atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Harizmātu liecības
Pavasara balss
Iesūtīts: 2010.07.04 00:23:05
Harizmātu kustība iet cauri visām konfesijām. Dažviet cildināta, dažviet tikpat iznīcinoši pelta un nosodīta.
Lūdzu visu konfesiju harizmātus dalīties savā ticības dzīves pieredzē - kas tajā ir būtiski atšķirīgs no parasto ticīgo pieredzes?
Vai harizmāti lūgšanas vai mēlēs runāšanas laikā piedzīvo kādu pārmainītas apziņas stāvokli - kaut ko transam līdzīgu? Lielu prieku un sajūsmu? Vai to var attāli salīdzināt ar iemīlēšanās izjūtām? Kā jūs to aprakstītu?

Lūdzu piedalīties tikai kristiešus, īpaši ar harizmātisku pieredzi! (Un nepārvērst šo diskusiju par, piem., kvantu fizikas mīļotāju stūrīti.)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.12 15:45:50
Ingars Pirmo kristiešu draudzēs nebija tādas liturģijas kā šodien Bet kas tad tā liturģija ir par baiso rituālu? Dieva vārds , Svētais Vakarēdiens, grēksūdze, lūgšanas, sprediķis, etc.
Nu, ja tā vietā noliek tradicionālu harizmātu liturģiju - slavētāju grupiņas pamuzicēšana un draudzes palēkāšana sitot plaukstas, tad naudas iekasēšanas uzruna (varbūt ka tā izpaliek vasarsvētnieku grupās) , tad garš sludinātāja monologs, - tāda nabadzīga sanāk šī jaunā liturģija, maz vispārējās priesterības elementu.
Un neviens taču reliģiskās brīvības apstākļos neaizliedz šo visu, vnk maz noderīga no tā var mācīties, piemēram, luterānis.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.12 15:57:32
liturģija ir kļuvusi par elku
es domāt ka liturģija par elku kļūst tad ja tā ir dievkalpojuma pamatā. mana pieredze ar luterāņu dievkalpojumu ir pārāk sena, bet arī harizmātiskajās draudzēs ir ļoti dažādi. Ir draudzes kur stingri pieturās pie liturģijas un ir draudzes kur katrs dievkalpojums ir savādāks - atkarībā no tā kā Dievs vada. Apmēram - ja Dievs nevada tad mums ir plāns B: atstrādāta liturģija.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.07.12 16:04:24
Adonika
Es nāku uz dievkalpojumu, lai klausītos Dieva Vārdu. Konkrēta Rakstu vieta tiek izskaidrota, tiek atrasts pielietojums šodienai. Dievs caur savu Vārdu ir uz mani runājis. Paskaties jencīša runas - beigās nesaproti ko viņš skaidrojis - Dieva Vārdu vai savas idejas? Rakstu vietas izrautas no konteksta, lai apstiprinātu jencīša kārtējās idea fix - tā nav zaimošana? Dievs uz mums runā caur Bībeli, nevis mēs meklējam rakstos teikumus vai vārdus, kas apstiprina mūsu domas...
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.12 16:13:12
bitukas iedziļinies Jencīša teiktajā un sapratīsi ka viiņa svētrunas kā reizi arī ir par Dieva Vārda un pilnību ieviešanu sadzīvē.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.07.12 16:18:34
Man gan liekas, ka viņš rauj Rakstu vietas no konteksta tā, lai viss vestu pie G12, pat skaitlis 12 esot svēts!? Būtu labāk tajās sapulcēs sēdējuši nevis ar atvērtiem bloknotiem, bet gan ar atvērtām Bībelēm.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.12 16:31:43
bitukas
mani neaizrauj Jencītis tāpēc viņa dievkalpojumus neesmu klausījusies. Tomēr tas ka cilvēks savu ideju pamato ar rakstu vietu ir visā kristietībā raksturīgi. Neredzu par ko sašust. Arī tas ka izpratne par konkrēto rakstu vietu atšķiras nav arguments. Cilvēki ir dažādi tāpēc mūsdienu kristietībā var atrast katrs draudzi pēc savas gaumes, kur jūtas vislabāk. Un tas taču nenozīmē ka citas tāpēc ir sliktas.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.07.12 16:40:48
raksturīgi nenozīmē labi. es emocionāli labi jūtos Madball koncertā, un ko? Būtu tāds, kas SAVAI idejai piemeklē Rakstu vietu, sāktu sludināt, ka tur tikai jātrodas...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.12 16:46:10
jautri... var redzeet kaa darbojas Harizmaatu funktieris... ja teemaa ir kaadi Rakstu Citaadi, znach tas ir Dieva Vaarda sludinaashana!

