atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Harizmātu liecības
Pavasara balss
Iesūtīts: 2010.07.04 00:23:05
Harizmātu kustība iet cauri visām konfesijām. Dažviet cildināta, dažviet tikpat iznīcinoši pelta un nosodīta.
Lūdzu visu konfesiju harizmātus dalīties savā ticības dzīves pieredzē - kas tajā ir būtiski atšķirīgs no parasto ticīgo pieredzes?
Vai harizmāti lūgšanas vai mēlēs runāšanas laikā piedzīvo kādu pārmainītas apziņas stāvokli - kaut ko transam līdzīgu? Lielu prieku un sajūsmu? Vai to var attāli salīdzināt ar iemīlēšanās izjūtām? Kā jūs to aprakstītu?

Lūdzu piedalīties tikai kristiešus, īpaši ar harizmātisku pieredzi! (Un nepārvērst šo diskusiju par, piem., kvantu fizikas mīļotāju stūrīti.)
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
sica. [78.84.130.149]
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:33:21
Adonika
maliedies, katoļi hariki aizraujas ar Dievmāti vismaz tie, ko es pazīstu, bet uzvedībā un visā viņi ir tādi paši kā tu :::DD
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:39:37
sica. [78.84.130.149]
Labi tad es maldos. tiesa manas uzvedības salīdzinājums ir pārsteidzošs, ņemot vērā tās dažas reizes kad to uzvedību varēja redzēt.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.14 10:41:06
sica. [78.84.130.149]
Jums abām daļēja taisnība - katoļu hariki aizraujas gan, bet mazāk nekā tradicionāls ierindas katolis.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.14 11:15:27
Adonika , Dievmāte - svētā jaunava Marija ir un paliek bībeliska Dievmāte arī tad, ja viņa neņem dalību kristiešu dzīvēs.
Jēzus ir Dievs, tātad viņa māte ir godam pelnījusi kā svētītā starp sievietēm šo titulu, protams, ne nebībelisku kultu.
Papucs , padomā no šī aspekta - kad ap. Pēteris jautāja Jēzum par ap. Jāni, Jēzus atbildēja šadi - kas Tev par daļu, seko tu man.
Līdz ar to Tev nav vērts uzplīties mums ar savu atklāsmi, ka visas mēles neesot no Dieva, ja nu reiz Bībelē mēļošanās ir pieminēta ne reizi vien. Mums tāpat kā ap. Pāvilam interesē ielikt šīs pieredzes pareizos Dieva vārda rāmjos, ne vairāk un ne mazāk, ne aizrauties ar kārtējo privāto atklāsmi, šai gadījumā tavējo.
Bet par Dievmātes palīdzību cauri vēsturei es Tev teikšu
- cilvēks var lūgt jebko Jebkam un iespējams,
notiks saskaņā ar lūgto.
Ko tad Tu teiksi - tas Jebkas ir palīdzējis.
Vnk, ja Providence ir bijusi labvēlīga kristietim, tas vēl nenozīmē, ka ārpus bībelisks Dievmātes kults tiek Dieva akceptēts, ja Viņš Pats savā Vārdā mums ir darījis zināmu pareizo veidu kā Viņam tuvoties - caur Viņa Dēlu Jēzu .

sica. [78.84.130.149]
# Iesūtīts: 2010.07.14 11:35:10
Adonika

nu tad uzskati, ka no tekstiem. jo teksti jums vienādi .... briesmojoši
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 12:55:51
sica. Iepaziisti vienu hariku, paziisi vinjus visus... atshkiras tikai "sekluma plashums"
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 14:13:59
Jošs Mulders
Tu gan izcelies ar apbrīnojamu mīlestību pret cilvēkiem, skatoties uz tiem no saviem izsapņotajiem augstumiem. Apbrīnojams kristieša piemērs.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 14:18:31
Adonika... neputro ka miilestiibu ar politkorektumu.

