atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Desmitā tiesa
normundo
Iesūtīts: 2009.04.20 08:53:35
Palasīju te iepriekš rakstīto, bet neatradu atbildes uz manī radušamies jautājumiem par 10 tiesas apmēriem. Saprotu, ka var dot arī vairāk un tajā nav nekā nosodāma, bet tomēr. Kā aprēķina un no kādiem tad ienākumiem tā 10 tiesa ir jādod.
No algas būtu it kā viss skaidrs, bet kā ir gadījumos, ja kaut ko pārdod.
Teiksim nopirku auto par 1000Ls, pēc mēneša kaut kāda iemesla dēļ steidzami savajadzējās nauda(piem., ārsta pakalpojumiem) un auto tika pārdots par 800Ls. Ienākums ir 800Ls, peļņa ir -200Ls. Vai 10 diesa jāmaksā no 800Ls, kas ir 80Ls?
Kā ir, ja cilvēks ir uzņēmējs? Viņš, piemēram, ir stapnieks kaut kādos darījumos, nopērk preci, pakalpoju par 100Ls un pārdod par 105Ls. Vai atkal 10 tiesa ir jāmaksā no visa ienākuma 105Ls, kas ir 10,5Ls? Bet tādā gadījumā biznes ātri aizies uz grunti. Varbūt tomēr ir jāmakasā no 5Ls, kas ir uzcenojums? Te es abstrahējos no nodokļiem, citiem izdevumiem, kas būtu iekļaujami uzcenojumā. Vai šādā gadījumā uzcenojumā būtu jāiekļauj arī 10 tiesa?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.20 08:54:42
Lūdzu piemēros uzrādītām summām nepievērst uzmanību, jo tās tikai dotas uzskatāmībai!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.04.20 08:55:22
Ziedo, cik sirds liek un būs labi!
normundo
# Labojis normundo: 2009.04.20 08:56:25
Bet ja gribas tieši 10-to tiesu, bet ir grūtības ar tās aprēķināšanu? Turklāt sirds jau tieši negrib, vai kāds dēmons iekšā pretojas tam un tādā gadījumā vienmēr tiks izvēlēti mazākie varianti, t.i. pirmajā gadījumā ar auto neko, jo jau tā ir zaudēti 200Ls, bet otrajā gadījumā tikai no 5Ls, kas ir 50 santīmi.

Tomēr gribētos zināt, kā ir pareizi, lai nepakļauties tādām, iespējams maldīgām, tieksmēm.
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.04.20 09:06:50
normundo
Burts nokauj, bet Gars dara dzīvu.
Kādā veidā Tu to tiesu maksā? Draudzes ziedojumu traukā?
Bet varbūt, pārdodot to auto par 200Ls lētāk, Tu jau esi tos 200 Ls ziedojis Dievam, šajā gadījumā pircējam, neprasot no viņa 1000?

Timurieši, neskatoties uz to, ka bija ateisti, arī pēc būtības maksāja 10to tiesu - tur malku sakrāva, ūdeni sanesa pensionāriem.
a_masiks
# Labojis a_masiks: 2009.04.20 09:10:14
normundo
Puis, pirms matus skaldīt un exeļa tabulas taisīt, noskaidro : KAS TAS IR - IEŅĒMUMI.

Pateikšu priekšā - mašīnas, kas tev jau pieder, pārdošana (tb - nomaiņa ar citu vērtību), nav ienākumi. Ienākumi būtu ja pārdotu dārgāk, nekā esi pircis, un ienākumi nebūtu visa summa, bet gan tikai starpība.
Pirms reflektēt reliģiskus jautājumus uz grāmatvedības tēmām - derētu no sākuma iemācīties grāmatvedību...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.04.20 09:10:46
normundo
Uzņēmējam varētu būt vieglāk - maksā 10 no savas "darba algas", no tās, kas ir skaidrā naudā uz rokām.
No uzņēmuma naudas neko maksāt nevajag, tā nav tava.
чудо
# Iesūtīts: 2009.04.20 09:30:52
desmito tiesu nemaksāju
ziedoju naudā maz, bet šad tad nākas nopirkt kaut ko draudzei, naudu apatakaļ neparasu, jo man nav kā katolim nav jāziedo 10 tiesa

normundo
# Labojis normundo: 2009.04.20 09:47:42
a_masiks
Puis, pirms matus skaldīt un exeļa tabulas taisīt, noskaidro : KAS TAS IR - IEŅĒMUMI.

