atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Desmitā tiesa
normundo
Iesūtīts: 2009.04.20 08:53:35
Palasīju te iepriekš rakstīto, bet neatradu atbildes uz manī radušamies jautājumiem par 10 tiesas apmēriem. Saprotu, ka var dot arī vairāk un tajā nav nekā nosodāma, bet tomēr. Kā aprēķina un no kādiem tad ienākumiem tā 10 tiesa ir jādod.
No algas būtu it kā viss skaidrs, bet kā ir gadījumos, ja kaut ko pārdod.
Teiksim nopirku auto par 1000Ls, pēc mēneša kaut kāda iemesla dēļ steidzami savajadzējās nauda(piem., ārsta pakalpojumiem) un auto tika pārdots par 800Ls. Ienākums ir 800Ls, peļņa ir -200Ls. Vai 10 diesa jāmaksā no 800Ls, kas ir 80Ls?
Kā ir, ja cilvēks ir uzņēmējs? Viņš, piemēram, ir stapnieks kaut kādos darījumos, nopērk preci, pakalpoju par 100Ls un pārdod par 105Ls. Vai atkal 10 tiesa ir jāmaksā no visa ienākuma 105Ls, kas ir 10,5Ls? Bet tādā gadījumā biznes ātri aizies uz grunti. Varbūt tomēr ir jāmakasā no 5Ls, kas ir uzcenojums? Te es abstrahējos no nodokļiem, citiem izdevumiem, kas būtu iekļaujami uzcenojumā. Vai šādā gadījumā uzcenojumā būtu jāiekļauj arī 10 tiesa?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.05.12 02:16:06
Kristofers
Neviens Tev neliek maksāt 10 to tiesu. Un tā nav nekāda ceremoniālā bauslība. Tas ir mans līgums ar Dievu. Savstarpēja sadarbība, kopdzīve. Šī desmitās tiesas shēma ļauj vienmēr sadalīt naudu ģimenē. 10 tā atšķiras no vecās derības būtiski un tā vairs nav ceremoniāla , jo ģimene pati pēc Dieva norādījuma šo naudu izlieto , kur Gars norāda. Tāpēc Tavi argumenti nav ņemami vērā nopietni. Es desmito nepildu kā bauslību, bet kā sirds nepieciešamību kalpot Tam Kungam ar finasiāliem līdzekļiem , jo mana dzīve ir tā iekārtojusies , ka saņemu pastāvīgi naudu. Manu naudu nefiksē nevienā vietā. Dievs visu redz. Tā ir viņa nauda. Un nekādi tempļi man nav vajadzīgi.
Jādomā globāli kā izvilkt baznīcu no finasiālās krīzes. Un šis ir Dieva atļautais ceļš uz baznīcas pašfinasēšanos. Tādas muļķības ko Tu raksti ved uz finasiālu monarhiju. Demagoģiju. - Visu paturēt sev un ,, pēc sirdsapziņas,, Dievam kādreiz kaut ko atmest.
Par sabatu. Sabats ir bauslis - Piemini sabata dienu ka tu to svētī. Tas ir Dieva iestādījums uz šīs zemes uz kuras dzīvo latvietis , ne tikai jūds, jo Dievs ir radījis arī latviešu tautu. Jēzus nesaka , ka atceļ baušļus , bet piepilda. Ja reiz sabats ir bauslis kopš radīšānas sākuma uz zemes, tad man nav problēmu to ievērot . Tikai ne kā izredzētai tautai , bet kā Jēzus to pārpotējis
Tāpat arī Jēzus ir pārpotējis desmito tiesu. Vajag tomēr saskatīt atšķirības starp vecās derības 10to un Jēzus laikiem. Tāpat par sabatu. Baušļi netiek atcelti , bet pārpotēti. Tas , kurš negrib visā sadarboties ar savu Draugu , atradīs teodemagoģiju.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2009.05.12 08:28:25
Aivars Lapšāns Žēl, ka Tu neko neesi sapratis, vai arī vispār nevēlies saprast

Un tā nav nekāda ceremoniālā bauslība. Tas ir mans līgums ar Dievu. Tieši tā domāja galatieši un likās apgraizīties. Viņiem ar varbūt būtu teikuši tā atšķiras no vecās derības būtiski un tā vairs nav ceremoniāla, jo tie to dara kur Gars norāda .

