atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē notiks diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu.
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2009.11.01 10:58:09
Ko teiksiet? Sākam diskusiju.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.03 13:14:02
Danar
bet vai šis nav viens no tiem gadījumiem, kad jūs vairāk pieķeraties Rakstu burtam, ne garam? Pat man "nekriškānam" kā te dažs labs izteicās, no diskusijā minētajiem argumentiem palika iespaids, ka šis dzimumu nevienlīdzība ir arhaiska patriarhālās sabiedrības palieka. Bībelē taču par datoriem un TV ar nekas nav rakstiits, tad ko tos līdzīgi kā pēdējā gadsimta sasniegumus sabiedriskajā domā kā piem. emancipācija, siev. un cilvēku kopumā vienlīdzība utt. arī neatzīstam? Jums taču pašiem daudzu Rakstu vietu traktējums atšķiras, tad kāpēc tieši šai vietai tiek pievērsta tik saasināta uzmanība, gadījumā ne tāpēc, lai vīrieši iekš banzīcas varētu nodrošināt sev ērto status quo, un neļautu "sievišķim pa galvu dancot"?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.03 13:18:05
Un ari virtuvee var mācīt laudis

Virtuvē ir jādara virtuves darbi

Mārrutku vilks runā par nopietnu tēmu - garīgo dāvanu pazīšanu un adekvātu pielietošanu, un bažām, ka kalpošana uzdevumi tiek nozīmēti nevis pēc katra dāvanām (talanta, spējām), bet pēc dzimuma, sociālā statusa u.tml. sekundārām pazīmēm.

Iespējams, ka tā saucamā sieviešu tiekšanās pēc kanceles ir provocēta, uzticot sievietēm ekskluzīvi vienkāršos kalpoņu darbus un faktiski ignorējot cilvēkus sievietēs. Vai arī uzgrūžot nemēra apjomus un slodzi. Un tad gadās, ka ar šādu situāciju vai tikai emocionālo fonu (draudzē!!! nevis uz ielas) kāda nesamierināma dāma tiešām nejūt robežu.

Par to netieši liecina veids, ar kādu abas puses pamato savu viedokli un cīnās par to.

Ja tam ir kāda nozīme, es iekšēji esmu par to, lai mācītāji būtu vīrieši, tam ir virkne racionālu argumentu, kurus labi izklāstīja Aivars (vienkārši Aivars ), bet mana pārliecība jau labu laiku atpakaļ sašķobījās, mēģinot atrast tam pamatojumu Rakstos - jo uzdūros uz daudzām neskaidrībām attiecīgo rakstvietu skaidrojumā (konteksts, vēsturiskie apstākļi, terminu izpratne utt.). Diemžēl arī te forumā, arī godājami garīdznieki tā arī pietiekamu un nepretrunīgi atbildi nav snieguši. Diskusijas lielāko tiesu beidzas ar apelēšanu pie (vulgarizēju) "tu man tici vai netici" un "tā ir pareizi, bet tā - nepareizi".

Mans secinājums ir tāds, ka risinājums šai problēmai (jo tā ir problēma, ka nav vienprātības, vēl jo vairāk - ir klaja daudzprātība) un atbilde uz šo jautājumu ir meklējama tajā veidā, kā Luters to darīja: jo smagāks uzdevums, jo vairāk jāizdara, jo vairāk laika jāvelta lūgšanām. Un lūgšanā abām pusēm ir jābūt gatavām atmest personisko viedokli un ļauties Dieva vadībai.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.03 13:42:59
danar
Aivars LapšānsNu,uz Jezus otro atnaksanu mums ir jabut gataviem katru dienu,jo nav jau zinams kura diena,stunda Vins naks.un nav citas Dieva paveles,ka tikai tas,kuram varam izlasit Sv.Rakstos.

ĀMEN!
BEt par Dieva pavēlēm es domāju kā individuālā Dieva pavēle - ej un sludini. Ko kā , tas ir katra kristieša individuāls darbs. Un mums nav jāiejaucas otra kalpošanas procesā , ja viņš nes labus augļus.
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.11.03 14:22:25
Mulders
ok,aizrādījums pareizs, nemāku saglabāt loģiku garos tekstos. Un ne jau ka es pati esmu daudz savādāka kā citi.

un tādēļ nebija vērts pārējam pievērst uzmanību?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.03 14:35:20
Mulders
jo kuram vareeja shajos 2000 gados ienaakt praataa, ka skaidrus rakstu vaardus kaads vareetu paarprast un neizprast un neredzeet 2000 gadu Bazniicas veesturee shiis Rakstu patiesiibas manifestaaciju kalposhanas amataa?
Varbūt vienkārši šos 2000 gadus bija citas lietas par ko domāt, un sabiedrības priekšstati par sievietes vietu šo jautājumu neaktualizēja? Kāpēc lai Luteram nāktu prātā apspriest jautājumu, vai sieviete pie stūres ir labi vai slikti? Vai Origēns ņemtu un rakstītu par sieviešu piedalīšanos vēlēšanās?

