atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas cilvēkiem nepatīk kristietībā un kāpēc?
vilks
Iesūtīts: 2010.02.09 22:21:55
Incognito deva labu padomu - tā vietā, lai piespamotu visas tēmas ar to, cik ļauna ir kristietība, varbūt to visu varētu apkopot vienā tēmā.

Visi, kam ir kas uz sirds, varētu droši rakstīt, un kristieši varētu izvērtēt, vai un cik tas uz viņiem attiecas/neattiecas un mēģināt atbildēt.

Nu, tāda apoloģētikas tēma. Lūdzu izvairīties no personigiem apvainojumiem.

Tēma ir eksperiments, tāpēc, ja man liksies, ka kaut kas iet greizi, tēmu slēgšu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:10:57
Svētais
Ja es un tu ( divi dažādi cilvēki) aprakstītu vienus un tos pašus notikumus, tie būtu aprakstīti atšķirīgi, bet ar vienu domu un saturu.
Bet bija tak ebreji, kas mācēja visu no galvas atcerēties.
Tātad, vajadzēja būt vietās, kur Evaņģēlijos ir Jēzus tiešā runa, visam sakrist burts burtā. Tā nav. Tātad atmiņas nav precīzas.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:13:04
EzītisMiglā
Viņi iegaumēja vārds vārdā...- domu jeb vēsti. Piemēram tavs vārdu krājums ar manu atšķiras, arī izpratne par vārda nozīmi atšķiras, bet tas netraucētu mums atspoguļot kādu notikumu ar vienu domu, kurā mēs būtu abi klāt bijuši. Mēs to aprakstītu katrs saviem vārdiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:15:16
Vards vardaa? Un vari 100% but dross, ka nekludies neviena vardaa?

Jaa... un ja es rakstiitu sava teeva biograafiju, tur sanaaktu stipri vairaak kaa plaana broshuurinja! Paarlasi jebkura cilveeka memuaarus!

To ka cilveks pie labas gribas var no galvas ari loti garus tekstus iemacities es neapstridu (apsaubu ka tas varetu but masu fenomens ta laika Palestinaa).

Tava probleema... Te pat neiet runa par gruutiem textiem, te iet runa, vai tu speej no savas dziives piedziivotaa uzrakstiit plaanu broshuurinju uzticamu atminju? Ja tav aatminja ir TIK suudiiga, ka mees nevaram ticeet nevienam tavam vaardam par tevis pashas piedziivoto... tad uvi... te jaunumi - ne visiem ir tik slikta atminja!

Tu vienkarsi pienem, ka tiem, kuri parstastija evangelija notikumus pec pasu redzeta bija perfekta atmina un vini vards varda visu precizi un nekludigi atcerejas?
Jaa pienjemu, man nav pamats uzskatiit, ka vinjiem bij TIK suudiiga atminja kaa tu te meegjini uzraadiit! Neajag jau visus peec sava gjiimja maaleet!


Nesuti mani pie rabiniem, es neesju zidiete, judaisms mani ipasi neinterese. Un otrkart, es nedzivoju LV, to tacu tev vajadzeja saprast, kad teicu, ka man ir gruti dabut LV literaturu.

Taatad tev interesee vai neinteresee tas vai civleeki 1gs palestiinaa zinaaja VD no galvas? Tu PATI man jautaaji kaa es to zinu... es tev noraadiiju kaa es to zinu!
NEtiuc, ka tur kur tu esi, nav nevienas sinagogas! Aizej un pabazaree ar turienes rabiiniem.

Redzi tu veelreiz apliecini, ka atbildes uz taviem jautaajumiem tevi neinteresee? Tad kaada vilka peets tu tos uzdod, teeree citu cilveeku laiku un izmanto kristiigo labveeliibu, ka mees censhamies dazhreiz arii uz taviem jautaajumiem atbildeet!

Tagad njemshu veeraa... un ignoreeshu tevi! Jo tev jau neinteresee nekas no taa, par ko tu uzdod jautaajumus! Tad noveelu tev veixmiigu spamoshanu taalaak...
Runaashu ar tiem, kam tieshaam interesee tas, ko vinji jautaa!

Pareizi raksti saka - maaciit var tikai gudros, jo tie tikai arii maacas, mulkji maaciit ir izmests laiks!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.10 13:16:27
Ctulhu

Tad nu izlasi pashu pashu saakumu Luukasa evangjeelijam

Tevis nosauktie personaazhi - iespeejams, tikai vinju mitologjizaacija kaareiz ir rezutlaats tam, ka atstarpe starp de-facto notikumu un pierakstu ir daudzi gadsimti

Tas izskaidro kaapeec vinji mitologjizeejas!