Tavā attieksmē ir jūtams tas, ko apzīmē ar vārdu legālisms - kristiešu sirdsapziņas apkrāmēšana vai nu ar VD ceremoniālajiem baušļiem, piem. par sabatu un desmito, vai nu vecaju likumiem - no kādas senākas konfesijas patapinātu jo varen garu sarakstu ar kanoniskajiem likumiem - ko kad var ēst, ko kad nevar ēst, utt.

Luterāņu konfesija vēsturiski ir svētīga ar to, ka tā seko tam legālisma kategoriskam noraidījumam, kas parādās Dieva Vārdā - apustuļa Pāvila vēstulēs:

Kol. 2

16 Tāpēc lai neviens jūs netiesā ēdienu un dzērienu dēļ vai sakarā ar svētkiem, jauno mēnesi vai sabatu.
17 Šīs lietas ir nākamo lietu ēna, bet miesa pieder Kristum.
18 Nevienam nav tiesības atņemt jums jūsu balvu, kaut arī tas atrod patiku pazemīgā kalpošanā eņģeļiem un kaut arī tas lepojas ar parādībām, ko viņš redzējis. Tāds bez pamata kļūst iedomīgs savā miesas prātā
19 un neturas pie galvas, no kuras ar saišu un dzīslu palīdzību visa miesa tiek vienota un kopā saturēta un aug Dieva augumā.
20 Ja nu jūs esat ar Kristu nomiruši pasaules pirmspēkiem, ko tad jūs, it kā vēl dzīvodami pasaulē, uzņematies priekšrakstu jūgu, cilvēku baušļus un mācības,
21 kā piemēram: tev nebūs aizskart, tev nebūs baudīt, tev nebūs pieskarties! -
22 Visas šīs lietas ir lemtas iznīcībai, tās tērējot.
23 Tām gan ir gudrības slava tur, kur ir pašizdomāta dievkalpošana, pašpazemošanās un miesas mērdēšana; bet patiesībā tām nav nekādas vērtības, jo tās dod apmierinājumu vienīgi miesai.

Rom. 14

1 Pieņemiet tos, kas ticībā vēl vāji, un netiesājiet viņu domas.
2 Cits savā ticībā ēd visu, bet cits nav tik stiprs un ēd tikai dārzaugus.
3 Tas, kas ēd, lai nenicina to, kas neēd; bet tas, kas neēd, lai netiesā to, kas ēd visu. Jo Dievs viņu pieņēmis.
4 Kas tu tāds esi, ka tu tiesā cita kalpu? Viņš stāv vai krīt savam Kungam. Un viņš stāvēs, jo viņa Kungs spēj viņu stiprināt.
5 Dažs ievēro vienu dienu vairāk par otru, dažs turpretim visas dienas tur vienādas: ikviens lai pilnīgi turas savā pārliecībā!
6 Tas, kas kādu dienu sevišķi ievēro, to ievēro Tam Kungam par godu un, kas ko ēd, ēd to Tam Kungam par godu, jo viņš par to pateicas Dievam. Bet arī tas, kas neēd, to dara Tam Kungam par godu, jo arī viņš pateicas Dievam. ...

10 Bet kā tad tu tiesā savu brāli? Jeb arī: kāpēc tu nicini savu brāli? Mēs taču reiz visi stāvēsim Dieva soģa krēsla priekšā! ...

22 Tu paturi savu ticību, kas tev ir, Dieva priekšā. Svētīgs tas, kas sevi netiesā tajā, ko atzīst par labu.
23 Bet tas, kas šaubīdamies ēd, ir jau nosodīts, jo tas to nedara ticībā. Bet viss, kas nenāk no ticības, ir grēks.


Tātad, evaņģēliska atbilde būtu - ja tā ir tava ticības pārliecība - tad maksā desmito, nestrādā arī sestdienā, neēd gaļu piektdienā, Ciešanu laikā un Adventā. Bet nenosodi brāli, kas to nedara, un nesūti viņu uz elli par to.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.12 10:28:11
Cibricis, pareizi, taa Kristus paraada ka Farizeji pat pashi savus likumus un bausliibu nejeedz pildiit... bet uzdodas par moraales skolotaajiem.

Saliidzinaajums ar odiem un kamieljiem arii paraada, shos meerogus starp zheelastiibu un bausliibas pildiishanu!

