atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Par labiem darbiem..redzamiem un apslēptiem.
dafne
Iesūtīts: 2012.08.25 10:30:24
13 Jūs esat zemes sāls; bet, ja sāls nederīga, ar ko tad sālīs? Tā neder vairs nekam, kā vien ārā izmetama un ļaudīm saminama.
14 Jūs esat pasaules gaišums; pilsēta, kas stāv kalnā, nevar būt apslēpta.
15 Sveci iededzinājis, neviens to neliek zem pūra, bet lukturī; tad tā spīd visiem, kas ir namā.
16 Tāpat lai jūsu gaisma spīd ļaužu priekšā, ka tie ierauga jūsu labos darbus un godā jūsu Tēvu, kas ir debesīs.

Mt.5:13-16
un
1 Sargaities, ka jūsu taisnība nav tāda, kas grib spīdēt ļaužu priekšā; citādi jums nav nekādas algas pie jūsu Tēva debesīs.
2 Kad tu dod mīlestības dāvanas, tad neliec to izbazūnēt savā priekšā, kā liekuļi to dara sinagogās un ielās, lai ļaudis tos godinātu. Patiesi Es jums saku: tiem jau ir sava alga.
3 Bet, kad tu dod mīlestības dāvanas, tad tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara,
4 tā ka tava dāvana paliek apslēpta; un tavs Tēvs, kas redz slepenībā, tev to atmaksās.


Mt6:1-4
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2012.11.28 00:35:29
Ēvalds Bērziņš kādu no mūsu sludinātājiem apsūdzēt, ka viņš nedod vairāk par 10%?

Jums ir daudz tādu?
Tātad, tu apstiprini, ka pēc tavām domām evaņģēlija sludinātājiem būtu jāziedo Baznīcai vairāk par 1/10, vai ne?
Un kas, tavuprāt, liedz viņus apsūdzēt par šī augstā ētiskā standarta nepildīšanu? Tas ka viņi maz pelna?

Bet atraitni, kura ziedoja templim 100% savu mantu (divi graši = Ls 0.30), Jēzus uzteica un stādīja saviem mācekļiem par piemēru!
Un tev pagriezīsies mēle attaisnot evaņģēlija sludinātājus, kuriem - kā tu pats saki: būtu jādzīvo pēc visaugstākajiem morāles standartiem, bet kuri nav savām draudzēm par piemēru?
+jean
# Labojis +jean: 2012.11.28 12:43:29
Mārtiņ, Mārtiņ!
Tu man saki: līdzības centrā ir Namatēvs, bet pats malies ap tiem strādniekiem! Kur tu atrodi šai līdzībā, ka pilnās dienas strādnieki ir paraugs, kuriem pielīdzina pēdējās stundas strādniekus, un nevis otrādi. ??

Tomēr tā kā šīs diskusijas tēma nav Evaņģēlijs, bet gan darbi, tad tāpēc arī šī diskusija ievirzās tādās sliedēs: kādi darbi ir labi, kādi slikti...

Arī tu man pamatoti pārmet, ka šai līdzībā NAV rakstīts, ka kāds tiktu sodīts.

Kas ir pareizā lieta, ja kaut kas nav skaidrs no šīs Rakstu vietas? Atbilde - tad jāraugās, ko Raksti saka par šo tēmu vietās, kurās tas ir skaidri pateikts.

