atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu III
vilks
Iesūtīts: 2009.11.18 13:56:56
Trešā daļa diskusijai.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 47 . 48 . >>
AutorsZiņas teksts
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.28 13:58:42
Aivars Lapšāns Baznīctēviem iedevu linkus. Vari apskatīt pats.
Es nezinu, Aivar, kā tev, bet man Baznīcas vēsture nesākas ar Luteru, vai reformāciju. Es redzu reformāciju kā būtisku pagrieziena punktu visā Baznīcas vēsturē. Tās Baznīcas, kura sākās ar Jēzu Kristu un apustuļiem, kas vēlāk turpinājās cauri konciliem un tādā kontinuitātē ir nonākusi līdz mūsdienām. Es ticu uz Svētā Gara darbību Baznīcas vēsturē. Kā mēs (arī tu) katru svētdienu sakām Apustuļu ticības apliecībā - Es ticu uz Svēto Garu, vienu Svētu Kristīgu (katolisku) Baznīcu, svēto sadraudzi, grēku piedošanu, miesas augšāmcelšanos un mūžīgu dzīvošanu.

Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.28 19:15:23
Ivo Pavlovičs

Redz kā ir. Nav mums nekas sakāms par baznīctēviem. Mēs viņus piesaucam tāpat kā komunistiskās partijas locekļi partiju.
Tev diemžēl ir tāds partejisks redzējums , it kā ....Vismaz Luteru būtu nosaucis. Ticības apliecību Luters pārveidoja , bet Tu atjauno - katoliska. Luters vēlējās jaunajai baznīcai atņemt partejiski fašistisko atribūtiku, jo Katoļi ir konfesija. Vai bez vārda - katolis var iztikt luterāņi? - Jā , protams. Bet velns ļoti vēlās , lai luterāņi šo vārdu pieņem. Ne tikai to..Katolisko liturģiju, draudzes hierarhisko uzbūvi. Sieviešu izmešanu no draudžu kalpošanas vadītāja amata. ...Tu domā , ka Dievs par to priecāsies? - Smagi maldies.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.28 19:34:34
indriķis

Te kā reiz Tu smagi kļūdies, evaņģēliskā sistēmā - luterāņu baznīcā atzīst, ka nav tādu Bībeles norādijumu par draudžu uzbūvi .

Tu neesi luteriskā baznīca. Un Tavi komentāri diemžēl nes katolicisma sērgu.
Latvijā jaunas luterāņu draudzes veidojas perfekti pēc Bībeles rakstiem - ,,Kur divi vai trīs ....,, Tā veidojas luterāņu draudze. Un nepalaid melus, ka luterāņi neievēro Biblisko draudžu izcelsmes principu. Episkopālas draudzes -protams , ka viņas skaitās , bet kā konfesijas struktūrvienība. Labā, svētas sadraudzes draudzē līderi izvirzās citi. Taisni vīri un sievas. Tas nenozīmē , ka viņi , šī draudze neievēro organizācijas likumdošanu. Lutera draudzēs bīskaps jāievēl draudzēm. Tas pašlaik tiek ievērots diezgan pavirši , bet to vajadzētu labot , lai komunikācija būtu pareizāka.
Es bieži esmu viesojies jaunveidotās draudzēs. Un šīs draudzes vienmēr veidojās pēc Bībeles evaņģēliskās izpratnes. Vispirms izveidojās draudze, tad draudzē izvirzās līderi. Kāds pat aiziet mācīties uz teoloģisko. Piem. mans vecs jaunības draugs ieprecējās Kārķos. Pats uzcēla baznīcu. Pats pat sprediķoja, kalpoja pat pie apbērēšanas....visur, kur vajadzēja. Nu , viņš jau drīs būs ordinēts mācītājs. Tas ir pat ideālākais variants. Kā Luters mācīja , ka no savējo vidus jāievēl līdzeri, jāpalīdz viņiem , jāmotivē arī konfesijas izvirzītās prasības - izglītošanās LELB piedāvātajās programmās.
Esmu to draudzi vērojis no viena cilvēka Ģirta - un dažiem akmens mūra stabiņiem , līdz pilnai jaunai baznīcai Dievkalpojumos.
lego beast [87.110.86.118]
# Iesūtīts: 2009.11.30 02:44:08
Vakar LNT Top 10 ziņās arī cēla gaismā jautājumu par sieviešu ordināciju LELB!
indriķis
# Iesūtīts: 2009.11.30 09:02:37
Aivar Lapšān , tu, cilvēks, kas izdomā Lutera citātus, vienkārši nekvalificējies, lai spriestu kas ir un kas nav luterānis un luterāņu baznīca...
Iesaku noskatīties [78.84.198.222]
# Iesūtīts: 2009.11.30 09:29:48
http://www.youtube.com/watch?v=ZQPkYwIOCRM&annotation_id=an.. notation_928538&feature=iv
Iesaku noskatīties [78.84.198.222]
# Iesūtīts: 2009.11.30 09:31:29
Manuprāt tas ir briesmīgi........
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.30 09:52:55
Iesaku noskatīties [78.84.198.222], tad jau Jezus svinetaa pasha tev butu tik pat briesmigs pasakums
Iesaku noskatīties [78.84.198.222]
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:05:15
Kaarlis Tu noskatījies un tev patieka?
Iesaku noskatīties [78.84.198.222]
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:06:48
Nu un visu sieviešu ordinācijas aizstāvju argumenti ir no šī skatu punkta:
http://www.youtube.com/watch?v=7VzLSR2h3ec&feature=related
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:16:52
Iesaku noskatīties [78.84.198.222], man tas likas pilnigi normali. 80% no tur attelotiem svineshanas veidiem man ir pasham labi pazistami un ir asinis - tie ir ljoti organiski un dabigi. Protams, tais bildes daudz kas ir izrauts no konteksta, tapec dekoracijas var shkjist nesaprotamas.
Iesaku noskatīties [78.84.198.222]
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:18:02
Kaarlis Nu tad ar to arī apsveicu
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:25:21
Tepat arī slavenais balsojums zviedrijā: http://www.youtube.com/watch?v=OJzVa-fd634
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.30 10:32:51
Iesaku noskatīties [78.84.198.222], vai neshkjiet, ka Vakaredienu iedomaties shadi ir veel nepareizak?
Iesaku noskatīties [78.84.198.222]
# Iesūtīts: 2009.11.30 11:11:06
Bet ne jau par Vakarēdienu ir diskusija. Bet par qu vadis?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 11:12:29
Iesaku Noskatiities... pietruuxt visam kontexts... Jo principaa, ko tad Paavils domaaja ar vaardiem - juudiem kaa juuds, griekjiem kaa griekjis, britiem kaa francuuzis?
Iesaku noskatīties [78.84.198.222]
# Iesūtīts: 2009.11.30 11:26:20
Jošs Mulders ... klauniem kā klauns, zaimotājiem kā zaimotājs, gejiem kā gejs??? Nez vai tā varētu turpināt.
Kaarlis
# Iesūtīts: 2009.11.30 11:36:07
Iesaku noskatīties [78.84.198.222], Bet ne jau par Vakarēdienu ir diskusija

