atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Teoloģija un Zinātne
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.20 12:38:18
Mazliet no cita aspekta tēmu!

Kādām būtu jābūt Teoloģijas un Zinātnes attiecībām? Kādām būtu jābūt Baznīcas un Zinātnes attiecībām? Vai tām ir jārušinās katrai savā lauciņā, vai tomēr būtu noderīgs dialogs starp reliģiju un zinātni? Kādas dabas dialogam tam būtu jābūt?

Pāris (bet ne exkluzīvi) opcijas:
1. Zinātne ir Reliģijas kalpone, ko Baznīca liek, to zinātne "pēta" un "pierāda"
2. Reliģija ir Zinātnes izpētes objekts, kā parasts sociāls fenomens, tādējādi dialogs varētu būt kā ārsta un pacienta dialogs, kad ārsts pacientam prasa "ko tu jūti?"
3. Reliģija ir pasūtītājs, Zinātne izpildītājs, attiecības suguba pragmatiskas uz savstarpējās izdevības pamata, teixim Reliģija piedāva grantus tai interesantos projektos, Zinātnieki to pilda, bet, protams, izejot no zinātniskās metodoloģijas.
4. Abas draudzīgi līdzpastāv nesajaucoties un nekomunicējot vairāk kā vien "Lūgšanu brokastīs", reliģiski zinātnieki savu reliģiju patur pie sevis un nejauc iekšā izpētē un priesteri nejaucas zinātnē
<< 1 ... 27 . 28 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.13 12:04:04
Ilārs Plūme
ģimene arī bija viena no buržuāzijas paliekām.
Tiešām, vai PSRS bija kāda ideoloģija, kas virzīta pret ģimeni?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.13 12:09:30
Ilārs Plūme
Mans izteikums: Zini, Sheksna, es to izskaidrošu tā, ka viņi kaut kur zemapziņā nojauta kavntu mehānikas likumus, kolektīvās izdzīvošanas un citas sistēmiskas kopsakarības - bija acīmredzami sarkastisks.
Uz ko es adekvāti atbildēju - `kas tā par tuftu`. Kāds jautājums, tāda atbilde.

Nu un tas, ka Tu, piemēram, saki, ka padomju laika bērnu pulciņos tika stiprināta ģimene, neliecina par izcilām sprioešanas spējām. Šajos pulciņos ģimene netika stiprināta, bet tikai veidoti Pavļikam Morozovam līdzīgi bērni, iznīdētas buržuāzijas paliekas utt.
Pastāsti man lūdzu, KĀ lidmodelistu pulciņā (KONKRĒTI) tika veidots Pavļikam Morozovam līdzīgs bērns un KĀ lidmodelistu pulciņš paredzēja iznīdēt buržuāzijas paliekas ģimenē.

Starp citu ģimene arī bija viena no buržuāzijas paliekām.
Jā, ļeibam Bronšteinam bija tāda ideja, bet mēs visi labi zinām, ar ko un kā tā beidzās.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.13 12:16:12
a_masiks
Bija līdz 1922 gadam kaut kāda dziļi murgaina kultūrrevolūcija
Viņa gan vairāk bija idejas līmenī (t.i. džeki izstrādāja un bīdīja attiecīgu koncepciju), tak aktuālākas problēmas aka Pilsoņu karš un arī veselais saprāts tomēr nepieļāva šamējo īstenošanos dzīvē.
<< 1 ... 27 . 28 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 1104