Tachu farizeji un Lapshaani u.c. "pravieshi" shiis 10 tiesas un sabatus u.c. siikumus uzdod par nu tik lielaam lietaam, ka pa kaaju visa zheelastiiba, taisniiba un miers un prieks Sv. Garaa... galvenais visiem "nepareizajiem" noraadiit pareizo vietu!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.05.12 12:43:37
Kristofers
Par to elli es gan vairāk jutu no Tevis. Ļoti daudzi luterāņu mācītāji ir par desmito tiesu. Tas nozīmē , ka Tavas zināšanas par luterāņu konsekvencēm ir pašvakas. Un vēsturiskais mantojums bieži vien ir jātceļ , lai varētu pastāvēt. Dievs dod idejas , jo Viņš ir ar mums ne tikai Lutera laikos , bet arī tagad. Mums pašiem ir jābūt luteriem un jādomā kā dzīvot tālāk. Un ne pēc vecās derības , bet , kā jau rakstīju - Jēzus pārpotētās . Un to Tu nevēlies saprast.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.12 14:20:58
Aivars Lapshaans... nesaproti tu, uzstaajot uz 10o tiesu... taadu Jeezus Nepaveel... Tieshi VD ir konkreeti cipari, robezhas, seetas, zhogi un graavji savilkti... te tu ej, un te tu nedriixti iet. JD ir Gara Deriiba... miilestiibas deriiba, taa principaa nepakljaujas robezhaam, formaaliem skaitljiem, formaaliem procentiem...
Sak ja samaksaaji 10% tad esi Dieva cieniigs, ja samaksaaji 9% tad neesi cieniigs... tieshaam tici ka % izshkjir piederiibu Dievam?
normundo
# Iesūtīts: 2009.05.12 15:02:27
Jā, JD nav teikts par 10 tiesas maksāšanu, toties ir vairākās vietās pieminēts, ka ir jāpārdod viss, kas pieder un jāizdala to citem pēc vajadzības.
Kādēļ tas netiek sludināts?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.12 15:04:32
normundo, vareetu luudz to vietu, kur ir teikts, ka tas ir jaadara?
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.12 17:23:26
"Viss pie apustuļu kājām" tika nolikts vienīgi Jeruzalemes pirmdraudzē. Pēc tam draudzei bija tāda finansiālā situācija, ka ziedojumi tai tika vākti no citām jaunajām draudzēm. Tām vairs nebija prasība pēc kopīpašuma.
Bet ievērosim vienu nozīmīgu niansi. Kaut ziedojumu vākšana "svētajiem Jeruzalemē" tiek pieminēta gandrīz katrā Pāvila vēstulē, nekur , es uzsveru nekur Pāvils neuzliek draudzēm bausli par desmito tiesu. Lai arī kā tas būtu uzlabojis finansiālo situāciju un ziedojumu apmēru. Evaņģēliskā brīvība apustulim Pāvilam bija daudz lielāka vērtība, nekā ievāktās naudas apjoms.

Tāpēc sāpīgas pārdomas izraisa Lapšāna teiktais, ka Ļoti daudzi luterāņu mācītāji ir par desmito tiesu. Ir labi saprotams, kāpēc. Bet tikai - no finansiālā viedokļa, nevis no doktrinālā vai dvēseļkopšanas (paastorālā) viedokļa.

Par doktrinālajiem iebildumiem jau daudz runājām. Pieskarsimies vienīgi dažiem pastorālajiem aspektiem. Situācijā, kad Latvija ir viena no globālālajā ekonomiskajā krīzē visvairāk cietušajām valstīm, kad rūpniecība ir sabrukusi, kad ir masveida atlaišanas un bezdarbs, daudzi cilvēki velk dzīvību ar gadījuma darbiem, kad draudzēs vairums draudžu locekļu ir trūcīgi, tad prasība par obligātu desmitās tiesas ziedošanu Baznīcai no visiem ieņēmumiem, pretējā gadījumā piedraudot ar Dieva sodu, būtu smags bauslības cirvis, kas smagi dragātu nedaudzos aktīvos un patiesi Kristum ticīgos draudžu locekļus. Daudzi dzīvotu izmisumā, kā mūžīgām Dieva dusmām un ellei nolemti, ka kailās dzīvības izvilkšanas vārdā, viņi ir spiesti iesniegt nepatiesu finanšu atskaiti par visiem saviem reālajiem ienākumiem ne tikai VIDam, bet arī Baznīcai. Cilvēki izmisumā aizietu no Baznīcas un Dieva, būtu nopietnas problēmas ar evaņģelizāciju un jaunu draudzes locekļu piesaistīšanu.

