atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jēzus Kristus aicina: Lai visi ir viens!
armilo
Iesūtīts: 2011.08.27 15:09:24
„Lai visi ir viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.” (Jņ.17:21)

Paklausot mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus pavēlei, aicinu Arhibīskapu Jāni, bīskapus, prāvestus, mācītājus un visus Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) lajus uzsākt apvienošanās procesus ar Romas Katolisko Baznīcu.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.09.10 10:44:34
O.K.!!!

Vai būtu pienācis laiks runāt par jaunu Reformāciju?
(neskaitīsim harizmātus - jo viņi uzskata, ka ārpus viņiem vispār baznīca nemaz nepastāv)
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.10 10:51:58
Aivars

paga, nomierinies ar savām svecītēm, runa ir par Jēzu kā dzīvības maizi. Laikam apustuļu darbus arī neesi lasījis, kuros būtu uzzinājis par maizes laužanas tradīciju vienā veidā jau no paša sākuma.

Euharistijas mielasta abas tradīcijas ir absolūti bibliskas un apustuliskas. Grūti jums būs vienu tradīciju izcelt, un otru norakt. Raksti pārliecinoši pamato abas.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.10 11:06:43
fratello
Nu vēl paputro Sv. Vakarēdienu ar Agapes mielastu, un piefiksē ka pēc augšāmcelšanās Jēzus ar mācekļiem baudīja grillētas zivis ar medu, un tiksi līdz vēl 5 tradīcijām
Bet, lai kāds jērs ar mārrutkiem būtu ēsts vakarā pirms Krusta, Jēzus iedibina Sv. Vakarēdienu, sniegdams gan maizi gan biķeri, pie kā īpāši piesaka DZERIET VISI no tā
fratello
# Labojis fratello: 2011.09.10 11:46:25
Aivars

Vai Tu esi saskāries Katoliskajā Baznīcā ar vēl 5-ām vakarēdiena tradīcijām?? Ja nē, tad lūdzu netērē savu un citu laiku ar tukšu muldēšanu. Ja savu argumentāciju sāc pasniegt paceltā tonī, tad laikam diskusijai ir jāietur pauze. Svētīgu Tev nedēļas nogali
Отборный сеянец Евразии [95.79.154.197]
# Iesūtīts: 2011.09.10 14:19:47
fratello

Ir jau labi, ka esi sirdsmierā ar savu jauno piederību. Neuzskatu, ka Romas katoļu kristieši saņem nepilnīgu sakramentu, baudot tikai miesu. Taču tas, ka katoļi euharistijā saņem visu, ko Kristus saviem ticīgajiem ir gribējis tajā pasniegt, ir nevis pateicoties šai "senajai tradīcijai", bet drīzā par spīti tai. Dieva žēlastība ir tik liela, ka viņš neatraus svētības šāda veida nepaklausības dēļ. Tā man gribētos domāt un Tev un visiem katoļiem novēlēt. Tomēr ir vērts pārdomāt, vai ir pareizi izmantot Dieva žēlsirdību, spiežot viņu uz īpašu žēlastības aktu ik reizes, kad pasaulē kāds katolis saņem komūniju? Vai nebūtu pareizāk vnk paklausīt skaidriem Kristus norādījumiem?
Отборный сеянец Евразии [213.105.121.219]
# Iesūtīts: 2011.09.10 14:26:42
fratello

Neviens jau neapstrīd, ka katoļu teologi nebūtu attīstījuši pārliecinošu verbālu konstrukciju, lai šādu praksi aizstāvētu. Ne velti tik daudz gaišu prātu gadu simtiem ap to pūlējušies. Tomēr, Kristus skaidru norādījumu gaismā arguments par to, ka miesā ir klāt arī asinis, ir tas ko angliski sauc par specious argument (superficially plausible but actually wrong). Visa liturģija taču ir attīstījusies attēlojot, pat atdarinot Kristus darbības. Viņš ņēma (ofertorijs), pateicās (euharistiskā lūgšana un Verba), pārlauza (fraction panis), deva (distribūcija). Tāpat arī biķeri. Biķera nesniegšana mācekļiem ir atkāpe no pašām senākajām liturģijas viedošanas tradīcijām. IMHO. Bet tiešām - miers ar Tevi.
fratello
# Iesūtīts: 2011.09.10 15:09:51
Отборный сеянец Евразии [213.105.121.219]

