atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs islāms tautiešu vidū, gan ārzemēs, gan Latvijā
Voldemārs
Iesūtīts: 2008.03.14 21:35:30
Šo varētu par pārdomu diskusiju nodēvēt.
Domāju, lielākai daļai nav nekāds noslēpums, ka islāms strauji pieņemas spēkā un izplatībā.
Ko darīt kristiešiem/luterāņiem? [Nedomāju, vai šeit esošie neticīgie komentētāji kaut ko nopientu varēs līdzdalīt atbildē par to, lai gan pieļauju, ka atkal tiks krietni sa-oftopikots ] Ceru, kristiešiem gan būs kas sakāms.
Īstenībā, manuprāt, ja mums [kristiešiem/luterāņiem] vēl nav nekas sakāms, tad ir žēl, jo atbildes jau tagad ir nepieciešamas tiem, kas veic aktīvu islāma propogandu un gūst panākumus šajā "misijā".
Tātad, vēlētos ierosināt padomāt, ko katrs kristietis varētu atbildēt cilvēkam, kurš uzdod jautājumu par izvēli - kristietība vai islāms?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.07.01 00:02:24
Ingars
Man radies priekšstats, ka tev nav izpratnes par to, kas ir svētums. Tas nav cilvēka labie darbi, bet gan attiecības ar Jēzu Kristu


Ja es runāju par svētumu, tad domāju tieši šīs attiecības (varbūt anonīmās) ar Jēzu Kristu, ne jau kādus tur labos darbus kau t kur ārpusē.
izlasi Vassulai nodiktēto par citticībniekiem, tad varbūt pašam tev taps skaidrāks, kas ir un kas nav labs Jēzus acīs. Uzkrātā mīlestība - tikai tam Jēzus acīs ir nozīme, kā nepārprotami teikts jau Bībelē (tādu R.Tagori nekad neesi lasījis)? Kurpretī ļauns, neatgriezies kristietis savu milzu ticību varēs uzkārt uz nagliņas.
Interesanti, kāpēc citās tēmās, kur es jautāju, kas tad ir tuvāks Jēzum - `kristiete` oļiņiete vai `ne-kristietis` samarietis, tas, kā likums, paliek bez atbildes?? Nu ,kurā no viņiem tad iemājojis Dēls/dzīvība, tavuprāt?


Vai necienīga attieksme pret sievietēm un nemusulmaņu slepkavošana viņiem netiek pieskaitīts par grēku?

Pret sievietēm viņiem ir īpatnēja attieksme, nebūt ne vienmēr necienīga. Tur vis veco sievu nevar izmest pa durvīm kā nederīgu krāmu, ja kas! Vispaār diapazons tāds, ka viennozīmīga atbilde te nemaz nav iespējama.
Bet atbildi labāk, kas tavuprāt, ir musulmaņu slepkavošana no kristiešu rokas jeb karš Irākā/Afganistānā? Kas ir masveida aborti tieši kristiešu zemēs? Kaut kas tāds cienīgs varbūt? Sāksim ar baļķiem savās, kristiešu acīs un, kad būsim reāli svēti paši, tad... ok?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.01 00:21:53
Interesanti, kāpēc citās tēmās, kur es jautāju, kas tad ir tuvāks Jēzum - `kristiete` oļiņiete vai `ne-kristietis` samarietis, tas, kā likums, paliek bez atbildes?? Nu ,kurā no viņiem tad iemājojis Dēls/dzīvība, tavuprāt?

A neatbild ta kāpēc... Tāpēc, ka tu runā par abstrakcijām? Kristietība nav teorētiska, bet ļoti praktiska! Un neviens pie pilna prāta esošs Kristietis nemēģinās par citu cilvēku konkrētu teikt, ka tas ies uz elli... jo tādu tiesu cilvēki nevar izspriest, taču gribētu gan... jo tas attaisnotu viņos pašos mītošo ļaunumu, naidu un dusmas... grēkāzi atradīsim, un pieklopēsim... jo tak pats Dievs viņu ir nolādējis... ja jau tu tāds svēts, tad kāp no Krusta zemē... ak nevari... tad jau taisnīgi notiesāts, jo vai tad mēs būtu tevi pie Pilāta atveduši, ja tev nebūtu nekādas vainas?

Vecais Labais tiesātāja Gars...

Runā skaidru valodu...

