atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Harizmātu liecības
Pavasara balss
Iesūtīts: 2010.07.04 00:23:05
Harizmātu kustība iet cauri visām konfesijām. Dažviet cildināta, dažviet tikpat iznīcinoši pelta un nosodīta.
Lūdzu visu konfesiju harizmātus dalīties savā ticības dzīves pieredzē - kas tajā ir būtiski atšķirīgs no parasto ticīgo pieredzes?
Vai harizmāti lūgšanas vai mēlēs runāšanas laikā piedzīvo kādu pārmainītas apziņas stāvokli - kaut ko transam līdzīgu? Lielu prieku un sajūsmu? Vai to var attāli salīdzināt ar iemīlēšanās izjūtām? Kā jūs to aprakstītu?

Lūdzu piedalīties tikai kristiešus, īpaši ar harizmātisku pieredzi! (Un nepārvērst šo diskusiju par, piem., kvantu fizikas mīļotāju stūrīti.)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.06 12:25:06
Adonika
Pravietis var konkrēti pateikt ko darīji vakar vai citā pagājušā dienā un ko darīsi rīt

vai pazīsti kādu pravieti? kur es tādu varu satikt? ceru, ka viņa nākotnes pareģojumi neaprobežosies horoskopu līmenī
Donachka
# Iesūtīts: 2010.07.06 12:33:45
pich_
gribi uzinaat, ka biznesaa soksies?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.07.06 12:38:27
Lasi Bībelē par praviešiem un domā. Kas attiecas uz praktisko dzīvi, pravietojumi ir loģiski. Ja tagad padomā par nekustamā īpašuma tirdzniecības krīzi - liekas, nu vajadzēja par to iedomāties, bet nekā. bet bija taču cilvēki, kas brīdināja(par viņiem smējās) Bībeles pravieši ļoti daudz brīdina - par politiku, par sociālo stāvokli, utt..
Arī tagad ir cilvēki, kam Dievs dod gudrību konkrētos jautājumos. es pazīstu cilvēku, kas finansiāli domā(dažreiz) kā *****s, bet PĒC lūgšanas viņa lēmumi attiecībā uz uzņēmējdarbību ir ĢENIĀLI!!!!
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.06 12:40:34
Donachka

par to pat nebiju aizdomājies...
starp citu- kad rakstīju pieteikumu bankai, man vajadzēja aizpildīt testu, kurā bija jautājumi, vai es biznesā paļautos uz likteni, pieņemtu lēmumus balstoties uz horoskopiem utt. es, protams, visur atbildēju noliedzoši
žēl, ka nebija jautājums par praviešiem- ja vien Adonika nemelo, tad tie būtu teicami palīgi
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.06 12:45:56
bitukas

finansiāli izsecināt notikumu attīstību [un pareizajā brīdī rīkoties] vēl nav pravietot.

pēc taviem apgalvojumiem sanāk, ka vislabākie pravieši ir šķēle, šlesers, soross, geitss utt
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.07.06 12:49:09
Viņi kruķī, nevis paredz! Rīkoties nav praviešu uzdevums, brīdināt ir! Pravietis ar savām zināšanām naudu nepelna, bet kalpo cilvēkiem - tas ir no Dieva. manis minētais cilvēks ar savu rīcību nepelnīja sev. ierakstot vārdu lēmumi, es nepareizi formulēju.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.06 12:53:41
Pirmkārt es nedomāju, ka kristieši iedalās "parastos ticīgajos" un "neparastos ticīgajos". Es teiktu, ka katram kristietības novirzienam ir kādas lietas, kuras iztrūkst, katram ir savs jājamzirdziņš - citiem tā būs kāda pārspīlēta bibliska mācība, citiem cilvēku izdomāti piejaukumi. Kaut kāds sviests ir visās draudzēs, atšķirība tā, kā draudze tiek ar to galā.

Es piekrītu Pāvilam - novirzieniem arī jābūt, lai taptu redzami jūsu starpā ticībā rūdītie. Tāpēc arī ir tik daudz konfesijas un tāpēc varam vēsturiski novērot, kā Kristus miesa pamazām atjaunojas sākotnējā pilnībā. Viss nebeidzās ar Lutera reformāciju, nē, tā bija tikai sākums. Vēl palika ļoti ļoti daudzas lietas, kuras jāizmēž no draudzēm un daudzas lietas, kuras atkal jāatsāk, ko kristieši bija atmetuši.


Par mēlēs runāšanu...nu varu padalīties ar savu pieredzi - emocionāli var teikt, ka gandrīz neko tādu īpašu nesajutu, vienkārši sāka apziņā uzplaiksnīties vārdi svešā valodā un tad es tos izrunāju.