Štruntīgi tikai, ka augļošana, kas savā laikā tika no kristiešu puses uzskatīta kā nelāga lieta, šodien neizpelnās pilnīgi nekādu uzmanību, kaut gan pēdējos gadsimtos ne vienreiz vien līdz globālām krīzēm aizvedusi. Un tur nu nav tikai visādas teoloģes atkāpušās no Dieva vārda.

Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.03 14:48:42
Mulders
Es tikai saku, ka ordinācijas jautājuma milzīgā nozīme ir pārvērtēta.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:07:30
Mulders
Man tikai tas Mateja 23:24 brīdinājums prātā nāk.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:09:50
Mīlestībā Mulderīt mīlestībā visu dari, ja ?
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:16:21
Ctulhu es tik atkal atgādināt gribēju visiem nekriškoņiem: Ko jūs maisaties kristiešu diskusijā. Jūs tak tik un tā uz baznīcu neejat, tā ka jums arī nevar būt saistoša viedokļa par šo tēmu, vai ne?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:17:23
Mulders Nē mulderīt, galvenais, lai viss ko tu dari ir mīlestībā darīts, jo citādi nav vērts . Nu tu jau zini
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.11.03 15:18:35
Mulders
Nezinu vai tie paši amerikāņi nav kaut kur pārāki pār mums, ja runājam par kristīgo pasauli.

Par tiem odiem un kamieļiem runājot, man šķiet, ka te izskanējušie paziņojumi, ka sieviešu ordinācijas jautājums izsķir Baznīcas nākotni, ir pārspīlēts. Jautājums, drīzāk ir par argumentāciju, kāda ir vai nav bijusi līdz šim. Kaut vai par argumentāciju (un arī motivāciju), ar kādu ir ieviesta tā vai cita prakse.
Un lielos vilcienos jautājums ir par to, vai mūsu teoloģija izriet no bailēm (kaut vai no bailēm, ka atnāks te visādas vecenes un Baznīcu izjauks), vai no ticības Pestītājam (kuram acīmredzot bija taču arī savs plāns, kāpēc sievietes pulcēt savā draudzē).
Īstenībā te jau ne viens vien ir norādījis, ka būtu vairāk nepieciešams piegriezt vērību, kā veicināt katru cilvēku likt lietā tās dāvanas, ko Dievs devis, nevis iedomāties, ka ar to vien, ka pasakam nē sieviešu ordinācijai, viss iegūst `zelta laikmeta` spožumu. Tur būs tie odi un kamieļi.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:19:44
Aivars Mēs tak par kalpošanas amatu runājam. Analoģija ar augļošanu nav īsti vietā. Mēs jau neesam aicināti būt par pasaules lāpītājiem, bet par pasaules gaismu. Tas nozīmē, ka mēs pievēršam uzmanību tam, lai iekš Baznīcas viss ir saskaņā ar Dieva gribu. Un sieviešu priesterība, priežot pēc Rakstiem, nav!
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:20:10
Aivars Ar ko amerikāņi ir pārāki?
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.11.03 15:31:27
Ivo Pavlovičs
Paskaties, cik daudz lielāka ietekme uz Amerikas sabiedrību ir kristīgai baznīcai! Mums nav pamata augstprātībai
Par augļošanu runājot - kāpēc Tu esi selektīvs? Vai par to Dievs neko nav teicis? Pie tam augļošana konkrētu postu ir nesusi, un ja kristieši tajā iesaistās.... Tad tie jau ir kamieļi,
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:35:15
Aivars Bet ir taču atšķirība starp augļošan un kalpošanas amatu. Augļošana ir grēks, bet diskusijas par kalpošanas amatu nav diskusijas par baušļiem. Jautājums par kalpošanas amatu ir saistīts ar izpratni par to kas ir Baznīca, un kāda tā ir.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:36:39
Mulders Āmen, centies savu mīlestības attieksmi pret citiem arī saglabāt turpmāk un arī to parādīt.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:40:15
Ivo Pavlovičs
Nav jau slikti ja arī pie kalpošanas amata neaizmirstam par baušļiem un Evaņgēliju. Lai cik dīvaini tas nešķistu, es neesmu pārliecināts sieviešu ordinācijas aizstāvis, bet es redzu vienu lielu problēmu, ja vadamies nevis no vīzijas uz kādu Baznīcu tiekties, bet no bailēm, ka vienas vai otras pārmaiņas var sagraut viusu mūsu pasaulīti, un tad iespringstam kaujā tā, ka `aiz mums vairs tikai maskava`. Bet kamēr mēs te kādiem degunu dauzām, tikmēr Dieva Valstībai paši esam zuduši.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:42:41
Mulders
Ja ar problēmu saprot uzdevumu, kas obligāti ir jāatrisina, tad šī laikam tiešām nebūs tā aktuālākā problēma. Bet `vokrug do okolo` staigāju tāpēc, ka gaidu, kad tie, kas šo tēmu mīl kustināt, parādīs, kā tas darāms dievbijīgā un teoloģiski izsvērtā veidā.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.03 15:48:18
Mulders
Es zinu tikai to, ka tas nav atrisināms fiksi kaut ko satversmē iebalsojot.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.03 16:27:56
Ctulhu Klau, a varbūt palasi ko ļaudis saka, vai ja gribi diskutēt par savu neticību, tad uztaisi savu diskusiju sadaļu, ko?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 21221