Uzdod skaidrus jautājumus... par kuru konkrētu Kristieti tu gribi dabūt liecības... citādi tavs jau`tajums ir tautoloģija - Vai Sv. Gars ir tajā, kurā tas nav. Un vai Sv. Gars ir cilvēkā, kurā tas ir!

A pajautāt konkrēti slabo...

Un pēc tam - vai tu ticēsi cilvēku liecībām par kādu citu cilvēku? Kam izņēmot tgevi, šis viedoklis vispār krata? Tu Dievam par konsultantu iecelta, viņš pats netiks galā? Mēs katrs arī tiksim tiesāti pēc tā, kā esam atpazinuši svētos... un cik ļoti Burvjus Sīmānus par Dieva Spēka turētājiem esam turējuši, un cik ļoti esam nicinājuši to, par ko Jesajas 53 nodaļa runā!

Jauki jau būtu, ja tev būtu garu atpazīšanas dāvana... bet tev tādas nav lai kā tu brēktu, ka tu to spēj - tu to nespēj - un kas interesanti, tu pat nespēj redzēt, ka daudzi citi tev to mēģina pateikt pieklājīgi - tik nesit jau tevi cauri - tu dzirdi tikai tos, kas tev glāsta pa spalvai...

Vēlreiz - iesaku uzdot konkrētus jautājumus par konkrētiem cilvēkiem, lai tie, kas šos konrkētos cilvēkus pazīst personīgi tad liecina... jo kā šķiet, cilvēku liecība tev ir Dieva vietā... Vox Populi Vox Dei
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.01 01:20:32
-Jona-
Ja es runāju par svētumu, tad domāju tieši šīs attiecības (varbūt anonīmās) ar Jēzu Kristu, ne jau kādus tur labos darbus kau t kur ārpusē.

Tādā gadījumā mums jāizslēdz jebkāds svētums, kas ir ārpus kristīgās ticības un līdz ar to arī tavi apgalvojumi par musulmaņu svētuma salīdzināšana ar kristieša svētumu ir aplama, jo šiem diviem dažādiem svētumiem ir divi dažādi avoti.

izlasi Vassulai nodiktēto par citticībniekiem, tad varbūt pašam tev taps skaidrāks, kas ir un kas nav labs Jēzus acīs. Uzkrātā mīlestība - tikai tam Jēzus acīs ir nozīme, kā nepārprotami teikts jau Bībelē (tādu R.Tagori nekad neesi lasījis)? Kurpretī ļauns, neatgriezies kristietis savu milzu ticību varēs uzkārt uz nagliņas.

Tā uz ātrumu nevarēju internetā atrast, kurā no tiem vēstījumiem ir vēstījums citticībniekiem, tāpēc daudz neko par to nevaru spriest. Bet tev ir jāsaprot, ka ne mūsu mīlestība, bet gan Viņa mīlestība mūsos ir vērtīga Jēzus acīs. Ne paša cilvēka svētuma centieni, bet gan tas, ko mūsos un caur mums dara Svētais Gars. Protams - ticība neko nepalīdz, ja tai nav darbu, patiesībā tā vairs nav ticība, bet tikai zināšanas. Bet kas mums devis ticību? Dievs. Kas ticību dara dzīvu un darbīgu? Dievs. Kas dara labos darbus? Dievs cilvēkā un caur cilvēku. Ja nu kāds pretojas Dievam un paliek neatgriezīgs savos grēkos, tad tas nozīmē, ka ticība viņā ir mirusi, kas savukārt nozīmē to, ka cilvēks nav saņēmis garīgo barību vai to atgrūdis, jo nav iespējams, ka dzīvā, pestījošā un darbīgā ticība paliek cilvēkā, kurš apzināti no tās atsakās. Citādi nav iespējams - ja tu paliec ticībā, tad tā nenovēršami tevi izmainīs, bet ja tu negribi mainīties, tad tev ir jāatsakās no ticības. Patiess svētums nāk no ticības Dievam caur Jēzu Kristu, bet neīsts svētums nāk no cilvēka paša apņemšanās dzīvot svēti.

Tāpēc Jēzus acīs nozīme ir vienīgi tam, ko Viņš Pats mūsos ir paveicis, bet visi mūsu pašu iniciētie vislabākie centieni ir mēsli Viņa acīs.

Pret sievietēm viņiem ir īpatnēja attieksme, nebūt ne vienmēr necienīga. Tur vis veco sievu nevar izmest pa durvīm kā nederīgu krāmu, ja kas! Vispaār diapazons tāds, ka viennozīmīga atbilde te nemaz nav iespējama.