Tā ka, Aivar Lapšān, svētīgs tu esi, ka tev ir stabils darbs un stabili ieņēmumi šajā posta laikā. Svētīgs tu esi, ka ziedo 10% no tā Baznīcai. Bet tāpēc lepnumā nepaaugstinies pār citiem, un galvenais, nepārkāp bausli - ņe bej ležaščevo!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.12 20:23:30
Aivars Lapšāns
Pilnīgas muļķības - Dievs neprasa vis tikai desmito tiesu, Viņš prasa VISU . Desmitā tiesa tika prasīta vecās derības laikā, kā noteikta nodeva tempļa kalpošanas vajadzībām. Pēc Kristus nopelna piepildīšanās tempļa kalpošanu aizvieto Kristus nopelns. Mums protams jāturpina ziedot, taču nav vairs saistoši ceremoniālie likumi, bet gan jaunais likums - evaņģēlijs.

Un par tām liecībām runājot - ir liecības , ka pilnīgi ļauni un samaitāti cilvēki (kuriem par desmitās maksāšanu vispār nav ne tuvu prātā), kuri ir ļoti bagāti. Tas nav apvainojums, bet gan drīzāk aizrādījums, jo tie cilvēki pārsvarā apzināti vai neapzināti rada iespaidu, ka Dievs ir kā banka, kur var noguldīt uz procentiem.

attiecībā uz vecās derības ceremoniāliem likumiem ir rakstīts - katrs lai dara, kā viņš savā sirdī apņēmies, ne piespiesti. Kas dod no sava lai to dara vientiesīgi, priecīgu devēju Dievs mīl. Taču ja to ceļ priekšā tā kā tas bij vecajā derībā, tad tā ir liekas nastas uzlikšana, līdzīgi, kā apgraizīšana.

Kas rakstīts kristīgajos žurnālos ir jāliek virs ļoti smalka filtra, jo daudzi kristieši ir maldos par daudzām lietām un diemžēl saindē arī citus. Bībelē nekur nemanām, ka kāds no apustuļiem, piemēram, Pāvils, liktu nejūdu kristiešiem maksāt desmito tiesu, nē - viņi katrs dod tā, lai pietiktu un rēķina tā lai pietiktu. Dievs svētī tāpēc, ka cilvēki kalpo ar prieku, nevis tāpēc, ka viņi izpilda likumus un atzīmē to ar ķeksīti.

Varu liecināt, ka Dievs mani svētījis finansiāli, lai gan nekad neesmu rēķinājis desmito, taču Viņš redz, kad es naudu ieguldu svētīgās lietās. Jā ne vienmēr, jā bieži vien par maz, jā jāziedo vairāk arī draudzei - es atzīstu, nožēloju un centīšos atcerēties, Dievs ir žēlīgs un piedod, taču svētīgāki ir tie, kuri dod, nerēķinot kaut kādus tur procentus un pēc tam negaida atpakaļ, itkā viņam pienāktos.

Desmitā tiesa savā laikā, kā ikviens Dieva iecelts likums un kārtība ir svētīga un pareiza lieta, taču, kad nāk pilnība, tad laicīgā telts tiek nojaukta un uzcelta pārlaicīgā. Jauno vīnu nelej vecos traukos.

Dievs tev neprasa desmito tiesu, Viņš prasa lai tu visus 100%, kas tev pieder ziedotu Viņam. Mācies saprast, ko tas nozīmē
Artis
# Iesūtīts: 2009.05.12 20:31:05
Ko nozīmē šis teikums :

Dievs tev neprasa desmito tiesu, Viņš prasa lai tu visus 100%, kas tev pieder ziedotu Viņam. Mācies saprast, ko tas nozīmē

Dievam pieder visi 100%, bet tikai lieta tāda, ka viņš neprasa, lai 100% ziedotu Viņam, vai ne?

Pats ziedoju tos 10%. Man tā ir vieglāk, lai nesanāk tā, ka šo mēnes jāpērk veļasmašīna un kolektei nesanāk...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.12 20:39:18
Vēl gribu piebilst, ka tajā pašā laikā neesmu pret to, ka nosaka kādu noteiktu summu, lai draudzei būtu regulāri ienākumi, taču tas jāsludina, kā brīvprātīga došana mīlestībā, nevis, kā bauslības likums, ar kuru varam kaut ko nopelnīt