Prieks, ka bitukas izvelk un skaidri pasaka, ka ne viss, kas citee Rakstus ir no Dieva!

Momentaa naak praataa viens frukts, kas uz Kristu ar Psalmu vaardiem runaaja... un tik pat labi aceramies veco labo CCCP kura nekautreejaas uz lozungiem uzrakstiit arii pa vienam otram Rakstu citaatam "Kas nestraadaa, tam nebuus eest" vai "Ko seesi to pljausi"

Tik laikam tikai harizmaats var iedomaaties, ka taapeec taa ir Dievam tiikama sludinaashana...

Kaapeec jums ir tik gruuti apjeegt, ka Dievs arii reiz pasha iedibinaatu Vara Chuusku var salauzt, ja taa vairs paliek tikai par karikatuuru visaadu diivainju rokaas un mutees.

Jenciitis ir perfekts pieraadiijums, kas sanaak, kad mulkjis ar inicaitiivu bez izgliitiibas kjeraas pie Dieva Vaarda sludinaashanas...

Un nu ljooooti nepatiik muusu Harizmaatiem atzinja, ka visi Apustulji bij izgaajushi vismaz 3 gadu teologjijas seminaaru pie pasha Dieva, pirms tika palaisti sludinaashanas darbaa... taatad... visiem shitiem Jenciishiem u.c. harikiem, kaada ir VINJU teologjiskaa izgliitiiba un kas to ir apstiprinaajis?
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.12 16:59:25
Jošs Mulders vai var jautāt kāda tev ir teolģiskā izglitība?
Vai tu zini kas ir Dieva dāvana?
VAI pēc tavas mērauklas pats neiederies tajā kategorijā?
KO tu dari lai stiprinātu un apbruņotu Dieva ļaudis ar Gara ieročiem ,aizsargbruņām un t.d un t.t.,kas aprakstīt efezišu vēstulē?
Dieva Svētību ar mīlestību un iecietību un citiem gara augļiem meklējot un atrodot grēciniekus.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.12 17:04:25
raksturīgi nenozīmē labi.
Bet kā ir labi? vai kādā draudzē sludina tikai ar pantiem??? Tb nevienu citu vārdu no sevis nepieliekot?