Protams, te ir jāizvērtē katrs gadījums atsevišķi, taču ierastie skati, ka sieviete nez nastu un ved ēzeli, uz kura sēž vīrs, liecina savu. Un vispār tagad jau ir tā, ka vīrs ved ēzeli pie pavadas tā patālāk aiz sievas muguras, jo...var gadīties, ka ir mīna uz ceļa (kas par pašaizliedzīgu mīlestību pret sievu)

Bet atbildi labāk, kas tavuprāt, ir musulmaņu slepkavošana no kristiešu rokas jeb karš Irākā/Afganistānā? Kas ir masveida aborti tieši kristiešu zemēs? Kaut kas tāds cienīgs varbūt? Sāksim ar baļķiem savās, kristiešu acīs un, kad būsim reāli svēti paši, tad... ok?

Pag pag, tu tagad nekorekti pagriezi diskusijas gaitu. Ja nu reiz iesāki runāt par svētumu, tad sauksim lietas īstajos vārdos - tu teici, ka viņi ir svēti, tad nu paskatīsimies, kādu piemēru šie "svētie" mums nesvētajiem kristiešiem rāda. Otrkārt - tu gluži, kā musulmaņi visu, kas ir rietumos attiecini uz kristiešiem. Jona, Jona, vai tad rietumu pasaulē tieši kristieši nav tie, kuri abortus nosoda? Vai kristīgā sabiedrība atbalsta karus? vai kristieši slepkavo musulmaņus?

Un pēc tā visa, ko es sarakstīju, lūdzu atbildi uz vēl vienu jautājumu - vai musulmaņi ir svēti?

Interesanti, kāpēc citās tēmās, kur es jautāju, kas tad ir tuvāks Jēzum - `kristiete` oļiņiete vai `ne-kristietis` samarietis, tas, kā likums, paliek bez atbildes?? Nu ,kurā no viņiem tad iemājojis Dēls/dzīvība, tavuprāt?

acīmredzot gadījies, ka kādu laiku netieku pie datora un tad jau kur vairs tajās diskusijās tavu jautājumu es pamanītu, bet nu tagad es to pamanīju un varu atbildēt. Vispār īsti nesapratu jautājumu - tu runā par konkrētiem cilvēkiem? Tad gan es neatbildēšu, jo tavs jautājums ir nekorekts. Pateikšu tikai vienu - Jēzum ir tuvāks tas, kuram ir ar Viņu attiecības. Ja kādam nav attiecības ar Jēzu Kristu, tad, lai cik labs viņš cilvēks būtu, lai cik daudziem palīdzējis un pat savu dzīvību ziedojis, bet Jēzum nav ticējis, tad tāds nobrauks pa taisno ellē ar visiem saviem labajiem darbiem, JO

