokas;
otra ir ticība, kas tiek saņemta no Evaņģēlija jeb Absolūcijas un kas tic, ka Kristus dēļ grēki ir piedoti; šī ticība nomierina sirdsapziņu un atsvabina no mokām.
Pēc tam ir jāseko labiem darbiem, kas ir atgriešanās augļi.
(Augsburgas ticības apliecība, 12. artikuls)
+jean
# Labojis +jean: 2012.11.29 18:37:15
Lūdzu Vārdu!
varētu, lūdzu, kādu linku uz tevis minēto veco Zakranovicu ?? Mana gugle neko tādu neuzrāda. Lūdzu ko tādu, ko var atrast internetā!! Vai tas ir daudz prasīts mūsdienu laikmetā, lūdzu??
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.29 20:15:41
+jean
Ak, mūsdienu laikmeta bērns, vispirms sagūgļo, kur esi savu brilli licis, tad kabini uz šnābeļa un veries, cik vienkārši gūgļu māte izmet informāciju - http://lv.wikipedia.org/wiki/J%C4%81nis_Zakranovi%C4%8Ds
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.29 20:23:17
Tad man iesakāt aiziet uz Nacionālo un paņemt:
Sprediķu grahmata preeksch wisahm basnizas gada swehtdeenahm un swehtku deenahm / no J.W. Sakranowicz. Jelgawa : J.F. Steffenhagen, 1897 ??

Kad dabūšu šo grāmatu, tad varbūt pakomentēšu, bet, Lūdzu Vārdu, varbūt vari ieteikt, kādu interneta resursu, kam piekrīti bez iebildēm?

Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2012.11.29 22:09:37
******* [82.145.217.37]
Nevis tos dažus – bet visus, cik vien Viņam bija, Jūdasu ieskaitot. Un kad ar to nepietika, tad izsūtīja vēl 70 uz tiem pašiem noteikumiem …
Ja esi pazīstams ar JD vēsturi, tad zināsi, ka Lk 10:1,17 daļā manuskriptu ir teikts „septiņdesmit” un daļā „septiņdesmit divi”.
70 – kā varbūt esi dzirdējis, ir Izraēla vecajo skaits, ko pēc Tā Kunga pavēles izraudzīja Mozus, un kam tika dots no tā paša Gara, kā Mozum.
72 – kā pats vari nojaust: 6x12, ir visu-aptverošs skaitlis, kad runa ir par Dieva Vārda nešanu tautām – Septuagintu tulkoja 72 tulki, un LXX (1Moz 10-11) ir uzskaitītās 72 divas pasaules tautas – kaut Torā oriģināli tiek minētas 70.

Kā redzi – Raksti meistarīgi sasien mēles tādiem, kas garos svārkos staigādami grib tik sveicināti tirgus laukumos un mīl plaši pļāpāt, ka 10 tiesas ziedošana esot „labs iesākums”, bet evaņģēlija sludinātājiem ar savu uzvedību jāpierāda augstāks standarti, citādi tie neesot ņemami nopietni … tādiem ir jāiegaumē, ka mantas izdalīšana nabagiem ir „labs iesākums” tieši priekš viņiem - Jēzus tiem sacīja: "Kad Es jūs sūtīju bez maka un somas un kurpēm, vai jums kā trūka?" Un tie sacīja: "Nekā!"

====================

+jean http://www.blueletterbible.org
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.11.29 22:56:22
+jean
" (..) Es neesmu nācis aicināt ( atgriezties no grēkiem ) taisnus, bet grēciniekus."

Ačgārni.
Aicina "pie" vai "uz" nevis "prom" vai "no".
Tā mēs, latvieši, šo vārdu lietojam ikdienā.