Visiem skeptiķiem uzdošu vienu jautājumu - ja bībelē par mēļu dāvanu ir runāts un, ja cilvēks lūdz tās no Dieva, ja cilvēks pielūdz Dievu un tic uz Jēzu Kristu - kā iespējams, ka viņš saņem kaut ko no velna?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.06 12:53:58
pich_
es pazīstu dažus un zinu (tb personīgi nepazīstu, bet esmu dzirdējusi/lasījusi) daudz. Bet... viņi nav no LV. LV ar to švaki. gan jau ir, bet es nezinu. LV ir pamatā Jūs visi variet pravietot līmenis.


indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.06 12:54:41
Adonika , Kristus pavēl - , eita un darait par mācekļiem,... kristīdami Tēva un Dēla un Svētā Gara vārdā.
Un ja Viņš šajā kristībā ticīgo kristī Svētajā Garā, kas Viņam var to liegt.

Un problēmu nerada kristiešu ilgas pēc Gara dāvanām, tās ir saprotamas un Dievs tās dāvā lūdzējiem kā Viņam labpatīk, problēmu rada neprecīza teoloģija par šo pašu "Gara kristību".

Kas attiecas uz netradicionālajām draudzēm, ir interesanti vērot cik daudz tur ir dažādu mācību par Svētā Gara dāvanām un cik maz pašu šo Gara dāvanu. Lielākoties vien netulkojamās mēles un tās pašas tiek lietotas pretēji apustuļa pavēlei, kas tām atvēl vietu kā personiskai dievbijīgai praksei.
Tāpēc svētīgāk kristīgam cilvēkam ir klausīties labu un celsmīgu tradicionālu sprediķi ar bauslības un Evaņģēlija pasludinājumu,
nekā šis nebeidzamās jābūtību abstrakcijas par to kā vajadzētu Garam darboties.

Montānistu herēze kristīgajai baznīcai labi parādīja kur noved pārmēru aizraušanās ar pravietojumiem.

Un šai pārmērīgajai vēlmei pēc `konkrētā vārda`(jo Dieva griba ir atklāta Rakstos) ir laba paralēle ar pagānu tradīciju - orākulu vaicāšanu etc.
Ingar, Tāpēc arī ir tik daudz konfesijas un tāpēc varam vēsturiski novērot, kā Kristus miesa pamazām atjaunojas sākotnējā pilnībā .
Bieži dzirdēta abstrakcija, jo der atcerēties tā sākotnējā pilnība , kā lasām JD , nemaz tik pilnīga nebija.
Un katrai kristiešu paaudzei ir pienākums būt labiem kristiešiem.


Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.06 13:01:26
indriķis

Tāpēc svētīgāk kristīgam cilvēkam ir klausīties labu un celsmīgu tradicionālu sprediķi ar bauslības un Evaņģēlija pasludinājumu,
nekā šis nebeidzamās jābūtību abstrakcijas par to kā vajadzētu Garam darboties.


Un tāpēc arī paliekam garīgo bērnu līmenī, jo visu laiku tik pienu vien esam spējīgi uzņemt. Bet varbūt tā vietā, lai vienkārši samierinātos, mest lepnību pie malas un atzīt, ka kaut kas tavā draudzē nav kārtībā, ja reiz nav Svētā Gara dāvanu pilnā spektrā, nevis meklēt visādus attaisnojumus. Ok, pestīti esam un tu domā, ka pie tā mums jāapstājas? PRotams, problēma ar daudziem harizmātiem ir dāvanu pietēlošana un pārspīlēšana, daudziem harizmātiem nav reālas izpratnes par to, kam šīs dāvanas ir domātas. Jā teorētiski viņi zina - lai kalpotu Dievam, taču reāli daudzi pielūdz Gara dāvanas nevis pašu Garu un reāli, atšķirībā no teorijas dāvanas viņiem ir nevis kalpošanai, bet gan lai pazīmētos
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.06 13:03:04
Adonika
es pazīstu dažus

ideāli- atsūti viņu epastus
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.06 13:08:51
Kristus pavēl - , eita un darait par mācekļiem,... kristīdami Tēva un Dēla un Svētā Gara vārdā.
Un ja Viņš šajā kristībā ticīgo kristī Svētajā Garā, kas Viņam var to liegt.


Bet Viņš jau nekristī. Tas ka kristī SG vārdā nav tas pats kas kristīt ar SG. Un es jau iepriekš citēju rakstu vietas, kas ļoti un pat pārsteidzoši ļoti skaidri nošķir šīs lietas. Spilgtākais piemērs ir par Kornēlija gadījumu, kad cilvēki vispirms saņēma SG kristību un pēc tās Pēteris saprata ka var/vajag kristīt ar ūdeni Tēva, Dēla un SG vārdā.

problēmu rada neprecīza teoloģija par šo pašu "Gara kristību"
visa neprecizitāte ir tajā, ka nesakrīt ar teoloģiju kura Tev iemācīta???

tās pašas tiek lietotas pretēji apustuļa pavēlei

Tā ar neviens vēl nav atbildējis KURĀ draudzē mūsdienās tiek sludināt mēlēs bez tulkošanas?