1. jebkurš cilvēks ir izdarījis savā mūžā kaut vienu grēku un stāv rakstīts, ka grēka alga ir mūžīga nāve
2. pat ja saliktu visu cilvēku labos darbus, mīlestību kopā, tik un tā ar to nebūtu pietiekami, ne tuvu tam, cik Jēzus izdarīja, nekad neviens ar saviem darbiem nav sasniedzis pilnību, bet Dievs pieprasa pilnību - ko nu?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.01 01:25:58
-Jona-
Es tevi nepazīstu, bet tev ir svaidījums, taču nepareizā veidā tu to lieto. Iesaku tev pamācīties un pat vēlreiz iziet iesvētes mācību. Es arī esmu tāds, kuram vēl daudz un dikti jāmācās, taču tik elementāras lietas, kā pestīšana ticībā, un, ka tie, kuri netic Jēzum, kaut arī dara labus darbus, nonāks ellē - to zina jau svētdienas skolas bērni. Lai tevi nemulsina miesīga filozofija un liekulīga atturība, liekulīga labdarība - ko tas viss dod? Ko dod tāda labdarība, kas cilvēkus neved pie Kristus?
abu Safija [78.84.206.23]
# Iesūtīts: 2009.07.01 04:13:11
135.Они сказали: «Обратитесь в иудаизм или христианство, и вы последуете прямым путем». Скажи: «Нет, в религию Ибрахима (Авраама), который был единобожником и не был одним из многобожников».
136 Скажите: «Мы уверовали в Аллаха, а также в то, что было ниспослано нам и что было ниспослано Ибрахиму (Аврааму), Исмаилу (Измаилу), Исхаку (Исааку), Йакубу (Иакову) и коленам (двенадцати сыновьям Йакуба), что было даровано Мусе (Моисею) и Исе (Иисусу) и что было даровано пророкам их Господом. Мы не делаем различий между ними, и Ему одному мы покоряемся».
137 Если он
abu Safija [78.84.206.23]
# Iesūtīts: 2009.07.01 04:13:41
уверуют в то, во что уверовали вы, то последуют прямым путем. Если же они отвернутся, то окажутся в разладе с истиной. Аллах избавит тебя от них, ибо Он – Слышащий, Знающий.
138 Скажи: «Такова религия Аллаха! А чья религия может быть лучше религии Аллаха? Ему одному мы поклоняемся».
139 Скажи: «Неужели вы станете препираться с нами относительно Аллаха, тогда как Он является нашим Господом и вашим Господом. Нам достанутся наши деяния, а вам – ваши деяния, и мы искренни перед Ним».
140 Неужели вы скажете, что Ибрахим (Авраам), Исмаил (Измаил), Исхак (Исаак
abu Safija [78.84.206.23]
# Iesūtīts: 2009.07.01 04:14:03
Йакуб (Иаков) и колена (двенадцать сыновей Йакуба) были иудеями или христианами? Скажи: «Вы лучше знаете или же Аллах? Кто может быть несправедливее того, кто скрыл имеющееся у него от Аллаха свидетельство? Аллах не пребывает в неведении относительно того, что вы совершаете». (Kuran.sura al Bakara)
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.07.01 06:37:04
Vispār jau šīs diskusijas kontekstā, lai pašiem skaidrāks, cik bagāti esam, varbūt ir vērts ieskatīties musulmaņu tradīcijā par allaha 99 vārdiem (100 kļūšot skaidrs laiku beigās). Piem.
http://www.sufism.org/society/asma/ - ar nelieliem papildskaidrojumiem sūfiju lapā
Ideja kaut kur sasaucas ar Merlina pieminētajām karmelītu praksēm, proti, labam musulmanim ir jāmeditē par šiem 99 vārdiem, un tā viņš kļūšot labāks cilvēks un pat nonākšot paradīzē.

Interesanti, ka daži vārdi tiešām ir aizgūti no Bībeles un ir arī kristiešiem labi pazīstami. Bet tālāk novērtēsim to radikālo Dieva tuvību cilvēkam, ko pārstāv mūsu Pestītājs! Un nevajag nemaz uzreiz ķerties pie `ES ESMU Labais Gans` apceres, kur gani tika uzskatīti par ne tiem šķīstākajiem, jo smirdēja pēc aitām. Starp 99 vārdiem pat neatradīsim vārdu "Tēvs", ko Jēzus savējiem mācīja izrunāt lūgšanās. Tur ir ko padomāt.
Jā, kāpēc gan ierosmei nepameklēt tai pašā JD arī citus Vārdus, kas kristietim ir atklāti, bet musulmanim - nav, sarakstīt vienā rindā, pārdomāt un varbūt ieraudzīt, kas mums būtu sakāms turkmēņu paziņam?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.07.01 08:41:28
Ingars
Un kā tev šķiet - ar ko diži musulmanis varētu lielīties? Protams, tavā priekšā viņš ar savu labo darbu krājumu varētu tevi atstāt kaunā, bet kas notiktu, ja viņam blakus nostātos Jēzus? Vai tad tās "svēts" musulmanis neizskatītos pēc grēka gabala?

Grēka gabali plus mīnus mēs abi (es un musulmanis) būsim vienādi.
Un vispār, ne jau par lielīšanos ir runa.

Tāpēc Evanģēlijs ir Kristus nevis "paša" dzīves sludināšana. Jā, arī es nevaru palielīties ar 3 Dienām kapā un augšāmcelšanos miesā pēc tam... Tāpēc... esmu visai drošs, ja tu sludināsi Muslimam Māriņu, tad par Kristieti viņu nepadarīsi... bet ja sludināsi Kristu tad tas jau ir Sv. Gara darbs, viņu par Kristieti padarīt... No tevis prasa - pasludini Kristu - nevis Māriņu!

