atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc Dievs pieļāva citas reliģijas?
pich007
Iesūtīts: 2009.12.29 14:29:07
ja ticam bībelei, tad no Noasa šķirsta izkāpa neliela grupiņa ļaužu. viņi visi bija uzticīgi dievam, un savu ticību (tas tā kā būtu loģiski) nodeva saviem bērniem un bērnu bērniem.
laika gaitā cilvēku skaits krasi pieauga, un liela daļa sāka novērsties no dieva- aborigēni, maiji, indiāņi, ķīnieši utt, sāka pielūgt savus dievus, un galīgi aizmirsa par Israēla dievu, ko viņu senči (Noasa pēcteči) bija pielūguši.
kas vēl ļaunāk- lai arī pasaules rašanās veidu un kārtību tiem vajadzēja zināt, katra kultūra izgudroja savu variantu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.30 11:53:20
EzītisMiglā
Dievs ir spējīgs izglābt indivīdu, pat veselas tautas vidū ( SOdoma un Gomora, Lata gadījums)
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2009.12.30 11:54:54
Pich, cerams, ka negribēji sagaidīt vienkāršu atbildi uz sarežģītu jautājumu... Mans viedoklis par reliģijām ir gauži trūcīgs, bet gluži bez sava viedokļa neesmu. Par kristiešu kopējo attieksmi pret reliģijām - atbildēt ir grūti, Vatikāna 2.koncils ir bildis, ka katrā reliģijā esot kādas patiesības druskas. Tajā koncī arī izteikta cerība, ka citu reliģiju adepti arī tapšot glābti... Taču tas autoritatīvi var attiekties tikai uz Romas katoļiem. Kādi Jēzus izteikumi neļaus tā mierīgi pieņemt šādu universālismu.
Neielog. [90.130.168.201]
# Iesūtīts: 2009.12.30 11:54:56
Man būtu papildjautājums un pārdomas vienā flakonā. Citu ticību sekotāji arī saka, ka dievs ir reāls, dibina ar viņu individuālu kontaktu, saka, ka dievs viņu lūgšanas uzklausa.

a)dievs dibina kontaktu ar jebkuru, kas pielūdz kaut kādu augstāku varu? Un izliekas par to dievu, kuru cilvēks pielūdz? Droši vien pēc kristiešu domām nē. Bet kā tad skaidrot šo fenomenu? Ja dievs Jahve aizliedza citus dievus pielūgt, tad kāpēc tomēr pastāv citas reliģijas, kuru locekļi ir pilnībā apmierināti un mīl savu dievu tāpat kā kristieši - savu. Varbūt pastāv tie citi dievi? Kuri tā pat, gan soda, gan apbalvo, gan palīdz un izglābj?

b)dieva un dievu vispār nav, cilvēki pielūdz tukšu gaisu, bet "atbilde" ir tikai pašu prāta, mentalitātes, priekšstatu, vēlmju un emociju simbioze?

Upd. Man ptika Svētā komentāri. Sākumā teic, ka cilvēks nav robots, bet jau citā kontekstā saka, ka ir gan. Jo dievs caur viņu sludina evanģēl
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.30 11:58:07
Neielog. [90.130.168.201]
Dievs aizliedza tikai savai Izraēla tautai pielūgt citu dievu. Pārējās pagānu tautas neiepazinušas/neatzinušas īsto Dievu turpināja pielūgt elkus.

Dievs darbojas caur cilvēkiem, tāpēc nav nekas neparasts, ka tas notiek caur kādu cilvēku.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:00:27
Neielog. [90.130.168.201]
Drīzāk jau a)
Tikai nevis Dievs izliekas, bet atklājas noteiktā līmenī.
Tāpēc lielākai daļai pat nav ieteicams mainīt reliģiju.
Nav arī nekādu sodu, tikai attīstība un apmācības.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:02:20
Ir tikai viens Dievs, kas caur Jēzu Kristu tiesās visus cilvēkus lielajā tiesas dienā. Tiem kam Dieva Dēla nav, nav mūžīgās dzīvības.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.12.30 12:02:35
Ctulhu, caurumu ta nav... Sv. tik nezin kaa aizlaapiit tos Eziisha funktiera skataa...