Paldies par Tavu IMHO, tomēr tas nav tikai Tavs HO, bet labi zināms klasiski luteriskais O. Es to nemaz neapstrīdu, un ar visu sirdi apsveicu. Vienīgais ko vēlētos iebilst, ka Kristus ar lielu prieku svētī arī RKB O. Un to dara nevis par spīti, bet aiz mīlestības uz saviem mācekļiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.10 16:02:00
fratello
Nespried nu pēc sevis
Atšķirībā no Tevis es toni nepaceļu, tikai aizrādu uz Tavas argumentācijas absurdumu un uzsverot Jēzus vārdus. Ja gribi ignorēt tos, tad ignorē, tikai nemuldi kaut ko par pieņemamām bibliskām tradīcijām, aizstāvot vienu plaši izplatītu bet nepamatotu tradīciju.
Vispār labi, ka tik ar tik greizu teoloģiju Tu izdarīji izvēli par labu nesludināšanai Luteriskajā Baznīcā
Uldis
# Iesūtīts: 2011.09.11 18:55:52
Interesanti gan, fratello kungs, kur jūs atrodat Apustuļu darbu grāmatā maizes laužanas tradīciju vienā veidā jau no paša sākuma?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.11 21:57:51
Neizvairos, bet vairāk kārt atkārtoju, ka katoļiem nav problēmu saprast, to, ka Kristus ir saņemams pilnā mērā katrā no abām zīmēm.

Bet vai tad Kristus runā par "Pilnā Mērā Saņemt mani jebkuriem līdzekļiem", jeb visai konkrēti saka... miesu ēst, asinis dzert?

UN... vai es pareizi saprotu, ka RKB adeptam nebūtu arī problēmas TIKAI vīnu dzert un joprojām būtu spēkā tavs apgalvojums.

Tu tagad esi "načitannijs" RKB gudrībā, paskaidro kāds tavuprāt ir Kristus mērķis dot divas zīmes zem kā saņemt vakarēdienu, ja Pāvestprāt pietiek ar vienu?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.11 22:02:52
Te nu mēs redzam, kad Kristus vietā nostājas kaut kas cits, tad vari Rakstos blenzt acis pārgriezis... nu v upor nespēj cilvēks ieraudzīt Kristus pavēli...vieni neredz "dzeriet visi" otri neredz "IR"...
neielog. [90.130.168.207]
# Iesūtīts: 2011.09.11 22:57:43
Neieslīgstot detaļās, man iepatikās šis citāts no tridentas koncija: “Ja kāds saka, ka vissvētākajā Eiharistijas Sakramentā maizes un vīna substance paliek kopā ar mūsu Kunga Jēzus Kristus miesu un asinīm un noliedz brīnumaino un unikālo visas maizes substances pārvēršanos miesā un visas vīna substances pārvēršanos asinīs tā, ka paliek vienīgi maizes un vīna izskats, šo pārvēršanos, kuru katoliskā baznīca trāpīgi sauc par transsubstanciāciju, lai tas ir nolādēts.”
Katoļi šajā ziņā man vienmēr ir patikuši
sasmaka [217.115.137.222]
# Iesūtīts: 2011.09.11 23:07:04
Jošs Mulders

"UN... vai es pareizi saprotu, ka RKB adeptam nebūtu arī problēmas TIKAI vīnu dzert un joprojām būtu spēkā tavs apgalvojums."

Nu bet Tu taču neko nesaproti! Miesā iekšā ir asinis, bet asinīs iekšā nav miesas.
Memekija
# Iesūtīts: 2011.09.12 07:54:30
Cik ilgi vēl ies šitas kašķis? Vai tad katoļi saņem tikai pusi no Kristus, luterāņi- dubultīgi, bet pravoslavi- vispār uzrūgušu, ja raudzētu maizi lieto? Jums ticības kaut mazdrusciņ ir? Moš pietiks te tiesāt vienam otru?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.12 09:22:32
Miesā iekšā ir asinis, bet asinīs iekšā nav miesas.
Neies krastā.
Austrumu baznīcā zīdainīšiem dod Kristus asinis/vīnu, tātad pieņemot ka arī šajā elementā ir abas lietas. Un ir.
Bet runa jau nav par atsevišķiem specifiskiem mērķiem, bet par konkrētu Kristus paša Iestādījumu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.12 10:07:58
Memekija
Ko tad Tu tik bezkaunīgi tiesā kādus par it kā ticības trūkumu?
Nemanās, ka kāds cits to darītu. Citi argumentē, kāpēc tā vai cita lieta ir atbilstoša vai neatbilstoša Kristus pavēlei.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.12 11:36:16
Nu bet Tu taču neko nesaproti! Miesā iekšā ir asinis, bet asinīs iekšā nav miesas.

