atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Teoloģija un Zinātne
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.20 12:38:18
Mazliet no cita aspekta tēmu!

Kādām būtu jābūt Teoloģijas un Zinātnes attiecībām? Kādām būtu jābūt Baznīcas un Zinātnes attiecībām? Vai tām ir jārušinās katrai savā lauciņā, vai tomēr būtu noderīgs dialogs starp reliģiju un zinātni? Kādas dabas dialogam tam būtu jābūt?

Pāris (bet ne exkluzīvi) opcijas:
1. Zinātne ir Reliģijas kalpone, ko Baznīca liek, to zinātne "pēta" un "pierāda"
2. Reliģija ir Zinātnes izpētes objekts, kā parasts sociāls fenomens, tādējādi dialogs varētu būt kā ārsta un pacienta dialogs, kad ārsts pacientam prasa "ko tu jūti?"
3. Reliģija ir pasūtītājs, Zinātne izpildītājs, attiecības suguba pragmatiskas uz savstarpējās izdevības pamata, teixim Reliģija piedāva grantus tai interesantos projektos, Zinātnieki to pilda, bet, protams, izejot no zinātniskās metodoloģijas.
4. Abas draudzīgi līdzpastāv nesajaucoties un nekomunicējot vairāk kā vien "Lūgšanu brokastīs", reliģiski zinātnieki savu reliģiju patur pie sevis un nejauc iekšā izpētē un priesteri nejaucas zinātnē
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:05:52
Nav jābaidās, ja vien tu viņiem neuzticies un pieķeries īstajam DzC darbiniekam. Taču aceries, vilcienā ir arī tādi, kas saka, viss kedās, mēs braucam uz Paradīzi, nekas slikts nenotiks, vilciens funkcionē perfekti!
Tur jau ir tā bēda, ka realitātē, attiecībā uz reliģijām, vai nu VISI vēstuļu vicinātāji ir BEZ dzelzceļa darbinieku bļembām, formas tērpiem un oficiāliem papīriem, vai arī VISI ir ar tādiem (kā nu mēs uz to skatāmies). Tad nu mēs izvēlamies vai nu neticēt NEVIENAM no šiem (mans variants), vai ticēt tam bļāvējam, kurš mums patīk vislabāk no vaiga vai kāda cita subjektīva kritērija (Tavs variants). Un tikai.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:12:12
Sheksna
Es atkal mēģinu izlobīt kopējo jēgu no visiem tiem dzelzceļniekiem, un ko viņi saka viens par otru.
Sanāk tik tas "spēļu" vai "viss viens" varianti.
Budisms parasti paliek malā, kā mazākais bļāvējs, un kā tas, kurš pieļauj korekcijas, un pat atzīstas, ka varētu būt šur tur kļūdījies. Dalailama ir teicis, ka ja zinātnes atklājumi runā pretī budistu tekstiem, tad ir jāpieņem tas, ko saka zinātne.
Budisms arī saņem vismazāk tomātu no citām ideoloģijām.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:14:13
a_masiks, neklapē parasti personīgais freimworks vai expektācijas!

Tb gribu Paradīzē, bet Dieva Likums sūta uz elli... neklapē, znač Dievs īblis.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:15:43
a_masiks
Neklapē pēc MANAS loģikas, kura ir, teiksim divdimensionāla atšķirībā no Dieva, teiksim, četrdimensionālās.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:16:12
KarotesNav, redz, tomātus patiesi vismazāk saņem tas, kas vismazāk runā vai runā tik nesaprotami, ka visi domā, ka baigi dziļo domu saka!

Tādējādi ikviens budisma klusumā var sadzirdēt pats savu balsi un tā nu ir tik patīkama
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:26:36
Mulders

Kas budismā tāds nesaprotams? Četras budisma patiesības?
1) dzīve tādā veidā, kā mēs to dzīvojam, ir ciešanas
2) ciešanām ir cēlonis
3) ciešanas ir iespējams izbeigt
4) pastāv ceļš, kas ved uz ciešanu izbeigšanos