Bet kristīgās ticības pamatu pamatos ir virziens pie Dieva, pie Kristus, ar Svēto garu, kas vienlaikus ir prom no visa mums nederīgā. Runājot līdzībās, ar automašīnu mēs braucam pa ceļu, nevis starp grāvjiem.
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.30 11:51:04
Mārtiņ, ieliekot visu absolūti pareizā gramatikā šo to var pazaudēt no kristietības!! Evaņģēlijs tomēr ir paradokss cilvēka prātam! Bet gramatika ir prāta konstrukcija.

Tomēr arī gramatikā -- atgriezties pie/uz punkta/u A no punkta B.

Kristīgajā mācībā tas ir jēgpilns formulējums -- atgriezties no grēkiem. Jā, tas ir jāpaskaidro. Bet tāpat jāpaskaidro arī -- atgriezties pie Tēva. Cilvēka dabiskais prāts ne vienu, ne otru formulējumu nesapratīs pareizi.
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.30 11:53:44
Lūdzu Vārdu!
Latviešu mēlē, tavuprāt, nav nekā internetā??
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.11.30 12:22:48
Lūdzu Vārdu
Ja gribi kaut ko pierādīt– vismaz apstiprini pats sevis teikto: no Evaņģēlija sludinātāja tā pati JD prasa visaugstākos morāles standartus … lietoji daudzskaitli – tad nosauc vismaz trīs tādus visaugstākos morāles standartus!
Kāpēc tieši trīs?
Kristus nosauc vienu pamatstandartu - mīli Dievu, otrs, līdzīgs tam, ir - mīli savu līdzcilvēku, ko viņš paplašina līdz pat ienaidniekam.
dafne
# Iesūtīts: 2012.11.30 13:39:00
+jeanko tavprāt nozīmē atgriezties no grēkiem.,tik šaviem vārdiem paskaidr6 neliec tos ebaznicas sprediķus,ka zalam gurķim to pateiktu vienkarsa valoda.
Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2012.11.30 18:22:47
+jean
Luterisma Mantojuma Fonds ir izdevis dažus tīri feinus sējumus no Konkordijas komentāru sērijas latviešu tulkojumā – kādu brīdi tie bija pieejami arī internetā … bet pašreiz šī lapa ir vairāk pārpratums, kā informācijas avots … kādēļ tā un vai tur var ko labot – to jautā kādam citam.

============
Ēvalds Bērziņš
Paldies …
Un tātad –
kristīgās ētikas pamatstandarti (obligāti vienmēr un visur tiem, kas sevi sauc par evaņģēlija klausītājiem):
  • mīlēt Dievu,
  • mīlēt tuvāko,
  • ……………

Augstākie ētikas standarti (jāpierāda ar personīgu uzvedību tiem, kas sevi uzskata par evaņģēlija sludinātājiem - lai būtu nopietni ņemami)
  • mīlēt inaidnieku,
  • ???,
  • ???
Cik var spriest pēc šī foruma – visa dzīvā kopumā, un kristiešu īpaši, ienaidnieki ir abortu aizstāvji …

Un tātād – tu apgalvo, ka Arh. Vanaga ieskati par abortiem ir nopietni ņemami tikai tad, ja viņš ar savu uzvedību ir apliecinājis mīlestību pret abortu aizstāvjiem, respektīvi – satiekot Lieni Cipules kundzi, katru reizi ņem viņu pie rokas, vai vismaz kaut reizi ir pārvedis to pāri ielai pie sarkanās gaismas?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.30 18:58:18
Kokordijas komentāru sērijas sakarā piezīmēšu, ka pirms pāris mēnešiem LMF rīkoja noliktavu tīrīšanu, un to pašu Džasta komentāru par Lūkas Evaņģēliju (+Jeanam to noteikti derētu izlasīt) varēja nopirkt par smiekla naudu. Ja pareizi atceros tad abus sējumus cietos vākos varēja nopirkt par 1 LVL
Pilsonim, kas var atļauties lietot datoru ar internetu, gan jau tādēļ badu nebūtu jāmirst. Atliek vien pagūgļot kā sakontaktēt fondu un noskaidrot, vai akcija beigusies, vai arī vēl ir kādas iespējas uz šo medusmaizi
******* [82.145.210.137]
# Iesūtīts: 2012.11.30 19:00:08
lūdzu vārdu - nē, nu skaidrs, ka Jēzus norādījumi par vēdertiesu un vienu drēbju kārtu attiecas uz 12, 70 vai 72 vēstnešiem.
Bet vai tiešām tu domā, ka tie attiecas uz evaņģēlija sludinātājiem visos laikos un vietās?
Ja jā, pamato un pierādi.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.30 19:04:37
******* [82.145.210.137]
Manuprāt, Lūdzu Vārdu vairāk aizrāda Ēvaldam uz mētāšanos ar augstām frāzēm, nevis nopietni uzstāj, ka sludinātājiem jāizšķiras starp apenēm un zeķēm
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.30 19:15:13
dafne,

