atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Desmitā tiesa
normundo
Iesūtīts: 2009.04.20 08:53:35
Palasīju te iepriekš rakstīto, bet neatradu atbildes uz manī radušamies jautājumiem par 10 tiesas apmēriem. Saprotu, ka var dot arī vairāk un tajā nav nekā nosodāma, bet tomēr. Kā aprēķina un no kādiem tad ienākumiem tā 10 tiesa ir jādod.
No algas būtu it kā viss skaidrs, bet kā ir gadījumos, ja kaut ko pārdod.
Teiksim nopirku auto par 1000Ls, pēc mēneša kaut kāda iemesla dēļ steidzami savajadzējās nauda(piem., ārsta pakalpojumiem) un auto tika pārdots par 800Ls. Ienākums ir 800Ls, peļņa ir -200Ls. Vai 10 diesa jāmaksā no 800Ls, kas ir 80Ls?
Kā ir, ja cilvēks ir uzņēmējs? Viņš, piemēram, ir stapnieks kaut kādos darījumos, nopērk preci, pakalpoju par 100Ls un pārdod par 105Ls. Vai atkal 10 tiesa ir jāmaksā no visa ienākuma 105Ls, kas ir 10,5Ls? Bet tādā gadījumā biznes ātri aizies uz grunti. Varbūt tomēr ir jāmakasā no 5Ls, kas ir uzcenojums? Te es abstrahējos no nodokļiem, citiem izdevumiem, kas būtu iekļaujami uzcenojumā. Vai šādā gadījumā uzcenojumā būtu jāiekļauj arī 10 tiesa?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.05.02 09:24:48
Mulders

