atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu III
vilks
Iesūtīts: 2009.11.18 13:56:56
Trešā daļa diskusijai.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 47 . 48 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.11.27 15:07:58
Aivar Lapšān , to tu prasi nelietīgajiem piesedzējiem, ne man.
Vai tu būtu svētais atlikums? Jeb viens no tiem nepaklausības bērniem, kurus Dievs pārmāca, lai nepaaugstinās...
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.27 17:55:15
indriķis

Vai tu būtu svētais atlikums? Jeb viens no tiem nepaklausības bērniem, kurus Dievs pārmāca, lai nepaaugstinās...


Nesauc sevi par Dievu. Sarunājuši?! Un paaugstinies Tu šajā forumā, bīdīdams paauKstināšanās teoloģiju pret māsām Jēzū Kristū . Tu sevi nominē par paaukstinājušos bezvārdi, kam kauns no sava vārda un uzvārda. Kāpēc gan es nevaru būt svētā atlikuma komandā, ja mīlu Jēzu no visas savas sirds un saprašanas un , ka savu draudzi mīlu kā sevi pašu. Tev līdz tam ir tālu , jo Tu savu draudzi nemīli. Tātad, domā pats , vai esi svētā atlikuma vīrs....? Es nekādīgi nevaru paaugstināties , ja māsas aizstāvu. Nedemagoģē.
Kā Tevi sauc, brašais kareivi? vari uzralkstīt savu vārdu un draudzi? Es gaidu....
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:01:28
Aivars Lapšāns Kas priekš tevis ir vēsturisks atzinums. Es jau tev vairākkārt jautāju AVOTI - GRĀMATAS AUTORS, NOSAUKUMS, IZDOŠANAS GADS UN VIETA, lūdzu!

Un par tiem pedofīļiem. Ko lai saku - izskatās pēc jēriem, bet no iekšienes plēsīgi vilki. Bet zini tā nav tikai RKB parādība. Visās konfesijās ir savas melnās avis un vilki jēra ādās.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:05:47
Ivo Pavlovičs
Nu , kaut vai Bībeles lasītāja rokas grāmata. Pie 1000lpp... Skaidri un gaiši teikts , ka apustuļu laikos ir bijušas sievas , kuras sludinājušas. Tāpat par pirmajiem kristietības 300 gadiem. Labi iekopēšu vēlreiz.

Iesākumā kristietības attīstība nekādā gadījumā nebija atkarīga tikai no tās vadītāju profesionālās prasmes. Ik viens kristietis bija gan ,,priesteris,, gan ,,misionārs,,. Baznīcas raksturotas kā visaptverošākās un spēcīgākās no visām organizācijām Romas impērijā.Teorijā un bieži vien arī praksē kristiešu kopienā izzuda atšķirības starp ebreju un neebreju, vergu un brīvo, vīrieti un sievieti. Visi aktīvi dalījās Kristus vēstī ar citiem.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:08:13
Ivo Pavlovičs

Bet Tu man atbildi uz manu jautājumu - kas Tev ir baznīctēvi. Nosauc kaut vienu uzvārdu. Neprasu , ne grāmatas ne ne ne ne. Tikai lūdzu - vienu uzvārdiņu.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:08:44
Aivars Lapšāns Vai tu varētu pateikt kāds ir izdevuma AUTORS, IZDEVĒJS, IZDOŠANAS GADS?
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:09:38
Aivars Lapšāns Uzvārdu saki? Viņiem pārsvarā ir tikai vārdi.
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2009.11.27 18:18:00
Aivars Lapšāns Te labs links. Angliski gan, bet ir labs http://www.ccel.org/fathers.html
Nu un te ir krievu valodā bišku; http://ru.wikipedia.org/wiki/Апостольские_муж.. и
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.27 18:21:42
Ivo Pavlovičs
Bībeles lasītāja rokasgrāmatai nezinu gadu. Nav vienkārši . Zinu tikai to , ka viņa ir populārākā pasaulē , jo visa vecā un jaunā derība ir cauri izieta un paskaidrota. Vietas , kur ir homoseksuāisma nosodījums , autori arī nosoda , tā kā ja Tu domā , ka šitik apjomīgu darbu varētu taisīt ******i , tad ....pie tam pret homīšiem ....Vai tad Tev nav tāda grāmata? Var viņu dabūt grāmatnīcās. Varu aizdot.