Es miilu cilveekus, bet es neesmu politkorekts! Un miilestiiba dazhreiz noziimee teikt vaardus "Juus chuusku dzimums..." Bausliiba nav nekas ausij tiikams... un tai pat laikaa... taa ir miilestiibas moneetas viena puse. Pie mums Luteraanjiem mees sludinaam ne tikai Evangjeeliju, bet arii Bausliibu... Ne tikai Vaardu kas dara dziivu, bet arii Vaardu, kas nokauj... Iipashi pret lepnajiem un stuurgalviigajiem Dieva Vaardam nepaklausiigajiem un Dieva Vaarda sagroziitaajiem, pret Maldu maaciitaajiem un Viltus Pravieshiem... tie visi dabon dzirdeet skarbu Dieva Bausliibu...
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.14 14:26:51
Jošs Mulders
atļaušanās izteikt spriedumu par cilvēku masu (viņu interesēm skatījumu un saprātu), kas prinicpā sastāv no personībām ir noteikts līmenis. Kā saprotu to māca Tavā baznīcā. Gadās arī tā... Kārtējo reizi secinu, cik ļoti man paveicies ar savu baznīcu, kas pieņem visu konfesiju pārstāvjus bez aizspriedumiem.
sicilia
# Iesūtīts: 2010.07.14 14:47:55
Jošs Mulders
es diemžēl pazīstu vairāk nekā vienu hariku. viena tikko pameta vīru un aizdevās uz nenoteiktu laiku dzīvot kopienā, jo vīrs nebija pietiekami haricisks, pietiekami nepareizs tb pietiekami RKBisks vīra žel, turas kā ozols, lai gan... nu jā
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.14 23:56:24
indriķis
Tev nav vērts uzplīties mums ar savu atklāsmi, ka visas mēles neesot no Dieva
Kaut nu kāds reiz sadzirdētu, ko mēģinu pateikt, tas var noderēt, jo tā nav personīga atklāsme. Nekad neesmu teicis, ka noraidu Gara dāvanas. Tieši otrādi, es cenšos ieraudzīt pašu dāvinātāju !
Kas skumdina? Tas, ka meklējot vienmēr izrādās, ka dāvinātājs nav Svētais Gars. Kā es to pazīstu? Nu taču vienmēr izlien kāda āža kāja, kā, piem., Adonikas liecība par Jēzu. Pat, ja viss šķiet ideāli, tad galu galā neizdodas izdabūt no konkrētās personas, ka viņa norobežojas no kāda jau atpazīta gara, piem., JP gara.
Ja Tu apliecini, ka gars kurš Tev ir dāvājis mēles, nav tas pats gars, kas JP vai citiem jau atmaskotajiem harizmātiem, tad es ļoti labprāt gribētu ticēt, ka Tev to dāvinājis Svētais Gars!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.15 00:04:13
Papucs
Ko Tev Jurģis Pārums nodarījis?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.15 00:58:52
Aivars
Paldies Dievam, neko.
Tā tik vēl trūka!
Vienīgais, kas mani ļoti pārsteidz - daudzi visnotaļ saprātīgi un it kā normāli kristieši sauc JP, PV un citus līdzīgos par kristiešiem. Tas mani tiešām pārsteidz.
Mormoņus taču tomēr par kristiešiem nesauc? Vai arī sauc?
Mormoņi mani nesatrauc. Dīvaini? Nē, nav dīvaini.


Un vēl šis.
Harizmātiskos tekstos ļoti bieži tiek piesauktas Kristus Asinis.
JP "dievkalpojumā", kur biju klāt, Kristus Asinis tika piesauktas pat tādā kā orģiju rituālā ar šamanisku dziedāšanu un dancošanu, ja tā to varētu nosaukt. Kāds varētu jautāt - kas tur slikts, vai tad mēs
ne ar iznīcīgām lietām - sudrabu vai zeltu atpirkti no savas aplamās dzīves, mantotas no tēviem, bet ar Kristus, šī bezvainīgā un nevainojamā Jēra, dārgajām asinīm ? (1. Pēt. 1:18-19)
Bet ieskatieties paši uzmanīgāk un pavērojiet. Pie harizmātiem Kristus Asiņu pieminēšana daudz daudz vairāk atgādina šo vietu Evaņģēlijā:
"Tad Pilāts saka tiem: "Ko tad es lai daru ar Jēzu, kuru sauc par Kristu?" Viņi visi saka: "Sist Viņu krustā!" Bet viņš sacīja: "Ko tad Viņš ļauna darījis?" Bet tie brēca vēl vairāk: "Sist Viņu krustā!" Bet, kad Pilāts redzēja, ka viņš nekā nevar izdarīt, bet troksnis kļuva vēl lielāks, tad viņš ņēma ūdeni un mazgāja rokas ļaužu priekšā, sacīdams: "Es esmu nevainīgs pie šī taisnā asinīm. Raugait jūs paši!" Un visi ļaudis atbildēja un sacīja:
"Viņa asinis lai nāk pār mums un mūsu bērniem." " (Mat. 27:22-25)