Āmen! Tu patiešām strauji progresē.
Balss
# Iesūtīts: 2009.05.02 09:44:05
Piekritu Ingaram!
piekrītu [87.110.11.219]
# Iesūtīts: 2009.05.02 09:49:06
Jānim Kalniņam
xxx?? [87.110.229.25]
# Iesūtīts: 2009.05.02 10:35:59
Desmitās tiesas sludinātāji ir bauslības mācītāji, kas sasien smagas nastas citiem, bet pašī ne ar pirkstu negrib tās pakustināt. Manuprāt netiek padomāts par tām apbēdinātajām un nospiestajām dvēselēs kuras tiek iejūgtas bauslības jūgā. Sludini evaņģēliju un ar to atver sirdi, lai tā pati apzinātos un no prieka un mīlestības pilnas sirds ziedotu, tad nebūs jāsludina 10 - tā. Proatams ja evaņģēlijs nav pazīstams, tad jāpiespiež ar bauslību. Baznīca ir vieta, kur cilvēks nāk lai saņemtu mieru un atvieglotu sirdsapziņu nevis nospiestu ar bauslību un jauniem likumiem.
Balss
# Iesūtīts: 2009.05.02 11:55:34
xxx?? [87.110.229.25]
Kurs tad spiezh?!
10. tiesa ir labs un vertigs ieteikums - apzinati un taustamaa veida savai Baznicai ari dot, ne tikai njemt - na halavu.
Un ar kadam tiesibam tu, anonimais apsudzetaj, apgalvo, ka tie, kas sludina 10.tiesu, pasi to nepilda?!
Es zinu tiesi otradi - ka ziedosanas sludinataju vardi saskan ar vinu darbiem.
Vahtangs (misionārs)
# Labojis Vahtangs (misionārs): 2009.05.02 13:53:33
Es ar visu atbildību varu pasacīt, ka par ziedošanu principā ir jāmāca! Tās ir blēņas, ka Evaņģēliju saņēmušais to darīs pats no sevis. Tā ir pusticīgu plānā galdiņa urbēju ideoloģija. Un arī to saku ar pilnu atbildību. Viegli pļāpāt, kamēr kads dārgi uztur parazītu. Īsti kristīgi ļautiņi mācās par šķēršļiem lūgšanā, tāpat jāmācās par šķēršļiem un neskaidrībām ziedošanā. Par lūgšanu jāmāca, tā nedzimst automātiski pēc pa īstam saņemta evaņgēlija. Par visu, ko Raksti atklāj, ir jāmācās.
Ingars. Cik es zinu, tad par desmito tiesu kā obligātu runāts tikai vecajā derībā. Bet tagad līdz ar jaunās derības stāšanos spēkā uz mums vairs neattiecas vecās derības ceremoniālie likumi un svētku dienas.
Ingar, cik Tu tomēr dikti nezini, jo 10 tiesas došana pastāvēja ilgi jau pirms ceremoniālo likumu saņemšanas. Tik jāieskatās Bībelē.
Pirmajiem kristiešiem 10 tiesa nav diskusiju objekts, jo pirmdraudzes norma nereti bija ziedot visu. Ja Vecās Derības dievkalpošanas uzturēšanai vajadzēja 10%, tad par ko ir runa, dodoties evaņģelizēt pasauli? Jēzus saka, ka viņa ticīgo taisnībai jābūt labākai par rakstu mācītāju un farizeju taisnību. Bet te vāl kāds diskutē par 10 tiesu. Nezinošam un ticībā vēl nepieaugušam draudzes loceklim ir neprātīgi prasīt 10 tiesu, bet kas traucē pamācīt, ka 10 tiesa un ziedoošana ir neatņemama pilnvērtīgas dievkalpošanas daļa? Pie tam procentuāla attieksme ir vistaisnīgākais princips pie jebkura apjoma ienākumiem. Bauslības un evaņģēlija aizsegā tiek runāts par netraucētu skopulību, ne vienmēr, bet lielākoties. Pieminēsim, ka Kungs pats uzteica atraitni, kas bija ziedojusi visu, kas viņai bij, iepretī ļaudīm, kas bij devuši no sava daudzuma tik daļu. Kungs vēro ticību izpaužamies ne vien domās un vārdos (pareizos definējumos, kā xxx?? ), bet arī darbos (reālā ticības apliecinājumā). Cilvēka sirds ir viltīga, un gaidīt uz laikiem, kad bez pamācības un pamudinājuma, kāds sāks ziedot no tādas sirds, piedodiet... Esmu bijis vienas draudzes valdes loceklis un man bija iespēja vidējas mazpilsētas draudzes locekļu ziedošanas aktivitātes pieredzēt. 10 tiesa mācīšana bija mazākais ļaunums, ko varēja nodarīt gans, kura dievkalpojumā pie 50 regulāru dievkalpojuma apmeklētāju daudzuma, kolekte svārstijās no 10 līdz 15 latiem. Un tas vēl pie dievkalpojumu aktivitātes 2 reiz mēnesī. Mācītājam jāraksta bij projekti un lūgumvēstules, tāpēc, ka runa par naudu, lūk, bij sliktais tonis. Baznīcēni remontē mājas, papērk mašīnītēs, pensionāri katru dienu Vakara ziņām toreiz pa 20 santīmi atlicināja, bet svētdienā, ka palūdza salikt kolektē vairāk, kā aizkauti jēri sāka bliet.
xxx?? [87.110.228.114]
# Iesūtīts: 2009.05.02 15:45:42
Balss Sakiet mīļie vai 10 - tā ir evaņģēlijs vai bauslība? Sakiet vai Dievam tīk tāds devējs, kurš dod piespiestu sirdi ne no mīlestības? Par ko tiek domāts sludinot 10 - to vai par cilvēku ticību un vai draudzes finansiālo? Es nevienā vietā neapgalvoju, ka tas ir slikts princips, bet tam ir jānāk no mīlestības uz Dievu. Ja mīlestības uz Dievu nav, nav arī ziedošanas. Tas nav tikai kāds pareizs definējums bet Svēto Rakstu mācība.
Piedod ja izteicos neprecīzi, es nevēlējos nevienu apsūdzēt. Tiešām es nevaru apgalvot, ka tie kas to sludina paši nepilda. Tomēr arī tādi gadījumi ir.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.02 16:00:49
Vahtangs (misionārs)

Ingar, cik Tu tomēr dikti nezini, jo 10 tiesas došana pastāvēja ilgi jau pirms ceremoniālo likumu saņemšanas. Tik jāieskatās Bībelē.

