atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu sievietes un kalpošanas amats
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.07.11 15:28:49
Cik atceros, J.Vanagu par arhibīskapu ievēlēja, jo viņš pastāvēja pret sieviešu ordināciju. Nu jau kādus gadus tiek atkal piepulcinātas jaunas evaņģēlistes. Vai nesanāk, ka notiek pretējais tam, ko J.Vanags solīja pirms viņu ievēlēja?
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 .
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.08 08:58:02
Aivars
Mani aizvien izbrīna, ka vienīgie teoloģiskie jautājumi, uz kuriem lelbieši mostas ir `nē priesterienēm!` un `nē zilajiem!
tā jau nav..ir jau vel labie darbi,10tā..
eglīte
# Iesūtīts: 2012.12.08 14:59:05
Mani aizvien izbrīna, ka vienīgie teoloģiskie jautājumi, uz kuriem lelbieši mostas ir `nē priesterienēm!` un `nē zilajiem!`

Nezinu, kāda selektīva redze vai dzirde ir par iemeslu šādam secinājumam.
Ja runā par " mošanos" forumā, tad aicinu paskaitīt uz 1 rokas pirkstiem, cik lelbiešu šeit vispār diskutē.

Ja runā par mošanos vispār, tad, cik zinu, daudz aktuālāks temats LELB ir misija LV un citur, garīgā pieaugšana, alfa kurss, lektoru sagatavošana, Svētdienas skolu darbs u.c.

Sieviešu ordinācija un HS ir divas tēmas, kas LELB ik pa reizei tiek uzpiestas no ārienes, uz kurām LELB nākas atbildēt, izteikt savu viedokli, ja reiz jautā.
Pater
# Labojis Pater : 2012.12.08 18:21:16
+jean, nu ja, un tu varēsi nākt pie manis par komercdirektoru.
dafne , ne jau lelbs, ir taču progresīvākas baznīcas, kas cenšas iet līdzi laika garam.
Aivars , Mani aizvien izbrīna, ka vienīgie teoloģiskie jautājumi Tas tikai apliecina cik LELB ir vēl joprojām veselīga savā mācībā un praksē.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.08 20:47:18
Pater
vai arī, ka daudziem nemaz tā īsti neinteresē Dieva vārds, kas runā par daudzām citām bieži vien svarīgākām lietām

Lai nu kā, bet tas komentārs bija ironiska replika par superkomentētājām tēmām, kuras vienmēr beidzas ar diskusijas tehniskiem gļukiem. Ja tiešām vēl ir kas runājams pie šīs tēmas, tad ir jāver vaļā nr2, vai arī būsit vējā runājuši
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.08 23:21:55
kka neredzu ka kadam butu baiga interese diskutet par misiju vai sv.skolas darbu...ja jau reiz tas lelba aktuāli..vai šis nav lelb forums?
Uldis
# Iesūtīts: 2012.12.08 23:49:28
Aivars

Pateram veselīgs "mācībā un praksē" ir tad, ja var piebāzt vēderu. Viņa teoloģija tālāk par vēderu nesniedzas.
eglīte
# Iesūtīts: 2012.12.09 01:37:10
dafne
Vai tad šis IR lelb forums?
Es, tu, viņš, viņa = LELB?!
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.09 09:49:29
eglītekas tad šis ir par forumu?Lai nu kā...jauku Tev 2.Adventu un pārējiem"viņiem,viņām"arī!
***** [82.145.210.135]
# Iesūtīts: 2012.12.09 22:26:18
Uldi, tavs alusvēders lielāks, acīmredzot tava „mācība un prakse”treknāka nekā Pateram.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.12.10 20:54:13
***** [82.145.210.135]

Namjok poņil.

Taču man tevi jāapbēdina. Alu nelietoju jau vairākus gadus. No personīgā fotoalbuma varu tev parādīt, kāds es biju Pater vecumā. Bet, ja viņš tagad ir tāds, kāds viņš būs manā vecumā.