Trīsvienība, sevis upurēšana sev, u.c. kristietības domas ir daudz nesaprotamākas.
Trīsvienība tomātus tāpat saņēmusi pietiekami, sevišķi no musulmaņiem! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:34:29
a_masiks, a pēc kādiem kritērijiem tiek noteiks kurš ir pelnījis un kurš nav pelnījis dzīvot, piekam atkal tu neņem vērā, ka "noklapēt" vēl nav anihilācija, bet izcelšana no šīs pasaules bet dalīšana pa ftopkām un paradīzēm ir pēc tam, to tak tu nezin kas pēc tam notiek!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 12:47:51
a_masiks, tad tu apriori paziņo ka Ījaba visa ģimene nepelnīti tika nosūtīta ftopkā... Pastāstīsi tuvāk no kurienes tev šāda informācija?
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.04 13:19:05
Es atkal mēģinu izlobīt kopējo jēgu no visiem tiem dzelzceļniekiem, un ko viņi saka viens par otru.
Nu jā, bet dzelzceļnieku kontekstā sanāk tā, ka viņi tomēr piedāvā pārāk dažādus risinājumus... kurus, tāpat dzelzceļa versijā, var iedalīt:
1) Tikt ārā no vilciena (varianti - logi, durvis, ateja, atāķējoties no lokomotīves);
2) Apturēt vilcienu (varianti - stopkrāns, aizlauzties līdz lokomotīvei un noslāpēt dzinēju, sazināties ar tuvāko pārmijnieku un novadīt vilcienu citā virzienā, lai izvairītos no katastrofas);
3) Sagatavoties katastrofas pārciešanai - salikt bagāžu tā, lai pie inerces tā nevienu netraumētu, un arī pašiem sasēsties tā, lai trieciens nodarītu vismazāko postu;
4) Meditēt un `ieiet sevī`, norobežojoties no vilciena un katastrofas a ļa `mani tas neskar`.

Tiktāl viss ir labi, bet skatāmies uz visu to no kopsakarību puses. Kas mums ir uz sejas? Uz sejas mums ir: bars nekompetentu dzelzceļa darbinieku (kuri nav lasījuši instrukciju, KĀ rīkoties šādā situācijā -> no tejienes arī `risinājumu` daudzveidība un haoss; plašākā mērogā - dzelzceļs nodots ekspluatācijā, neņemot vērā riskus un nesastādot adekvātas drošības instrukcijas). Lai nu kā, bet nekādu labo iespaidu par sevi ŠĀDA dzelzceļa kompānija neraisa. Cilvēku sabiedrībā tas būtu piedodami, jo cilvēces attīstība ir empīriska un cilvēkam ir jāuzkāpj uz grābekļa, lai saprastu, ka otrrezi tā vairs darīt nevajag, bet vilciena līdzības gadījumā mums ir darīšana ar ideālu un viszinošu dzelzceļa kompānijas īpašnieku...
Balss
# Labojis Balss: 2007.12.04 13:29:28
a_masiks
ņemot vērā, ka mums ir Dieva labā un ļaunā atzīšanas spējas - tadarī loģika ir viņējā. Neapsaukā un nepazemo Dievu, pazemojot cilvēka loģiku!
Es ar to gribēju izteikt to, kas rakstīts Bībelē, kur Dievs Jesajas grāmatā saka: 8 "Jo Manas domas nav jūsu domas, un jūsu ceļi nav Mani ceļi," saka Tas Kungs. 9 "Cik augstākas debesis ir pār zemi, tik augstāki ir Mani ceļi pār jūsu ceļiem un Manas domas pār jūsu domām.
Lai gan mēs esam radīti pēc Dieva līdzības, mums nav ne visu to īpašību, ne zināšanu, ne visu to spēju, ne visas tās pieredzes, kas ir Dievam. Līdz ar to mēs ar savu laikā un telpā ierobežoto loģiku nevaram iekļaut Dievu savas domāšanas un savas (ierobežotās) loģikas rāmjos.
Hm, man ļoti patīk, ka tu mani aicini nepazemot Dievu ar saviem apgalvojumiem! Man tas patīk!!!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.04 13:46:50
Sheksna
Dzelzceļš pastāv tikai tāēc, ka mēs gribam braukt, vai kaut kad gribējām. Dzelceļš un vilciens ir mūsu pašu kļūda, un tam nemaz nav jābūt ideālam.
Varbūt, jāsaprot, ka "nekāda vilciena patiesībā nav"?
Uzdevums ir tikt vaļā no braukšanas, bet pareizā veidā, lai nav atkal jābrauc citā vilcienā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.04 13:50:02
Uzdevums ir tikt vaļā no braukšanas, bet pareizā veidā, lai nav atkal jābrauc citā vilcienā.
Budisms sola PAŠatbrīvošanos no reinkarnācijas... Kas laikam taču ir ilūzija - slīcēja glābšana paša rokās...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.04 13:51:27
KN, nu un pāri visam šitam stāv klasika:

Mat 12
38 Tad daži no rakstu mācītājiem un farizejiem atbildēja un uz to sacīja: "Mācītāj, mēs no Tevis gribam kādu zīmi redzēt."
39 Bet Viņš atbildēja un tiem sacīja: "Ļauna un laulības pārkāpēja cilts meklē zīmes; un viņai nekāda cita zīme netiks dota kā vien pravieša Jonas zīme.

KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.12.04 13:54:06
Balss
Paš - tomēr ir instrukcijas, ir domubiedri, vai pareizāk, prakses biedri, ir garīgie skolotāji, kas palīdz.
Nav jau pamests viens pats.

Mulders
Kas ir Jonas zīme šīs sarunas kontekstā?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.04 14:03:06
KN, tālāk bij pants... tas ir norāde uz Kristus nāvi un augšāmcelšanos 3ajā Dienā! Tas ko es tev vienmēr esmu teicis, tas ir Kristietības argumetns pret jebkuru Reliģiju, tas ir tas kas stāv pāri visam... Kristiešu Dievs ir par cilvēku tapis, cietis un miris par mūsu grēkiem un augšāmcēlies, lai arī mēs iemantotu mūžīgo dzīvību! Nāve ir uzvarēta un ikvienam, kas negrib mirt ir dota šī iespēja, savienoties ar Kristu un ieiet mūžībā, tur kur mēs topam darīti patiesi laimīgi, kas nenozīmē Komunismu, kur visi pēc vienas olekts salikti... bet laime tajā unikalitātē kurā mēs esam radīti ikviens!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.12.04 14:09:39
Mulders
Kristietības argumetns pret jebkuru Reliģiju, tas ir tas kas stāv pāri visam...
Kristiešu Dievs ir par cilvēku tapis, cietis un miris par mūsu grēkiem un augšāmcēlies

Tas ir arguments tikai kristieša skatījumā! Tas nav objektīvs, "ārpus reliģijām" stāvošs arguments. Musulmaņiem tā ir Dieva zaimošana, budistiem N/A, u.c. Pie kam to nevar loģiski paskaidrot, kāpēc tieši tāda rīcība bija nepieciešama.

Ārpus reliģijām, vai sastopams visās reliģijās, ir, piemēram: "Dievs ir mīlošs un labs".
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.04 14:16:31
Dzelzceļš pastāv tikai tāēc, ka mēs gribam braukt, vai kaut kad gribējām. Dzelceļš un vilciens ir mūsu pašu kļūda, un tam nemaz nav jābūt ideālam.
Spēļu teorijas gadījumā - jā. Ja ticam dievam-radītājam, tad gan dzelzceļš, gan vilciens, gan gaidāmā katastrofa - tas viss ir viņa rīcības tiešākas vai mazāk tiešas sekas.

Vēl jau pastāv variants (ticamākais ), ka jā, dzelzceļš un vilciens ir daļēji radies pats, daļēji - mūsu (cilvēces) darbības rezultātā, braucam mēs tāpēc, ka nevaram nebraukt (brauciens vilcienā = dzīve sabiedrībā), un katastrofa priekšā var būt un var arī nebūt, un daļēji ir atkarīga no tā, vai mēs nebojāsim vilcienu, kurā braucam (tas gan neizslēdz forsmažoru katastrofu). Šādā skatījumā bļāvēji/vēstuļu vicinātāji ir bez formas tērpiem, bļembām un da i papīri ar `draudiem par katastrofu` ir aprakstīts čīzburgeru ietinamais papīrs, bez DzC kompānijas leibļa vai parakstiem... cilvēku DzC kompānijas formas tērpos ar bļembām vilcienā nav vispār, ir tikai tādi paši pasažieri kā es vai Tu, tikai ar savu atbalstītāju kopu un ar oratora prasmēm... vilcienam pat nav īsti vadītāja, tas brauc pats, kur sliedes ved.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.04 14:19:23
Sheksna
Es jau neatmetu tavu variantu, ar pašradušos dzelzceļu. :-)
Bet, ja tas nav pašradies, tad atliek spēles.
Vai nu - ļauns, vienaldzīgs vai bezjūtīgs Dievs, bet tad viņš nav mīlošs, un diez vai visvarens.

Kurš variants ticamāks, to es neņemos spriest.
redz- [159.148.19.2]
# Iesūtīts: 2007.12.04 16:23:03
redz arī citi netiek galā ar reliģijas vietu:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/politics/7125521.stm
Balss
# Iesūtīts: 2007.12.04 18:36:42
KarotesNav
Paš - tomēr ir instrukcijas, ir domubiedri, vai pareizāk, prakses biedri, ir garīgie skolotāji, kas palīdz.
Nav jau pamests viens pats.

Viens slīcējs glābj otru? Tas parasti beidzas tā, ka abi aiziet pa burbuli...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 180 , pavisam kopa bijuši: 433