atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Teoloģija un Zinātne
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.20 12:38:18
Mazliet no cita aspekta tēmu!

Kādām būtu jābūt Teoloģijas un Zinātnes attiecībām? Kādām būtu jābūt Baznīcas un Zinātnes attiecībām? Vai tām ir jārušinās katrai savā lauciņā, vai tomēr būtu noderīgs dialogs starp reliģiju un zinātni? Kādas dabas dialogam tam būtu jābūt?

Pāris (bet ne exkluzīvi) opcijas:
1. Zinātne ir Reliģijas kalpone, ko Baznīca liek, to zinātne "pēta" un "pierāda"
2. Reliģija ir Zinātnes izpētes objekts, kā parasts sociāls fenomens, tādējādi dialogs varētu būt kā ārsta un pacienta dialogs, kad ārsts pacientam prasa "ko tu jūti?"
3. Reliģija ir pasūtītājs, Zinātne izpildītājs, attiecības suguba pragmatiskas uz savstarpējās izdevības pamata, teixim Reliģija piedāva grantus tai interesantos projektos, Zinātnieki to pilda, bet, protams, izejot no zinātniskās metodoloģijas.
4. Abas draudzīgi līdzpastāv nesajaucoties un nekomunicējot vairāk kā vien "Lūgšanu brokastīs", reliģiski zinātnieki savu reliģiju patur pie sevis un nejauc iekšā izpētē un priesteri nejaucas zinātnē
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.12.05 12:06:49
Mulders
mūžībā šis ļaunums izaug par bezgalību!
Tu reizini kilogramus ar litriem! 0.01 ir ļaunā apjoms šajā laika momentā. Kapēc tas jāreizina ar laiku?
Būtne katrā patvaļīgā laika momentā satur ļaunumu no 0 līdz 1 (visdrīzāk ka galapunktus neiekļaujot), un nekāda bezgalība tur nesanāk!
Bez tam, ja tu saki sliktie 0.01*oo = oo, tad taču tieši tāpat labie 0.99*oo=oo, bezgalīgi labi!

Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:13:05
Ctulhu,

Piemērs: kad Dievs matērijas daļai pievienoja garu, tad matērija kļuva par dzīvu cilvēku, manu draugu domu apmaiņā Ctulhu. Kad Dievs šai matērijas daļai Garu atņems, no Ctulhu paliks pāri tikai tārpu barība. Tad kādu dienu Dievs atkal apvienos matēriju ar Ctulhu dāvināto garu un vai nu ņems to pie sevis jaunā pasaulē vai arī pilnīgi nošķirs no sevis ellē. Ja notiks pēdējais varinats, no kā lai Dievs žēlīgi pasargā, tad Ctulhu būs mūžīgi jānoskatās, kā mēs ar Mulderu bīdīsim īsto zinātni, bet viņš nevarēs piestrādāt pat par laborantu. Mēs, protams, gribam, lai Ctulhu būtu debesīs, jo Dievam ir vajadzīgi labi zinātnieki, tādēļ jau Viņš tos rada un dāvā tiem zināšanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:32:46
KN nepareizi!

Ļaunuma daudzums ir > 0 un jebkuru šo daudzumu pareizinot ar bezgalību, iegūst bezgalību! Tā tu iegūstī, ka pat visnevainīgākais cilvēks tikai ar 0.00000000001 ļaunumu sevī mūžībā izdarīs bezgalīgi daudz ļaunuma!

Tikai tāds cilvēks, kam ļaunums ir 0 var ieiet DebesuValstībā, jo tāds mūžībā izdarīs tieši 0 ļaunuma! Un Dieva tuvumā var pastāvēt tikai absolūti Svētas būtnes!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:38:05
Mulders
pat visnevainīgākais cilvēks tikai ar 0.00000000001 ļaunumu sevī mūžībā izdarīs bezgalīgi daudz ļaunuma!

Un tāpat, arī, bezgalīgi daudz labā!
Vai, ja rēķina savādāk, tad labais nosegs ļauno, un aprēķinos piedalīsies tikai labais!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:44:00
KarotesNav, Un tāpat, arī, bezgalīgi daudz labā!
Vai, ja rēķina savādāk, tad labais nosegs ļauno, un aprēķinos piedalīsies tikai labais!
---
Pats saprati kādu sviestu uzrakstīji?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.05 12:50:39
Ctulhu, un rezultāts ir tāds, ka nav svarīgi cik daudz ļaunā tu dari, peitiek, ka tu nedaudz labo dari! Tobiš, Als Kapone ir Paradīzes kandidāts, jo viņš tač bērnunamus uzturēja! Labu darbu darīja!

Hitlers ir Paradīzes kandidāts, jo taču šķiet daudz ko vācu mašīnbūvē uzorganizēja!

etc. etc. etc. gan jau ko labu katram pasaules neģēlim atradīsim!

