atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Desmitā tiesa
normundo
Iesūtīts: 2009.04.20 08:53:35
Palasīju te iepriekš rakstīto, bet neatradu atbildes uz manī radušamies jautājumiem par 10 tiesas apmēriem. Saprotu, ka var dot arī vairāk un tajā nav nekā nosodāma, bet tomēr. Kā aprēķina un no kādiem tad ienākumiem tā 10 tiesa ir jādod.
No algas būtu it kā viss skaidrs, bet kā ir gadījumos, ja kaut ko pārdod.
Teiksim nopirku auto par 1000Ls, pēc mēneša kaut kāda iemesla dēļ steidzami savajadzējās nauda(piem., ārsta pakalpojumiem) un auto tika pārdots par 800Ls. Ienākums ir 800Ls, peļņa ir -200Ls. Vai 10 diesa jāmaksā no 800Ls, kas ir 80Ls?
Kā ir, ja cilvēks ir uzņēmējs? Viņš, piemēram, ir stapnieks kaut kādos darījumos, nopērk preci, pakalpoju par 100Ls un pārdod par 105Ls. Vai atkal 10 tiesa ir jāmaksā no visa ienākuma 105Ls, kas ir 10,5Ls? Bet tādā gadījumā biznes ātri aizies uz grunti. Varbūt tomēr ir jāmakasā no 5Ls, kas ir uzcenojums? Te es abstrahējos no nodokļiem, citiem izdevumiem, kas būtu iekļaujami uzcenojumā. Vai šādā gadījumā uzcenojumā būtu jāiekļauj arī 10 tiesa?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.14 09:36:12
rainars, tieshi taaa... pietam neatkariigi no dotajiem % Taa ir Jaunaa Deriiba, dod neskaitot CIK! Bet tik cik Gars liek... vienam liks 1% citam liks 100%...
Artis
# Iesūtīts: 2009.05.14 18:31:05
Mulder, kā tev personīgi izpaužas tas, ka Gars liek to sirdī? Kā tu izsķir, vai tās ir tavas domas vai Dieva?
rainars
# Iesūtīts: 2009.05.14 20:27:25
Jā kā nu kurs attaisno savu nedošanu vai pauž došanu.
Jesus ienāk caur jūdu kalpošanu.Jesus saka: "Tad dodiet ķeizaram, kas ķeizaram pieder, un Dievam, kas Dievam pieder." Ko tad lasām vecajā derībā ? Vai ir pareizi, ka cilvēks krāpj Dievu, kā jūs Mani krāpjat? Jūs tad sakāt: kā tad mēs Tevi krāpjam? - ar desmito tiesu un labprātīgiem upuriem. (mal.3:8)
Katrs lai dara kā tas savā sirdī apņēmies saskaņā ar savu ticības mēŗu.
Elpojiet dziļi ar diafragmentālo elpošanu ,tad masēsies iekšējie orgāni un izpušot sirds paliks lielāka , vairak atvērsies došanai katra paša labā.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.05.14 20:52:48
Jums vēl nav apnicis?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.15 10:17:07
Artis, a es neizshkjiru... Dievs izshkjir! Tiesa tad paraadiis, kas bij salmi (manas iedomas) un kas bij zelts un sudrabs (Dieva veertiigaa manta)!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.15 11:01:46
Jaanis Kalninjsh, ir apnicis, bet vinjiem nepielec...
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.15 11:06:47
rainars, tu tikko pieļāvi to kļūdu, ko pieļauj adventisti un citi, proti - skaidro Jauno Derību Vecās Derības gaismā. Lai gan ir jādara otrādi - Vecā Derība ir jāskaidro Jaunās Derības gaismā. Nedrīkst ar citātu no VD anulēt to, ko saka apustulis Pāvils.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.15 11:15:55
Mulders Pilnīgi tev piekrītu, ka nauda nedrīkst būt kalpošanas Dievam mērs. Kam Dievs ir devis daudz laicīgās mantas, ziedos vairāk par 10%, vai noliks kalkulatoru malā, un rīkosies saskaņā ar Kristus pavēli: tava kreisā roka lai nezina, ko labā dara (Mt. 6:3)