Un šai pārmērīgajai vēlmei pēc `konkrētā vārda`(jo Dieva griba ir atklāta Rakstos) ir laba paralēle ar pagānu tradīciju - orākulu vaicāšanu etc.


Šī pārmērīga tieksme ir Dievam patīkama Ne velti Pāvils ir licis iekārot (vārds kas lietots apzīmē kaislīgu kārību kas citos aspektos ir nosodīta) dāvanu pravietot sakot ka pēc tās ir jādzenās īpaši . Un citur Dievs ir teicis, ka Viņš neko nedara pirms tam to neatklājis praviešiem un vēl citur bija teikts ka Dievam būs prasīt nākotni nevis burvjiem utml. Un vēl protams atceramies Jēkabu un Ēsavu par kuriem Dievs atzinīgi novērtēja Jēkaba rīcību kad viņš tik ļoti iekāroja garīgās lietas, ka ar viltu ieguva pirmdzimtību un visu izrietošo garīgi no tās.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.06 13:16:13
Ingar , kāpēc tu uzskati, ka šāds kristietis ir bērnu līmenī?
Manis paša pentakostālā pieredze liecina,
ka tieši viņiem kopumā ( ir arī patīkami izņēmumi ) ir raksturīga ļoti bērnišķīga kristīgās dzīves un mācības izpratne.
Un pie šis bērnišķības pieder arī pašu lielā pašapziņa ( pats esmu ar šo grēkojis ) saistībā ar Gara lietām,
kas reāli visbiežāk izpaužas vien klasiskajā sektantu parunāšanā par reliģiozajiem citiem un garīgajiem pašiem.

Adonika, pate ņebozj ar garīgo guru brošūriņu ``teoloģiju`` esi aizrāvusies.
Bet Viņš jau nekristī. Tas ka kristī SG vārdā nav tas pats kas kristīt ar SG.
Vai gribi Viņam noteikt ko darīt un ko ne?
Svētais Gars savās izpausmēs ir suverēns. Bet tas neatceļ tā saikni ar vienīgo kristību - Tēva un Dēla un Svētā Gara vārdā.
Kornēlija nama notikums ir skaidrs apliecinājums, ka pagāni ir Dieva pieņemti, tas, tāpat kā citi Ap.d. notikumu apraksti nav normatīvi tam kā būtu jābūt vienmēr un visur.
Kristīt SG vārdā - ir kristīt SG.
Ne apustuļi JD vēstulēs, ne baznīctēvi nemāca to mācību par Svēto Garu, kādu (ne pārāk sen) izveidojuši pentakosti un harizmāti un kuras pamatā ir ūdens un `Gara kristības` ar mēlēm nodalījums.

Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.06 13:29:33
indriķis

Kā jau teicu - katram novirzienam savi trūkumi, bet jo draudzei mazāk trūkumu, jo nobriedušāka draudze kļūst, jo mazāk cilvēku izdomājumi un vairāk no kristīgās mācības pilnības, jo nobriedušāks kļūst šādas draudzes loceklis.

Ja tu tiecies pēc dāvanām dāvanu pēc, uzvedies kā harizmāts, jo visi tā dara un tas ir forši, ja tiecies pēc garīguma paša garīguma pēc, lai tev vienkārši tas būtu, tad tu neesi nobriedis, bet esi ieguvis tikai vēl vienu kārtējo reliģiju - harizmātisko reliģiju

MEKLĒT DIEVA VAIGU ir prioritāte, jo pats galvenais mūsu mērķis ir personīgas attiecības ar Dievu un patiesībā tas ir galvenais iemesls, kādēļ Dievs mūs vispār ir radījis - VIņš mūs radīja, lai mēs būtu attiecībās ar VIņu. Gara dāvanas, svētības, gara izpausmes, sakramenti, žēlastības līdzekļi ir tikai veids, tie nav Dievs
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.06 13:30:05
ar garīgo guru brošūriņu ``teoloģiju`` esi aizrāvusies.
cilvēki tik ļoti ieprogrammēti ticēt viņiem iemācītajai mācībai, ka viņu apziņā vispār neeskistē jebkāda cita alternatīva tb iespēja ka citi savas atziņas un pārliecības spēj gūt paši bez priekšā teikšanas un mācīšanas.