Tas tik un tā skaitās pie ceremoniālajiem likumiem - tas ir acīmredzami pēc konteksta. Kas tev liek domāt, ka ceremoniālie likumi ir tikai tie, kas tika ieviesti Mozus kalpošanas laikā? Un kā tad ar upurēšanu? Arī tā sākās pirms ceremoniālo likumu ieviešanas, pat ilgi pirms desmitās tiesas ieviešanas. Es tev saku - lasi vēstuli ebrejiem un tu sapratīsi, ka vecās derības likumi un kārtība, kādā bija jādzīvo jūdiem ir jaunās derības ēna un simbols. Nepārproti - es nesaku, ka desmito tiesu dot ir slikti. Es saku, ka ir nepareizi mācīt, ka tā ir obligāta bauslība, kas jāpilda burtiski un precīzi arī jaunās derības laikmetā. Tomēr, kā jau sacīju - kārtības labad ir jānosaka kāda konkrēta daļa, ko pienāktos ziedot un tas ir jauno, nenobriedušo kristiešu sirdsapziņu dēļ. Kas ir nobriedis, tas vienmēr ziedos cik nu var atļauties, bet nenobriedušos vajag disciplinēt, tomēr jāpaskaidro, ka tā vairs nav Dieva pavēle, jo Jēzus mūs ir atbrīvojis no vecās derības ceremoniālo likumu pildīšanas, bet gan ka tās vietā nāk jauna, daudz labāka bauslība - mīlestība. Un kas mīl Dievu, tas ziedos tam darbam, kas Dievam tik ļoti rūp
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.05.02 23:17:17
Jānis Kalniņš arī Mulderam par desmitās tiesas praksi un teodemagoģijām
Mulders

Āmen! Tu patiešām strauji progresē.


Savā laikā gāju tēvam palīgā sēklu šķirošanas kaltē. Vajadzīgi pareiza izmēra sieti un pareizs netīrā kūluma padeves atrums. Ja ātrums tika pārsniegts , tad transportieris sabēra uz sietiem tik lielu daudzumu kūluma, ka sieti nespēja šķirot. Nezāles nonāca sevišā nodalījumā , kur jānonāk bija tikai viskvalitatīvākajai sēklai.
MUlders LELB forumā uzņem visu kombaina birumu un bezatbildīgi mums grib iesmērēt sēklas maisus ar nezālēm. Moins! Kolhozā šitāds cirks cauri neizietu. Džeku nomainītu uz sitiena. ,,Kompetence,, par katru cenu. Pat 10 tās tiesas praktiķu piesmiešana līdz apsurdai demagoģijai.


Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.02 23:25:18
Ingars nu ja "no sirds" ir pēdiņās, tad jau kaut kas nav kārtībā. Un tu izteici tieši to par ko es runāju. Ja cilvēkam "no sirds" ir pēdiņās, un ja viņa sirdsapziņa ar 1santīmu ir mierīga, tad tač Dievs visu redz un viss kedās... Bet ja tu uzskati, ka Jaunās Derības Evanģēlijs ir "disciplinēt", tad tu joprojām esi nedzīvās bauslības darbu sludinātājs.
Un rakstos ir tikai viena bauslība, nevis 2as... tā ir legālistu un bauslības sludinātāju izgudrotas pasakas, ka esot kaut kāda ceremoniālā bauslība un tad ir kaut kāda morālā bauslība... Rakstos tāda dalījuma nav!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.05.03 01:54:17
Vahtangs (misionārs)Aivars Lapšāns

