atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē notiks diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu.
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2009.11.01 10:58:09
Ko teiksiet? Sākam diskusiju.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:12:54
Ehh Mulderīt tiešām tam nav tādas nozīmes, lai es par to strīdētos ar tevi.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:15:02
Mulders Pēdējais labs
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:20:25
Mulders es paskaidroju savu atziņu par to, nu kāpēc vēl lai es turpinātu strīdēties Jūsējie mūsējie . Es tevi tāpat mīlu kāds tu esi, ko `vel lai saku
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:21:37
Mulders
Mēģināšu nodalīt jautājumu, par kuru, manuprāt, ir vērts domāt, no emocionāli iekrāsotiem vispārinājumiem.


Nee neticu shaadai argumentaacijai! Jemot veeraa ka cilveeki speej projiceet savas iegribas un racionalizeet taas ar "Dieva aicinaajumiem", tad veel jo vairaak tam neticu. Ka atas naakaas, ka Dievs to aicinaajumu saacis suutiit peedeejos 100gados?

Divas lietas.
Redz, arī manā dzīvē ir kāda situācija, kurā es saņēmu (vai man šķita, ka saņēmu) no Dieva aicinājumu kalpot. Pie tam laikā, kad sievietes vēl tika ordinētas. Vēlāk, kad situācija mainījās, interpretēju šo situāciju savādāk un darīju to, kas man tika uzticēts.
Nesen dzirdēju kāda mācītāja stāstu par to, kā viņš saņēmis Dieva aicinājumu, un šī situācija par 90% sakrita (atšķīrās vieta). Un tad es domāju - cik savādi, ka vienīgā nozīmīgā atšķirība, kuras dēļ viņš ir mācītājs un es ne, ir dzimumu atšķirība.

Ar to es negribu sacīt, ka man vajadzētu būt mācītājai (jau augstāk rakstīju, ka domāju, ka man tas nav jādara; iespējams, ka tiešām sievietēm to nav nepieciešams darīt, ja ir vīrieši, kas var šo darbu veikt). Es ar to gribēju teikt, ka aicinājuma interpretācija ir ļoti atkarīga no mūsu izpratnes, tomēr tas nenozīmē, ka Dievs aicinājumu nedod.
Visos laikos kristietības vēsturē ir bijušas sievietes, kas ir darījušas lielas lietas Dieva valstības darbā. Priekš tam patiešām nav nepieciešama ordinācija, bet gan vieta draudzes struktūrās un draudžu gani, kas spēj labi vadīt, atpazīt draudžu locekļu dāvanas un deleģēt viņiem atbilstošus pienākumus.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:27:21
mārrutku vilks
Man būtu ļoti žēl, ja šīs diskusijas izvērstos tādā virzienā, kā saki, kāds sāktu sajusties tukši un lieki kalpojis. Vien tā iemesla, ka nav vīrietis. Evaņģēliskā kalpošana ir daudz plašāka un skaistāka nekā tikai būt vīrietim.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:34:46
Lielākā daļa aicinājumu kalpošanai nāk no draudzes. Kāda būs draudze (Baznīca), tādi būs arī aicinājumi.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.11.02 16:39:22
Mulders
Stāts tieši par sieviešu aicināšanu. Ko baznīca uzstāda par labu esam, tad tikai tādi aicinājumi būs derīgi.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.11.02 16:58:14
Tāpēc jau vajadzīgs vairāk teoloģijas. Ar ko tad un kam meitenes un zēnus mudināt un iedvesmot kalpot, ja ne ar Evaņģēliju! Kā parādīt kalpošanas iespējas - ar strukturālām reformām, noteikumiem un instrukcijām vai tomēr ar Evaņģēliju? Kā pozitīvi parādīt, ka Baznīca nav tikai ņemšanās ap hirarhiju un amatiem un kamdēl meitenēm tas nav tā jāiekāro! Bet varbūt ar šo cieto nostāju tas tiek izdarīts?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.02 17:38:24
O kā jūs te pupas sabēruši. Es pa to laiku palasīju ābolus. Ir dažas šķirnes , kuras pretim pirmajiem saliem ir izturīgas.
Mazā meitiņa Anna sabērusi zemē lozētos bībeles papīriņus . Tie mums sakrājušies. Straupes baznīcā ir viena mīļa tradīcija - kad ej ārā no baznīcas , no groziņa vari izvilkt mazu lapiņu ar Dieva vārdu.
Nu , ko es tagad palūdzu Dievu un lūdzu , lai viņš man ļauj no zemes pacelt papīrīti , kuru es varētu pārrakstīt šājā forumā , lai arī kāds tur teksts nebūtu.
MAN SVĒTĀS MĀSAS, JUMS MIERINĀJUMS , JO ES ZINU , KA JŪS RAUDOT LASĀT ŠO DISKUSIJU,
Skatieties kuru lapiņu man Dievs lika pacelt un uzrakstīt šajā forumā -

,, ES IEVAINOTĀS PĀRSIEŠU UN SLIMĀS DZIEDINĀŠU ,,
jānis no Rīgas [95.68.113.199]
# Iesūtīts: 2009.11.02 17:44:27
Aivar Lapšān ,,ES IEVAINOTĀS PĀRSIEŠU UN SLIMĀS DZIEDINĀŠU,, bet tas jau nenozīmē vēl jaunu un smagu nastu uzkraušanu...