A to ka var mitologjizeeties notikumi, kurus pieraxta peec veestures meerogiem - momentaa - veel tad, kad svaiga ir aculiecinieku atminja - to nevar izskaidrot nedz ar suudiigu atminju, nedz ar ilgstoshu "ruugshanas" procesu mutvaardos!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:16:35
Jošs Mulders
1. Spētu, bet bez 100% garantijas, ka tas cilvēks teica tieši tā un ne savādāk. Varbūt, ka mazliet savādāk, kā nekā epizodiskā atmiņa... Tas man varbūt liekas, ka es visu tik labi atceros.
3. Šo cilvēku biogrāfijas mums nav tik nozīmīgas. Vai tur Cēzars teica: "kauliņi ir mesti", vai kā savādāk un vai vispār teica, tas manā dzīvē neko nemaina. Turpretī instrukcijas "tev būs un tev nebūs" ir citā svara kategorijā.

par laimi Dievs mums devis tieshi 4us shaadus framgnetaaru flashbacku komplektus
Bija vēl arī citi tādi, kurus neiekļāva kanonā. Kas neiekļāva - Dievs vai cilvēki?
Atkal jau nonākam pie tā, ka ir jātic, ka Dievs visam izsekoja līdz.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:19:06
Svētais
Viņi iegaumēja vārds vārdā...- domu jeb vēsti.
Domu kā reiz vārds vārdā nevar iegaumēt. Vārds vārdā var tikai vārdus iegaumēt. Turklāt, ne jau aculiecinieki rakstīja Evaņģēlijus, par autoriem mums ir visai maz zināms.
Un kā tad ar izslavēto ebreju īpašību vārds vārdā iegaumēt visu VD? Vai arī tur viņi tikai domu iegaumēja?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:21:02
1. Spētu, bet bez 100% garantijas, ka tas cilvēks teica tieši tā un ne savādāk. Varbūt, ka mazliet savādāk, kā nekā epizodiskā atmiņa... Tas man varbūt liekas, ka es visu tik labi atceros.

Bet ja juus buutu 4i cilveeki, aks par to rakssta, pietam viens no vinjiem buutu profesionaals veesturnieks, kas veel savaac papildus datus un paarbauda?

3. Šo cilvēku biogrāfijas mums nav tik nozīmīgas. Vai tur Cēzars teica: "kauliņi ir mesti", vai kā savādāk un vai vispār teica, tas manā dzīvē neko nemaina. Turpretī instrukcijas "tev būs un tev nebūs" ir citā svara kategorijā.
Tas pats... a ja 4i avoti to liecina?

Bija vēl arī citi tādi, kurus neiekļāva kanonā. Kas neiekļāva - Dievs vai cilvēki?

Dievs... jo shie 4i jau saakumaa bij kopaa... paareejie paraadaas 2ajaa gadsimtaa pa vienam, atrauti no paareejiem un no gnostikju spalvas - notikuma un pierasksta attaalums paaraak ilgs, lai to usskatiitu par preciizu biograafisku textu!

Atkal jau nonākam pie tā, ka ir jātic, ka Dievs visam izsekoja līdz.

Nee pietiek, ja zin nedaudz veesturi un uzticas veestures zinaatnes metodologjijaam!

Textu, kuru autori ir pashu notikumu liidzgaajeeji tajaa pashaa laikaa kad notikumi notikaas ir daudz daudz uzticamaaki nekaa texti, kuru autori 1) Izkropljo pirmos 2) Pashi nav vareejushi buut notikumu aculiecinieki, jo laix paaraak veels 3) Lieciibas ir pretrunaa ar pirmajiem
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:21:07
Jošs Mulders
iespeejams, tikai vinju mitologjizaacija kaareiz ir rezutlaats tam, ka atstarpe starp de-facto notikumu un pierakstu ir daudzi gadsimti
Tas izskaidro kaapeec vinji mitologjizeejas!