Nez, no kurienes izrāvi Māriņas sludināšanu, bet gribas Tev ieteikt Tevis tik daudzināto lasīšanu kontekstā. Īsumā atkārtošu problēmemātiku: informēšana par Kristus upuri, kristietības patiesībām utt. bez liecībām diez vai būs auglīga. Un vienīgā efektīvā "taustāmā" liecība esam mēs paši (uzmini, kas?).
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.07.01 09:34:56
Ingars , kāpēc tu tik pat dikti necepies par VD cilvēkiem? Vai tad Dievam viņi bija ellē norakstāmi, vai tomēr pacietīgi audzināmi? Un tagad pieņem, ka arī šodien mums līdzās dzīvo tādi pat, kuriem ir vnk par sarežgītu Trīsvienības izpratne un daži kristietības principi! Nesatraucies, arī viņi reiz izaugs (ja krustneši pa vidu nemaisīsies!), ja ne lidz Kristus Otrajai atnākšanai, tad pēc Tās.

.. .jo šiem diviem dažādiem svētumiem ir divi dažādi avoti.

Vai man vēl reizi iemest par t.s. anonīmajiem kristiešiem ? Nav divu dažādu svētumu, ir tikai viens, un tas nāk no viena Avota, pat ja kāds maldinātais domā, ka no Muhameda, no Budas vai cita kāda. Svētums, kas nāk, Mīlestību uzņemot un tad arī dodot tālāk citiem.

Patiess svētums nāk no ticības Dievam caur Jēzu Kristu, bet neīsts svētums nāk no cilvēka paša apņemšanās dzīvot svēti.

Ne tikai caur Jēzu Kristu, ne tikai! Pareizāk sakot - caur Viņu gan, tikai neapzinoties to. jeb kas - Ījabs utml. personāži tad arī tev uz elli??

Atbildu par musulmaņu svētumu - viņi tam tuvojas kā nu prot, un dažs labs noteikti ir svētāks, reāli svētāks, par falšu kristieti. Tāpēc, ka no viņiem arī prasīs mazāk (līdzīgi kā no VD tautas). pavisam cita latiņa!
Atbildi tomēr par oļiņieti un žēls.samarieti - jā ,tie ir konkrēti cilvēki (pavisam konkrēts Bībeles personāžs) un nesaprotu, kas tur nekorekts bija.

Vai kristīgā sabiedrība atbalsta karus? vai kristieši slepkavo musulmaņus?

Jā, slepkavo. bet pārējie, skaļi un skaidri nenorobežojoties no Buša kampaņām, ar to pašu klusuciešot atbalsta. Līdz pat šai dienai neesmu atradusi tam nepārprotamu baznīcas nosodījumu, pat ne vārdisku (izņemot Jāni Pāvilu II, lai vinam gods un slava!). Un šodein tas ir viens no galvenajiem iemesliem kāpēc tik daudz (arī) kristieši konvertējas islāmā, ja nezini.
Ja dzīvo kaut kādās ilūzijās, plz, ej un noevaņģelizē kāda ciema atliekas pēc kārtējā alianses uzlidojuma, tad runāsim tālāk.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.07.01 09:42:00
Ingars
tik elementāras lietas, kā pestīšana ticībā, un, ka tie, kuri netic Jēzum, kaut arī dara labus darbus, nonāks ellē - to zina jau svētdienas skolas bērni.

Ticība ir ticība tikai vienīgi komplektā ar mīlestību ,tikai un vienīgi. Bez mīlestības iznāk ļauno garu ticība, kurai nav nekādas vērtes:

http://forums.delfi.lv/read.php?f=97&i=153267&t=153182

bet neticēšana Dēlam tiks piedota, nu cik var.

vilks
# Iesūtīts: 2009.07.01 09:55:37
[Merlins] Voldemārs
"Islams Eiropā var izplatīties tur, kur kristietība ir vāja."
Man gan ir arī cita informācija. Proti, par musulmaņiem kļūst praktiski (sic!) ļoti aktīvi kristieši. Viņi turpina būt ļoti labi un kārtīgi pilsoņi/es, bet tikai nevis kristieši, bet musulmaņi.


