atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Teoloģija un Zinātne
Mulders
Iesūtīts: 2007.11.20 12:38:18
Mazliet no cita aspekta tēmu!

Kādām būtu jābūt Teoloģijas un Zinātnes attiecībām? Kādām būtu jābūt Baznīcas un Zinātnes attiecībām? Vai tām ir jārušinās katrai savā lauciņā, vai tomēr būtu noderīgs dialogs starp reliģiju un zinātni? Kādas dabas dialogam tam būtu jābūt?

Pāris (bet ne exkluzīvi) opcijas:
1. Zinātne ir Reliģijas kalpone, ko Baznīca liek, to zinātne "pēta" un "pierāda"
2. Reliģija ir Zinātnes izpētes objekts, kā parasts sociāls fenomens, tādējādi dialogs varētu būt kā ārsta un pacienta dialogs, kad ārsts pacientam prasa "ko tu jūti?"
3. Reliģija ir pasūtītājs, Zinātne izpildītājs, attiecības suguba pragmatiskas uz savstarpējās izdevības pamata, teixim Reliģija piedāva grantus tai interesantos projektos, Zinātnieki to pilda, bet, protams, izejot no zinātniskās metodoloģijas.
4. Abas draudzīgi līdzpastāv nesajaucoties un nekomunicējot vairāk kā vien "Lūgšanu brokastīs", reliģiski zinātnieki savu reliģiju patur pie sevis un nejauc iekšā izpētē un priesteri nejaucas zinātnē
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.12 16:58:40
Ilārs Plūme
Ja sāpes nevar mazināt, tad Tev, Ctulhu, jāizdomā, kā top paveikt, nevis jāindē cilvēks nost.
Un domājot jāskatās, kā tas cilvēks mocās? Tad jau labāk indēt nost.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:03:38
> Un domājot jāskatās, kā tas cilvēks mocās? Tad jau labāk indēt nost.

Lūk arī postmodernisma otra viepļa seja izlien... tas ir - skaistais ir labs, nesmukais = slikts!

Mēs nevaram paciest ka cits mokās, tamdēļ ij viņu ij sevi atbrīvojam no šitā šausminošās realitātes!

Nadjožno djošivo i praktično!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:04:42
Ctulhu, nē... mēs pieņeamm likumu - sodīt agresīvu braucēju!

Burvis pēc definīcijas ir ļauns psihologs (lai būtu materiālistu valodā)!

Mulders
# Labojis Mulders: 2007.12.12 17:07:13
Ctulhu, aha... pašnāvnieks tas īstais, kas adekvāti var reaģēt uz notiekošo apkārt un sevī? Tādus ārstē nevis indē nost! Indē nost trakus suņus, kas apdraud apkārtējos!

Es gan vairāk saprotu, ka eitanāzija ir ekonomiski čista izdevīgāka nekā cilvēku uz opija turēt lai viņš neciestu...

Ij cilvēku kam ļoti ļoti sāp vienmēr var viegli pārliecināt par to, ka pašnāvība ir pareizā izvēle... Bēda tāda ir ka mēs nevaram to reverse taisīt un kazi kazi varbūt tad cilvēkam būtu cits spriedums!

Tā teikt, mēs spiežam pieņemt lēmumu nepilnas informācijas apstākļos pietam bez iespējas rollback taisīt!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:10:48
Ctulhu, tieši tā - terminoloģiska neuvjazka!

Tas ko tu saki tas ir tas par ko arī man ir kauns par ticības brāļiem pēcreformācijas tumsonībā, kad kāreiz šādus cilvēkus nereti par burvjiem uzdeva un uz tevis norādītā panta bāzes dedzināja nafig!

Šīs terminoloģiskās neuvjazočkas ne reti vien ir iespraudušas sprunguļus ne tikai Kristietības riteņos!

Jo galu galā tas ir cilvēks ar visu savu samaitātību kas piešķir vārdiem jēgu... un vārdus tu vari sakārtot perfektā partijas programmā, bet ja pie izpildes ir jobanduraki, visu salaidīs dēlī!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:12:26
Ctulhu, tevis nosauktie mistiķi-experimentatori drīzāk jau būs visi tie frukti kas uzstutēja apgaismības zinātni! Īpaši Paskāls nāk prātā...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:14:00
Ctulhu, un vēl (sorry panesos) - tamdēļ teoloģijai vien ir vērtība, ka tā skaidro šīs vārdu nozīmes... ko tas tad nozīmēja! Vārdiem mēdz mainīties nozīmes, un tad vot sanāk juhņa, kad lasa kaut ko no sērijas