Jošs Mulders
Tu esi klausījies Jencīti? Un kas ir tā svarīgā izglītība bez kuras nav iespējams sludināt - kāda izdomātās interpretācijas un skaidrojumi? Pēteris kā zināms bija zvejnieks - kāda tad viņam bija izglītība. Bija dzirdējis to pašu Kristus evanģēliju, kuru mēs iekš Bībeles varam izlasīt. Btw es stipri šaubos ka Jencītis ir bez izglītības - cik zinu viņš ir no pentakostiem.
Un vēl btw - lielākos mugus ko nācies dzirdēt pa kristīgo līniju pauda Cālītis, kas tak teologs.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.07.12 17:24:53
Izejas punkts ir Rakstu vieta, tā uzrunā, un tad nāk skaidrojums. Nevis mana ideja un tai piemeklēta Rakstu vieta. Tāpat nebūtu slikti kaut vai ar palīglīdzekļiem ieskatīties oriģinālvalodā un padomāt par attiecīgo vēsturisko situāciju. Tad redzēsi, ar ko tiek salīdzināts Dieva Vārds vēstulē Efeziešiem(zobens?), vai ko domā Jēzus prasot trīs reizes Pēterim(vārds mīli visā reizēs laikam nebūs īstais)
Tie tādi bērnudārza līmeņa piemēri. bet tagad laikam ir tāds laiks, kad muļķim būt ir pačotna, un ja nu kas, tad var teikt, bet es ilustrētajā zinātnē izlasīju.....
Pašpārliecinātas muļķības gars ir pārņēmis pasauli un cenšas ielīst kristietībā. Mēs viņu ar to vēstulē efeziešim minēto rīku izķidāsim!
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.12 18:41:38
indriķis
Tu noliedz, ka Dievs saviem ticīgajiem var dot Dieva vārdā - Bībelē vārdā sauktas Gara dāvanas pēc Viņu lūgšanām
Nekādā gadījumā es to nenoliedzu!
Tikai apgalvoju, ka visas tās "dāvanas", ko redzu pie man zināmajiem harizmātiem (t.i. - pie visiem), nav no Svētā Gara, bet gan no cita gara.
Kāpēc nekur neredzu Bībelē aprakstītās dāvanas no Svētā Gara , es nezinu (domāju, ka mēs saprotam, par kādām dāvanām iet runa).

Bez tam, esmu bijis notikumā, kad 5-7 cilvēki kopā lūdzām ar roku uzlikšanu par vienu meiteni, kurai neilgi pēc autoavārijas bija mugurkaula lūzums ar gaidāmu smagu operāciju. Pēc otrās tikšanās un lūgšanas reizes nekādu lūzuma pēdu rentgenā vairs nebija. Un mūsu vidū nebija nekādu "tradicionālo" harizmātu.

Adonika
Tev iztrūkst elementāras Dieva bijības
Mateja 5:22 sakarā Tev vajadzētu pamanīt, ka necīnos pret cilvēkiem, bet gan sliktiem gariem, kas maldina cilvēkus (Ef. 6:12). Kā jau teicu, starp harizmātiem zinu vairākus apbrīnojami dievbijīgus un sakarīgus cilvēkus, domāju, Dievs viņus pasargā no pārmērīgas harizmātu gara ļaunās ietekmes.
Pavisam cita runa ir visādu harizmātisko draudžu un grupējumu vadoņi, kuri apzināti kalpo šiem gariem un dzen postā ticīgus ļaudis. Tāpēc arī sāku runāt par K.Kulmani un B.Hinnu. Tu domā, ka es iesaistītos sarunā ar tēvu Rufusu? Nē, jo man ir bail, ka viņš man varētu nodarīt pāri. Par šādiem cilvēkiem Kristus ir teicis pavisam citus vārdus - Mat. 7:22-23.

Pāršķīru Tavu ielikto norādi, jā tā šķiet ir tā pati grāmata. Tas, ko gribēju pieminēt, laikam ir pašā pēdējā nodaļā. Nav ko nocitēt, bet pēc atmiņas Kulmane tur pašā sākumā vairākas dienas lūdzās, lai Svētais Gars tur nāk un kaut ko izdara. Lūgšana teorētiski nav nepareiza, bet tikai nepareizā formā -

man vajag tagad, tūlīt un par katru cenu, un es neatkāpšos, kamēr nesaņemšu to, ko gribu !

Protams, ja nepārtraukti to atkārto, tad beigu beigās Dievs arī nopūšas un atļauj vienam garam, kurš vienmēr gatavs pakalpot apmaiņā pret dvēseli, lai tad tas arī nāk un dod.
Pēc Evaņģēlija te skaidri iezīmējas aplamība. Redzi, Jāņa 16:23 un Mat. 7:7-10 nekādi nevar būt pretrunā.
Tāpēc Kulmanes un arī manis paša dzirdētā Benija Hinna tagad, tūlīt un par katru cenu jau nu nebūs tā kristīgākā lūgšana, arī sekojošie augļi un "dāvanas" tāpat. Pēc tam, kad gari ir iemājojuši (paša izlūgtā čūska saņemta), tad jau viss tālāk aiziet kā pa reni...

