atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir luteriskā reformācija?
Konfesionāls luterānis
Iesūtīts: 2010.10.29 16:20:48
Uz jautājumu, kas ir luteriskā reformācija, brīnišķīgu atbildi dod Hermaņa Zasses grāmata Kas ir luterisms?.

"Pareiza luteriskās baznīcas izpratne un pareiza luteriskās reformācijas izpratne nosaka viena otru. Šodien .. reformācijas pareizā izpratne zudusi tādēļ, ka tā vairs nav aptverama, pamatojoties baznīcā, tādēļ, ka, lai vispār spētu saprast lielo un mīklaino reformācijas notikumu, mēģina tverties pie vēsturiskām un filozofiskām teorijām, kurās balstoties šo notikumu nekad nevarēs izprast. Par Reformācijas būtību: http://www.ebaznica.lv/?p=5405
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 09:38:18
Aivars
Nē. Man ir vajadzīga 100% Dieva žēlastība ikdienas, un es pieļauju miljons kļūdu un grēku savā dzīvē, ko nožēloju. Un tūlītēji pateicoties Jēzus taisnošanas darbam manā dzīvē es atkal esmu salīdzināts ar Dievu. Bet es tajā pat laikā nedrīkstu ieslīgt pašampierinātībā un nemeklēt Dieva gribu savā dzīvē, lai īstenotu savus ticības labos darbus, ko Dievs man sagatavojis, lai es tajos dzīvotu. Ja es izturos nevērīgi un pavirši pret to, tad mani sagaida tiesa, un man nelīdzēs tas, ka esmu caur ticību bijis glābts un taisnots, jo ticība bez darbiem ir nedzīva.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 09:40:39
Konfesionāls luterānis
Tā 100% nevar, jo Dievs redz motivāciju kāpēc tu ko dari un cilvēks to neredz. Taču labie darbi ir jāredz apkārtējiem. Kā jau tu pats teici , ka pēc augļiem būs tos pazīt. Vēl rakstu vieta, kas to apliecina ir 1.Tim.5:25
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 09:41:41
Svētais
Un darbi bez ticības? Ticības, ka Kristus Tevi patiešām ir atpestījis, dāvājis mūžīgu dzīvību utt, nevis tikai piesedzis uz laiku un atelpinājis un dažiem gadu desmitiem?
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.05 09:45:25
Svētais Vai tad neticīgie nemēdz pasniegt ūdens krūzi slāpstošajiem, apmeklēt cietumniekus, apģērbt kailos? Un kam tad tā zupas virtuve Barona ielā pieder?
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.11.05 09:48:31
Aivars
Kā tu to domā?

ja es kļūdoties neticībā daru kaut kādus darbus un man ir lemta pazušana bez Kristus apžēlošanas manā dzīvē? Nē, tā es to nedomāju. Kristus mani ir atpestījis uz visiem laikiem. Pat ja es kļūdos miljons reizū. Taču es nedrīkstu izmantot ļaunprātīgi Kristus žēlastību savā dzīvē apzināti nedarot ticības labos darbus, jo tādējādi tikšu uzskatīts par slinko un kūtro kalpu, kas tika izmests galējā tumsībā. Par tādu galējību, ka apzināti grēkoju ( tiecos un eju uz grēku bez cīņas pret to) arī nemaz nepieminu, jo tad mani gaida briesmīga tiesas diena.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 09:49:54
Konfesionāls luterānis
neticīgajiem Jēzum ar visiem viņu "labajiem"darbiem nebūs nekādu izredžu Dieva priekšā saņemt jelkādu attaisnošanu.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.05 09:51:20
Aivar
Pavisam nopietni. Pieņemot, ka cilvēks parakstīja, ko nebija lasījis vai nesaprot; pieņemot, ka viņš parakstīja kaut ko nesakarīgu, muļķīgu vai pretrunīgu; - ko īsti latviešu valodā nozīmē "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā"?
Vai tad kristietim nevajadzētu savam nomaldījušamies brālim palīdzēt izprast savus maldus? Vai tu pieļautu, ka viņš staigā apkārt un kladzina, ka izteikums "Dieva nav" noteiktā kontekstā ir kristīgs?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 09:56:34
Svētais
Un tomēr... vai nu vaina ir briesmīgajā tiesā, vai tajā, ka labprātīgi grēkodams tu nokauj sevi kā Dieva bērnu?
1Korintiešiem 3:13 katra darbs tiks redzams: tiesas diena to atklās, jo tā parādīsies ar uguni, un, kāds kura darbs ir, to uguns pārbaudīs.
14 Ja kāda darbs, ko tas uzcēlis, paliks, tas dabūs algu;
15 ja kāda darbs sadegs, tam būs jācieš, [ b] bet viņš pats tiks izglābts , bet tā kā caur uguni.