Neviens nepūlas iegalvot, ka nevajag ziedot baznīcai! Neviens neoponē jūsu argumentiem. Lieta, pret kuru iebilst - 10 tiesa ir kaut kas obligāts, kam ir teoloģisks pamats. Ir jāziedo priekš tam, lai kaut ko paveiktu, nevis lai iemantotu kādu svētību vai, vēl ļaunāk - dvēseles pestīšanu. Es pilnīgi un atklāti nostājos pret tiem, kuri ziedošanas pamatojumu mēģina saskatīt kādā eventuālā atpakaļ saņemamā svētībā!

Ziedošanas pamatojums ir nepieciešamība - evaņģelizācija, draudzes darba nodrošināšana, dievnama uzturēšana utt. katrai draudzei ir jāapzinās, kas tai ir vajadzīgs, respektīvi, jābūt vīzijai. mazticīgais saka: mēs esam maziņa draudzīte, mēs to nevaram veikt, mums tas nav pa spēkam utt. Ticīgais saka: šī ir lieta, kas ir vajadzīga, šo kalpošanu Dievs ir mums uzdevis, uzticējis, tādēļ tā ir jārealizē, kad ir vīzija, tad arī rodas priekšstats, kā to veikt un visbeidzot nojausma, cik tam vajag naudas. pavisam elementāri - lai kaut ko izdarītu, jāveic aprēķins, cik tas maksā. Drauze nolīgst mācītāju, mācītajs saka - šo darbu es uzņemos veikt par tik un tik. Ja draudzei ir vīzija, tā zin, ka tai vajadzīgs mācītājs, tad arī skaidri un gaiši pasaka - lai mums notiktu tas un tas, mums vajag tik un tik. Un nauda rodas. Cilvēki ziedo bez liekām runām. Bet neziedo, ja nav vīzijas, ja neredz, kam tas vjadzīgs.

kad sāku iet baznīcā, es redzēju ,kādas tai bija vajadzības - bija jānomaksā nodokļi, par elektrību bija jāmaksā 4x vairāk nekā dzīvokļos, utt. Es negribēju, lai manu baznīcu aizklapē ciet un ziedoju, cik varēju. man bija skaidrs, kur tā nauda vajadzīga.
Šodien man ir ļoti grūti pieprasīt aldziņu 500 Ls, skaidri zinot, ka skolotājs, kurš strādā vienu slodzi, saņem 175 Ls! Piedodiet, nevienam mācītājam lauku draudzē nav ne tuvu tāda slodze kā skolotājam un diez vai kāds uzdrošināsies apgalvot, ka mācītāja atbildība ir lielāka par skolotāja atbildību!

Dodiet cilvēkiem vīziju un motivāciju un viņi ziedos. Tikai nesaistiet to ar kaut kādām svētībām un citādiem garīgiem ieguvumiem. Tā ir tīrākā "teodemagoģija" (nu dikti man iepatikās šis Aivara termins, kaut arī laikam iemests manā virzienā).
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.03 08:21:27
Mulders
Vot noklausījos vienu sprediķi par diviem grāvjiem
1 grāvis - pūlēties un visu paveikt savā spēkā
2 grāvis - pūlēšanos nosaukt par burta kalpību, tad sēdēt un gaidīt kad Svētais Gars mani motivēs

Atcerēsimies to par bauslības lietojumiem un viens no tiem, ja nemaldos bij domāts kristiešiem

Un rakstos ir tikai viena bauslība, nevis 2as... tā ir legālistu un bauslības sludinātāju izgudrotas pasakas, ka esot kaut kāda ceremoniālā bauslība un tad ir kaut kāda morālā bauslība... Rakstos tāda dalījuma nav!

