atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kas cilvēkiem nepatīk kristietībā un kāpēc?
vilks
Iesūtīts: 2010.02.09 22:21:55
Incognito deva labu padomu - tā vietā, lai piespamotu visas tēmas ar to, cik ļauna ir kristietība, varbūt to visu varētu apkopot vienā tēmā.

Visi, kam ir kas uz sirds, varētu droši rakstīt, un kristieši varētu izvērtēt, vai un cik tas uz viņiem attiecas/neattiecas un mēģināt atbildēt.

Nu, tāda apoloģētikas tēma. Lūdzu izvairīties no personigiem apvainojumiem.

Tēma ir eksperiments, tāpēc, ja man liksies, ka kaut kas iet greizi, tēmu slēgšu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 11:23:35
nav taisnība - ieteiktu nopirkt kaut vai pa lētām naudiņām "amazonē" paperback izdevumu un vilkt līdzi ar pirkstu, lai redzētu, ka ir pietiekami atšķirību

Nav nevienas doktriniaalas atshkjiriibas PRiotams, tajaa ko atrada... neatrada jau visu VD imo...
Bet shkjirbas starp Kumaraanieshiem un Mazoretu textiem peec satura nevaid... atshkjiriibas ir pieraxta formaa, jo shkjiet Mazoreti jau saaka izmantot punktuaaciju patskanjiem!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 11:24:45
Nu konkreti kurs avots? Esmu so to lasijus un ari TV redzejusi, nekur tamlidzigu apgalvojumu neesmu sastapusi. Vini prata lasit, zinaja apmeram VD saturu no galvas, bet ka nu butu burts burta to no galvas zinajusi, to neesmu nekad dzirdejusi.

TU esi stulba vai izliekusies!

http://www.jews.lv/lv/par_mums/rigas_sinagoga/
Peitavas iela 6/8
Rīga, LV-1050
Tālr. (+371) 67- 214-507
dinamietis [87.110.86.49]
# Iesūtīts: 2010.02.10 11:27:24
Jošs Mulders Nav nevienas doktriniaalas atshkjiriibas PRiotams, tajaa ko atrada... neatrada jau visu VD imo...
Bet shkjirbas starp Kumaraanieshiem un Mazoretu textiem peec satura nevaid... atshkjiriibas ir pieraxta formaa, jo shkjiet Mazoreti jau saaka izmantot punktuaaciju patskanjiem!
atzīsties - esi pats lasījis Nāves jūras tekstus vai nē? tad ir vērts runāt tālāk!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.02.10 11:28:40
Jošs Mulders
VD tieshi taapat Tu domaa Jeremija skraidiija pa pilseetu plix un vinja maaceklji to turpat fixeeja?
Nu, tātad arī VD ir tikpat neuzticama.
Mēs tak skatamies uz "Laiku, kas pagāja pēc notikuma un pirmā tā pieraksta". Tu man visu laiku mēģini runāt par "Laiku un veidu, kurā pirmais pieraksts tika kopēts". Tas mani absolūti neinteresē! Epizodiskās atmiņas gļuki attiecās tieši uz pirmo!
No notikumiem " ko Jēzus darīja un teica" līdz pirmajam pierakstam pagāja desmiti gadu!

Kā arī, jau teicu, ka Evaņgēliju citāti, kur ir Jēzus tiešā runa, nesakrīt vārds vārdā, kā tam būtu jābūt pie tik advancētām rakstītāju tradīcījām un/vai atmiņām.

Tā ka paliek tikai ticība, ka Dievs izsekoja tam, lai nekas nesabojājās!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 11:29:39

Kada sakariba tu to saki? Nebiji domajis burtisku zinasanu no galvas??


Es tev 2as reizes pateicu kur iet un mekleet... iedevu tagad adresi un telefonu! Riigas Sinagoga buus iistaa vieta, kur dabuut gan informaaciju gan literatuuras sarakstu... es, protams, neesmu experts Izraeela veesturee, vinji gan to zinaas labaak!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 11:30:49
atzīsties - esi pats lasījis Nāves jūras tekstus vai nē? tad ir vērts runāt tālāk!

Es nemaaku senebreju valodu... es arii Mazoretu textus neesmu lasiijis Es paljaujos uz tiem, kas ir lasiijushi!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 11:31:56
Mēs tak skatamies uz "Laiku, kas pagāja pēc notikuma un pirmā tā pieraksta".