Es zinu, kas ir ieņēmumi. Un tevis minētais ir peļņa, nevis ieņēmumi. Un peļņa ir starpība starp ienākumiem un izdevumiem.

EzītisMiglā
No uzņēmuma naudas neko maksāt nevajag, tā nav tava.

Labi tādā gadījumā kā ir fiziskām personām? Ja viņš pārdod mantu par to pašu cenu par ko ir nopircis vai lētāk, vai ir jāmaksā 10 daļa, vai tomēr nē, un vai tā ir jāmaksā tikai, ja pārdod dārgāk un tikai no strapības(uzcenojuma)?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.04.20 10:00:07
normundo
Šķiet, ka godīgi būtu - no peļņas. Ja pārdod mantu par to pašu cenu, tad nekas nav jāmaksā.
Hmm ... nu sanāk arī, ka ja esi zaudējumos, tad ieraksti "mīnus desmito" tiesu, tos -20 Ls, kas bija no 200 Ls zaudējumiem, un tad nākamo reizi maksājot pozitīvu desmito, maksā par 20 Ls mazāk.

Vispār, tas būtu jāprasa mācītājam.
Cik saprotu, tu gribi ievērot likumu. Tad tev vienkārši jānoskaidro, kāds tas likums ir.
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.20 10:22:25
EzītisMiglā
Vispār, tas būtu jāprasa mācītājam.
Cik saprotu, tu gribi ievērot likumu. Tad tev vienkārši jānoskaidro, kāds tas likums ir.

Tieši tā, vēlos noskaidrot, precizēt, lai darītu kā vajag, nevis, lai darītu, kā saka priekšā iekšējais es, kas grib maksāt mazāk, bet iespējams, ka nepamatoti.

Mācītājiem arī viedokļi atšķirās. To secinu pēc citām sadaļām, viens saka ka pietiek ka maksā 1-1,5%, cits uzstāj uz 10-to daļu, bet vēl kāds var minēt ka jādod viss, pēc JD, sev atstājot minimumu eksistenciālām vajadzībām.
чудо
# Labojis чудо: 2009.04.20 10:24:52
. ... jādod viss, pēc JD, sev atstājot minimumu eksistenciālām vajadzībām.
tad tā būs komūna , kas tur pat draudzes mājā , vai baznīcā, ja nav draudzes mājas, mitināsies.
danar
# Iesūtīts: 2009.04.20 11:00:14
normundo
Ir dzirdētas liecības,ka, Dievs tos ļautinus,kuri dod baznīcai vairak neka tikai 10 tiesu,ir bagatīgi svētījis.
Kāds pavecāks pāris nevareja pārdot savu īpašumu,vini lūdza Dievu šaja jautajumā un dabūja par šo īpašumu daudz lielāku summu nekā bija cerējuši.Viņi bija ļoti pateicīgi Dievam un ziedoja daļu no šīs summas baznicai,bez jebkādiem liekiem jautājumiem.Viniem bija prieks to darīt,jo vini saprata,ka ar Dieva palīdzību tas darījums izdevies.
Dievam jau nevajag,ka tu ar sakostiem zobiem dod,Viņam vajag,lai tu pie Viņa vērsies katrā savā vajadzībā.
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.20 11:21:33
danar
Pilnīgi piekrītu tavam teiktajam. Bet es vēl neesmu nonācis līdz šādam līmenim un ar kaut ko tomēr ir jāsāk. Domāju un ļoti ceru, ka pienāks laiks kad būšu gatavs uz daudz ko vairāk.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.04.20 12:58:44
normundo

1/10 ir Vecās Derības nodokļu sistēma. Nekād citi nodokļi vairs nebija jāmaksā. Un tas bja no visiem ieņēmumiem. Un tad tur bija visai sīku un salki noteikts, kas un kā jādod.

