atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par Svēto Vakarēdienu
danar
Iesūtīts: 2009.10.05 12:04:12
Ir teikts,ka pie Vakarēdiena nepielaiž tos,kuri dzīvo atklātā grēkā un to nenožēlo.
Kas tie ir par grēkiem,kuru dēļ cilvēku nepielaiž pie Vakarēdiena?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.07 20:16:24
Nav labi cilvēkam būt vienam
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.10.07 20:17:34
Aivars Kā Tu to zini? Cilvēks arī nekad nav viens.
Uldis
# Labojis Uldis: 2009.10.07 20:21:22
Mulders

tev netiek dota piedoshana, jo tas ir tas, kaapeec vakareediens iestaadiits! Baigi smagi jums tur... vari kaut uz ausiim staaveet un greeku nozheelot, bet piedoshanu nesanjemsi...

Pēc taviem vārdiem sanāk, ka Trilobīte pieder pie adventistiem?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.07 20:35:42
skolniekss
Tā Dievs ir sacījis, pirms cilvēkam deva līdzcilvēku
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.10.07 20:37:28
Aivars Jā, tas bija cilvēks sieviete
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.07 20:39:22
skolniekss
Aha, Viņam patīk staigāt cilvēku pulciņā, kur cilvēki nav vieni
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.10.07 20:41:12
Aivars Vispirms Viņš noteikti ir apmeklējis tos, kas Viņu gaida un ir vieni...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.07 20:43:57
skolniekss
Bet ja kāds iespītējas uz to, ka grib palikt viens, vai Viņš uzbāžas un neļauj vientulību baudīt?
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.10.07 20:48:14
Aivars Nezinu, vai uzbāžas. Viņš ir solījis, kas Mani meklē atrod, kurš uz Mani sauc tam atsaucos... Viņš nav teicis, ka ja būsi viens Es nenākšu

Laikam jau šī ir bezjēdzīga diskusija, jo esmu par dumju....
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.10.08 00:58:12
Ufff... paldies par tādu ievērību!

Man ļoti patika par to prostitūtu - Jā, es viņu neraidītu prom no altāra, tikai pajautātu vai viņa ir iesvētīta, kā to esmu šad un tad pajautājis vienam un otram (prostitūtām un žigolo gan vēl nav gadījies ). Es tā atceros, ka Jēzus arī nav raidījis prom prostitūtu, tikai aizrādīja, lai negrēko vairs! Un tā kaut katru svētdienu. A kādēļ gan te neviens man neuzdod to jautājumu, ko es darītu ar viņas klientiem, a? Visas runas, ka kaut īslaicīga atstādināšana no Vakarēdiena ir stimuls grēciniekam laboties, ir bleķis. Man, diemžēl, nācās piedzīvot pilnīgi pretējo, pateicoties daža laba mācītāja "labajiem pastorālajiem nodomiem". Kārtējā demagoģija, lai kaut kā uzturētu savu varu un izliktos būt pār mēru nepieciešamiem.