Ingars
vai tu tici, ka ..
Jā, es ticu!

Es pats šobrīd pārstāvu Mārča Jencīša draudzi
Skumji...
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.12 21:24:30
to ka jebkurš cilvēks ir nepilnīgs Dieva acīs mēs zinām ,cerams visi.
Tapēc šķiet ka jāskatās uz citu pilnību un pienesumu Kristus Baznīcai (miesai) kopumā.

MANĀ MIEsā teiksim kāja ar roku sadzīvo .Piemēram ieniezās kāja un ar roku varu pakasīt. Tāpat mazis pirkstiņš ar ausi, varu ielikt kad ieniezās un paļurkāt. Kakls ar galvu labi sadzīvo-varu pašūpot pakratīt un papurināt. Kristus miesa tak nav dalīta.
Pareizo šai saulē nav un būs pilnīgi tik vienībā ar Tēvu Debesīs Jesus nopelna dēļ.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.13 10:39:01
Papucs , Tikai apgalvoju, ka visas tās "dāvanas", ko redzu pie man zināmajiem harizmātiem (t.i. - pie visiem), nav no Svētā Gara, bet gan no cita gara.
Sanāk dogmu konflikts - es saku, šīm lietām jāpieiet diferencēti un saskaņā ar Svētajiem Rakstiem un augļiem mācībā un dzīvē.
Redzi, uz pliku Tavu apgalvojumu ( vai uzskatu, ka Tev Dievs jeb Tava paša sirdsbalss , Tavu ideju projekcija to atklājusi) , doktrīnu par visiem Tev zināmajiem harizmātiem nevar būvēt.
Jo tādā gadījumā ir vien Tava liecība pret viņu guru liecībām.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.13 10:48:06
Izejas punkts ir Rakstu vieta, tā uzrunā, un tad nāk skaidrojums. Nevis mana ideja un tai piemeklēta Rakstu vieta.
Tas tā ļoti šauri. Dievs mēdz uzrunāt ne tikai ar rakstu vietām - tāpat arī uzrunā caur notikumiem un daudz ko citu. Un Bībelē mēs ar varam redzēt, ka runājot par notikumiem vai tml. atsaucas uz rakstu vietām nevis tikai nodarbojas ar rakstu vietu apzelēšanu.

Tikai apgalvoju, ka visas tās "dāvanas", ko redzu pie man zināmajiem harizmātiem (t.i. - pie visiem), nav no Svētā Gara, bet gan no cita gara.
Kāpēc nekur neredzu Bībelē aprakstītās dāvanas no Svētā Gara , es nezinu (domāju, ka mēs saprotam, par kādām dāvanām iet runa).

Tu joprojām mētājies ar plikiem apgalvojumiem pamatojot ar savu nebībelisko atklāsmi. Nekā konkrēta ja neskaita apsēstības piedēvēšanu citiem. Būtu tomēr jābūt spējīgam par saviem vārdiem atbildēt, ja reiz kādu uzdrošinies smagi apsūdzēt.

Bez tam, esmu bijis notikumā, kad 5-7 cilvēki kopā lūdzām ar roku uzlikšanu par vienu meiteni, kurai neilgi pēc autoavārijas bija mugurkaula lūzums ar gaidāmu smagu operāciju. Pēc otrās tikšanās un lūgšanas reizes nekādu lūzuma pēdu rentgenā vairs nebija. Un mūsu vidū nebija nekādu "tradicionālo" harizmātu.
Ir apsolījums, ka lūgsiet un jums taps dots. nekur dziedināšana nav ieslēgta SG dāvanā. Tb visi kristieši var lūgt pēc tās. SG dāvana nozīmē to, ka lielāka ticamība to saņemt tb visbiežāk saņem. Bet interesanti, ka savu gadījumu uzskati par vērā ņemamu, bet to, ka Kulmanei bija dziedināšanas dāvana un tūkstošiem cilvēku saņēma dziedināšanas kas ir dokumentētas uzskati par apsēstības rezultātu.