Tb... Sveetais neatshkjir caurumus kristietiibaa no caurumiem vinja oponentu viedoklii par kristietiibu! Bet to vinjsh neatshkjir, jo pashu kristietiibu nav apluukojis kaa pasaules skatiijuma axiomaatisku sisteemu - kaa filosofisku sisteemu... Liidz ar to vinjsh nevar to pretstatiit citaam shaadaam sisteemaam taadeejaadi izgaismojot sho sisteemu caurumus!

Sveetais neapzinaas, ka vinjam nav jaapieraada Kristietiiba oponenta uzskatu sisteemaa, to nemaz nevar izdariit principaa...

Mulders, piemeeram, necenshaas transleet 1:1 kristietiibu materiaalismaa, es tikai censhos novaakt shkjeershljus materiaalista praata aizspriedumiem... paraadiit, ka ticeet tam, kam ticu es nav nedz nelogjiski, nedz irracionaali nedz stulbi... Protams, VAI ticeet tam un to pienjemt, to es nevaru piespiest nevienu... un Sveetais to nevarees un neviens to nevar... pat pats Dievs nespiezh, bet liek priekshaa visu savus argumentus un gudriibu... kas ne vienmeer ir sudraba lode... Savaa zinjaa to gadiijumu uz Damaskas celja var uzskatiit par Dievishkju "chiitingu", ja vien Dievs nebuutu Radiitaajs un vinjsh arii nav sevi ierobezhojis ar visai tieshu iejaukshanos... Citiem vaardiem, dazhreiz cilveeks ir jaapagruuzh no trampliina diikjii, ja mees zinaam, ka vinjsh ir dzimis Felps
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:07:00
Jošs Mulders

vai pastāv arī iespēja, ka tu beidzot pārtrauc vērtēt clvēku raksturus un pievērsies diskusijas tēmai? ja tev nav nekā sakāma par šo tēmu, tad tavai klaviatūras deldēšanai ir citas sadaļas
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:07:53
Ctulhu, redz... ja motivators ir mekleet caurumus, tu tos atradiisi dajebkur un otraadi, ja negribi redzeet, neredzeesi pat ja seedeesi caurumaa Mees visi skatamies caur savas paradigmas prizmu un filtriem...

Man vot shkjiet caurumi gan materiaalismaa gan Ezismaa... Materiaalismaa - bezapzinjas ceelonis sarezhtjiitaam mateerijas konfiguraacijaam - Ezismaa, varbuutiibas putroshana ar aktualitaati un gribas koncepcija - tb taas "atrautiiba" no pasha ES
par sodu [90.130.168.29]
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:09:23
Ezit, bauslis tiešām ir par sodu, sods ir reāls- brīvības atņemšana kas izpaužas kā nespēja ticēt
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:11:09
Jošs Mulders
varbuutiibas putroshana ar aktualitaati
tu tā ar neatbildēji uz manu jautājumu par to, ka katastrofās utml iet bojā tie, kuri būtu kļuvuši par kristiešiem, ja tik viņiem būtu bijis vairāk laika ko padzīvot.
Un nekādu lomu te nespēlē tas, ka varbūt pats Dievs nevar pateikt, kuri konkrēti tie bija. Svarīgi, ka tādi IR!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:12:58
Jošs Mulders
Ctulhu
Caurumus kristietībā mēs redzam no dažādām uzskatu sistēmām praktiski vienus un tos pašus.
Ctulhu redz papildus caurumu, par kuru es neesmu pārliecināts - pretrunas Dieva definīcijā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:15:13
pich007, redzi... cilveeka raksturs un uzskati ljoti biezhi ietekmee to kaa vinjsh redz un argumentee...

Mums senaa forumaa bij taads labs teiciens visaadaam pseido-probleemu apseestaam beibeem - "Pamaini Attiexmi", biezhi pamainot attiexmi un skatiijumu uz lietaam ieprieksheejais jautaajums vairs nav aktuaals un pat nepastaav!

Taadeejaadi ir svariigi saprast kaadaa paradigmaa staav cilveeks, lai saprastu kaa ar vinju runaat, kaadaa valodaa, kaados terminos, kaa kaut ko skaidrot!