Ļeņins mitoloģizējās dažos gados. Vajag tik gribēt, un mīts ātri rodās.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:23:04
EzītisMiglā
Vārds vārdā iegaumēt domu. Tas mans interpretējums . Saturs neatšķirsies, ja to tev atstāstīs divi viena notikuma aculiecinieki. Bet vispār VD pārsvarā tika pierakstīta! Dievs lika Mozum pierakstīt. Ķēniņi lika saviem rakstvežiem. Es pat teiktu, ka nespēju uzreiz atcerēties VD grāmatas, kas būtu izzīstas no pirksta, un nepierakstītas. Pārsvarā tās tika ar pierakstiem arī tālāk paaudzēm nodotas. Bet tas nemaina to, ka ebrejiem bija raksturīgi iegaumēt. Taču tieši tāpat tas nemaina to, ka tu nesastapsies ar Dievu, ja neticēsi Viņam.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:24:20
Visi, kam ir kas uz sirds, varētu droši rakstīt, un kristieši varētu izvērtēt, vai un cik tas uz viņiem attiecas/neattiecas un mēģināt atbildēt.

Kristiešiem ir tiesība gan izteikties, gan piedalīties, skat tēmu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:24:31
Jošs Mulders
Bet ja juus buutu 4i cilveeki, aks par to rakssta,
Ja es konstatēju, ka citāti atšķirās, tātad man jāsecina, ka epizodiskā atmiņa visdrīzāk ka mani pieviļ.

pietam viens no vinjiem buutu profesionaals veesturnieks, kas veel savaac papildus datus un paarbauda?
Lūka nav aculiecinieks. Kā var pārbaudīt, vai tas, kas Lūkam stāsta, ko pats dzirdējis, tipa "Jēzus teica tā un tā, burts burtā, kā šodien atceros", vai tas atbilst reāli tam, ko Jēzus teica vai neatbilst?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:25:48
Tatad 100% spej vards varda nekludigi atkartot, ko tevs tev reiz ir teicis?

Jaa... ir pietiekoshi daudz lietu, ko es tieshaam aceros vaards vaardaa un situaaciju un kontextu kuraa man teevs (un ne tikai) ir teikushi... No shaadaam leitaam ja es mestos memuaarus rakstiit, sanaaktu pabieza graamatinja, ne tikai plaana broshuurinja! Taakaa... evangjeelistu "atminja" ir ne sliktaaka par maneejo!

Man liekas, kurs kurs, bet tu uz to noteikti neesi spejigs.
Neesmu atbildiigs par to, kas tev liekas un ko tu fantazee!

Gan es gan citi te foruma bus pamanijusi, ka tu biezi pat aizmirsti, ko pats pirms paris dienam esi teicis.
Tas nenoziimee, ka es NEKO neatceros no taa ko es vai kaads ir teicis

Shkjiet tev ir probleemas ar logjiku!

Ja es vai citi cilveeki dziivee ir teikushi daudz texta, tad pietiek, ka es aceros 0.1% no vinju teiktaa, tas buus vismaz liela graamata

Taakaa... es varu aizmirst 99.9% infas, un vienalga texta biezums ko es aceros ir pietiekams, lai uzrakstiitu videeja izmeera graamatu! Tieshi taa cilveeki rada savus memuaarus!

Ij man nav pamats uzskatiit, ka arii evangjeelisti buutu vareejushi acereeties tik cik vinji uzrakstiija preciizi!

Tas ja tava atminja ir TIK suudiig, ka tu nespeetu dziivee par kaadu cilveeku uzrakstiit nelielu graamatinju, tad sorry... man tevis zheel... eed biezpienu vairaak!
Džonijs domīgs [78.84.116.67]
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:25:51
Man kristietībā nepatīk tā augstprātība un neiecietība pret citādi domājošajiem...pat savā vidū. Vēsture pierādījusi, ka tie tiek vardarbīgi iznīcināti. No tā izriet vēl viena īpašība...vardarbība, kas mūsdienās ir pieklususi, bet vai iznīcināta?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:26:50
Svētais
Saturs neatšķirsies, ja to tev atstāstīs divi viena notikuma aculiecinieki.
Var arī atšķirties, vēl vairāk - daudzi aculiecinieki var pat stāstīt vienādi to, kas nav bijis. Tā ir epizodiskās atmiņas īpatnība, un par to bija rakstīts vienā "Iluztrētās Zinātnes" numurā. Mulders pats mums to prezentēja.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:28:01
Gruti man ar tevi, es tak tev teicu, ka mani judaisms neinterese
A neviens neliek tev juudaismu studeet, noskaidro tikai sho vienu intereseejosho - vai juudaisms ietver sevii VD zinaashanu no galvas tajos laikos!
Vienkaarsh jautaajums... faktiski ejot garaam sinagogai ieej iekshaa un pajautaa... atbildees tev, ja gribeesi noteikti iedos arii graamatas!