Bet tagad es no Tevis gaidu atbildi - vienu uzvārdiņu. Nekādus gadus utt.

ps. Redzi , ja man kāda tēma interesē , tad es ļoti nopietni šo tēmu studēju. Par pamatu ņemu Bībeli. Un tad , tikai tad salīdzinu ar kādām kristīgajām grāmatām , vai tās atbilst Bībelei.

Tāpat Luters. Vajag Luteru meklēt , lasīt un pierakstīt. Luters man ir pat daudz iekopēts. Būtībā mēs platiem soļiem ejam pret Luteru. Tas , ka te pastāvīgi tiek piesaukti baznīctēvi, tas ir tāpat kā komunistu laikos - Ļeņins , partija... Sorī nosauc savas partijas bosu. Man tas ir Luters.
Es gaidu , tāpat kā Tu.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:24:36
Ivo Pavlovičs

Nē , tā ivo neies cauri. Uzraksti uzvārdu kādam baznīctēvam. Man interesē kuru konfesiju viņš pārstāv.
danar
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:32:14
Aivars Lapšāns Es jau ar no tevis gaidu to atbildi par Lutera gramatam.Labi,ka atgadinaji
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:34:38
Ivo Pavlovičs

Tad vēl. Kristietības vēstures grāmatu latviski cenzējis un komentārus par kristietības attīstību Latvijā ir rakstījis Juris Rubenis. Tā kā LELB cenzūra.
Es saprotu , ka Tev ir grūti pieņemt kaut ko ko Tu nezināji.
Bet Dievam te ir tālredzīgs iemesls par draudzēm un to uzdevumiem , jo ir laiki un vietas , kādas nav tagad te Latvijā. Daudzās pasaules vietās Kristus vārds tikai ienāk tagad. Un nav iespējams tur uzcelt ne baznīcu , ne dabūt ordinētu mācītāju. Bet tur sludinātāji strādā apustuļu sistēmas režīmā. Tāpēc , tāda teoloģija , kas apkaro māsu kalpošanu ir ļoti bīstama. Daudzās vietās misionāri strādā kopā ar savām ģimenēm. Protams , ka sievietes tur strādā arī pie evaņģēlija pasludināšanas. Mums jau te ir komforts un viena daļa aiz neko darīt grib kaut ko jaunu ieviest baznīcā , bet tomēr vajadzētu nošķirt kas labs , kas ļauns. Un šitā ideja ir ļauna. Tagad , kad mums nav ekstremālu apstākļu , taisni otrādi , pēc iespējas vairāk jāsagatavo brāļi un māsas evaņģēlija pasludināšanai. Idejām , priekšlikumiem ir jābūt citiem.
1. Kā draudzēs vairot iecietību, svēto sadraudzi, Bībeles stundas , misijas.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.27 18:37:37
danar

Kā , nu , ņem Lutera grāmatu un lasi kas Tev interesē. Tev nav jālasa grāmatas par Luteru , bet ko viņš raksta par draudzēm. Vai tad jums ir galīgs tukšums? Jocīgi jūs cilvēciņi.

Es tak papūlējos šajā forumā pat Lutera tekstus pārrakstīt un jums ielikt šajā forumā, būs laiks , ielikšu vēlreiz. Jāskrien uz koncertiņu.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:39:13
Ivo Pavlovičs

Re kā ir. Ivo diemžēl nevar man nosaukt baznīctēvu.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:44:26
Aivars Lapšāns Minēšu! Manuprāt I.P. ir katolis. Profesionāls katolis.
danar
# Iesūtīts: 2009.11.27 18:49:31
Aivars LapšānsNu es par konkretu citatu jautaju(par draudzem skiet 1.sis temas dala)..no kuras Lutera gramatas tas nemts.Ja ir citats,tad atsaucei ta ka ari pieklatos but
Re kā ir...
Merlins
# Iesūtīts: 2009.11.27 19:10:19
Aivars Lapšāns

"Vajag Luteru meklēt , lasīt un pierakstīt. ... Sorī nosauc savas partijas bosu. Man tas ir Luters."