"Viņš skatījās uz savu mīļoto un tad ņem viņu pie savas krūts un mutē mutē mutē"
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:14:36
Mulder,

Man jāskrien uz baznīcu. Pabeidz lūdzu manā vietā, tikai nelamājies, lūdzu. Manuprāt, te skaidri parādās materiālisma ētiskais relatīvisms. Nu ko, pēc Ctulhu domām, ja cilvēks nevar radīt jaunas tehnoloģijas, tad viņam nav nekāda vērte. Romieši, lai paši atbild par saviem grēkiem, mēs runājam par kristīgo ticību. Ata.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:15:33
Mulders
Ja tu pats tur gulētu un mocītos, kā tad būtu? Ja nāktos daudzus mēnešus un gadus tā "dzīvot"?

Es brēktu, lai mani iznīcina!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:15:46
Ctulhu,

meklē zāles, meklē! Neradi situatīvo ētiku. ata. Ilārs
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:22:54
KarotesNav, es patiesi nezinu savu uzvedību šādā extrēmā situācijā. Tamdēļ es ļoti ceru un lūdzu Dievu nedot man tādus pārbaudījumus. Esmu gan savā laikā bijis dažādu slimību un briesmu varā... un aceros, ka tad īpaši mana sirds sauc pēc Dieva un uz viņu paļaujas, skaidri saskata labo un ļauno un atkal apņemās kaut ko "ja man palīdzēsi, es darīšu tā un šitā" un atkal krītu pēc tam to nedarot... Tā slimībās Dievs mani ir parādījis kāds mūdzis es esmu īstenībā!

Bet nevarēšu pateikt kā būtu tad ja ļoti ļoti sāpētu... varbūt arī lūgtu Dievu pēc atbrīvošanas... un cerētu tikai uz viņu vien! Nezinu!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:24:29
Ctulhu, vārds "Okultists" manā izpratnē ir sinonīms "Burvim" kam auitomātiski klāt ir šī negatīvā un ļaunā nokrāsa!

Kāpēc tu nevari teikt tā - cilvēki kas darbojas dajebkādā sfērā izmantojot likumīgas un ētiskas metodes/zināšanas ir labi, bet cilvēki kas savas zināšanas un darbību orientē uz ļaunu vai izmanto ļaunas un neētiskas/nelikumīgas metodes ir ļauni un jāsoda?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:25:00
Ctulhu, es balsotu par atsāpināšanu ķīmiski!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 17:43:55
a_masiks, ķer atbildi!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 18:00:14
Ctulhu, nelikumīgas metodes nu būs tā bēda jā... Šeit es biju domājis, piemēram, Nacistu zinātnieku experimentus ar cilvēkiem! Tāpat varētu aplūkot šitās "Līderisma Akadēmijas", tāda īpatnēja pedagoģija, kad cilvēki sajūk prātā... jāaplūko, vai tur pašā metodē neslēpjas destruktīvs elements, un arī tad ja nav, tad tomēr kaut kāda atbildība jāliek uz skolas pedagogiem, ja apmācīabs laikā kādam šībers aiziet.
Manuprāt armijā komandierim ir atbildība par karavīru apmācību, ja tie netur, tā ir komandiera atbildība šādu cilvēku atbrīvot pirms viņš ir nojūdzies!

Nu tā kaut kā!

Kā arī jautājums par ētiku! To nereti nosaka sabiedrības uzskati un es uzskatu, ka nedrīxt veikt tādu izpēti kas konkrētā kultūrā nav pieņemama aiz ētiskiem apsvērumiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.12.12 18:01:37
Ctulhu, Baznīca faktiski nevar aizliegt ar okultismu nodarboties tiem, kas Baznīcu neuzskata sev par saistošu! Baznīcai nav varas faktisko izpēti nobremzēt, bet tai ir vara paturēt grēkus, ja cilvēks tādus dara arī savā izpētes darbā!

Tā tad galu begiās novārās uz paša cilvēka sirdsapziņu un ticību! Kā Nacisti parādīja... ja sirdsapziņas nav, var arī ar dzīviem cilvēkiem un bērniem experimentēt!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.12.12 20:39:51
Ilārs Plūme
Šis likums attiecās vienīgi uz Israēla tautu, kur valdīja teokrātija. Burvji apdraudēja Israēla tautas likteni, tās pastāvēšanas jēgu, tāpat kā laulības pārkāpēji, elkdievības piekopēji utt.
Kur tas iraid rakstīts?