Citiem vaardiem - lai ar ateistiem striideetos pasham ir jaabuut ex-ateistam, pietam taadaa zinjaa, ka jaazin ateisms kaa filosofiska sisteema, kaa epi-stimologjiska sisteema, lai to vareetu dekonstrueet... Es piemeeram visticamaak buutu ljoti slikts oponents hard-core musulmanim, jo man nav ne jausmas kaa domaa un argumentee musulmanji... Bet kaa domaa un argumentee ateisti es zinu, jo pats no vinjiem ceelies esmu... Taapeec jau saku, ja paziisti vienu ateistu, paziisti vinjus visus... 99% ateistu raksturiigs ir ateisma nezinaashaana (paradoxaali!), tas 1% kas ateismu ir apluukojushi kaa filosofisku sisteemu, pareizaak sakot - apluukojushi materiaalistisko filosofiju un to iepazinushi - vot ar vinjiem ir baigi inchiigi runaaties - Ctulhu...
EM ir cita veida "ateists", vinjsh pat nav ateists vinjsh iebilst pret konkreetu Teisma formu - Kristietiibu - un arii ir iedziljinaajies savos uzskatos no epi-stimologjijas viedoklja pat nezinot kas taa taada ir...

Bet ikdienas ateisti, vinji peld savaa laivaa domaadami ka taa ir visa pasaule, un nemaz nespeejot pashi savu sissteemu apluukot abstrakti!

Un tas IR jaazin par tavu oponentu, lai tu vareetu ar vinju kaut cik jeedziigi sarunaaties... Taadeejaadi, man ir gruuti tev kaut ko par Kristietiibu pasludinaat, ja tu neko nezini par ateismu... taadeejaadi faktiski lai es tev kristu pasludinaatu, man ir tev jaapasludina ateisms - jeb... jaaparaada kas IR ateisms, citiem vaardiem, jaaparaada tev tevis pasha uzskatu sisteema no aarpuses, jo tu pats seedi tur iekshaa un neredzi kaada taa maaja ir no aarpuses!

bet to izdariit ir gruuti forumaa un tad, ja tu pats neproti opereet, piemeeram, ar logjikas likumiem...
Tb no mana skatupunkta tu esi apmeeram tajaa ateisma liimenii kaa Sveetais ir Kristietiibaa... atgremot standartfraazes un " argumentus" proti, bet ienirt dziljaak - to neproti - maacies to no Ctulhu!
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:17:12
Vispār tas tiešām ir interesants jautājums - ja mēs pieņemam, ka no Noas dēliem ir cēlušies visas tautas. No Sema - semīti, no Hama - Āfrikas iedzīvotāji un kanaanieši, no Jafeta laikam visi pārējie, kā tas nākas, ka no vienas saknes cēlušamies tautām ir tik atšķirīgas vaodas un reliģijas. Nu varētu pieņemt, ka Tas Kungs speciāli ieveda maldos Hama pēcnācējus, jo Noa bij to nolādējis. Bet kāpēc arī Jafeta pēcnācējus?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:18:23
tu tā ar neatbildēji uz manu jautājumu par to, ka katastrofās utml iet bojā tie, kuri būtu kļuvuši par kristiešiem, ja tik viņiem būtu bijis vairāk laika ko padzīvot.

Es atbildeeju, tev tikai nepatika atbilde... nevar par kristieshiem kljuut beigti cilveeki! "Buutu kljuvis par kristieti" ir potence nevis aktualitaate! Tiesaa peec aktualitaateem nevis potencialitaateem! Veel vairaak shii "potencialitaate" ir tikai tavaa galvaa... pat ne Realitaatee!

Tev tas nepatiik... nevaru paliidzeet... tieshi taa iemesla deelj nevaru paliidzeet ka "Buutu kljuvis par kristieti saskanjaa ar manis izveikto statistikas peetiijumu" un "ir Krisitetis" tev ir ekvivalenti ontologjiski apgalvojumi un tu nespeej ieraudziit atshkjiriibu!
Nerunaajot par to, ka tu statistiku putro ar individuaalaam lietaam

Statistiski uz ekraana tu redzi visas varaviixnes kraasas, bet reaali existee tikai 3 kraasu pixelji...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:24:44
Caurumus kristietībā mēs redzam no dažādām uzskatu sistēmām praktiski vienus un tos pašus.
Ctulhu redz papildus caurumu, par kuru es neesmu pārliecināts - pretrunas Dieva definīcijā.