Tieshi taa un Veestures Zinaatne saka, ja tas ir apmeeram vienas paaudzes laikaa, tad texts ir uzticams un uzskataams kaa ljoti labs veestures avots Zinaatne odnako!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 11:39:55
Jošs Mulders
texts ir uzticams un uzskataams kaa ljoti labs veestures avots Zinaatne odnako!
Tiešās runas arī tai skaitā?
A kur tad palika "epizodiskā atmiņa"? Tā tak arī zinātne, pie kam modernāka!
Citāti ta NAV uzticami, jo var būt sagļukoti epizodiskās atmiņas dēļ!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:28:35
liepa

Ja cilveks labs, man vins patik, vienalga, vai vins kristietis vai ne:-)

Nu redz, atkal kaut kādi nosacījumi - "labs". Kā labs, pēc kādiem kritērijiem, kuram ir tiesības šos kritērijus un standartus uzstādīt, kam cilvēks ir labs, kādā veidā, vai ir labs, kad viņš ir labs arī pret mani, vai tikai pret citiem?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:33:58
Ctulhu tu uzrakstiiji kas tev nepatiik Kristietiibaa!

Augustiins savam laikam bij vienkaarshi gjeenijs! Vai zinaaji, ka vinjsh veel pirms Dekarta bij teicis - Domaaju, Taatad Existeeju domu... Shkjiet darbaa "Atziishanaas"?

Zinaatkaare var izraadiities slikta... labs piemeers ir shejienes liepa, vinja ir tik zinjkaariiga visur baazh degunu, bet liidzinaas mazliet negausiigam beernam kas baazh mutee cepumus un nespeej tos sagremot, bet sniedzas jau peec naakamajiem... un kad saak vemstiities, tad vaino cepumus un cepumu paardeveeju... a ja pameegjinaasi pateikt - aizej, nomierinies, sagremo, izgarsho... saproti... un tad naac peec papildporcijas - tad to noraksta uz nabaga Augustiinu, kas to par greeku sauc!

Kas interesanti Zinjkaariiba ARII ir kaariiba
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:41:48
Mulder, ka bija ar to nepilnigo cilveka atminu? Kadi bija tavi argumenti, ka var vards varda atcereties, ko kads ir teicis pirms 30-40 gadiem? Tu tam tacu tici, vai ne?

A kas bij... To, ka taa ir nepilniiga jau saki tu Es ljoti labi zinu, ka cilveeks var iemaaciities milziigus texta gabalus no galvas, bet veel labaak cilveekam paliek atminjaa kaadas autoritaates vaardi... Es, pieemeram, aceros daudz no taa ko mans teetis ir maaciijsi un dariijis beerniibaa... veel shodien!

Tieshi otraadi - ja cilveeks vairs nespeej acereeties notikumus pats savaa dziivee - ar vinju kaut kas nav kaartiibaa. Veel vairaak, ja tu paziitu kaadu vecu cilveeku, tad zinatu, ka tieshi vecumaa atminja straadaa tik jociigi, ka cilveeks var acereeties jauniibas notikumus kaa vakar...
Mees visu aceramies, jautaajums ir vai un kaa mees speejam tam piekjluut!

Bet kultuuraa, kura pati staav uz Sveetajiem Rakstiem, kur katram beernam VD jau shuupulii tiek citeeta un rakstu studeeshana ir neatnjemama kultuuras sastaavdalja, taadaa veel vairaak shii atminja ir atiistiita.
Vinjiem tak nebij tv, mediji, aviizes... vinju atminja nebij piebaazta ar to bardaku kas tev ir galvaa shodien, kaadeelj tu vairs neacereis to kas notika vakar! Vinjiem tv un reklaamu vietaa bij Raksti...

Kaa jau teicu - ej uz Riigas Sinagogu un pastudee kaut ko par izraeeli un taa laika tradiicijaam, parazhaam, ikdienas ritmu un cilveeku speejaam kaut ko zinaat un acereeties!

Rezdu ka tu joprojaam sheit seedi - taatad taa IISTI tev nemaz negribas to uzziinaat - taatad secinaajums - tu esi tikai informatiivais paraziits, kaa tas kas prot uzdod daudz jautaajumu, bet reaali atbildes nemaz negrib uzzinaat! Intelektuaals slinkjis... Normaali, ja cilveekam LJOTI kaut kas interesee, vinju neapstaadinaas nekas, lai to uzzinaatu!
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:42:25
Kadi bija tavi argumenti, ka var vards varda atcereties, ko kads ir teicis pirms 30-40 gadiem? Tu tam tacu tici, vai ne?

Ebreju tautas kultūrā, pastāvēja iegaumēšanas princips. No paaudzes uz paaudzi, tie varēja nodot savu vēsturi un pieredzi, un norunāt vārds vārdā to, kas tiem ticis mācīts vai pateikts. Tas tev ir atsevišķi jāpapēta, ja gribi kaut ko vairāk par to uzzināt. Tāpēc arī Rakstu patiesība bija nodota precīzi vārds vārdā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:43:02
Tiešās runas arī tai skaitā?
A kur tad palika "epizodiskā atmiņa"? Tā tak arī zinātne, pie kam modernāka!
Citāti ta NAV uzticami, jo var būt sagļukoti epizodiskās atmiņas dēļ!