Kolosiešiem 2. nodaļa
16 Tāpēc lai neviens jūs netiesā ēdienu un dzērienu dēļ vai sakarā ar svētkiem, jauno mēnesi vai sabatu.
17 Šīs lietas ir nākamo lietu ēna, bet miesa pieder Kristum.
18 Nevienam nav tiesības atņemt jums jūsu balvu, kaut arī tas atrod patiku pazemīgā kalpošanā eņģeļiem un kaut arī tas lepojas ar parādībām, ko viņš redzējis. Tāds bez pamata kļūst iedomīgs savā miesas prātā
19 un neturas pie galvas, no kuras ar saišu un dzīslu palīdzību visa miesa tiek vienota un kopā saturēta un aug Dieva augumā.
20 Ja nu jūs esat ar Kristu nomiruši pasaules pirmspēkiem, ko tad jūs, it kā vēl dzīvodami pasaulē, uzņematies priekšrakstu jūgu, cilvēku baušļus un mācības,
21 kā piemēram: tev nebūs aizskart, tev nebūs baudīt, tev nebūs pieskarties! -
22 Visas šīs lietas ir lemtas iznīcībai, tās tērējot.
23 Tām gan ir gudrības slava tur, kur ir pašizdomāta dievkalpošana, pašpazemošanās un miesas mērdēšana; bet patiesībā tām nav nekādas vērtības, jo tās dod apmierinājumu vienīgi miesai.

Un vēl iesauku izlasīt vēstuli ebrejiem. Desmitā tiesa bij jāmaksā levītiem - vai šodien tev ir levītu cilts, kura pilda tempļa kalpošanu? Tāpat arī rakstīts par upuriem un citām lietām - vai tu to visu pildi?

Un es vēlreiz saku - desmito tiesu ir svētīgi paturēt, jo jāatbalsta kalpošana, īpaši jau misijas darbs un tas prasa daudz līdzekļu. Bet pirmdradzēm neprasīja desmito tiesu un viņiem vienmēr pietika labdarībai, misijas darbam, citām kalpošanām, jo ziedoja ar mīlestību un atbildības sajūtu, nevis "lai Dievs mani finansiāli svētītu", bet lai notiktu tās lietas, kas Dievam rūp - evaņģelizācija, laicīgo un garīgo vajadzību aprūpe, Dievam rūp cilvēki.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.12 20:47:32
Artis
Dievam pieder visi 100%, bet tikai lieta tāda, ka viņš neprasa, lai 100% ziedotu Viņam, vai ne?

Tas nozīmē, ka visu, ko darām, to darām tam Kungam par godu. tātad automātiski mūsu prātā notiek attiecīga izdevumu aprēķināšana, lai primāri mēs maksimāli atbalstītu kalpošanas, tad skatamies, lai varam pabarot un uzturēt savas ģimenes un protams arī sevi, lai mēs būtu veseli un spējīgi kalpot. Un tas nenozīmē, ka tu ieliec ziedojumtraukā naudu un ar to arī darbiņš padarīts. Ir jāparēķina - varbūt uz šobrīdi draudzei ir pietiekami un svētīgāk būtu palīdzēt kādam ubagam vai slimam bērnam. Jo iekš tā ziedojuma vai kaut vai desmitās tiesas skaitās jebkādas palīdzības sniegšana cilvēkiem, taču primārā ir viennozīmīgi evaņģelizācija. Ja tas nav ziedojumu izlietošanas mērķis draudzē - palīdzēt cilvēkiem iepazīt Jēzu un rūpēties par viņu vajadzībām, tad ziedošanai šādai draudzei nav nekādas jēgas
normundo
# Iesūtīts: 2009.05.12 21:37:01
Mulders
normundo, vareetu luudz to vietu, kur ir teikts, ka tas ir jaadara?

Lūk, piem., šeit: Lk. 12. 22.-34., īpaši pievēršot uzmanību 33.pantam.
Tad vēl Lk. 18. 18.-25. īpaši pievēršot uzmanību 22.pantam.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.05.13 00:28:56
Mulders
Sak ja samaksaaji 10% tad esi Dieva cieniigs, ja samaksaaji 9% tad neesi cieniigs... tieshaam tici ka % izshkjir piederiibu Dievam?
Es neko tādu neesmu teicis. Tu aiz škrobes to tā saproti , jo nevēlies pamēģināt un liecināt.
Es mīlu Jēzu. Un man ir sistēma pēc rakstiem kā finansiāli palīdzēt baznīcai un priecāties par naudu , kuru mana ģimene atliek , ka tā aiziet pārsteidzošos kristīgajos finansējumos.
Man pie kājas - vai tu dod desmit, vienu vau simts. Dari kā vēlies , jo Tavs prāts nav mans prāts...Man ir skumji vien tas , ka , lai cienītu tos , kuri dzīvo ar Jēzu caur desmito, tiek visādi izsmieti un palaista nožēlojama teodemagoģija. - Aritmētiskie kristieši , kuri nespēj saprast , ka bez pieskaitīšanas pastāv arī atņemšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.13 10:02:28
Lapshaans, es visu laiku liecinu un esmu liecinaajis... arii maxaajot 1% vai 20% vai 100%, ja tas naak no tiiras ticiiabs un neviltotas miilestiibas, tad auglji neizpaliek un taa teikt, ko seej to pljauj, dots deveejam atdodas etc.
Es visai droshi zinu, ka mans Dievs neprasa konkreetus % bet gan konkreetu attiexmi un ticiibu!

