atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jēzus Kristus aicina: Lai visi ir viens!
armilo
Iesūtīts: 2011.08.27 15:09:24
„Lai visi ir viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.” (Jņ.17:21)

Paklausot mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus pavēlei, aicinu Arhibīskapu Jāni, bīskapus, prāvestus, mācītājus un visus Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) lajus uzsākt apvienošanās procesus ar Romas Katolisko Baznīcu.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.05 14:49:22
Pater Henricus
Nez kādēļ man liekas, ka daudz vērtīgāk būtu, ja daži entuziasti meklētu pašu Kristu, nevis vienotību. Tur, kur tiek meklēta skaidrība Kristū, tik tiešām izrādās ir gana daudz, kur viens otru var bagātināt kaut kādā veidā. Patīkami lasīt gan evaņģēlisko gan katoļu autoru darbus, kuros tu redzi šo evaņģēlisko brīvību, arī aizgūt ko labu no otru pieredzes. Taču tur, kur sākas baznīcpolitiskās spēles ar `strukturālu vienību` un ko tik vēl ne un kaut kādiem mājieniem, cik jūs visi esat sūdīgi kristieši, ka netīkojat čupoties zem mums, sātans var izvērsties. Nesen arī kāds brālis padalījās, cik jauki kopā ar mūsu foruma Uldi varējuši vienu pasākumu kopā vadīt un evaņģelizēt. A ja sāksim te izvērst jautājumu, vot kāpēc jūsējie nav pie mūsējiem utt, naids vien sanāks.
Manuprāt, ir vispār jāizsvītro no apziņas jautājums par `vienību`, bet tā vietā jāapliecina sava ticība un jāieklausās otrā. Tad varbūt atklāsies arī tas, ka tēmas nosaukumā minētā Rakstu vieta no dažiem tiek visai aplami interpretēta, un runā par ko daudz lielāku un skaistāku, nekā politekumēniķu brilles ļauj saredzēt.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.05 16:02:57
Aivars meklē to kā pietrūkst - kaut to pašu vienību, Kristus nav jāmeklē, - aizej , saņem Sakramentu un , lūk, tev Kristus.

Nesen arī kāds brālis padalījās, cik jauki kopā ar mūsu foruma Uldi varējuši vienu pasākumu kopā vadīt un evaņģelizēt.
Ahā, Uldis uzmetis "sadraudzības mācību". Tad nav ilgi līdz šie Uldi izmetīs.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.05 16:14:44
Pater Henricus
Nē, draugs, Kristus ir jāmeklē aizvien no jauna. Sakramentu saņemt, nemeklējot Kristu, ir galīgi garām. Puslatvija tādu kristītu pagānu, pie tam ar ambīcijām, `nafig vēl kaut kas jāmācās un jātic` ir. Kristietis ir arī Kristus māceklis mūža garumā.
A ja nē - tad tiešām tas ir reliģisks klubiņš, kur mēs esam tie, kas veido savu `vienību`, jeb čomu pasauli iepretī kaut kādai mistiskai pārējo nevienībai.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.09.05 16:27:19
Pater Henricus

Tas bija pilsētas pasākums, kurā mēs tikām uzaicināti no Ozolnieku Domes. šis pasākums bija bērnudārza pamatakmens simboliska ielikšana un iesvētīšana. Šis bērnudārzs tiek celts tieši pretī mūsu dievnamam. Es tiešām jutos pagodināts veikt šo misiju.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.05 16:49:56
Un atkal shkjelshanaas notiek taapee, ka kaut ko savstarpeeji nav izpratushi...

Pagrieziisim jautaajumu shitaa... kas sanaak visai interesanti...