Tāpēc nepārmet man, ka uzturu apsūdzību. Es to nedaru. To dara Raksti daudzās jo daudzās vietās (ārpus šīs līdzības). Esmu citējis dažas, bet varu dot vēl un vēl. Pārlasi kaut vai to citātu, ko ievietoju iepriekšējā komenta beigās un atbildi uz jautājumu: KO un KĀPĒC Namatēvs vēlējās pateikt tiem kurnētājiem??? Vai tiešām, tavuprāt, atbilde ir: Namatēvs vēlējās pateikt, ka Viņam ir "pie kājas" vai jūs kurnat, vai nekurnat, - ņemat savu algu un ejiet prom no manām acīm (jo Viņš taču teica: ej [nevis: paliec pie Manis]) ???!!!!!!????
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.11.28 12:58:32
Aivars
nu var jau izlikties par muļķi un līdzību piesmiet, bet Kristus vārdi ir tieši, attiecībā uz junioru
Vari jau domāt, ka es izliekos un piesmeju, bet es vienmēr esmu to sapratis kā dēla atgriešanos, kaut arī Dieva pieļautā piespiedu situācijā. Bet Tu te sludini, kāds tas dēls bijis nelietis un cūka, ka viņš neko citu nav gribējis, kā tikai pielikt vēderu. (Kurš no mums te vairāk skatās uz Dievu un kurš vairāk uz gŗēcinieku?) Kristus vārdi izstāsta situāciju, bet juniora dziļāko motivāciju tie nenosaska, kaut arī tas, ko Tu saki, nav neiespējami, bet es nepiekrītu, ka tas būtu vienīgais, ko par junioru var pateikt. Es saku, skaidrs ir tas, ka viņš gribēja atgriezties pie tēva. Un tas ir pareizs lēmums. Cilvēka sirdsapziņa Dieva priekšā vienmēr būs netīra un ne Tu būsi tās tiesnesis.
Turklāt, Tu vēl aizmirsti apstākli, ka tēvs varēja arī neapžēloties un nepieņemt pat par algādzi, kur nu vēl dēlu. Tā nu viņš nāk pie tēva ar sirs drebēšanu, nevis bezkaunīgi, kā Tu gribi (vai tas, kura skolnieks Tu esi). Un vēl tēvs teica: mans dēls bija miris un nu atkal ir dzīvs, viņš bija pazudis un ir atkal atrasts. Vai viņš tādus stiprus vārdus būtu teicis velti?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.11.28 13:00:49
+jean
Tomēr tā kā šīs diskusijas tēma nav Evaņģēlijs, bet gan darbi, tad tāpēc arī šī diskusija ievirzās tādās sliedēs: kādi darbi ir labi, kādi slikti...

Ak tā. Bet no Evaņģēlija tāpat neaizmuksi, ja vien vērtēsi savus darbus Dieva gaismā

Tāpēc nepārmet man, ka uzturu apsūdzību. Es to nedaru. To dara Raksti daudzās jo daudzās vietās (ārpus šīs līdzības). Esmu citējis dažas, bet varu dot vēl un vēl.

Nē, Raksti neuztur apsūdzību pēc tam, kad Dievs ir runājis - un tieši šādi ir interpretējama šī līdzība.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.11.28 13:07:03
Lūdzu Vārdu
Jums ir daudz tādu?
Jā.

Tātad, tu apstiprini, ka pēc tavām domām evaņģēlija sludinātājiem būtu jāziedo Baznīcai vairāk par 1/10, vai ne?
Un kas, tavuprāt, liedz viņus apsūdzēt par šī augstā ētiskā standarta nepildīšanu? Tas ka viņi maz pelna?

Kāpēc Tu domā, ka tas ir ētisks standarts?

Bet atraitni, kura ziedoja templim 100% savu mantu (divi graši = Ls 0.30), Jēzus uzteica un stādīja saviem mācekļiem par piemēru!
Tiešām 100%? Vai viņas apģērbs, mazākais, viņai nepalika?

Un tev pagriezīsies mēle attaisnot evaņģēlija sludinātājus, kuriem - kā tu pats saki: būtu jādzīvo pēc visaugstākajiem morāles standartiem, bet kuri nav savām draudzēm par piemēru?
Nē.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.28 16:43:14
Ēvalds Bērziņš
Kristus vārdi izstāsta situāciju, bet juniora dziļāko motivāciju tie nenosaska
Pilnīgas blēņas! Kristus akurāt izstāsta jaunākā motivāciju. Tas esi Tu, kas fantazē visu ko citu, tikai lai nebūtu tā, kā stāv rakstīts
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.28 16:45:57
Mārtiņ!

Tu neatbildēji: KO un KĀPĒC Namatēvs vēlējās pateikt tiem kurnētājiem???

Vai tiešām, tavuprāt, atbilde ir: Namatēvs vēlējās pateikt, ka Viņam ir "pie kājas" vai jūs kurnat, vai nekurnat, - ņemat savu algu un ejiet prom no manām acīm (jo Viņš taču teica: ej [nevis: paliec pie Manis]) ???!!!!!!????