Citaadi izklasuaas kaut kaa... man neitneresee gjeometrija, bet man interesee pitagora teoreema! Taa iet, ja lien laucinjaa kur neko nejeedz... tu pat jautaajumu atbilstoshi neproti uzdot, un pat pati nesaproti, ka muljkiibas esi sarunaajusi, jo iedomaajies sevi kompetentu jautaajumos, par kuriem esi kaut ko lasiijusi no kaada, kuram aciimredzot ir tik pat liels caurums izgliitiibaa kaa tev

Kristus taa arii teica - aklie celja raadiitaaji aklajiem
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:28:39
Jošs Mulders
Jaa... ir pietiekoshi daudz lietu, ko es tieshaam aceros vaards vaardaa
Bet, ja paskata Evaņģēlijus, tad tur vārds vārdā nesakrīt, no kā jāsecina, ka varētu epizodiskā atmiņa būt pie vainas.
Paša cilvēka pārliecība tur nav rādītājs.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:30:16
Ja es konstatēju, ka citāti atšķirās, tātad man jāsecina, ka epizodiskā atmiņa visdrīzāk ka mani pieviļ.

Bet notikumu un vaardu buutiiba paliek! Par laimi ikdienas koine valdoa ir pietiekoshi dinamiska un error-prone, lai vienu un to pashu domu vareetu pateikt dazhaadiem vaardiem...
Tas arii IR Kristietiibas speeks, ka mums faktiski ir 4i avoti par Kristus dziivi un taapeec veel jo speeciigaak mees varam buut droshi, ka tas ko izlasaam ir arii tas, kas ir noticies...
Saucaas kopu teorija... no dazhaadaam textu kopaam var izveidot ljoti pat saskaniigu bildi - tu pats to reiz te demonstreeji... un to izdariiji pat tu, bez zinaashanaam nedz veesturee nedz lingvistikaa!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:32:28
Man kristietībā nepatīk tā augstprātība un neiecietība pret citādi domājošajiem...pat savā vidū.
Vari nosaukt kaadu pasaules uzskatu, kas taads nav... un reizee nav nihilisms?

Vēsture pierādījusi, ka tie tiek vardarbīgi iznīcināti. No tā izriet vēl viena īpašība...vardarbība, kas mūsdienās ir pieklususi, bet vai iznīcināta?
Hmmm komunisms? Nacisms? Vai shis raksturiigs tikai kristietiibai? Vai shodien tie pashi humaanisti un liberaalji neliek cietumaa un neizniicina ekonomiski vai juridiski tos, kas nepiekriit vinju viedoklim?

Visas ideologjijas ir apkarojushas tos, kas vinjiem nepiekriit, piesedzoties ar to, ka vinji ir jaapakaro, jo vinji pashi apkaro citaadi domaajoshos!

Jo redzi jau tavs teikums pagjeer - naidu un neiecietiibu pret tiem, kas uzvedaas un doama savaadaak - ar ko tu labaaks?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:32:52
EzītisMiglā
Jā, bet Dievs saka, ka Svētie raksti ir radušies Svētā Gara spēkā. Respektīvi, tiem, kam bija Svētais gars, tie arī sarakstīja. Tāpēc "dažādās interpretācijas" un it kā "atšķirības" , nav patvaļīgi tulkojams, bet ir saprotamas tikai un vienīgi caur atklāsmi, ko turklāt bez ticības nemaz nav iespējams izdarīt. No šī aspekta visi neticīgie ir kā ar apsēju uz acīm, un neredz acīmredzamo par Kristu. To es saku nevēlēdamies nevienu aizvainot. Neticīgais strīdās par rakstiem un meklē tajos dzīvību ( Dievu) , taču raksti ir tie, kas dod liecību par Jēzu. Ja netic, tad nespēj ne redzēt , ne saprast. Tā ir absolūta patiesība. Tāpēc tik daudz bezjēdzīgu diskusiju ap Rakstiem, kuri ne par mata tiesu nav veduši tuvāk Jēzum, kas ir tas, par ko Raksti sniedz liecību. Jo nav ticības.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:33:45
masiks [212.93.96.2]
nu redzi... man varbūt arī ir pretenzijas. Nu, piemēram - man nepatīk humora izjūtas trūkums. Tas nav raksturīgs visai kristietībai kopumā, taču atsevišķi kadri, kas par dziļu iegrimuši ticībā - hroniski sirgst ar šādu kaiti....

Šitam nevaru nepiekrist un esmu vienisprātis ar tevi
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 112 , pavisam kopa bijuši: 16168