Savukārt tāds, kam naudas pamazāk, bet brīva laika - daudz, Dievam dod, bez maksas kalpojot draudzei ar dažādiem darbiem. Arī darbam un laikam ir vērtība, ne tikai skanošajam, ko var precīzi sarēķināt.
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.05.15 14:58:25
mnēs reiz diskutējām ar vienu kristieti par Dievu, kamēr nonācām līdz 10 tiesai. Abas esam tagad bezdarbnieces un sapratām vienu - kamēr bija nauda, ziedot ai kā negribējās - 50 - 60 vai vairāk lati, tā taču ir tāda nauda par kuru var nopirkt kaut ko jauku.
A tagad noziedot 5 latus vai 2, cik nu makā katru reizi ir, nav nemaz grūti. Ar prieku atdodam Dievam, kas viņam pienākas
No tā secināms, ka visbiežāk jau mēs esam tādā naudas varā, ka mums žel to 10 % Dievam, un tad sākās atrunas - Bībelē nevaram atrast konkrētu vietu, tāpēc neziedosim...

Ps - Toreiz tā sieviete izteicās - Dievs taču redz cik mēs ziedojam,. Un Ja ziedojam 2 latus, tas nozīme`, ka mūsu ienākumi nav tik lieli kā patiesībā ir un značit mums nemaz tā lielā nauda nav vajadzīga, to var atdot citam, kam vairāk vajag (tas gan tās oftopiks, bet tā jau sanāk)
rainars
# Iesūtīts: 2009.05.15 17:14:41
sicilia paldies par tavu liecbu .Tāda satura liecības ir daudz nācies izdzirdēt.Kāds draudzes gans ar izteicies ka pie ticības pēdējais atgriežas maks. Kristofers pie kam mums kopēji zināms .
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.15 18:04:02
rainars, es jau varu savu argumentu pateikt retoriska jautājuma veidā - vai no pensijas vai sociālā pabalsta dzīvojošs trūcīgs cilvēks, kas lielu daļu no sava laika velta baznīcai - piemēram, mazgājot grīdas, ravējot puķu dobes pie baznīcas, utt., ir tiešām Dieva nosodīts, jo raug neziedo precīzi 10% no sava pabalsta.
Savukārt biznesmenis, kurš noziedo 10%, un tas ir viss, kā viņš palīdz draudzei, ir svēts Dieva vīrs, ko Dievs noteikti svētīs, vēl vairāk sekmējot viņa darījumus?
Vai tiešām tādām attiecībām ir jāpastāv draudzē, kur viss tiek izteikts tikai naudā un punkts? Noziedo savu naudu un daudz neizrunājies, bet grīdas baznīcā mazgās algota apkopēja. Ļoti gaidu atbildi no tevis, un citiem desmitās sludinātājiem.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.15 18:20:09
Kristofers
zin kas jautrākais - vo tieši pensionāri un no pabalstiem dzīvojošie, līdztekus citiem kalpošanas darbiem, arī ziedo.... un nekurnot, bet tie kuriem naudiņš ir daudz, nu negrib ziedot.... nu baigi žaba dušit to naudiņu noziedot
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.15 21:37:30
Tad tik vēl viņiem pajautā, vai viņi precīzi 10% maksā, un ja atbild, ka mazāk, pasludini viņiem Dieva sodu.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.15 21:48:12
Kristofers
kāpēc? man gan liekas, viņi nomaksā gan ja cilvēkam ir maz naudas viņš tā neturas [pie naudas, kā tas kam vairāk...
ekkkk nu jā... bet ja cilvēks ir naudas varā, tad protams būs simtiem iemeslu, kāpēc nemaksāt...
danar
# Iesūtīts: 2009.05.16 10:31:48
siciliaKāpēc tu domā..ja cilvēks negrib maksāt 10to,tad naudas vara.Man atkal šķiet,ka ir tikai normali,ja cilveks Rakstu gaisma parbauda to,ko viņam sludina..īpasi par 10to.Jo cik es saprotu,tad baznīca būtu jasludina par Jēzus Kristus darbiem,nevis par tiem darbiem,kas cilvekam jadara..Te jau nav runa tikai par dosanu vai nedosanu,bet kas tam visam ir pamatā.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.16 10:58:38
rainars

jau noskaidrojām, ka desmitā tiesa attiecas uz vecās derības ceremoniālajiem likumiem

Jā maz luteriskā vidē sludina par došanu un došanas nozīmi.Ir tādi kuri paši sapratuši,tie kuri grib piepildīt sevi ar veselīgu mācību un to meklē un atrod,negaidot kad kāds mācītu, bet kā Svētais gars vada pie tā paliek
Kā Rakstos aprakstīts par krāšanu ,kakrajat un jums nav ,bet tie kas dod tiem vienmēr ir ko dot.