Paņemsim vienu piemēru - teikto Lāodikejas draudzei:

14 Un Lāodikejas draudzes eņģelim raksti: tā saka Tas, kas ir Āmen, uzticīgais un patiesīgais liecinieks, Dieva radības sākums.
15 Es zinu tavus darbus, ka tu neesi ne auksts, ne karsts. Kaut jel tu būtu auksts vai karsts.
16 Tā kā tu esi remdens, ne auksts, ne karsts, Es tevi izspļaušu no Savas mutes.
17 Tu saki: es esmu bagāts, un man ir pārpilnība, un man nevajag nenieka, bet tu nezini, ka tu esi nelaimīgs, nožēlojams, nabags, akls un kails.
18 Es tev došu padomu: pērc no Manis zeltu, uguns kvēlē kausētu, lai tu būtu bagāts, un baltas drēbes, lai tu apsegtos un tava kailuma kauns neatklātos, un acu zāles tavas acis svaidīt, lai tu kļūtu redzīgs.
19 Jo, ko Es mīlu , tos Es pārmācu un pamācu , tad nu iekarsies un atgriezies !
(Atkl. gr. 3)

ATGRIEZIES!!!
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.28 16:54:31
Aivar, Ēvald!

vai tiešām motivācija ir tā svarīgākā atgriešanās brīdī???

Skaidrs, ka viņš saprata, ka ir pliks un nabags. Bet svarīgākais, ka viņš zināja PIE KĀ GRIEZTIES šajā situācijā!! Un Dievs jau neko citu nevēlas: tikai to, lai cilvēks no Viņa sagaidītu visu labo, lai ticētu, ka Dievs viņam dos pašu labāko, kas viņam vajadzīgs. Uzticies Viņam un tu tiksi glābts!!!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.11.28 17:42:07
Aivars
Pilnīgas blēņas! Kristus akurāt izstāsta jaunākā motivāciju. Tas esi Tu, kas fantazē visu ko citu, tikai lai nebūtu tā, kā stāv rakstīts
A kāpēc Tev Kristus izstāsta tā, bet man citādi? Turklāt, es Tev mazliet piekrītu, bet Tu saki, ka es runājot blēņas. Kā tā?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.28 18:39:37
http://ru.fishki.net/picsw/112012/27/post/diktor/diktor-0002.jpg
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.11.28 18:52:25
Aivars
Un?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.28 18:56:37
Ēvalds Bērziņš
nu vēl viena interpretācija par `labo darbu` tēmu diezgan smieklīgā izpildījumā
Ēvalds Bērziņš
# Labojis Ēvalds Bērziņš: 2012.11.28 19:00:37
Aivars
Kāpēc Tu pazudušajā dēlā un citur redzi tikai ļaunā gara darbus, bet Svētā Gara darbus noliedz un pat nepieļauj? Kā tad viņš lai atgriežas no grēkiem?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.28 19:09:55
Ēvalds Bērziņš
Cilvēk mīļais! Ļauj Jēzum runāt līdzībās pašam un netulko tur iekšā savu teoloģiju!
Man tiešām liekas muļķīgi strīdēties un strīdēties pret kaut kādām nekonsekvencēm. Nu, lūdzu, izlasi to norādi uz Keneta Beilija grāmatu tieši par šo līdzību! Uztver to kā ainiņu no austrumu dzīves par vienas ģimenes drāmu, netučījot uzreiz iekšā Sv. Garu utt... Un pēc tam, pajautā, ko gan Jēzus ar to grib teikt Dieva meklētājam. Tad arī par Sv. Garu parunāsi.
Bet par to `citur`, kur es redzot tikai ļaunā gara darbus.... nu, acīmredzot, Tu spried pēc savas samaitātības. Savādāk nespēju komentēt tādas glupības
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.11.28 19:20:36
Aivars
Bet par to `citur`, kur es redzot tikai ļaunā gara darbus.... nu, acīmredzot, Tu spried pēc savas samaitātības. Savādāk nespēju komentēt tādas glupības
Nu tad jau pareizi teicu - Tu savādāk nespēj. Būtu pajautājis, ko es domāju ar `citur`, būtu spējis.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.11.28 19:33:08
Ēvalds Bērziņš
Ak, draugs, Tu esi vienkārši bezkaunīgs. Ne jau es Tevi sātanismā apsūdzēju. Tagad apkaunies un padungo pie sevis dažu "Līvu" ziņģi ar riebīgu tekstu par to, ka viss jau ir...
Brīnos, ka Tu tik kusls savās iemaņās strādāt ar tekstu, ij nebrīnos, ka neuztver ne Rakstus, ne to, ko daži tev te saka
Lūdzu Vārdu
# Labojis Lūdzu Vārdu: 2012.11.28 20:14:43
Ēvalds Bērziņš Kāpēc .. tas ir ētisks standarts?