īstenībā šeit nav pretrunas. islams izplatās tur, kur kristietība ir vāja, un par nopietniem musulmaņiem var kļūt nopietni ticoši kristieši, kuri konkrētajā kristīgajā kopībā nav atraduši atbildes uz saviem jautājumiem.
Cik es esmu lasījusi, jautājumi ir apmēram divējādi - viens jau Merlina minētais par ticības praksi (ja sastaptie musulmaņi ir tādi, kas islamu nopietni praktizē) un otrs - racionāli argumenti, jo islamā lielākā daļa lietu ir vieglāk saprotamas un racionalizējamas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.01 10:01:18
Maartinjsh,

informēšana par Kristus upuri, kristietības patiesībām utt. bez liecībām diez vai būs auglīga. Un vienīgā efektīvā "taustāmā" liecība esam mēs paši (uzmini, kas?).

Tad šādi pajautāšu. Vai Dieva Vārdam ir spēks pašam sevī?

Lūk tev daži raksti pārdomām un attiecīgi jautājumi, es, protams, neceru, ka tu uz tiem atbildēsi, bet ja atbildēsi, varbūt sapratīsimies labāk!

Jāņa 20:31 Bet šīs ir rakstītas, lai jūs ticētu, ka Jēzus ir Kristus, Dieva Dēls, un lai jūs, pie ticības nākuši, dzīvību iegūtu Viņa Vārdā.

Jautājums: Vai no Jāņa Rakstītā cilvēks var nākt pie ticības un iegūt dzīvību Kristus Vārdā? Jeb citiem vārdiem, vai Musulmanim pasludinot Jāņa Evanģēliju, mēs varam sagaidīt ticību?

Rom 10
16 Bet ne visi pieņēmuši evaņģēliju, kā jau Jesaja saka: Kungs, kas ir ticējis mūsu vēstij?
17 Tātad ticība nāk no sludināšanas un sludināšana - no Kristus pavēles,

No kā nāk ticība? Ja mēs musulmanim pasludinām Evanģēliju, vai mēs varam sagaidīt ticību nākam?

Protams, sludināšanai ir daudz aspektu, bet Raksti māca, ka sēkla, ko sēj Dievs ir Dieva Vārds! Un līdzībā par sēklām dažādām, runāts tiek par Dieva Vārda dzirdēšanu!

Jāņa 4:39 Bet daudzi šīs pilsētas samarieši sāka ticēt Viņam, dzirdējuši sievas vārdus, jo viņa apliecināja: Viņš man visu pateicis, ko esmu darījusi.

Atkal... vai ticība nāca no kaut kādas prakses, jeb no dzirdēšanas? Ko tad sieva darīja - viņa darīja tieši to, kā spēkam tu netici - Informēja! Deva Dzīvības Vārdu cilvēkiem - pasludināja Logosu!

Tālāk tai pašā rakstu vietā

41 Tad vēl daudz vairāk kļuva ticīgi Viņa vārdu dēļ
42 un sacīja sievai: "Nu mēs vairs neticam tavas runas dēļ, jo mēs tagad paši esam dzirdējuši un zinām, ka Viņš tiešām ir pasaules Pestītājs."

Vai redzi... atkal... ticība no "informēšanas", par kuru tu tik nicīgi izsakies!

Apustuļu darbos

4:4 Bet daudz ļaužu, kas šos vārdus bija dzirdējuši, ticēja, un viņu skaits bija ap pieci tūkstoši vīru.

Dzirdēja... tika informēti... bet Māriņš saka diez vai būs auglīga... Raksti liecina, ka tieši šāda "informēšana" IR auglīga!

Apustuļu darbu 10
44 Pēterim vēl runājot, Svētais Gars nāca pār visiem, kas šos vārdus dzirdēja.

Atkal... Pēteris tak nekādas liecības netaisīja, nerādīja neko svētu... tikai informēja!

Stefans uz ceļa... vai kādas liecības baigās deva... tikai informēja Etiopieti par Kristus Upuri un Kristietības pamatdoktrīnām, par kurām tu izrādās nemaz netici...

Bet ir interesanta liecība par šo...

Ebrejiem 4:2 Jo arī mums evaņģēlijs ir pasludināts tāpat kā viņiem. Bet dzirdētais vārds tiem nepalīdzēja, tāpēc ka klausītājos nebija savienojies ar ticību.


Tātad final question... Kas ir Dieva Vārds? Kas ir tā "informācija", ko Kristus mums ir pavēlējis pasludināt?


Jāņ 6:
68 Sīmanis Pēteris Viņam atbildēja: "Kungs, pie kā mēs iesim? Tev ir mūžīgās dzīvības vārdi ,
69 un mēs esam ticējuši un atzinuši, ka Tu esi Dieva Svētais."