kāpēc tu uzskati, ka šāds kristietis ir bērnu līmenī?
izskatās, ka ir vēl zemāk, jo saskaņā ar Joēļa pravietojumu pravietošana ir bērnu līmenis. Problēma tajā, ka ir atdzimšana no augšienes, bet nav saņēmuši SG tāpēc arī nav pieejama SG dāvanas un lai saglabātu garīgo pašapziņu tas trūkums tiek kompensēts ar mācību par to, ka tās nav vajadzīgas un tie kam ir tie ir maldos.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.07.06 13:36:49
es pamazām arī sāku saprast, kāpēc dažas draudzes tiek sauktas par mirušām - ne tāpēc, ka tur nav Gara izpausmes, kā, piemēram, "Prieka Vēstī", bet gan tāpēc, ka sistēma, tradīcijas ir nostājušās Dieva vietā. Tā vairs nav draudze, bet teoloģiskais klubiņš. Miris kristietis ir tas, kurš tic tikai ar ārējām izpausmēm, bet reāli sirdī viņš netic un tādi var būt un diemžēl arī ir daudzi harizmāti - viņiem ir visas iespējamās gara izpausmes, taču viņu ticība balstās nevis Dievā, bet gan tajā, cik forši pavadīts laiks draudzē
Donachka
# Labojis Donachka: 2010.07.06 13:43:32
Ingars
kaadas iipashas gara izpausmes ir PV, neskaitot stundam garo meelees luugshanu? Konkreetu piemerus, luudzu!
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.06 13:46:44
viņiem ir visas iespējamās gara izpausmes, taču viņu ticība balstās nevis Dievā, bet gan tajā, cik forši pavadīts laiks draudzē
vēl var izdalīt kategoriju, kura tic Dievam nevis tāpēc, ka personīgi pazīst un ir dzīvas attiecības, bet gan tāpēc, ka kāds ir pateicis, ka tā ir pareizi. Un tad tas ir līdz laikam kad atnāk kāds cits un pasaka ko citu pārliecinošāk. Bet vainīga izrādās beigās iepriekšējā draudze, kuras mācība, kurai tika sekots, bijusi nepareiza. Seko mācībai nevis Dievam. Ir attiecības ar draudzi, konfesiju nevis Dievu.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.06 13:52:48
Adonika , es diezgan lielu laika sprīdi esmu akceptējis tevis pārstāvēto mācību šai jautājumā, tā kā zinu ko runāju.
Vnk esmu izpratis tās dažu akcentu samākslotību nopietnākas teoloģijas gaismā. Tā kā kā reiz esmu izvēlējies alternatīvu.
Arī mēļu dāvanu Dievs man dāvājis, un principā nekad nenoliedzu
Gara dāvanas, vnk cenšos būt maksimāli objektīvs pret šīm lietām.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.06 14:31:18
Vnk esmu izpratis tās dažu akcentu samākslotību nopietnākas teoloģijas gaismā.
Tb bībeliskā vēsts nesakrīt ar nopietnajām doktorīnām un tradīcijām, kas tak skaitas svarīgākas un skan gudrāk, tāpēc sirdij tīkamākas.

Kornēlija nama notikums ir skaidrs apliecinājums, ka pagāni ir Dieva pieņemti, tas, tāpat kā citi Ap.d. notikumu apraksti nav normatīvi tam kā būtu jābūt vienmēr un visur.
Tb ja nesakrīt ar vēlamo doktorīnu tad tas ir izņēmums skaidrības labad? Kornēlija gadījumā Pēteris saprata to, ka pagāni ir Dieva pieņemti tieši no tā ka redzēja, ka Dievs viņus ir kristījis ar SG izlejot to pašu SG dāvanu ko viņi bija iepriekš saņēmuši.

Ne apustuļi JD vēstulēs, ne baznīctēvi nemāca to mācību par Svēto Garu, kādu (ne pārāk sen) izveidojuši pentakosti un harizmāti un kuras pamatā ir ūdens un `Gara kristības` ar mēlēm nodalījums.

To mācību izteica Kristus. Viņa sekotāji praktizēja - viņi kristīja cilvēkus Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā pagremdējot ūdenī un pēc tam lūdza par viņiem ar roku uzlikšanu lai SG nāk pār viņiem - tb saņem SG kristību, kas arī notika. Bībele ir lakoniska. Acīmredzot pirmajā draudzē nebija problēmas ar Kristus vārdu uztveri, lai vajadzētu no tā taisīt pēc tam atsevišķu mācību. Atsevišķu mācību izveidoja pentakosti, jo kristietība bija tik ļoti zaudējusi savu sākotnējo spēku un atziņas, ka viņiem tā bija jauna atklāsme. Harizmāti nekad no tā mācību nav taisījuši - harizmāti nāca ar uzsvaru uz ticību un staigāšanu tajā. SG dāvana viņiem jau bija pašsaprotama ikdiena, kuru neizdalīja daudz.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 122 , pavisam kopa bijuši: 24329