Te nu gan negribētos piekrist - jā kā kurā draudzē, taču kopumā par došanu gan daudz un dikti runāts tiek, gan arī darīts. Ja nonivilējam došanu līdz desmitās līmenim, tad varbūt tā aina ir savādāka, taču tā nav tikai desmitā, ko deva vecajā derībā, par došanu Dievs runāja visās tās izpausmēs. Jaunajā derībā nekur neatrodam par desmito tiesu, toties atrodam izteiktu rājienu jūdiem, kuri grib nejūdiem uzspiest to, kā vietā nācis kas cits. Taču došanas ziņā neviens kristiešiem nelīdzinājās un tā nekad neaprobežojās tikai ar desmito tiesu.

Tā, ka piedod brāl, bet tavs apgalvojums diemžēl ir nepatiess, jo, ja tu sacītu, ka luteriskajā vidē nesludina par desmito tiesu - tad es tev piekristu, bet par došanu un tās nozīmi ir gan sludināds un tu arī nevari pārmest, ka nekas netiek darīts. Jā diakonija daudzās draudzēs nīkuļo, taču liela daļa kalpo "neoficiāli" ārpus draudzes un dara to svētīgi, palīdzēdami nesavtīgi. Varam jau cītīgi maksāt desmito, bet kad jāziedo patiešām nopietni cita labā ne tikai nauda, bet laiks un enerģija, tad nemaz nav tik naski - kurš tad ir vairāk darījis Dieva prātu - tas, kurš maksā desmito un viss, vai tas kurš desmito savu mūžu nav maksājis, bet iet uz ielām un palīdz nabagiem, ne tikai ar naudu, bet īpaši jau sludinot evaņģēliju un vēl visādi citādi, bet draudzes kasē noziedo cik paliek pāri?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.16 22:28:34
danar
nuuuu nezinu.... nav lāgā šeit pieminēt tādu štelli kā ezotrērika, bet tā ar māca, ka 10 tiesa jāziedo labdarībai... tad makā vienmēr būs nauda un labi veiksies (vispār visi miljonāri ar saka, ka ziedo labdarībai vai baznīcai 10 daļu ienākumu)
laikam jau tur tomēr kaut kas ir...
bet ziedot vai neziedot tas toč ir katra paša ziņā.
es tik izteicus savas domas, ko nesen secināju. un varu atkārtot vēlreiz - kad man bija laba alga, labi ienākumi, ziedot ai kā negribējās... man ar bija 100 iemeslu un attaisnojumu no sērijas, ka rakstos nav teikts, tas nav obligāti (lai gan man kā katolietei saistošs ir bauslis, kas jāziedo), bet tagad man kaut kā.. i nav žēl Dieva templim noziedot...un varu arī kādam izlīdzēt pie reizes un nopirkt baznīcai puķes.
dīvaini, bet pēdējā laikā no daudziem dzirdu tādus pašus stāstus... kad bija naudas, bija žēl, kad nav - var arī 10 daļu atdot
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.17 01:59:38
sicilia Nu re, izrādās, ka tiem 10% ir ezotēra nozīme. Tad tikai ir kritiski jāpadomā, kādas ir manas attiecības ar Dievu - vai tās ir patiesi kristīgas - kā bērna attiecības ar savu Debesu Tēvu, kam viņš dod tik, tādā mērā un tādā veidā kā var un cik sirds liek, vai arī tās ir kā aprēķinātāja pagānu romieša attiecības ar saviem dieviem saskaņā ar formulu do ut des - es dodu, lai Tu dotu.
danar
# Iesūtīts: 2009.05.17 09:12:05
sicilia
Kapēc tu ziedo 10to?Ir taču kāda doma,kad tu to dari?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.17 09:55:32
Kristofers
nera tas bija oftop[iks.... domāju, ka daudzi kristieši nemaz to nezina. es to zinu, jo mana priekšniece bijušā aizraujas ar visu, kas kustas un nekustas

danar
a kāpēc lai es neziedotu? es arī labdarībai ziedoju un palīdzu.
ak jā un man kā katolietei kā jau teicu ir saistošs bauslis par ziedošanu... enīvejā man ziedošana nav apgrūtinājums...
un katrs jau dara kā grib
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 14436