Jāņa 1 vēstules pats pats sākums
1 Kas no sākuma bija, ko esam dzirdējuši, ko savām acīm esam redzējuši, ko esam skatījuši un mūsu rokas ir aptaustījušas, dzīvības vārdu -
2 dzīvība ir parādījusies, mēs esam redzējuši un apliecinām un pasludinām jums mūžīgo dzīvību, kas bija pie Tēva un mums ir parādījusies, -
3 ko esam redzējuši un dzirdējuši, to pasludinām arī jums, lai arī jums būtu sadraudzība ar mums. Un mūsu sadraudzība ir ar Tēvu un Viņa Dēlu Jēzu Kristu.

Dzīvība nāk no Dzīvības Vārda, kurš ir jāpasludina, jeb kā Mārtiņš saka - jāinformē! Protams, informāciju var nodot arī ar darbiem... Taču Kristus Jāņa 14 nodaļā pats saka - ticēt darbu dēļ tad, ja jūs neticat Vārdiem... nu tad vismaz darbu dēļ ticiet.

Mārtiņš un, piedod, viņa mācītājs māca ar precizitāti 180 grādi... ka primārais ir darbi, kas ir tā liecība... un Vārdi nu tā... var piemest. Taču tavs mācītājs jau iet tālāk, sakot, ka Vārdi ir jāatmet, jaizslēdz, un pat no Kristietības doktrīnām jaatsakās... un TAD mēs sasniegsim savu patieso ES un tiek solīts iekšējais miers šīs dižķibeles kontextā!

NU tad kam man ticēt - spried tu un pasaki tu, jo tu ticīgs esi - saki man, neticīgajam - kam man klausīt, tam kas stāv rakstīts Rakstos, vai tas, ko raksta Mārtiņš, -Jona-, Rubenis?

Ja man ir jūsu texts un Dieva texts, pēc kura dzīvot, ja tas nesakrīt?
vilks
# Labojis vilks: 2009.07.01 10:07:16
Mulders
Es tev ieteiktu tik vieglprātīgi nemētāties ar vārdiem par to, ko kurš mācītājs māca vai nemāca.. Nez vai tev ir Rubeņa paraksts zem Taviem vispārinājumiem, savukārt gatavu tekstu, kas primāri runā par ko citu, ir viegli pārprast.
Jona un Mārtiņš lai paši runā par sevi.
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.01 10:09:44
Aivars
paldies, tas par vārdiem un to pārdomāšanu ir ļoti interesants ieteikums. tur ir, ko pārdomāt.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.07.01 10:11:30
Ingars

Vassula:
"... Bet kā ir ar jūdiem un musulmaņiem? Ko Tu domā par viņiem?" Un Kungs man sacīja: "Lūdz par viņiem, jo Es viņus mīlu tikpat stipri kā tevi."

Ž.N.: Vai tāpat ir ar musulmaņiem?

Vassula:
Pilnīgi tāpat. Pagātnes un tagadnes vajāšanām, kas vērstas pret jūdiem un musulmaņiem, ir sātaniska izcelsme. Dievs nekad mūs nav nošķīris. Visi tie, kas praktizē reliģiju, Dievam ir vienlīdz mīļi. Nepietiek ar piederību Romas katoļu vai ortodoksālajai Baznīcai, lai būtu pestīts. Tie, kas nepieder šīm Baznīcām, nav mazākas Dieva radības, kas veidotas pēc Viņa tēla. Pestīšana ir apsolīta visiem, kas paklausa Dieva baušļiem. Jēzus tika sists Krustā par visu cilvēci. No tā, kurš ir daudz saņēmis, Dievs prasīs vairāk. Tas ir īpašais kristieša esamībā. Tā nav privilēģija, bet papildu pienākums no viņu puses. Kad viss ir pateikts, Dievs ir vienīgais Tiesnesis; Viņš ir Mīlestība, un Viņš tiesās pēc Mīlestības, kuru cilvēki ir parādījuši uz zemes.
/Žaks Neirinks, "Vassulas mīkla"/
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.01 10:15:22
vilks, Labi, es tikai stāstu ko tāds vieglprātīgs kristietis kā es izlasa Rubeņa sludinātajā... Pareizi A.Bite teica, iespējams, ka paša Rubeņa "funktieris" ir labs un pareizs, bet tas message kas nāk uz āru viņa darbos nolikts tā tīrā textā blakus Sv. Rakstiem izskatās stipri dīvaini!