tiesham, saak izskatiities, ka tava diskusija ir par gejiem
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.30 11:53:59
Isaku Noskatiities,

saaksim ar to ka
1) Teicu jau, kontexts visaam bildiiteem nav skaidrs, tas klipa autors ir pielicis savu kontextu, bet vai tas ir origjinaalaa, to mees nezinaam... varbuut jaa un varbuut nee
2) Klauni nav nemaz ne tik slikta profesija... klauns nav nekas greeciigs
3) Par Zaimotaajiem - atkal tu man atgaadini to anjuku, kad romieshu sargs suudzaas pie Pilaata, ka nevar Kristu sist krustaa... jo Krusts tachu esot pagaanu simbols... Sheit atkal pietruuxt kontexta... lai tu droshticami teiktu, ka ir Zaimi... Jo, piemeeram, tas "balkjka messa" nu ljoti atgaadina Apustulju Darbu 16 nodaljas messu - upes krastaa, plikaa vietaa! Ja tas tevi apgreecina... iespeejams, ka tev tur nav jaaiet
4) Es, protams, nenoskatiijos to klipu liidz galam - bet vai tad tur bij geju messa?

Rietumos pienjemts, ka Messu pavada ar taadu visai veelu jaunievedumu muuzikaa kaa Eergjeles... Austrumi ir savaadaaka muuzikas izpratne, kaa arii Austrumos biezhi muuzikai klaat naak deja... Hmmm ar ko Rietumu "Eergjeles" ir sveetaakas par "Austrumu Ciitaraam un Veederdejaam"
Kas vainas rokeriem, es vienmeer, piemeeram, esmu ticeejis, ka tad, kad Kristus runaa uz Rokeriem, vinjsh to dara seezhot motocikla muguraa aadas jakaa ar spozhaam knjopeem... Nu vieniigi iespeejams, alu netempj tik daudz!

Taakaa... kaa jau teicu - bez kontexta, es nevaru nedz nosodiit nedz kaa iipashi apstiprinaat liturgjijas "izblameeshanu" - Kristus uz greeciniekiem (to aarii Paavils domaa ar saviem vaardiem) runaaja vinjiem saprotamaa valodaa... Kristus gaaja pie Greeciniekiem, nevis seedeeja savaa zilonjkaula tronii un greecinieki shljuuca pie vinja - un arii tikai tad, ja bij "pareizi sagjeerbushies"... Ko shkjiet paarstaavi tieshi tu... ja pasaule buutu peec tava gjiimja un liidziibas, tad ko... aarpus Bazniicas Kristu vairs neviens nekur neredzeetu un nedzirdeetu... jo ikviena vieta aarpus reglamenteeta uzstaadiijuma buutu paaraak apgreecinosha?

Es pienjemu, ka tieshaam varbuut kaut kas no taa visa IR karikjeets Vakareediens, piedauziiba un zaimi... bet tas neizriet apriori no bildeem!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.30 12:10:29
indriķis

tu, cilvēks, kas izdomā Lutera citātus, vienkārši nekvalificējies, lai spriestu kas ir un kas nav luterānis un luterāņu baznīca...

Tas ir Tavas dzīves izmisums ...vai ne? Cik grūti kristietim ir uzrakstīt savu vārdu un uzvārdu , tik grūti pieņemt patiesības.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 47 . 48 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 125 , pavisam kopa bijuši: 7708