ūja un kā tad ar jūdu svētkiem, ceremonijām utt.? Teikšu vēlrezi - lasiet vēstuli ebrejiem
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.03 20:15:47
Ingars

ūja un kā tad ar jūdu svētkiem, ceremonijām utt.? Teikšu vēlrezi - lasiet vēstuli ebrejiem

Izlasīju! Arī VD izlasīju un JD izlasīju... Joprojām visur redzu, ka Kristus un Apustuļi un it īpaši Pāvils Galatiešu vēstulē runā tieši par vienu bauslību... tajā bij gan dekalogs, gan laicīgie likumi, gan dienu svinēšana, gan dažādu ceremoniju izveikšanas un upurēšanas apraksti. Tas viss bij vienas vienīgas caur Mozu dotās bauslības dažādi panti... Gudri vīri ir saskaitījuši šajā bauslībā 613 (ja nemaldos) "baušļus" jeb mūsu valodā sakot "likumus"...

Šo "ceremoniālo" un "morālo" dalījumu ir ieviesuši visādi Adventistveidīgi lāmeri, kas cenšās Jaunajā Derībā atkal ievilkt Vecās Derības slogu un uzkrāmēt to ticīgajiem, lai aiz Dieva Vārda slēpjot savu varaskāri un tirāniju, varētu cilvēkus kontrolēt...

VD bauslība ir atcelta, tā ir piepildīta Kristū un tā vairs neattiecas uz Kristiešiem. Ja kāds tomēr tā teikt "liekās apgraizīties" tad viņš pakļūst zem VISAS bauslības tas ir visiem 613 likumiem, kurus šodien izpildīt neviens nevar kaut vai tā iemesla dēļ, ka Jeruzālemes Templis ir pagalam! Ar to vien Dievs parādīja, ka VD ir beigusies, Bauslība darbojas līdz Kristum, Jānis Kristītājs bij pēdējais VD pravietis.

Kāpēc jūs Garā iesākuši gribat miesā pabeigt?

Par 10 tiesu es piekrītu Kalniņu Jānim, tieši tādas ir arī manas iebildes pret 10o tiesu... ne ka nevajadzētu mācīt par ziedošanu un draudzēm uzturēt savus mācītājus, bet gan pret to, ka ievelkot selektīvus VD "izdevīgos" likumus, kādi varaskāri tirāni mēģina kļūt par valdniekiem un maziem Pāvestiņiem!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.04 19:59:01
Mulders

Nu vot, tieši tāpēc arī jāatšķir vecās derības bauslības morālā daļa no ceremoniālās daļas. Ceremoniālā daļa protams tik un tā ir un paliek Dieva dota bauslība, taču, kā jau minēts rakstos - tā bij simboliska parāde tam, ko Kristus pēcāk piepildīja, tagad mums ceremoniālās vietā ir Kristus nopelns, gatavs un pabeigts, bet kas attiecas uz morālo bauslību - tai vienmēr ir bijuši trīs lietojumi, pat arī vecajā derībā, tikai trešais lietojums lielākajai daļai bij palicis aiz kadra un to izprata tikai daži Dieva vīri un sievas
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.04 21:02:41
Ingars,

Mēģināšu 3o reizi!

Mozus Bauslība visa ir atcelta un piepildīta Kristū! Ja tā nebūtu bez vainas, tad nemeklētu jaunai derībai vietu. Izlasi vispirms uz kā pamata stāv vispār Vecā Derība (uz dekaloga, bet netici man, pārliecinies pats kā Dievs slēdz veco derību).
Tālāk lasi Jeremijas grāmatas pantus, kas citēti arī Ebreju Vēstulē, ka Jaunā Derība būs ne pēc vecās parauga - tas uzreiz implciē, ka Jaunajā Derībā nav nekāda tāda likuma, tā nav likumu derība, bet žēlastības derība. Tālāk pats ej un lasi Ebreju Vēstuli!