Jaunajā Derībā VD likums vairs nav spēkā kopumā (ieskaitot bauslību), jo tas ir izpildīts. Bauslība kā tāda nav atcelta, bet tā ir spēkā tikai pie tiem, kas noliek sevi zem bauslības. Kristū bauslība ir piepildīta un, ja Tu piederi Kristum, tad tā uz tevi vairs neattiecas, ieskaitot likumu par 1/10. Tādēļ jebkuri centieni kaut ko "pareizi" aprēķināt ir visai neauglīgi.

Baznīcai ir jāziedo bet vienīgais pamatojums ziedošanai ir meklējams vēlmē upurēt Dieva valstības darbam. Ja Tu kaut 1 santīmu ziedosi lai būtu "pareizs", lai saņemtu atpakaļ kādu svētību vai vēl kādu tamlīdzīgu motīvu dēļ, tad tas ir garām! Lai tava labā roka nezin, ko tava kreisā dara, māca Jēzus!

Visādi % ir ieteikumi, bet principā vispareizākais ir teikt - ziedo , cik sirds liek! katrā ziņā Dieam tava nauda nav vajadzīga, tā ir vajadzīga Baznīcas kalpošanai te uz zemes.
danar
# Iesūtīts: 2009.04.20 13:02:32
normundoKapēc tu gribi maksāt 10 tiesu?
normundo
# Labojis normundo: 2009.04.20 13:19:48
Jo VD tā rakstīts. Bet atnesiet katrs savu desmito tiesu pilnā vērtībā Manā klētī tā, lai arī Manā mājā būtu barība, un pārbaudiet tad Mani šai ziņā, saka Tas Kungs Cebaots, vai Es arī neatvēršu debess logus un nelikšu svētībai pa tiem pārpilnībā nolīt pār jums!
Un vēlos vismaz mazdrusciņ krāt mantu tur kur to nemaitā ne kodes, ne rūsa, ne citas nelabas lietas.
Jo Jēzus teica: Nekrājiet sev mantas virs zemes, kur kodes un rūsa tās maitā un kur zagļi rok un zog. Bet krājiet sev mantas debesīs, kur ne kodes, ne rūsa tās nemaitā un kur zagļi nerok un nezog.

Jānis Kalniņš , lūdzu, paskaidro šo!
Jaunajā Derībā VD likums vairs nav spēkā kopumā (ieskaitot bauslību)

Kā tad saprast šos Jēzus vārdus?
Nedomājiet, ka Es esmu atnācis atmest bauslību vai praviešus. Es neesmu nācis tos atmest, bet piepildīt.
Jo patiesi Es jums saku: tiekāms debess un zeme zudīs, nezudīs neviena ne vismazākā rakstu zīmīte, ne raksta galiņš no bauslības, iekāms viss notiek. Mt.ev.5.17-18.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.04.20 16:21:23
Jānis Kalniņš Ziedo, cik sirds liek un būs labi!

Pilnībā piekrītu...Dievam patīk labprātīgi ziedojumi, kas nāk no tīras sirds, a nevis obligātā 10-tā tiesa
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.20 16:42:07
Jānis Kalniņš... aceries to Kristus gadījumu, kad viņš Pēterim saka - ej noķer zivi, izvelc no mutes tur kapeiku un maxā Templim par mani un par sevi...

Ja mēs esam Kristū, tad caur šo Kristus aktu arī mēs esam VD Templim savu tiesu samaksājuši (tas gan laikam uz 1/10 neattiecas)

p.s. ja nesaprati, es piekrītu tavam skaidrojumam!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.20 16:43:21
danar, a ko darīt tad, kad pazīstu kristiešus, kas vispār labi ja 1/100 maxā baznīcai un arī viņus Dievs svētī ar laicīgo labklājību un viņiem nekā netrūxt un vēl pāri paliek labiem darbiem?

Vēl es zinu neticīgos, kuri vispār ne tikai nedod 1/10 tiesu Dievam, bet vispār labi ja Valsts nodokļus nomaxā... un neko... bagāti un veseli!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.20 16:44:01
Olita... hmmm... bļa, tad laikam mani sūdzēs tiesā, ja es pamēģināšu par velti kartupeļus izaudzēt nevienam neko nemaxājot
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 5158