Protams, ka es runāju par to, kā es kaut ko saprotu... nav man cita saprašanas devaisa!

Bet nu... par to parakstu runājot... ja Rubeņa paraksts nestāv zem viņa paša rakstītajām grāmatām, tad... kurš maita par Rubeni uzdodās un tās grāmatas raksta?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.01 10:18:56
Pestīšana ir apsolīta visiem, kas paklausa Dieva baušļiem.

Lūk arī Āža kāja izlīda! Tiek sludināta darbu teoloģija, ka bauslība esot mūžīgās dzīvības garants!

Nu tad salīdzinam ar to, ko saka Dievs Rakstos:

Gal 3:
10 Proti, visi, kas dzīvo bauslības darbos, ir zem lāsta; jo ir rakstīts: nolādēts ir ikkatrs, kas netur un nedara visu to, kas ir rakstīts bauslības grāmatā. -
11 Bet ir skaidrs, ka ar bauslību neviens netop taisnots Dieva priekšā, jo "ticībā taisnais dzīvos".
12 Bauslībai nav daļas ar ticību, bet "kas to ir turējis, tam tā dod dzīvību".
13 Kristus ir mūs atpircis no bauslības lāsta, mūsu labā kļūdams par lāstu, jo ir rakstīts: nolādēts ir ikkatrs, kas karājas pie koka, -
14 lai Ābrahāma svētība nāktu pār pagāniem Kristū Jēzū, tā ka ticībā mēs saņemam Gara apsolījumu.

-Jona- Kam ticam Vassulai vai Pāvilam? Jo pagaidām viņi according to you, sludina dažādus Evanģēlijus!

Mulders ar Pāvilu paliek!
incognito
# Iesūtīts: 2009.07.01 10:29:51
Mulders
Kam ticam Vassulai vai Pāvilam?

Varbūt pareizāk ticēt Jēzum?
"Un redzi, viens piegāja pie Viņa un sacīja: "Mācītāj, ko laba man būs darīt, lai es dabūtu mūžīgu dzīvību?"
Un Viņš tam sacīja: "Ko tu Man jautā par to, kas labs; tik viens ir Labais. Bet, ja tu gribi ieiet dzīvībā, tad turi baušļus." (Mat.19: 16-17)
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.07.01 10:33:01
Mulders
Lūk tev daži raksti pārdomām un attiecīgi jautājumi, es, protams, neceru, ka tu uz tiem atbildēsi, bet ja atbildēsi, varbūt sapratīsimies labāk!

Lai Tev atbildētu, šķiet, man būtu jāuzraksta vesela izvērsta eseja vai labāk kaut kas apjomīgs tehniskas dokumentācijas stilā, ar pilnām definīcijām utt., lai nevienu vārdu un zilbīti nevar pārprast. Bet, ak vai!, es atduršos pie latviešu (vai jebkuras citas) valodas jēdzienu skaidrojumiem, jo tie galu galā ir rekursīvi.

Mārtiņš un, piedod, viņa mācītājs māca ar precizitāti 180 grādi... ka primārais ir darbi, kas ir tā liecība... un Vārdi nu tā... var piemest. Taču tavs mācītājs jau iet tālāk, sakot, ka Vārdi ir jāatmet, jaizslēdz, un pat no Kristietības doktrīnām jaatsakās... un TAD mēs sasniegsim savu patieso ES un tiek solīts iekšējais miers šīs dižķibeles kontextā!
NU tad kam man ticēt - spried tu un pasaki tu, jo tu ticīgs esi - saki man, neticīgajam - kam man klausīt, tam kas stāv rakstīts Rakstos, vai tas, ko raksta Mārtiņš, -Jona-, Rubenis?


Tu to saki un ne es, ne Jona un kur nu vēl Rubenis, kura vārdus, starp citu, Tu esi lasījis, bet ne dzirdējis.

Ja man ir jūsu texts un Dieva texts, pēc kura dzīvot, ja tas nesakrīt?

Tu izlaidi vēl vienu būtisku komponenti - savu personisko interpretāciju.

Pārdomām:
1. Jāņa 4:12 Dievu neviens nekad nav redzējis; ja mēs mīlam cits citu, tad Dievs mājo mūsos, un Viņa mīlestība ir mūsu vidū tapusi pilnīga.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 37 . 38 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 188 , pavisam kopa bijuši: 15830