Kristiibu sakramenta iistuma atdziishana... Vai tas vien nav shiis gariigaas vieniibas raadiitaajs?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.05 16:52:19
Aivars , es domāju - Altāra Sakramentu - Kristus miesu un asinis. Nevar teikt, ka pēc tā, atšķirībā no kristības, dzītos latvju puspagāni.
No otras puses Pāvils brīdina no tiem, kas mūždien mācās un nespēj nākt pie patiesības atzīšanas. Kam nav - tiem jāmeklē.
Radikālajā protestantismā uz to arī viss ir uzbūvēts - ka nedrīkst apstāties meklējumos. Un tad šie musina un mulsina nabaga luterāņus...Uz pareizo Kristus meklēšanu, itin kā Viņš būtu kur pazudis.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.05 17:17:24
Pater Henricus
Radikālajā protestantismā uz to arī viss ir uzbūvēts - ka nedrīkst apstāties meklējumos. Un tad šie musina un mulsina nabaga luterāņus...Uz pareizo Kristus meklēšanu, itin kā Viņš būtu kur pazudis
Aņuku par Bītliem Indijā esi dzirdējis?
Problēma ir tikai ar to, ka pats Kristus laikam taču kaut kādu iemeslu dēļ sacīja: Mateja 7:7 Lūdziet, tad jums taps dots; meklējiet, tad jūs atradīsit; klaudziniet, tad jums taps atvērts.
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.09.05 17:38:31
Aivars , Kristus ir vēl daudzas skaistas lietas sacījis, par kuru iespējamo daudzumu liecina apustulis Jānis.
Paldies Dievam, ka mums ir tikai četri sējumi, citādi nabaga Kristus meklētāji pavisam nomaldītos...Viņa vārdos.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.05 17:45:48
Pater Henricus
Ak, jā! Par šito Indriķis pateicas Dievam? :O Vai tas ir tas pats Indriķis, kas sajūsminās acīmredzot par vēl vienu makulatūru, ko tāds Benedikts sarakstījis, apgrūtinādams jau tā Evaņģēliju nogurdinātos Kristus meklētājus?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.07 23:01:20
Benedikta sacerējumi ir patīkama un uzmundrinoša lasāmviela kristieša vaļasbrīžiem. Un tas kontrastā ar mācību par pāvesta antikristīgumu.
Paldies Dievam, ka mūsu Kunga nākšana pati ir Evaņģēlijs, ja iedomājas cik gan daudz pareizu un skarbu vārdu mums, nabaga tā kā tā tos izpildīt nevarošajiem grēciniekiem, svētais Dievs vēl varētu adresēt...
---
Bet tam, ka strukturāla vienotība būtu ekvivalenta Jēzus - lai visi ir viens, piepildījumam, nekādi nevaru piekrist. Tāda nav iespējama. Maksimums - Altāra kopība vismaz ar tiem, kas apliecina Kristus klātesamību Vakarēdienā. Un arī tas zem lielas jautājuma zīmes.
Pravoslaviki iespītēsies...
Uldis
# Iesūtīts: 2011.09.08 20:40:07
Pater Henricus

Benedikta sacerējumi ir patīkama un uzmundrinoša lasāmviela kristieša vaļasbrīžiem - līdz šim biju domājis, ka "patīkama un uzmundrinoša lasāmviela" ir Kristus Evaņģēlijs. Izrādās RKB faniem ir cits viedoklis.
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.09.08 20:47:34
Pater Henricus

Pravoslaviki iespītēsies... - skan apmēram tā: "Eiropa mūs nesapratīs..." Kad pravoslavi runā ar luterāņiem, tie saka: mums ar luterāņiem nav pa ceļam, jo viņi noliedz tradīciju. Kad savukārt ar romiešiem, tad atgādina jautājumu par filioque. Vēl pravoslaviem šķērslis ir pāvests. Tā kā Benedikta Pēdējā uzmundrinošie uzsaucieni ir vāja lasāmviela ikvienam patiesam kristietim.
makarisms [80.237.226.74]
# Iesūtīts: 2011.09.08 22:52:09
Uldis

Lai Dievs Tevi svētī ar sinepju graudiņa no tā prāta, inteliģences un ticības dziļuma, kāda ir Benediktam! Uz tā fona, kas spīd no Taviem pēdējiem komentāriem, tas jau būtu liels, liels koks.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.09.09 08:25:40
Pater Henricus
Maksimums - Altāra kopība vismaz ar tiem, kas apliecina Kristus klātesamību Vakarēdienā. Un arī tas zem lielas jautājuma zīmes.
Bet vispār- absurds, ka pat tas jāliek zem jautājuma zīmes. It kā visiem Vakarēdienā nebūtu viens un tas pats Kristus?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.09 09:17:48
Uldis ,
līdz šim biju domājis, ka "patīkama un uzmundrinoša lasāmviela" ir,
lai nu kurš būtu teicis, bet tāds teoloģijas mīlis kā tu...
Un ne jau tie Vienprātības grāmatas pārstāstītāji ar saviem vārdiem ir vienīgie teologi Kristus Baznīcā. Arī Romas bīskaps var ko labu uzrakstīt.
Memekija It kā visiem Vakarēdienā nebūtu viens un tas pats Kristus? Absurds, bet ir taču liela daļa kristiešu, kam Kristus vienkāršie vārdi - "Mana miesa, Manas asinis" ir par grūtu.
Kam ir vien maizīte un suliņa.
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.09 09:26:50
Pater Henricus

Kam ir vien maizīte un suliņa

un kam ir tikai maizite...
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.09 09:33:36
un kam ir tikai maizite. Tomēr - Kristus miesa, ne tikai maizīte.
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.09 09:36:00
Pater Henricus
kas ir miesa bez asinim..vai miesa?
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.09 10:09:42
dafne

Vai konsekrētajā maizē ir Jēzus Kristus sakramentāla klātbūtne? Latviski runājot, vai katolis saņem Kristu pilnā mērā tikai zem vienas zīmes?
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.09 10:15:47
"ņēma maizi, pateicās, pārlauza un sacīja: ņemiet, ēdiet. Tā ir Mana miesa, kas par jums top dota; to dariet Mani pieminēdami"

Vai šis teksts atļauj jebkādu citu teoloģisku interpretāciju, kā vienīgi dzīvā Kristus upuri pilnā mērā? Vai kādam kristietim varētu ienākt prātā, ka te Jēzus par mums atdod tikai savu ādu, muskuļus un kaulus, bet savu dzīvību nē? Tā ir mana miesa , tas nozīmē Tā ir mana dzīvība .
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 39 , pavisam kopa bijuši: 16095