Taatad asinis liekass shajaa sakramentaa no RKB viedoklja? Kaapeec shamaas tur maisiit klaat? Kaarteejo reizi Papa gudraaks par Sv. Garu?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.12 11:36:57
Memekija, jautaajums ir kaareiz par autoritaati... vai pildaam Kristus paveeles... un sheit jau jautajaums ir nevis par KAA bet VAI?

Raimonds
# Iesūtīts: 2011.09.12 11:50:45
Jošs Mulders
Vai varētu būt, ka tie, kas saka, ka nav svarīgi kā saņem, patiesībā ir stipri vienalga, ko saņem?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.09.12 12:38:25
Raimonds, to diez vai es speeshu atbildeet... taa buutu viena no versijaam... Bet manupraat saape ir dziljaaka, te aiz "tu jau taapat Visu Kristu dabon" tiek pasleepta kaarteejaa RKB veelme valdiit un kontroleet Kristus Beernu dveeseles...

Principaa Kristus nekur nerunaa par to, ka vakareedienaa "Sanjemt Visu Kristu" buutu kaut kaads kriteerijs... tur runa iet par asins un miesas dzershanu eeshanu uz greeku piedoshanu... Savukaart RKB it kaa "risina" faktiski absoluuti nesaistiitu probleemu...

Taa ir taa pati probleema, kas rodas kad saak kashkjeeties par to, vai pietiek ar 2iem uudenjrazha un vienu skaabeklja atomu prieksh kristiibaam...


UN... man dazhkaart rodas iespaids, ka shaadas novirzes no Bibliskaam normaam ir savdabiiga RKB identitaates elements, un RKB adeptiem daudz svariigaak ir shie identitaates jautaajums... ibo ja es peekshkjinu kaa Papa, taatad es droshi esmu "pareizajaa katoliskajaa bazniicaa" un nav svariigi KO peekshnjina, svariigi KA peekshnjina peec Papas parauga... un liidzko ir atrisinaats identitaates jautaajums un atbilde adepta galvaa ir "Jaa es piederu RKB" taa paareejie jautaajumi jau ir sekundaari... par biblisko pareiziibu, par Kristus paveelju pildiishanu, jo RKB adepts spriezh, ka ar to vien, ka ar identitaati vinjam uiss ok, tad teologjiju, pestiishanu u.c. jautaajumus jau risina Bazniica (galu galaa taas tieshais uzdevums)... un faktiski deligjee savu pestiishanu Papam...


Un tas ir tas pats kaa darbojaas RKB rekruteeshana... liidzko tiek atrisinaats autoritaates jautaajums, liidzko tiek cilveeks paarlieicnaats ka Papa & Co IR tas eclesia, aarpus kura nav pestiishanas, taa visi paareejie jautaajumi... tur mariologjija, sveeto pieluugshana, purgatoriji un pati veesture mieriigi "nostaajs savaas vietaas" ibo tiek nomainiita visa premisu sisteema...

Faktiski shaadi darbojas visas sektas un kulti... ljoti liidziiga sheema ir Jehovas Lieciniekiem, liidzko cilveeks apeed ideju par to ka Watchtower organizaacija ir taa pareizaa interpreteejoshaa "vecaju" grupa (ala Jeruzaalemes Koncils), taa visi paareejie interpretaacijas, doktrinaalie u.c. jautaajumi atrisinaass... un arii tur ir jautaajumi par identitaati... par kuriem JL staav un kriit neatkariigi cik tas ir vai nav bibliski, jo vienmeer existee intepretatiivais celjsh (parasti kaa vesels mudzheklis) no A...Q
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 10491