Luters par ordināciju raksta tā:

"It is true, indeed, that the Holy Ghost has made exception, in this matter, of women, children, and incompetent folk, and, except in cases of necessity, chooses only qualified males."

Latviski tas būtu tulkojams apmēram šādi:

"Tas patiešām ir tiesa, ka Svētais Gars šai gadījumā ir izslēdzis sievietes, bērnus un nekompetentus ļaudis un, izņemot nepieciešamības gadījumus, aicina tikai kvalificētus vīriešus."


("On the Councils and the Church", Luther`s Works 41:154-55)
ļoti labs raksts [212.93.100.167]
# Iesūtīts: 2009.11.27 19:26:36
Te viens ļoti, ļoti labs raksts par sieviešu kalpošanu draudzē:

http://www.ntrf.org/articles/article_detail.php?PRKey=25

Tur viss skaidri salikts pa vietām: nav sieviete radīta, lai sludinātu Valstības lietas, vai būtu garīga autoritāte draudzē, bet tas, protams nenozīmē, ka sieviete būtu jebkā mazāk (vai vairāk) vērtīga nekā vīrietis. Viņi abi vienkārši ir radīti atšķirīgām funkcijām un ir galīgi garām, ja mēģina samainīties vietām.
ļoti labs raksts [212.93.100.167]
# Iesūtīts: 2009.11.27 19:28:43
Sorry saites ievadītājs nogļukoja, tā raksta adrese ir šāda:

http://www.ntrf.org/articles/article_detail.php?PRKey=25

Indra Skuja-Grislis
# Iesūtīts: 2009.11.27 22:12:26
Brālim Ivaram Pavlovičam:
Par Limas dokumentu var atrast vairāk informāciju googlējot WCC World Council of Churches mājas lapā. Tā ir ekumēniska organizācija un kā LELB tā LELBĀL joprojām tai pieder. Romas katoļi nepieder WCC.

Skaidrības labad es neteicu, ka uz Limas Dokumentu vien balsta argumentu par sieviešu ordināciju, bet es minēju, kā vienu kā 20 gs. argumentiem, kas pieminēts un lietots attiecībā uz sieviešu ordināciju LELB un LELBĀL koordinācijas sēdēs un sēdes ieteikums publicēts 1993.g. Baznīcas Gadagrāmatā , kalendārā, tātad domāts plašai lasītāju auditorijai.
Es vēlos norādīt, ka argumentācija ir daudz sarežģītāka kā tikai liberāls un konservatīvs. Uzmanīsimies ar šiem vārdiem. Evaņģēlijam vienmēr jābūt un jāpaliek centrā. Ne Pāvilam, ne Luteram. Augšāmceltais Jēzus sacīja sievietei Marijai Magdalēnai: ”..Ej pie maniem brāļiem un saki tiem..”(Jņ. 20 nodaļā visas detaļas , kā brāļi uzvedās ) Un viņa iet.

Merlinam: Par Luteru ,citējot bez konteksta, varam iebraukt lielās ziepēs. Luters ir KARSTS. Mēs varam atras kaudzi citātu kas atbalsta antisemītismu, pret turkiem , pret anabaptistiem, pret menonītiem, pret Romas Pāvestu, pret Bīskapiem, korupciju baznīcā, arī kā nogāzt valdību un par seksu.

Mēs varam atrast citātus pie Lutera ar ko kurināt etnisko un rasu naidu, kas jau tika darīts Baznīcā Hitlera laikā.
Brāļi , vai tad neesat Luteru lasījuši studija laikā, kaut pāris tūkstoš lappušu?

Par spīti visiem karstiem citātiem, kurus var izraut no konteksta Lutera mācības centrā ir taisnošana caur ticību. Es ceru ka dzīvē ticība izpaužas arī kā mīlestība.

Lutera neapstrīdamais nozīmīgais Reformācijas ieguldījums ir Bībeles tulkojums tautas valodā. Lai evaņģēlijs runā bez starpniekiem!
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 47 . 48 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 7148