Teorētiski materiālists varētu būt ētisks cilvēks, praktiski tas nekad nenotiek. Materiālistiska sabiedrība korumpējas, degradējas un izvirst.
Dārgais drauks! © Tu jauc silto ar mīksto, proti - materiālismu (tā fizikālajās izpausmēs) ar liberālismu. Materiālisms, lai arī zināmā mērā saistīts ar liberālismu, tomēr nav gluži vis tas pats.
Piemēram - var būt radikāla nacionālistiska, antiliberāla kustība, kura attiecībā uz reliģiju būs klaji materiālistiska. Taču tā tāpat rūpēsies par ģimeni un cīnīsies pret `degradāciju un izvirību`... NĀCIJAS vārdā.

Tas ar ko Tu nodarbojies - saucas `piedzīt faktus zem gatavas teorijas`. Neies cauri, ibo fakti ir tādi kādi viņi ir.

Zini, Sheksna, es to izskaidrošu tā, ka viņi kaut kur zemapziņā nojauta kavntu mehānikas likumus, kolektīvās izdzīvošanas un citas sistēmiskas kopsakarības.
Kas tā par tuftu???

Es piekrītu Tev, ka ir augstākas vērtības par indivīda personisko laimi, bet tās nenosaka sociālais kopumsl bet dabas likums cilvēkā, ko iedibinājis Dievs.
Kas tas par dabas likumu, un kāpēc ar to nepietiek, ja papildus vēl vajadzīgi arī baušļi un likumi, kas rakstīti uz papīra ar tinti?

Kur mūsdienās ir palikusi ģimenes vērtība? Kādēļ materiālisti to nav veicinājuši? Kāpēc boļševikiem ģimene nenozīmēja neko?
Tu melo. Tieši boļševiku (padomju) laikā bija n-tie BEZMAKSAS pulciņi visplašākajā spektrā, sākot no dejotājiem un beidzot ar lidomodelistiem, bezmaksas izglītība un medicīna.

Kurš mūsu dienās būtu ar mieru mirt par Latviju?
Toties veikalā ir desa un gumijkonfektes...

Kur gan labajā amtērijā varēja rasties tādas nedabīgas kļūdas?
Matērijai nevar piemērot apzīmējumus `labs` vai `ļauns`. Līdzīgi kā āmurs nav ne `mīlošs`, ne `ļauns`. Tas vienkārši ir darbarīks un tieši cilvēka rokas, kas šamējo tur, izlemj, vai ar to naglot ēku sienas, vai cilvēkus pie krustiem.

Mulders
Mēs nevaram paciest ka cits mokās, tamdēļ ij viņu ij sevi atbrīvojam no šitā šausminošās realitātes!
Nē, labāk protams būtu par katru cenu paildzināt viņa mocības, cerībā ka viņš vienā jaukā brīdī sauks pēc mīlošā un žēlsirdīgā dieva?

Burvis pēc definīcijas ir ļauns psihologs (lai būtu materiālistu valodā)!
Baidos, ka viduslaiku prokuratori Tev nepiekristu...
I pastāsti lūdzu, kā `ļauns psihologs` var `noburt` govis un ziemājus?

Ctulhu, tevis nosauktie mistiķi-experimentatori drīzāk jau būs visi tie frukti kas uzstutēja apgaismības zinātni!
Apgaismība nāk no okultistiem? Nezināju, jaunums...
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.12.13 09:08:29
Sheksna, Sheksna,

Tev ar to domāšanu un humora izjūtu laikam ir tā pagrūti, bet tomēr labāk drusku padomā pirms raksti.
Sheksna
# Labojis Sheksna: 2007.12.13 09:57:16
Ilārs Plūme
Tev ar to domāšanu un humora izjūtu laikam ir tā pagrūti,
Tas ir tipa Tu raksti jokus?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.12.13 11:56:47
Sheksna,

Mans izteikums: Zini, Sheksna, es to izskaidrošu tā, ka viņi kaut kur zemapziņā nojauta kavntu mehānikas likumus, kolektīvās izdzīvošanas un citas sistēmiskas kopsakarības - bija acīmredzami sarkastisks.

Nu un tas, ka Tu, piemēram, saki, ka padomju laika bērnu pulciņos tika stiprināta ģimene, neliecina par izcilām sprioešanas spējām. Šajos pulciņos ģimene netika stiprināta, bet tikai veidoti Pavļikam Morozovam līdzīgi bērni, iznīdētas buržuāzijas paliekas utt. Starp citu ģimene arī bija viena no buržuāzijas paliekām. Te derētu palasīt tādas lietas kā, piemēram, modernistu Manifestu, iepazīties ar futūristu idejām, lai redzētu, kur sakņojas komunistu un fašistu idejas. Tas viss nāca no "progresīvo" materiālistisko filozofu pulciņiem.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 34057