Tāpēc, ka Jaunās Derības ētiskos ideālus uzstāda Jēzus Kristus.
  • Viņš ir aicinājis tos, kas vēlas viņam sekot, atdot visu mantu nabagiem - Mt 19:21; Mk 16:21; Lk 18:22
  • Viņš ir licis saviem mācekļiem par piemēru tos, kas tā ir rīkojušies – Mk 12:43; Lk 21:3
  • Viņa mācekļi šo aicinājumu piepildīja – Ap. d 2:45


Tu saki, ka evaņģēlija sludinātājiem ir jādzīvo pēc augstāka ētiska standarta, kā evaņģēlija klausītājiem – un tu saki, ka evaņģēlija klausītājiem ir jāziedo 10 tiesa, vai ne tā?

Un kādus attaisnojumus tu vari izdomāt tam, ka pats neesi izpildījis augstāko standartu: atdot visu mantu – kā vien to pašu šaubīšanos, ka Dievs ir labs?
Mīkstā krēslā sēžot filosofēt par to ka „ ticīgam no bērnības Dievs palīdz ciešanās ” – tas ir viss piemērs, ko spēj rādīt savai draudzei?

Un sevi attaisnot cenzdamies papūlies nezaimot – to, ka atraitne ir ziedojusi „visu, kas tai bija”, sacīja Jēzus – un tu neesi tas, kurš drīkstētu par Viņa vārdiem ņirgāties apgalvojot, ka tad jau šai sieviete vajadzēja vēl izģērbties.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.11.28 21:57:56
+jean
Tu neatbildēji: KO un KĀPĒC Namatēvs vēlējās pateikt tiem kurnētājiem???

Nu tak pats esi citējis tās Rakstu vietas un nezini vēl?

Vai tiešām, tavuprāt, atbilde ir: Namatēvs vēlējās pateikt, ka Viņam ir "pie kājas" vai jūs kurnat, vai nekurnat, - ņemat savu algu un ejiet prom no manām acīm (jo Viņš taču teica: ej [nevis: paliec pie Manis]) ???!!!!!!????

Tā ir tava atbilde, es lasu Rakstos, ka namatēvs deva vienādi, teica, ka pēdējie dabūs tikpat, un aizrādīja, lai neskauž.

19 Jo, ko Es mīlu , tos Es pārmācu un pamācu , tad nu iekarsies un atgriezies ! (Atkl. gr. 3)

Nu, vai tas nav brīnišķīgs citāts, kas saistībā ar namatēva līdzību liek domāt, ka Dievs mīl šos kurnētājus un tamdēļ pamāca?

ATGRIEZIES!!!

Ko tev nozīmē "atgriezties"?
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.11.28 23:19:10
Ēvalds Bērziņš
R Baltie tēvi ir labi, lai viņiem bučotu rokas, un padarītu par Dieva vietniekiem un diemžēl arī (nedod paklupt), par grēkāžiem, bet viņi nedzīvo vienkāršo grēcinieku dzīvi.
E.B. Šo es nesapratu.

Ļoti praktiski. Ja nedaudz esi lasījis un pasekojis līdzi, tad RKB iepriekšējā priesterības gadā par to bija diezgan plaši Romas teologu un arī pāvesta skaidrojumi, izceļot izredzētību, askēzi un piemēru tautai. Savā ziņā tas ir tas fons un realitāte, cik zinu, kam seko līdzi daudzi kristieši arī pie mums, tas ietekmē arī teoloģisko domāšanu. Bet tas pamatos ir cieši sasaistīts ar baznīcpolitisku teoloģizēšanu, cīņu par ietekmi, ideoloģiju, programmām utt, bet mazāk ar Evaņģēliju.
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2012.11.28 23:58:01
Aivars
Ak, draugs, Tu esi vienkārši bezkaunīgs. Ne jau es Tevi sātanismā apsūdzēju.
Vai es Tevi sātanismā apsūdzēju?

Tagad apkaunies un padungo pie sevis dažu "Līvu" ziņģi ar riebīgu tekstu par to, ka viss jau ir...
Kas tā par ziņģi?

Brīnos, ka Tu tik kusls savās iemaņās strādāt ar tekstu, ij nebrīnos, ka neuztver ne Rakstus, ne to, ko daži tev te saka
Es uztveru gan, bet apšaubu Tevis pasludināto viennozīmīgumu. Tās tomēr ir līdzības.
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 23454