Tev vajadzētu pamanīt, ka necīnos pret cilvēkiem, bet gan sliktiem gariem, kas maldina cilvēkus
es redzu, ka Tu gānies par cilvēkiem, kas nestaigā tai pašā garā, kas Tev (nesēž krogā un nespēlē azartspēles), bet dara to par ko mēs varam lasīt Bībelē.


Nav ko nocitēt, bet pēc atmiņas Kulmane tur pašā sākumā vairākas dienas lūdzās, lai Svētais Gars tur nāk un kaut ko izdara. Lūgšana teorētiski nav nepareiza, bet tikai nepareizā formā -man vajag tagad, tūlīt un par katru cenu, un es neatkāpšos, kamēr nesaņemšu to, ko gribu !
KAS (!!!) nepareizs ir neatlaidībā??? Tik nepareizs, lai Tu atļautos apgalvot, ka uz neatlaidīgām lūgšanām (!) atbild velns nevis Dievs???
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.13 11:04:28
Adonika , nekur dziedināšana nav ieslēgta SG dāvanā
Svētā Gara dāvana ir dāvāta visiem kristiešiem un ietver sevī arī iespēju lūgt, un lūgt par dziedināšanu.
Tas , ka mums ir pieeja Dievam caur Kristu Svētajā Garā ir Paraklēta - Svētā Gara dāvana per see.
Tu atkal aizraujies ar nebiblisku Svētā Gara dāvanas un "SG dāvanas a la harizmātu" nodalīšanu.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.13 11:15:57
indriķis
Es ne ar ko neaizraujos - es rakstu par to, ko var izlasīt Bībelē un tur ir teikts, ka visi ticīgie var lūgt par dziedināšanu tb neveseliem viņi rokas uzliks un tie tiks dziedināti, bet citās vietās ir skaidri teikts, ka citiem ir dāvana dziedināt. Tāpat arī visi var pravietot, bet dažiem ir pravieša dāvana.

Tu atkal aizraujies ar nebiblisku Svētā Gara dāvanas un "SG dāvanas a la harizmātu" nodalīšanu.

es cilvēkus nedalu harizmātos un neharizmātos vēl jo vairāk ka pati sevi pie harizmātiem (kustība, kas sākās sešdesmitajos) nepieskaitu.
rainars
# Iesūtīts: 2010.07.13 11:20:37
Nu uzradušies daudz perfektās patiesības teicēji !
Visi tik gudri! vauuuu
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.13 11:56:51
Adonika, tu piemirsti, ka visiem ticīgiem ir Svētā Gara dāvana un tāpēc viņi var lūgt par dziedināšanu, resp, viņi ir ticīgi tikai tāpēc, ka Svētais Gars viņus ir aicinājis ar Evaņģēliju un apgaismojis ar savām dāvanām. Tu izdali specifiskas Svētā Gara dāvanas elementus un nosauc to par "Svētā Gara dāvanu".
Ingars pats labi pateica ar sava slud. Jencīša novērojumiem, ka pretēji bieži deklarētajam par īpašo spēku kalpošanai, harizmātisms ar saviem akcentiem un specifiskajām izpausmēm to nebūt negarantē. Līdz ar to visi šie apgalvojumi- harizmātismā spēks, klasiskajā kristietībā - ne, ir vēlamā uzdošana par esošo tradicionāli sektantiskā garā.
Un galu galā, katram no mums ir jāapliecina sava ticība Kristum un tam jālūdz Svētā Gara spēks un palīgs.

rainars
# Iesūtīts: 2010.07.13 12:11:55
Un galu galā, katram no mums ir jāapliecina sava ticība Kristum un tam jālūdz Svētā Gara spēks un palīgs.
āmen
Tikpatlab jūdam kā grieķim,latvietim un krievam ,arī armēnim un indietim.

Tāpatās harizmātiem , katoļiem,luterāņiem,baptistiem un t.t.

Luters sacījis,ka neviens otra nāvē nemiršot , katram pašam sava cīņa ar sātanu jāizcīna.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 20309