BET PAREIZI!



Tas buutu jociigi, ja no citas sisteemas (taatad sisteemas, kas premisaas atshkjiras) tu ieguutu to pashu rezutlaatu, ko no atshkjiriigaam premisaam!

Redz... ja tev ir sisteema ar premisaam a,b,c un sisteema a premisaam, c,d,e tad teoreemaas, kas izriet no "c" abaas sisteemaas buus liidziigi, bet viss paareejais atshkjrisies!
Luuk un ja tu panjem veel sisteemu a,b,e, tad no abc un abe viedoklja tu redzeesi vienus un tos pashus caurumus sisteemaa cde, tos caurumus, kas izriet no ab, jo taadu sisteemea cde nava!

Tas ir expekteejamais rezultaats, ka apluukojot Kristietiibu no Materiaalisma viedoklja tu redzeesi Kristietiibaa caurumus, tieshi taaapat kaa apuukojot Materiaalismu no Kristietiibas mees redzam caurumus Materiaalismaa!

Viss atkariigs no taa kaadu paradigmu tu uzvelc... un TAAPEEC arii IR vispaariigais apgalvlojums epi-stimologjijaa, ka Paradigmas principaa nevar saliidzinaat...

Tas ko VAR dariit, ir dziivot peec vienas vai otras sisteemas... un tad skatiities kas sanaak... Ikdienaa protams cilveeki putro visu vienaa katlaa un noshkjirt ir baigi gruuti, iipashi ja pienjem, ka muusdienu ateisms faktiski ir dzimis Kristiigaa kontextaa un logjiski ir palieneejis ljoti daudz no Kristietiibas pat enapzinoties - paarsvaraa viskautko no moraales... Taapat kaut vai Amerikas Neatkariibas Deklaraacija - arii teismaa balstiita, cilveeka briiviibas koncepcija tiek palieneeta nevis no mateerijas iipashiibaam bet no Dieva, un sho koncepciju kaa pashparsevi saprotamu pienjem visi Rietumu pasaule, ateisti un teisti... tikai ateisti neapzinaas no kurienes shim uzskatam kaajas aug!
Domaajoshie ateisti meegjina buut konsekventi un sho briiviibas koncepciju izsecinaat no mateeerijas iipashiibaam (hmmm... kaa?)
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:24:45
Ctulhu
Es labi redzu problemas arii savaa materialismaa
Aha!
Es redzu problēmas it visur, un tāpēc esmu miglā.
Ļoti labi tās problēmas var redzēt, ja parakņājas internetā un skatās, ko jūs tur sakiet viens par otru.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:30:02
Jošs Mulders
Tiesaa peec aktualitaateem nevis potencialitaateem!
Kāpēc? Tas tāds kārtējais par Dievu augstāks Likums?
Taču, ja nevis tiesātu, bet dotu vēl iespējas padzīvot tālāk, tad vismaz daži kļūtu par kristiešiem!

Veel vairaak shii "potencialitaate" ir tikai tavaa galvaa... pat ne Realitaatee!
Nevis galvā, bet - pamatojoties uz elementāru statistiku!

Nerunaajot par to, ka tu statistiku putro ar individuaalaam lietaam
Nea. Tas tu spītīgi negribi redzēt, ka IR cilvēki, kuri BŪTU kļuvuši par kristiešiem, ja viņiem dotu vairāk laika. Vēlreiz - nav svarīgi, kuri tieši indivīdi, svarīgi ir, ka tādi IR!
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:30:33
Redz... ja tev ir sisteema ar premisaam a,b,c un sisteema a premisaam, c,d,e tad teoreemaas, kas izriet no "c" abaas sisteemaas buus liidziigi, bet viss paareejais atshkjrisies!

Nu bet var runāt arī par sistēmas iekšējām pretrunām, kas ir tas, ar ko Ctulhu čakli nodarbojas attiecībā uz kristietību,
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.30 12:30:56
Ctulhu
Grūti salīdzināt caurumu izmērus dažādās sistēmās
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 21195