Tu tieši izadri to kļūdu, ko pieļauj Adventisti, domājot, ka ja, tiek atcelts Lielrbitānijas Likumi, tad tagad Kanādā nav likumu vispār. Ja tiek atcelti Latvijas PSR likumi, tad Latvijas Republikā var slepkavot un zagt.

Jaunā Derība ir pašpietiekama arī no morālo norāžu un likumu viedokļa, lai nevajadzētu kaut ko skatīties uz atpakaļu... Kāpēc tu jaunu Vīnu centies sagāzt vecos traukos?

Vai tiešām Jaunā Derība pietiekoši skaidri nepasaka un nerāda dažādus Zelta Baušļa aspektus, ka ir atkal jāiet pie "špikera"... Bet kāmēr tu klāj Mozus apsegu sev pāri, tev Kristus Žēlastības un Mīlestības evanģēlijs paliek apslēpts... Kāmēr tu iedomājies, ka pildot Dekalogu tu mīli, tikmēr tu nesaproti, ka tas, kas Mīl ir īstenais Dekaloga pildītājs... un vai nav tā, ka tu vari aiziet no Kristus noskumis, lai arī visu VD bauslību būtu izpildījis, kā tas tā stulbi sanāca taisnajam jaunēklim, kuru Kristus iemīlēja... ? Jo viņš nesaprata ob čom vispār bazars... Tā man arī šobrīd šķiet, ka arī tu nespēj noķert šo it kā tik vienkāršo, bet, es pārliecinos, tomēr kaut kādā aspektā grūti satveramo patiesību... kas atklājās JD... "Mīli savu tuvāko... šajos vārdos ir satverta visa bauslība un pravieši"...

Un kad to saprot, tad Jaunajam Cilvēkam vairs nerūp konkrēti % no ienākumiem pie ziedojumiem... Mīlestība nerēķina absolūtos skaitļos... Mīlestība nav formalizējama... Tieši tas arī bij VD nedaļots, paša Dieva atzīts - ka tā nespēj tevi padarīt par Dieva Bērnu... Bet tas, kurš jau IR Dieva Bērns, tam vairs likumu formalitāte nav vajadzīga, jo viņš jau staigā ar bauslību sirdī... kas ir pārāka par rakstu mācītāju un farizeju taisnību... kuri var tev stāvēt klāt un atķeksēt katru bausli no tiem 613 kuru tu pārkāp...

Bet viens Kristus vārds - "Atdod visu savu mantu nabagiem un seko MAN" visu viņu taisnību izgaismo kā tukšību!
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.05.04 21:24:29
Mulders

Es neprecīzi izteicos izteicos, tāpēc tu mani pārprati.
Zem Kristus nopelna protams jālieka visa bauslība - gan morālā gan ceremoniālā utt. Bet es runāju ne par bauslību pestīšanai, bet gan par svēttapšanu, par to, kā kristietim dzīvot. Te lūk ir jāsaprot, ka ceremoniālās bauslības vietā mums ir jaunā derība - Kristus nopelns un Viņa iedibinātie sakramenti. Tāpat arī jāsaprot vārda "bauslība" lietojums dažādos gadījumos, ka tam ir trīs pielietojumi
1)lai cilvēki ievērotu bauslības laicīgās prasības un savā ļaunumā sabiedrība nepašiznīcinātos
2)lai norādītu uz to, ka visi ir grēcinieki un, ka tur neviens cilvēks neko nevar darīt lietas labā
3)kad kāds kļūst ticīgs, viņam ir no Svētā Gara ielikta griba un tieksme sirdī dzīvot svēti un Dievam tīkami, tāpēc nepieciešamas norādes, kā tad dzīvot un kā kalpot Dievam, jo nav tā, ka mēs kā uz burvju mājienu - hops un kļūstam svēti, nē tas ir jāmācās, jāstrennējās, jāpūlās un jācenšās, taču ne savā spēkā, bet gan Dieva spēkā, kas savukārt nozīmē to, ka ikbrīdi lūgšanās jāpiesauc Dievs, jābūt nepārtrauktām attiecībām ar Viņu, jābūt regulārā sadraudzībā ar kristiešiem, jāsaņem svētais vakarēdiens un absolūcija, Dieva vārds, evaņģēlijs - tas ir kā barība, kā gaiss, ko elpojam, bez tā neviens nevar saņemt Svētā Gara spēku un palīdzību, bet bez Svētā Gara neviens nespēja dzīvot pēc bauslības