Aivars

Man Tava ideja par atslēgu varas interpretāciju liekas ļoti vērā liekama. Es par to daudz domāšu. Ir taču mums zxināmi precedenti, kad kādas rakstu vietas ir gadsimtiem ilgi aplam interpretētas. Un Muldera aizrādījumu, ka tur ir runa par grēcinieku, es galīgi noraidu - tur runa ir par Baznīcu un nekādas norādes nav par to, ka tas attiektos tikai uz grēcinieku. Man vienmēr bija tāda sajūta, ka ik pa brītiņam Baznīca kalpi uzurpē lietas, kuras pienākas tikai Tēvam>
Rosalie
# Labojis Rosalie: 2009.10.08 01:36:29
Jānis Kalniņš-piekriitu,uzurpee. Domaaju, vairumaa gadiijumu ar vislabaakajiem nodomiem un lielaa centiibaa
Nu jau vairaakus meeneshus apmekleeju DK savaa darba/miitnes vietaa Vidusvaacijaa. Pirnais dievkalpojums ar vakareedienu-viesmaaciitaaja sieviete. Spredikjis labs, izpildiijuns inteligjents un enocionaals, tad seko aicinaajums pie dievgalda apm. shaadaa formaa:naaciet visi, lielie un beerni(mazais kausinjsh ar viinogu sulu gataviibaa), evangjeeliskie un visu paareejo konfesiju kristieshi, citticiigie un neticiigie-neviljus skaljaak ievilkaas elpa laikam, maaciitaaja uz mani paskatoties, ar uzsvarinju nobeidza- jo Kristus tika aicinaajis VISUS...
Baali atceros Muldera sashutumu bik liidziigaa situaacijaa, kaa vinjsh lepni bazniicu atstaaja, lai neapgreecinaatos...... varbuut bija ij man jaamuuk ... paliku, sakramentu raibajaa kompaanijaa baudiiju un ticu, ka Ta Kunga klaatbuutnes sajuutu sev neiedvesu- Vinjsh tur bija.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.08 09:58:03
Rosalie, es ticu, ka Kristus visus aicināja, es vienkārši neticēju, ka viņš tur bija...
ggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.08 10:14:41
Rosalie
Ja lepni atstāja baznīcu, tad tomēr apgrēcinājās - raudot vajadzēja iziet
Rosalie
# Iesūtīts: 2009.10.08 13:44:55
ggggg [87.246.165.252]-nezinu ... ticiibas jautaajiens un pash-dievapzinjas.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.10.08 13:58:28
Jānis Kalniņš
Aivars
Mīļie brāļi, jums tik ļoti patīk novirzīties uz blakus tēmām, ka ne mazāko uzmanību nepievēršat jautājuma kodolam. Lietas būtību taču jūs varat saprast: ja pie Dievgalda nāk atklāts grēcinieks (saprotu,ka to nav viegli noteikt, bet ja nu tas patiesi mācītājam būtu kļuvis skaidrs) un mācītājam nav pārliecības, ka grēks ir nozēlots (vismaz viņš neko par to nav dzirdējis un reālā dzīve rāda,ka viss turpinās kā parasti), vai tādam Sv. Vakarēdiens tiktu pasniegts?

To jautāju tāpēc, ka lasu M. Lutera "Svēto Rakstu apceres katrai dienai". 26. septembra apcerē Luters saka šādus vārdus:
"Ja domājam audzināt kristiešus tā, lai kristīgi ļaudis dzīvotu arī pēc mums un arī viņiem Svētajā Vakarēdienā tiktu sniegta Kristus miesa un Kristus asinis, mēs nevaram un negribam dot šīs dāvanas nevienam, kas iepriekš nav izjautāts un uzklausīts, noskaidrojot, ko viņš mācījies no Katehisma un vai grib atkāpties no grēkiem, kurus ir darījis pret šo mācību. Jo mēs negribam pārverst Kristus Baznīcu par cūku kūti, ļaujot ikvienam neizjautātam skriet pie Svētā Vakarēdiena, gluži kā cūkas skrien pie siles."

Tas Lutera teksts vēl turpinās, bet domāju, ka pietiek, lai saprastu viņa domu. Vai jums Lutera attieksme pret Dievgaldu šķiet nekristīga, neiejūtīga, nežēlīga? Vai tomēr Luetra domas būtu vērā ņemamas un, cik iespējams, īstenojamas?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.08 14:40:07
lēnprātīgais
Manuprāt viss Lutera sacītais lieliski sasaucas ar šodienas iesvētību praksi, kur cilvēks tiek gan mācīts, gan iztaujāts par to, ko mācījies no Sv. Rakstiem un Katehisma, vai grib atkāpties no grēkiem un sekot Kristum, stiprināties ar Dieva Vārdu un Sakramentu utt.


Ar tālāku tiesāšanu ieteiktu katram mācītājam būt piesardzīgam.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.10.09 01:54:58
lēnprātīgais

Nu galīgi nenovirzos no tēmas. Patiesībā Tevis uzdotais jautājums ir visai sarežģīts. Mēģināšu saskaldīt.