(un atkal jau - es nevainoju piemuļķotos ticīgos ļaudis, bet gan garu , kurš ļaudis čakarē, un aicinu visus no tā novērsties)
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.15 10:49:53
Papucs , Nu taču vienmēr izlien kāda āža kāja, kā, piem., Adonikas liecība par Jēzu. Pat, ja viss šķiet ideāli, tad galu galā neizdodas izdabūt no konkrētās personas, ka viņa norobežojas no kāda jau atpazīta gara, piem., JP gara.
Ja Tu apliecini, ka gars kurš Tev ir dāvājis mēles, nav tas pats gars, kas JP vai citiem jau atmaskotajiem harizmātiem, tad es ļoti labprāt gribētu ticēt, ka Tev to dāvinājis Svētais Gars!


BINGO, es jau teicu, ka šīs problēmas ar Garu atklāj problēma ticības mācībā, īpaši saistībā ar kristoloģiju un Trīsvienību, kuru skaidra apliecināšana ir mūsu pestīšanas pamats ( proti, "kas nepaliek Kristus mācībā, tam nav Tēva un Dēla." ) un , redzi, ilgi uz šī testa rezultātiem nebija jāgaida.
nav tas pats gars, kas JP...
Loģiski, kā gan savādāk.

Vienīgais, kas mani ļoti pārsteidz - daudzi visnotaļ saprātīgi un it kā normāli kristieši sauc JP, PV un citus līdzīgos par kristiešiem.
Cilvēki nav informēti un ir ļoti labticīgi. Arī bailīgi no šiem guru - " svaidītiem Dieva vīriem", kā viņi sevi zīmē.
Atceros, kad kādi harizmātiski ( sic!) baptisti bija izpētījuši "ticības kustības" dibinātāja Keneta Heigena uzskatu okultās saknes un elementāru plaģiātismu no kāda dziednieka Kenjona, tad viens otrs principā baidījās šos materiālus iztulkot.
Viens nu ir skaidrs, tie atrodas uz robežas starp kristietību un kultiskajām sektām. Brīžam viņiem pavelk uz vienu, brīžam uz otru pusi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.15 10:54:56
Papucs
Tad skaidrs, ko ar to JP esi domājis. Pirmajā brīdī kaut kā ar Paulīšjanku saistījās. Laikam zobenbračkas iespaidā
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.15 11:38:31
daudzi visnotaļ saprātīgi un it kā normāli kristieši sauc JP, PV un citus līdzīgos par kristiešiem. Tas mani tiešām pārsteidz.
Mormoņus taču tomēr par kristiešiem nesauc? Vai arī sauc?

Tev jau it kā vajadzētu zināt ka par kristiešiem sauc tos, kuri tic Kristum un ir Viņa sekotāji nevis tie, kurus tavs gars akceptē. Tāpēc arī mormoņi nav kristieši un tāpēc arī viņi tevi nesatrauc jo tavs gars atzīst. Redz tu joprojām neesi pateicis NEKO adekvātu kas paskaidrotu kāpēc harizmātiskie kristieši nebūtu kristieši.

Pie harizmātiem Kristus Asiņu pieminēšana daudz daudz vairāk atgādina šo vietu Evaņģēlijā:

Harizmāti Kristus asinis piesauc tāpēc ka ir teikts ka Viņa brūcēs mēs esam dziedināti. Tas ko un kas tev atgādina nav arguments. Kā saka banāns ir tikai banāns nevis tas ko kāda samaitātības pakāpe viņam liek tajā ieraudzīt.