LELB brāļi, 11.11. konferences dalībnieki - saudzēsim mūsu māsas un neliksim viņām darīt veču lietas!
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.02 17:51:06
Mulders
Es lūdz Dievu , nevis velnu , lai viņš man dod Dieva vārdu forumam. To es arī izdarīju. Bet Tavs ciniskais spriedums ir no velna. Kā var tā ņirgāties , es to nesaprotu. Kam jānotiek ar cilvēku , ka viņš var vīpsnāt par tādām lietām.....Protams , ka tas vārds ir no Ecehiēla ,apsolījums pazemotajai Dieva tautai. Dotajā brīdi tas Dieva vārds ir pret Tavu cinismu.Protams , ka tas Dieva vārds ir sievietēm mācītājām , kur var kāds nesvēti pateikt , ka viņa maisās pa altāri....protams , Mulder , ka tas Dieva vārds ir pret Tavu cinismu.....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.02 17:58:32
jānis no Rīgas [95.68.113.199]

To lemj katra draudze. Draudzei ir vajadzīga svēto kopība, nevis svešinieku cinisms. Draudzei ir visas tiesības sev izveidot kalpošanas sistēmu, sākot no mācītāja līdz durvju sargam. Kā Tu domā manā draudzē ko izmainīt? Tur viss ir kārtībā. Ir bijuši mēģinājumi no sātana puses , bet nekā.....
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2009.11.02 18:00:56
Sievietes ir: vai nu daudz sliktākas nekā vīrieši, vai nu daudz labākas nekā vīrieši. Ir gan tādas, gan tādas. Tādas tās lietiņas. ... . Ja man pajautātu, ko es domāju par sieviešu ordināciju par mācīītājām, atbildētu - dosim drauidzēm tiesības izvēlēties sev mačītāju. Ja kāda draudze sev izvēlēsies par mācītāju aklo, klibo, stostekli vai sievieti - lai tā arī notiek!
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.02 18:08:19
Mulders

Dieva vārdu neviens no konteksta neizrauj. Visas pasaules kristieši izmanto ,,kontekstu,,. Luterāņiem šis ikdienas ,,konteksts,, ir rakstīts baznīcas grāmatā.
Attiecīgajā tēmā es aizstāvu sievas , kuras nesvēti tiek pazemotas. Un pazemoto aizsardzībai ir Dieva vārds kā apsolījums.
Šitik muļķīgi gudrojot jaunas teorēmas par to kā Dievs runā uz savu tautu Tu sevi liec par apsmieklu.
Tu , Mulder , reizēm vispār nedomā. Tikai ber savu ,,kompetenci,,. Vismaz nespļauj Dieva vārdam . Tas ir nožēlojami.
Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.11.02 22:57:34
Jūs sev dažkārt smieklīgi nešķietat?
Viens otru par Velnu sauc.
Es redzu,
ka kristietība un kristieši ir eksotēriski , farizejiski un burtkalpnieciski, ja tā nav, tad lai Dievs mani soda.
jo ne velti -
``Jūs pētījat rakstus, jo jums šķiet, ka tajos jums ir mūžīgā dzīvība, un tie ir, kas dod liecību par Mani!
Bet jūs negribat nākt pie Manis, lai iegūtu dzīvību.``
Jāņa 5 : 39 - 40

Kā var Raksti vai baznīca noteikt, kurš ir aicināts vai nav kalpot mācītāja amatā,
vai tad ne Dievs aicina?
tas, kurš Dzīvs?

Balss de Vīra
# Iesūtīts: 2009.11.02 22:59:39
Gnostiķis
Nē, meli, apmelojumi un intrigas tiešām neliekas smieklīgi...
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.02 23:00:20
Gnostiķis
Šķietam, kā nu ne. Bet iespēja pasmieties ir brīnišķīga lieta.
redaktors
# Iesūtīts: 2009.11.02 23:02:18
Brīdinājums Aivaram Lapšānam par Foruma noteikumu pārkāpumu.
Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.11.02 23:03:28
Jūs sev dažkārt smieklīgi nešķietat?
Viens otru par Velnu sauc.
Es redzu,
ka kristietība un kristieši ir eksotēriski , farizejiski un burtkalpnieciski, ja tā nav, tad lai Dievs mani soda.
jo ne velti -
``Jūs pētījat rakstus, jo jums šķiet, ka tajos jums ir mūžīgā dzīvība, un tie ir, kas dod liecību par Mani!
Bet jūs negribat nākt pie Manis, lai iegūtu dzīvību.``
Jāņa 5 : 39 - 40

Kā var Raksti vai baznīca noteikt, kurš ir aicināts vai nav kalpot mācītāja amatā, sieviete vai vīrietis?tāpat debesu valstībā nav dzimumu.
vai tad ne Dievs aicina?
tas, kurš Dzīvs?
Jeb Dievs aicina, bet cilvēciskās institūcijas aizliedz?

Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.11.02 23:14:15
Par pamatjautājumu.

Nu ļoti labi, ka beidzot šo jautājumu runās skaidrā tekstā, sen bija laiks, savādāk liekulīgā un neizlēmīgā klusēšana Baznīcai svarīgos jautājumos sāk nogurdināt. (Kā piemēram, jautājums par Zviedrijas LB notiekošo, kurā gribētos dzirdēt mūsu virsganu ļoti skaidri paustu reakciju un nostāju.)

Ja tās sievietes, kas par varītēm un pret skaidru Dieva aizliegumu raujas altārī, reiz pamēģinātu, ko nozīmē paklausība un izbaudītu tās saldos augļus, tad mazāk būtu neauglīgu strīdu.

Visi kašķi un strīdi ceļas no nepaklausības Dievam! Sākot jau ar lepnībā fonēto pirmgrēku.
Ja kādai sievietei viņas "personīgais" Dieva aicinājums būt par mācītāju liekas pārāks par to, kas rakstīts Bībelē, tad tālāk par iekošanos aizliegtajā auglī tikuši neesam.




<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 32886