1) un mācītājam nav pārliecības, ka grēks ir nozēlots

Jautājums joprojām atklāts: Vai mācītājam ir jāgūst šī pārliecība, ka grēks nožēlots, vai arī pašam grēciniekam? Pāvils Korintiešiem skaidri raksta: "Lai katrs PATS SEVI pārbauda un tā lai ēd..." Tas ir principiāls jautājums - vai mācītājam, un vispār jebkuram cilvēkam ir tiesības kādu novērtēt? Jāzus taču teica - netiesājiet, lai netopat tiesāti! Manuprāt lēmuma pieņemšana par kāda pielaišanu vai nepielaišanu ir vienkārša sprieduma pieņemšana par kādu cilvēku, jeb Bībeles vārdiem tiesāšana. Es neko citu neredzu zem šī jēdziena.

2) vismaz viņš neko par to nav dzirdējis un reālā dzīve rāda,ka viss turpinās kā parasti

Daudziem dzīve turpinās, kā parasti. Kā tev škiet, vai kāda klaču bāba, kura tirgū izplata visādas klačas, un ne jau aiz ļauna prāta, ir mazāka grēciniece par prostitūtu? Mums baigi patīk tiesāt prostitūtas, bet vai tad pieprasījums nenosaka piedāvājumu?! Tu esi daudz dzirdējis par prostitūtām, kuras pārdod savu miesu un gūst baudu no tā?

Nu labi, liksim mieru šīm nelaimīgajām sievietēm. Es tev izstāstīšu vienu piemēru no manas kalpošanas pašiem sākumiem. Kalpoju kādā Vidzemes draudzē. Tur bija pērminderis, kurš visai bieži pat uz dievkalpojumu nāca dūšā. Jautāju tās draudzes mācītājam, vai tad var viņam pasniegt Vakarēdienu, ja šis ir dūšā? Viņš man atbildēja tā: Padomā tādu lietu - ja nu viņš pēkšņi nomirst pēc dievkalpojuma, bet tu viņam būsi atteicis Vakarēdienu! Tas uz mani atstāja dziļu iespaidu un deva lielu vielu pārdomām. Nu netēlosim to liekulīgo svētumu. Ja kādam izdodas uzvarēt grēku un dzīvot jau te uz zemes taisnu dzīvi, lai nekad netiesā to, kuram varbūt ne vienmēr tas izdodas. Un vēl padomā - atnākt pie altāra, nomesties ceļos, atbildēt jā uz grēksūdes jautājumu - es domāju, ka Oļiņietes tipa cilvēks daudz vairāk liekuļos nekā kāds homoseksuālists, kurš pats ir nelaimīgs par savu stāvokli. Tā viņu dižošanās jau nav nekas cits, kā protests pret sabiedrības neiecietību, nesapratni, vēlēšanos šos cilvēkus izstumt.

redzi, nav nemaz tik vienkārši tam mācītājam arī ar tiem, kuri itkā dzīvo atklātā grēkā un nekas nemainās! Bet par Luteru - piedod, bet nevajag viņu glorificēt. Viņš arī bija tikai cilvēks un varēja kļūdīties. katrā ziņā tevis citētajam teicienam es, ka tu vari nojaust, ne visai piekrītu. Un bez tam - ne visu mēs varam mehāniski pārnest uz mūsdienām, un daudzam no viņa un citu rakstītajam mēs vairs nespējam atrast kontekstu, bez kā tāda pilnīga izpratne arī nav iespējama. Tādēļ jau katram laikmetam vajadzīga sava metode Evaņģēlija pasludināšanā (bet ne interpretācija!) un līdz ar to mēs nevaram izmantot vienkārši mehāniski iepriekšējo laikmetu pieredzi.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.09 10:10:14
Jānis Kalniņš...

Kā tu saproti Kristus vārdus - "Nekaisiet pērles cūkām... ???"
ggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.10.09 10:16:25
Mulders
Tu izlaidi vārdiņu: savas....
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.09 10:47:42
gggg ???

... jo viss jums pieder, bet juus piederat Dievam... ne?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 17887