Es te kaut kā saredzu nevis briesmīgu tiesu no Dieva puses, bet briesmīgu pārdzīvojumu un vilšanos par bezjēdzīgi dzīvotu dzīvi no cilvēka puses, kad tu redzi, kā izplēn viss tas, ko iedomājies kā sasniegumus utt.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:03:46
Aivars
Tevis pieminētā rakstu vieta ir tajā kontekstā, kur ticīgi cilvēki Jēzum Kristum ir darījuši labus darbus. Katrs no viņiem ir darījis to tādā pakāpē un izpratnē kā sapratis. Tāpēc viena darbs paliek ( viņa ieguldījums citos cilvēkos, kas ir mainījis viņu dzīves utt...) , bet otra darbs sadeg ( jo viņš nav pilnvērtīgi darbojies Dieva vasltības laukā, varbūt aiz ieraduma, varbūt nepaprasot Dievam utt..) . tomēr viņi abi pateicoties Jēzum taps glābti viens dabūjot algu , otrs kā caur uguni, tomēr izglābts. Es runāju par tiem, kas Dieva žēlastību velti saņēmuši un savu dzīvi palaiduši pašplūsmā bez Dieva vadības un labajiem darbiem. Ūz tiem attiecās tas piemērs, kur Kungs pārmet kalpam neizdarīto , turklāt tas ir kalps, kas ir zinājis Kunga gribu un vēlmes! Tas nav neticīgais.
danar
# Labojis danar: 2010.11.05 10:08:52
Svētais
nu..nez..ir jau rakstits,ka caur ticibu uz Jezu tiks izglabti..nevis labo darbu del,pat ja tie no sirds dariti.Un ja kristietis tic uz Jezu,tad neizbegami labie darbi sekos...vins tos vienkarsi nevar nedarit.Pie tam,labie darbi ne vienmer ir tadi,kadus mes gribam redzet...
ta ka man skiet ir tikai divas izveles...vai nu tu tici,ka neko nevari pats nopelnit un tikai vienigi palaujies uz Jezus zelastibu un tam noteikti ari sekos labie darbi...vai nu tu netici..un vari darit saucamos labos darbus bezjedzigi.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:14:06
danar
Protams, ka tikai caur ticību mēs topam izglābti. Bet ja mūsu dzīvē nevar redzēt labos darbus, tad mūsu ticība ir bezjēdzīga un tukša, jo velns arī tic. Tāpēc Pāvils saka, ka mūsu labajiem darbiem jābūt redzamiem.



1. Tim. 5:25 tāpat arī labie darbi ir visiem zināmi, un, kur tas tā vēl nav, tur tie nevar palikt apslēpti.

danar
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:18:47
Svētais
Ja,ir ticiba..tad darbi tai sekoBet ne vienmer tie ir tadi labie darbi,kadus mes domajam par labiem esam....
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:20:18
Svētais
Kāpēc ticīga cilvēka darbi ir labi un Dievam pieņemami? Vai Dieva priekšā tie paši par sevi ir svēti un pilnīgi (tādi, kas atbilst baušļu prasībām)?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:25:16
Konfesionāls luterānis
Dievs pieņem cilvēku tikai un vienīgi Jēzus Kristus nopelna dēļ. Taču ir darbi, kurus novērtē ar zeltu, sudrabu, koku, sienu salmiem.( 1.Kor.3.nod.) To dara tas pats Dievs.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:27:31
danar
Jā, protams, taču Jēzus māca , ka mums ir jāpazīst cilvēki pēc viņu augļiem ( viņu darbiem). Tātad jāmāk atpazīt. Tāpat Dieva Vārds māca, ka šādiem labiem darbiem ir jāparādās atklātībā un tie nevar būt apslēpti! ( 1.Tim.5:25) Protams, ka Dievs savukārt zina ar kādu sirds motivāciju tas ir darīts, jo motīvs, kas ir aiz tā darba Dievam ir būtiskāks nekā pats darbs ( 1.Kor.13:3) To mēs nevaram zināt, taču darbus redzēt gan varam.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:28:28
Svētais
Hm, man liekas ka tu pašu ticību iztēlo par vienu no labajiem darbiem, bet pamatā pieturies pie pagāniskās idejas, ka ne evaņģēlijs, bet cilvēka nopelni ir pestīšanas pamats
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:29:12
Par Reformācijas būtību: http://www.ebaznica.lv/?p=5405
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:31:21
Aivars
nepareizi, ticība nav labais darbs. Evaņģēlijs jeb Jēzus pestīšanas darbs manā dzīvē ir mans pamats. Tu mani esi pārpratis vai nesapratis, kā tas nereti mēdz būt internetā, jo nedzird kādā garā tas tiek pasniegts.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:32:14
Aivar
Vai izteikums "svētdarīšana ir neizslēdzams posms taisnošanā" viennozīmīgi nepieprasa labos darbus kā daļu no taisnības Dieva priekšā?
danar
# Iesūtīts: 2010.11.05 10:32:58
Svētais
augli...butiba ir Sveta Gara darbs musos.
es tad saprotu,ka to labo,kas ir mani veic vienigi Sv.Gars mani...
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 21 . 22 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 57 , pavisam kopa bijuši: 13894