Neviens netiek izsmiets... tiek izsmieti tie, kas ar savu 10o tiesu lielaas kaa ar akuuno sasniegumu, izsmieti tiek tie, kas ar Dieva darbu lielaas kaa ar saveejo Izsmieti tiek tie, kas lielaas ar sevi nevis savu Kungu! Izsmieti tiek tie, kas domaa, ka vinju taisniiba no vinju darbiem naak!
normundo
# Iesūtīts: 2009.05.13 11:44:59
Kā tad ir, tad saskaņā ar šīm vietām JD ir jāatdod viss?

Lk. 12. 22.-34., īpaši pievēršot uzmanību 33.pantam.
Tad vēl Lk. 18. 18.-25. īpaši pievēršot uzmanību 22.pantam.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.05.13 11:51:38
Mulders

Grafomānija ...tā var nosaukt Tavus izcilos darbus manu tekstu apstrādē. Šitā gleznas, vecīt, nerestaurē....

Neviens netiek izsmiets... tiek izsmieti tie, kas ar savu 10o tiesu lielaas kaa ar akuuno sasniegumu - šitais ir Tavs teksts. ..skaudība!
Es nelielos , bet liecinu un ,,pavedinu,, uz labu lietu. Bet Tu pavedini uz bardaku kāds ir baznīcā , kur nevar galus savilkt kopā un brīnās , kur raut naudu ērģelniecei....
Nepārveido manus tekstus pa savam. Tas ir plaģiāts, grafomānija...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.13 11:57:54
Aivars Lapshaans, nu es arii liecinu... ka % nav noziimes, bet Dieva Vaardam. Kur tas ir, tur arii visas citas lietas tiks piemestas... Tur kur vispirms dzenaas peec Debesu Lietaam, tur arii piemetamaas materiaalaas lietas Dievs daavaa... Bet kur dzenaas visu laiku peec materiaalaam lietaam un meegjina kaartot visu peec shiis pasaules standartiem, tur nu nekaadiigi neiztikt bez shiis pasaules panjeemieniem... nu tur ziedojumi kaa Partijaam... jo labaak paarliecinaasi zidod, jo vairaak buus!

Dieva Vaardu sludinaat, bet taa speeku noliedzat. Es esmu redzeejsi kaa plaukst un zelj draudzes kuraas no kanceles pat ne viens vaards par 10 tiesas maxaashanu nav izskaneejis! Bet no kanceles tur vienmeer skan patiess Evangjeeljis un Bazniicu Dievs sveetii un pat pasargaa, kad tieshaam nelaimes uznaak! Jo jaa... Dievs dod cilveekus, kam ir daudz naudas dots, lai tie arii dotu bazniicai, bet taapat Dievs dod cilveekus, kam nav naudas, bet kam ir kas cits... zelta rokas, gudra runa, analiitisks praats, speejas rakstiit muuziku, laba dziedambalss...
Katraa kjermenii ir gan rokas gan kaajas, gan acis gan ausis... bet ausiim nav jaaredz un aciim nav jaaiet!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.05.13 18:44:40
Mulders
Metam mieru. 10tā ir jāsaprot , jāpraktizē, tikai tad var būt kāds sakarīgs spriedums. Es neesmu balerīna un nemācu balerīnas dejot. Metam mieru...
rainars
# Iesūtīts: 2009.05.13 21:52:16
Jā maz luteriskā vidē sludina par došanu un došanas nozīmi.Ir tādi kuri paši sapratuši,tie kuri grib piepildīt sevi ar veselīgu mācību un to meklē un atrod,negaidot kad kāds mācītu, bet kā Svētais gars vada pie tā paliek
Kā Rakstos aprakstīts par krāšanu ,kakrajat un jums nav ,bet tie kas dod tiem vienmēr ir ko dot.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 3461