Ar Dievu ir otrādi!

Nav svarīgi cik daudz labā tu dari, ja tu dari arī ļauno, tu Paradīzē nenonāksi jo Dieva klātbūtnē ļaunais nevar pastāvēt, pat 0.00001, kur nu vēl bezgalīgi ļauns būtnis!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:50:40
Mulders
1. variants. Reizinām labo ar bezgalību, iegūstam bezgalību labā.

2. variants. Rēķinām reālo rezultātu sākumā. T.i. ļaunais dzēšas uz labā rēķina, jo piemērā labā ir daudz vairāk. Rezultātā paliek labais.

Piemērs - loga izsišana.

1. variantā mēs esam izmazgājuši un salabojuši 99 logus, bet izsituši 1 logu.

2. variantā mēs salabojam arī izsisto logu un rezultātā nekāda ļaunuma nav.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.05 12:52:27
KarotesNav, lai nu tā būtu! Redzu, ka mums atšķirība ir pat vēl fundamentālāka nekā jautājumā par "spēlēšanos"
Acīmredzot tev savas filosofijas aplamība ir jāiepazīst empīriski, tur nu es tev nevaru palīdzēt! Gaidīsim!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:53:03
Mulders
Nekā tamlīdzīga! Par labo saņem labo, par ļauno - jēdzīgu sodu. Rezultātā mainies un kļūsti labāks.
Hitlers pēc 1000 gadu atstrādāšanas var nokļūt paradīzē, ja pats grib. Vai arī - nokļūt uzreiz, tiklīdz sapratis un pilnīgi nu patiesi nožēlojis to, ko izdarījis.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:53:37
Mulders
Kāda aplamība? Kur ir caurumi tajā filozofijā?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:57:27
Ctulhu,

Dievam komandas mēs nedodam. Tā Dievs to ir iekārtojis dabā, ka tādējādi Viņš turpina dzīvību. Turklāt Dievs savu Garu dod tad, kad Viņš to grib. Ja viņš to nedarīs, tad varēsi savienot kopā ko vien vēlies, nekas tāpat nesanāks. Tad jau Tu varētu paņemt mironi, kam ir visas daļas kopā un iedot tam dzīvību, bet Tu to nevari.

Mums Paradīzē nebūs jānoraugās uz Ctulhu garlaicības pilnajām mokām, bet Ctulhu redzēs mūsu dzīvi Paradīzē. Mums nav vienalga kas notiek ar Ctulhu, tādēļ mēs ar viņu runājam. Protams, Dievam arī nebūt nav vienalga, kas notiek ar Ctulhu, tādēļ Viņš dara visu iespējamo, lai atbrīvotu Ctulhu no velna melu gūsta un dāvātu viņam mūžīgu radoša prieka pilnu dzīvi savā klātienē. Dievs ir dāvājis Ctulhu arī iespēju pretoties Viņa gribai un atrasties velna gūstā. Velna, kas arī ir gars, paverdzināts, Ctulhu šo iespēju liek lietā, kā tas beigsies, nezinu. Zinu tikai to, ka Dievs grib Ctulhu&Co glābt, un dara visu, kas glābšanai nepieciešams. Tiesa, cilvēks var Dieva piedāvāto glābšanu arī noraidīt, bet tad viņam atliks vainot tikai sevi, ka no zinātnieka pārtapis par elles pagali, velna katlumājas mehāniķi jeb tamlīdzīgu darbinieku.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 12:59:24
KarotesNav, es uzrādīju, taču tu to nepieņem!

Šī kļūda ir novērojama arī jau praksē, tas Panorāmas sižets par beibi kas par neatļautu stāvēšanu Rīgas centrā nospļaujas. Šamā regulāri nomaksā sodus un viss... stāvēt neatļauti ir lētāk nekā stāvvietā novietot...
Itogo sods zaudē savu jēgu.
Paaugstināt sodu, nu šis paaugstinās ienākumus!

A bezgalības kontextā vispār pofig... Tu viņam konfiscē mašīnu, viņš nopērk jaunu! Un brauc un stāv kur grib!

Jeb citiem vārdiem, ja sods ir pārejošs, tad pie tā var pierast un galu galā to uztvert kā maxu par attiecīgo pakalpojumu - teixim vecenītes nogriešanu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:00:22
> A sitaa nav plikvaardiiga zajava?

Pagaidām ira, tak, kad pārliecināsies par šīs zajavas patiesumu empīriski, tad tā piebildīsies ar jēgu! Kā jau teicu, es nevaru KN šo empīrisko pieredzi iedot, viņam pašam par to nāksies pārliecināties agri vai vēlu! Labāk agrāk, nekā vēlāk... lai var koriģēt uzskatus!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:04:51
Mulders
Ne jau viss izsakās naudas vienībās. Ir arī tādas nepatīkamas lietas kā cietuma ieslodzījums, sāpīgas ķirurģiskas operācijas, kalpot kādam 3 gadus (jo gribi, lai tev kalpo 3 gadus), utt.
Tas viss tev jāpārdzīvo pašam, uz savas ādas, tur nav svarīgi ir vai nav mūžība.