šīs problēmas ar Garu atklāj problēma ticības mācībā, īpaši saistībā ar kristoloģiju un Trīsvienību, kuru skaidra apliecināšana ir mūsu pestīšanas pamats ( proti, "kas nepaliek Kristus mācībā, tam nav Tēva un Dēla." ) un , redzi, ilgi uz šī testa rezultātiem nebija jāgaida.
Varbūt spēj atbildēt par saviem vārdiem un parādīt kur es esmu neatzinusi Trīsvienīgo Dievu? Kā pašiem neriebjas!

Atceros, kad kādi harizmātiski ( sic!) baptisti bija izpētījuši "ticības kustības" dibinātāja Keneta Heigena uzskatu okultās saknes un elementāru plaģiātismu no kāda dziednieka Kenjona
Tu te kārtējo reizi izsakies par savu sāpi par Heigenu, kas man radās vēlme sameklēt kas tad tik briesmīgs bijis (viņš kā zināms jau labu laiku ir miris) viņa ticībā. Viņa, kam bija doktora grāds teoloģijā. Un palasot to, kam viņš ticēja , man tā arī netapa skaidrs kur tās okultās saknes. Varbūt kā speciālists padalīsies??? Un es ceru ka studējis esi viņa izteikumus nevis tikai baumas vai kāda sacerējumus par tiem.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.07.15 11:42:03
man gan liekas ne visai būtiski , ja cilvis tik vien kā nav sapratis pareizi Dieva uzbūvi. kamēr nepareizība paliek tīras teorijas līmenī , no tās galva sāpēs/mati gaisā sliesies tikai teologiem.
īsto maldu garu (jau sirdī pieņemtu!) daudz labāk iespējams atpazīt reālajos augļos (jeb - nodomos). ja, lūk, cilvēks gatavs kaut tikai nodoma līmenī kādam atņemt dzīvību, tas ir visskaidrākais apliecinājums, ka viņu arī vada attiecīgais gars - slepkava un visu melu tēvs.

tātad - tas pats Hirosimas tests... jeb - Irākas... jeb - Afganistānas... un te nu diemžēl lielie un pareizie kritizētāji bieži nav ne ar ko pārāki par kritizējamajiem, mja.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.07.15 11:50:54
ja kas, tieši tikpat greizi ir redzēt JMarijā (Dieva svētuma līdz matu galiņiem piepildītā!) nešķīstu elku (nez kādam VD laikos pielūgtam rapulim līdzīgu) un , nedodu arī ne pieci, ka ir daudz vientiesīgu katoļu tantuku, kuras Svēto Garu iedomājas visai burtiski, apm. kā kādu smukāku pasta balodi.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.15 11:57:33
Adonika ,
kā pati apliecināji mums par nožēlu,
tu maldies mācībā par Kristu. Tavi vārdi - Viņš bija Dieva Dēls, Pestītājs nevis Dievs.
Bībeles tekstus, kas apliecina Jēzu kā patiesu Dievu , tu sagrozi, lai tie saskanētu ar tavu doktrīnu.
Par cik spītīga turēšanās ( nevis vnk kļūdīšanās, kuru var atzīt un izlabot un ko no sirds tev iesaku) pie šādiem maldiem ir garīgs fenomens, secinājums ir - manis jau agrāk minētais.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.15 12:10:03
indriķis
nevajag vārdus izraut no konteksta. Viss tas balagāns man ļāva labāk iztēloties kā pagātnē praktiski izskatījās raganu medības luterāņu izpildījumā. Laiki mainās, bet tikumi un tradīcijas tiek joprojām godāti.

Bībeles tekstus, kas apliecina Jēzu kā patiesu Dievu , tu sagrozi, lai tie saskanētu ar tavu doktrīnu.

Būs grūti noticēt - es neradu doktorīnas (nav vajadzības, jo ticu tāpēc ka personīgi pazīstu Dievu nevis kāds jauki noformulējis man pieņemamu ticības pamatu, kuru jebkādi citu izteikumi var draudīgi satricināt). Lasu tikai to, kas rakstīts Bībelē. Un nejūtos vainīga, ka tas nesakrīt ar jūsu doktorīnām.

Par okulto Heigenu tā ar neatbildēji. Mani tiešām ieinteresēja. Ņemot vērā, ka viņa Bībeles skola skaitās viena no labākajām ASV.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 3 , pavisam kopa bijuši: 21647