Bet ne jau par to ir runa. Viņa intereses nesniedzas tālāk par savtīgumu, eksistenci, ērta dzīve bez sviedriem utt.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.12.11 13:57:58
jāatzīst, ka nepareizi biju sapratis, ka tikai precēta sieva nedrīkst mācīt. Paskatījos grieķiski, tur apzīmēts, ka ikviena sieviete.

https://net.bible.org/#!bible/1+Timothy+2

γυναικὶ
1) a woman of any age, whether a virgin, or married, or a widow 2) a wife 2a) of a betrothed woman

Tad nu jāatzīst, ka sievietei nav ļauts mācīt. Te jāpiekrīt Mulderam. Bet kas ir interesanti sievietei ir ļauts pravietot un Dievu lūgt-publiski!
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.12.11 14:12:03
Aivars
un par to diakonesi rom.16.nod.man ir tāda atklāsme, ka sievietes varēja kalpot praktiskajos jautajumos draudzei, bet viri garīgajos, abi zem viena nosaukuma diakoni. ( vīri varēja arī praktiskajos jaut. kalpot, bet garīgajos tikai vīri, sievas ne!)
***** [82.145.209.79]
# Iesūtīts: 2012.12.11 14:24:27
Uldi, zinot, ka mēs visi esam grēcinieki un tālu nav jāmeklē, apsūdzot Pateru, tu apsūdzi pats sevi-savtīgumā, ērtas eksistences meklēšanā , jo tu neradi par sevi priekšstatu, ka esi askēts, kas meklētu papildu neērtības un grūtības blakus Kristus krustam, kas jānes mums visiem.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.12.11 16:20:12
***** [82.145.209.79]

Vai zini, ar ko mēs viens no otra atšķiramies? Ar to, ka tu mani vari uzrunāt vārdā, bet es tevi nevaru. Tu esi apklājies ar kaut kādām 5 zvaigznītēm un baidies parādīties tāds, kāds tu esi. Nebaidies! Esi kā vīrs un runāsim atklātu valodu! Vai arī esi par gļēvu, lai publiski runātu?

Nekad neesmu apgalvojis, nedz arī tēlojis kaut kādu askētu, nedz arī esmu jel kad meklējis "papildu neērtības un grūtības blakus Kristus krustam". Kāds es esmu, tāds es esmu un tādu Dievs mani ir aicinājis. Viņš labāk zina, ko es varu un ko es nevaru. Tomēr nekad neesmu mēģinājis "uzfrišināt" savus vaibstus. Bet arī ērtu dzīvi attiecībā uz klapošanu sev neesmu meklējis. Nekad neesmu kalkulējis, uzsākot kalpošanu, ko zaudēšu, kāds man no tā labums utt. Ja tā būtu, es būtu atradies tajā pašā LELB vai arī būtu atgriezies, kolīdz paklīda ziņas par garīdznieku atalgojumu. Es nekad nevarētu pieslieties kaut kādai grupai, kas man nav simpātiski un tuva izdevīguma vai kaut kādu citu praktisku apsvērumu vārdā, lai, situācijai mainoties, varētu atkal fiksi apsviest ādu uz otru pusi, kāds bija un ir "tovarišč paters" un viņam līdzīgie.

Bet šī, kā man šķiet, nav īstā vieta un tēma, lai diskutētu par manu askētismu. Te, cik es saprotu, runā par sievietēm. Bet mana replika Pateram viņa pretīgi glaimojošās frāzes dēļ: "Tas tikai apliecina cik LELB ir vēl joprojām veselīga savā mācībā un praksē."
***** [82.145.209.85]
# Iesūtīts: 2012.12.11 20:14:22
Uldi, lai arī tu apgalvo, ka nemēģini uzfrišināt sevi, tevis demonstrētā paštaisnība liecina par pretējo. Bez tavas lielīšanās mums nav pierādījumu, ka tu nemeklē savu labumu etc. un visādi citādi esi labāks par cilvēkiem, kurus apsūdzi.
Ar to tu pamatotu radi iespaidu par sevi, ka neesi godprātīgs cilvēks.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.11 21:28:18
nojaušu, ka diskusija sevi izsmēlusi un atļaušos aizslēgt Voldemāra vietā.
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . 50 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 26 , pavisam kopa bijuši: 16082