tas nozīmē ticēt , ka bez Dieva tu neko nespēj, ka pats no sevis esi garīgs ubags un pazudis grēcinieks, un tai pat laikā ticībā un paļāvībā savu skatu vērst uz Dievu, ka Viņa žēlastības dēļ, kas ir atklājusies Jēzū Kristū, Dievs mani ir pieņēmis savu bērnu pulkā, gaidīt un lūgt no Viņa visu labo, visupirms jau grēku piedošanu, ticēt Dieva apsolījumiem par mūžīgo dzīvošanu utt. ...

Atgriešanās no grēkiem -- nav vienreizējs notikums. Kamēr vien esam miesā, tikmēr grēks retāk vai biežāk ņem virsroku, tad no jauna ir svarīga atgriešanās [no grēkiem]. Bet tā kā cilvēks nereti neapzinās, kad grēko, tad atgriešanās no grēkiem kristiešiem ir nepārtraukti nepieciešama, tāpēc bieži (t.i., ikdienā) tā notiek īpaši neiedziļinoties savā grēcīgumā vai aktuālos grēkos, bet dzīvojot pateicībā Dievam par Viņa milzīgo žēlastību.

Ja pavisam zaļš "gurķis", tad varbūt jāskaidro arī, kas ir grēks, kas ir Dievs Tēvs, Dēls un Svētais Gars, utt. Reiz man meita pajautāja: Kā man klasesbiedram, kam nav nekāda sakara ar kristietību, paskaidrot, kas ir Kristība (jo šis bija dzirdējis tādu vārdu). Atbildi atrast nav tik viegli, jo pārsvarā paskaidrojumi pieņem, ka klausītājam ir kādas priekšzināšanas. Cits jautājums, vai ir jāatbild precīzi uz jautājumu, ja zini, ka otrs nesapratīs.

Līdzīgi arī par atgriešanos no grēkiem. Šie vārdi - atgriezieties no grēkiem! - jau ir domāti Dieva vārda uzrunātam cilvēkam (ne cilvēkam, kas neko nav dzirdējis), kas jau jautā: ko man darīt, lai es kļūtu pestīts? Ko man darīt, lai saņemtu grēku piedošanu?

Tad atgriezieties no grēkiem var arī izlaist un pietiktu arī ar vārdiem: Tici uz Kungu Jēzu Kristu!

Tāpēc tā ir vēl viena štautne, proti tā, ka pie atgriešanās piederās, ka ir viens, kas sludina, otrs, kas klausās un uzņem Dieva vārdu. Ir brīži, kad kristietis pats kādu brīdi var sevi izvadīt caur dzīves krācēm ar Bauslību un Evaņģēliju, tomēr ilgstoši un pastāvīgi, īpaši, ja tas notiek, kad neesi viens pats Dieva nolikts tuksneša vidū, tas nav iespējams. Ir nepieciešams, ka kāds/-i brālis/-ļi (vai māsa/-as) Kristū Tevi ik pa brīdim pamāca ar bauslību vai/un iedrošina ar Evaņģēliju uzticēties Kristum.

nezinu, vai sanāca vienkāršā valodā

<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 9 , pavisam kopa bijuši: 23211