Tieshi taa... runas nodota informaacija neuzskata par uzticamu, ja no runas liidz pieraxtam ir vairaak kaa viena paaudze

Ne jau es izdomaaju Veesturi kaa zinaatni un taas metodologjiju, ej un maaci veesturniekus!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:45:49
Svētais
Tāpēc arī Rakstu patiesība bija nodota precīzi vārds vārdā.
Kāpēc tad Evaņģēliji nesakrīt vārds vārdā?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:46:23
liepa

Man labs, es pati izvelos kriterijus. Nekadu problemu. Tu tacu savus draugus ari kaut ka izvelies un sev simpatiskus un patikamus cilvekus?

Un tas nav pareizi, ka es cenšos draudzēties tikai ar tiem, ar kuriem man ir izdevīgi un patīkami draudzēties.

Pāris jautājumi
Kas tev deva tiesības vērtēt, kurš ir un kurš nav labs cilvēks?
Kāda ir tava attieksme pret cilvēkiem, kuri tev nešķiet labi?
Vai tu būtu gatava ziedot savu dzīvi un dzīvību par tādiem, kuri nav labi tavā skatījumā, lai palīdzētu viņiem laboties, bet bez jebkādas garantijas, ka tā notiks (atvieglinošs nosacījums - šī nodošanās neprasītu apdalīt tos, kuri tavā skatījumā ir labi)?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:47:25
Nu taa ir nezeeliiba pret beernu adnakka.

Zato rezultaats ir Kultuura un Naacija, kas paardziivojusi Eegjipti, Babilonu, Griekjiju, Romu, Viduslaikus, Holokaustu Taa teikt uz shitaadiem faktiem ir pilniigi vienalga uz kuru pusi tev kepka staav!
Svētais
# Iesūtīts: 2010.02.10 12:53:24
EzītisMiglā
Ja es un tu ( divi dažādi cilvēki) aprakstītu vienus un tos pašus notikumus, tie būtu aprakstīti atšķirīgi, bet ar vienu domu un saturu.
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.10 12:57:21
incognito

No TF interneta resursiem:
"Fideisms:
Lat. fides, burtiski - "ticībisms"; uzskats, ka reliģiskos jautājumos jāpaļaujas tikai uz ticību, nevis uz filosofisku vai zinātnisku domāšanu. "
(pašam ejot uz saiti, iespējama pārlūkprogrammas vaimanāšana par neuzticamu vietni un pašrocīgi jāapstiprina izņēmums..bet tā tas ir ar vairumu Latvijas Universitātes lapu, tas ir normāli)

he he, Trilobīte jau atbildējusi
Svētais
# Labojis Svētais : 2010.02.10 12:57:53
Ctulhu
jā, tā varbūt arī ar tavu interpretāciju par redzēto. Tāpēc, Dievs nesatraucās, un tas nekas, ja kāds apraksts ir cilvēka "subjektīvais" viedoklis ( izlaists caur viņa atziņas prizmu) , jo tas ir veikts Svētā Gara spēkā, tāpēc arī tulkojams ar Svētā Gara atbalstu un caur atklāsmi. Pamatdoma saglabājas nemainīga.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.10 13:08:43
EM, Liepa

Jautaajums jums...

1. Vai juus speetu par kaadu jums ljoti svariigu cilveeku - teeti, mammu, braali, maasu, draugu, sievu, viiru - take a pick - uzrakstiit nelielu broshuurinju autobiograafisku gabalu kas ietver spilgtaakos notikumus un atminjas par 3 gadu laika periodu?

2. Taalaak... vai izlasot juusu sarakstiito (auto)biograafiju drixiteetu izmantot kaa veesturisku avotu kaads, kuram intereseetu juusu aprakstiitais cilveeks?

3. Juusupraat kaa mees uzzinaam par dazhaadu cilveeku dziives notikumiem pirms vinji ir kljuvushi slaveni un visi taapat saak skriet vinjam pakalj ar diktafonu? Kas ir galvenais avots par shaadu cilveeku dziives notikumiem?

4. Cik daudz veesturiskas personas juus zinaat, par kuraam ir tik MAZ uzrakstiits?


Man iznaak taa... ka tur pat nevajag uuberatminju, bet vienkaarshi normaaalu cilveeka atminju, kura speej acereeties spiltaako un noziimiigaako... kas jebkura pieaugusha cilveeka gadiijumaa gan jau sanaaks vairaak kaa viena A4 lapa - nu vismaz plaana broshuurinja, kaads tieshi ir ikkatrs no evangjeelijiem!

Taakaa... faktiski - ja mees skatamies peec evangjeelijiem, tad tur ir faktiski tikai fragmentaari iisi "flashibacki" no Jeezus Dziives...

Paarmest cilveekam speeju acereeties vispaar kaut ko - tas jau buutu mazliet negodiigi Un par laimi Dievs mums devis tieshi 4us shaadus framgnetaaru flashbacku komplektus, lai ticiigie vareetu veidot koherentu ainu par Jeezus Kristus buutiskajiem gadiem uz Zemes!

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 24 , pavisam kopa bijuši: 5435