Ja tai beibei būtu ne naudas sods, bet publisks pēriens? ;-) Arī viss pofig?

Tā ka nejau soda pārejamība ir svarīga, bet soda veids!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:06:12
Ctulhu
jautaajumaa par dievu un ctulhu dievs nebuut nav dariijis visu, lai kontakteetos ar ctulhu. Vins ir laipni aicinaats pats personiigi parunaaties ar ctulhu, bet nezkaapeec to vins nespeej.

Uz šo vispār ir atbildes, kā "viss ir viens", "spēles", bet tās nav kristīgas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:07:46
Ctulhu, a man nevajag empīrisko pieredzi lai es šito saprastu. Tas KN un tu acīmredzot neredz šīs savas filosofijas konsekvences. Ja neredzi no loģiska sprieduma, tad nāksies pārliecināties tev empīriski!

Tā teikt, man nevajag empīriski pārbaudīt, piemēram, krimināllikuma darbību, es to tāpat saprotu. Tu un KN šoreiz nesaprot kā darbojas Dieva likums un labā/ļaunā attiecības, tad nu jums nāksies to pārbaudīt empīriski!

Es nevaru jums uzorganizēt šo situāciju kurā par to pārliecināsieties vislabāk... gan Dievs to izdarīs manā vietā labāk!

Es te tikai hipotētiskas teorijas varu bīdīt!

Stāsts iz sērijas par Hozeju!
Hozeja pieiet pie plova pārdevēja un prasa lai šim uzliek porciju. Tas tā arī izdara un Hozeja apēd un taisās iet prom. Pārdevējs brēc, maxā ragā. Hozeja saka, man nav naudas. Pārdevējs izsauc vietējo ambāli un tas Hozejam iegāž pa ģīmi. Hozeja ačohnās, pakasa pakausi un saka... "Par šitādu cenu uzliec man vēl vienu porciju"
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:09:57
Ctulhu Dievs regulāri caur Mulderu un Ilāru Plūmi u.c. kristiešiem tevi informē... Taču tu gribi sev kaut kādas exkluzīvas tiesības un zināšanas, jeb citiem vārdiem, gribi Dievu padarīt par savu kalpu. Tā vietā, lai iemantotu Dievu par savu Tēvu! Tā tu aiz savas spītības, lepnības un iedomības paliec aiz durvīm! Dies tev saka, ka istabā ir forši, tu saki - iznes man šo istabas foršumu te uz ielas, pierādi ka tur ir forši. Bet iekšā tu neej! Nu a ko var darīt, Dievs džentelmenis būdams respektē tavu izvēli! Paliksi ārpusē!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:11:54
Ja notiks pēdējais varinats, no kā lai Dievs žēlīgi pasargā, tad Ctulhu būs mūžīgi jānoskatās, kā mēs ar Mulderu bīdīsim īsto zinātni, bet viņš nevarēs piestrādāt pat par laborantu. Mēs, protams, gribam, lai Ctulhu būtu debesīs, jo Dievam ir vajadzīgi labi zinātnieki, tādēļ jau Viņš tos rada un dāvā tiem zināšanas.
Pag pag, KĀDA zinātne debesu valstībā? KO tur pētīt?

Mums Paradīzē nebūs jānoraugās uz Ctulhu garlaicības pilnajām mokām, bet Ctulhu redzēs mūsu dzīvi Paradīzē. Mums nav vienalga kas notiek ar Ctulhu, tādēļ mēs ar viņu runājam.
Šobrīd nav vienalga, bet kad nonāksit debesu valstībā, tad būs?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:17:21
Ctulhu

ee, Mulder, nupat kautkas naff kaartiibaa....

Tu nupat teici, ka taas tavas zajavas ir plikvaardiigas un saknojas Muldera empiriskajaa pierdezee.


Ēeee pareizi... kaut kas nav kārtībā. Kur es teicu, ka tas sakņojas manā empīriskajā pieredzē? Es saku, ka tas sakņojas loģikā... labā/ļaunā attiecību loģikā.

Tas ir klasiskais - cik labie darbi jāizdara, lai tie kompensētu vienu nogrieztu vecenīti?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.05 13:18:31
Ctulhu, tak tu taču uzstādī viņam parsības kontakta formai. Viņš ar tevi kontaktē caur mani u.c. kristiešiem un Sv. Rakstiem. Pa tiešo viņš nevar tavas drošības dēļ, tu būdams grēcinieks iesi bojā viņa tieša kontakta tuvumā!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 39411