Kādā mērā mēs esam attiecībās ar Dievu un kādā mērā mēs esam kontaktā ar Svēto Garu, tādā mērā mēs arī spēsim pildīt baušļus un dzīvot svētu un Dievam tīkamu dzīvi
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.05.05 01:39:33
Jānis Kalniņš
Brāl, nekas netiek mests Tavā virzienā. Tu esi svēts. Reiz to jau teicu. Ja reiz ir runa par desmito tiesu , tad , kā Tu raksti - baznīcai...
Tas ir garām. Desmitā tiesa ir svēta lieta. Tā nav ne baznīcai , ne kādiem ,,projektiem,,. Desmitā ir Tavas ģimenes altāra sastāvdaļa. Šo naudu Tu nedrīksti nest uz savu draudzi un atstāt priekš durvju restaurācijas ... vai kāda cita finansējuma. Desmitā stāv Tavā namā un Dievs ar Tavu roku izņem un nosūta tur , kur Viņš uzskata par nepieciešamu dot. Tā pat nebūs Tava draudze , pat mēnešiem un pat gadiem ja Tavā draudzē notiks nesvētas lietas. Tava draudze būs plika, bet džekiem nauda turēsies, nauda slīdēs citā virzienā. Un visi domās - kur piķi dabūt....Desmitā iet evaņģēlija pasludināšanai. Tas ir globāls jēgas princips. - Tu esi bezspēcīgs ; ja tā ir Dieva nauda , tad tu nevari to naudu bezpersoniski atdot pēc neizlūgta pieprasījuma.
Man ir grūti to izskaidrot. Palasi kaut kristiešu liecības par desmito kristīgajā žurnālā.
Desmitā būtībā ir pakļaušanās Dievam. Jo viss viņam pieder. Bet Viņš no Tevis paņem tikai desmito.
Es tikai finasiāli atlieku desmito, bet , ja Dievam vajag , tad Viņš paņem visu, jo man nekas nepieder.....

Teodemagoģija. Ok , lai paliek mans factums tiem , kuri domā , ka ar teoloģiju var pakļaut baznīcu. Tas nevienam nav izdevies , kā caur nodevību un asins izliešanu ( Jāņa atklāsmes grāmata - sieva , kura sadzērusies svēto asinis....) ....Kas Tu domā , ka farizeji vienā brīdī apskaidrosies? - nekad: eita , jūs , nost .....
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.05.05 09:02:49
Aivars Lapšāns

Ja godīgi, tad es īsti nesapratu, ko Tu gribēji pateikt. Mēģinu uztvert domu, tā kā kaut kas sanāk, tā kā ne...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.05 09:40:57
Ingars, apbrīnojama ir tava pacietība! Tā atmaksājas, jo, tam, ko tu rakstīji pēdējā postā es varu piekrist!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.05.05 17:12:01
Jānis Kalniņš
Pārlasīju.....vajadzēja skaidrāk. Labi . Vienā teikumā : Visu desmito var nest uz savu baznīcu tikai tad , kad notiek variants pēc Bībeles - ,,un viss viņiem bija viens...,,.
Vai desmito , ja nestu visu uz savu draudzi varētu izkontrolēt , kur tā nonāk ? Un , ja naudas izlietojuma vajadzības atšķiras ...tad desmitā visu laiku var remontēt baznīcu. Es neesmu ar to mierā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 34518