atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mācītāju atalgojumu
Pilsonis
Iesūtīts: 2008.01.24 10:45:02
Vai jūs neplīdzētu man vienā jautājumā?

es gribētu zināt par mācītājiem
no kā viņi dzīvo? kas viņiem maksā? cik? vai ir kādi atvieglojumi?

bū``su ļoti pateicīgs
lūdzu lūdzu!
paldies!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
***** [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.05.22 23:14:54
p.l.dassy, rainars

"es tiešām daudz preicīgāk klausītos mācītājā, kurš ir kurpnieks un kurš nāk no ikdienas, kurā es dzīvoju..."

Un kā ar tiem draudzes locekļiem, kam kurpnieki nenāk no ikdienas, kurā viņi dzīvo?

tik pārgarīgs, ka grūti saprast, ko viņš grib pateikt vai saka tik garām lietas....

Par to Lūiss pareiz teica, ka labs teologs ir tas, kurš teoloģiju prot izstāstīt ikdienas valodā, un ka teoloģijai, kuru nevar tādā izstāstīt, nav jēgas. Viņš pats šai ziņā bija izcils piemērs, bet viņš nebija kurpnieks, viņš bija Oksfordas profesors. Bet pie kurpnieka kājām es labprāt sēdētu tad, ja viņš būtu tāds, kā Jēkabs Bēme . Pie tā, kas strādā darbnīcā manas mājas pagalmā es nesu kurpes, un esmu drošs, ka viņš tās labi sataisīs. Nez vai es tik droši tās nestu pie tāda kurpnieka, kas lielu daļu laika un uzma
***** [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.05.22 23:16:41
...nības veltī kaut kam pilnīgi citam.
dieva bērns... [95.68.2.82]
# Iesūtīts: 2010.05.23 08:47:33
p.l.dassy tāpēc man liekas, ka ir labi, ja mācītāji uz pusslodzi var strādāt kur citur un otru pusi veltīt draudzei... jo ne jau katru vakaru ir kādas aktivitātes baznīcā? vairums 1 vai 2 reizies nedēļā...
varētu tam piekrist ,ja mācītājam būtu tikai viena draudz, bet reālā situācija ir 2 vai 3vai vairāk draudzes, tā ka kalpot un strādāt ir pasmagi,
ņemot vēra savu pierezi divās draudzēs kalpot , strādāt pilnu slodzi darbā un vēl mācīties, nevienam mācītājam gan to nenovēlu pluss ģimene...tā ka draudzei un augšā gan vajadzētu tā nopietni izvērtēt un domāt par saviem ganiem, lai tie patiešām varētu kalpot pēc Dieva aicinājuma, nevis nomāt par iztikšanu....
dieva bērns... [95.68.2.82]
# Iesūtīts: 2010.05.23 08:50:16
bet Dieva gādā un paldies viņam par žēlastību....svētīgus jums visiem Svētā Gara svētkus un viņa vadību visā jūsu dzīvē..
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 08:52:00
p.l.dassy
ir labi, ja mācītāji uz pusslodzi var strādāt kur citur un otru pusi veltīt draudzei...

kurpnieks nav vienīgā iespēja.
Pamētājies kā pacients pa amerikāņu hospitāli, atklāju starp tā darbiniekiem gandrīz pusduci savu amatbrāļu: katoļu diakonu, dažādu raudžu protestantu sludinātājus un pat vienu (LCA)luterāņu mācītāju. Viņi darbojās visdažādākajās jomās: neirologs (NP), nakts sanitāri, tehniskie un virtuves darbinieki ... neviens no viņiem neuzskatīja savu maizes darbu par traucēkli kalpošanai draudzē – drīzāk tā bija vēl viena kalpošana .. vienīgi neirologs stāstīja, ka pāris reizes esot pieķēris sevi mēģinājumos izskaidrot draudzei Švāna šūnu membrānu darbību ...
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 08:53:49
Priecīgu Baznīcas dzimšanas dienu visiem!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 12:52:47
Juris Saivars
Vai tad pirms Vasarsvētkiem Baznīca nepastāvēja?
Juris Saivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 14:13:30
Aivars
Pastāvēja – bet kā redzamā Kristus miesa tā pasaulē ienāca (piedzima) Vasarsvētkos.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.05.23 16:30:47
***** [95.68.65.80]
neiet runa par kurpēm, bet par reālo ikdienu un tas rūpēm... dažkārt mācītāji ir kā tādi deputāti, kas nesaprot parasto tautu.... un norobežājās no tās un neko nezina par draudzes locekļiem..
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.05.23 16:40:04
dieva bērns... [95.68.2.82]
varētu tam piekrist ,ja mācītājam būtu tikai viena draudz, bet reālā situācija ir 2 vai 3vai vairāk draudzes, tā ka kalpot un strādāt ir pasmagi,
ņemot vēra savu pierezi divās draudzēs kalpot , strādāt pilnu slodzi darbā

gribētu zināt mācītāju, kurš katrai draudzei raksta savu sperdiķi? Ok izbraukāt... bet vai tad mācītājam ar varu uzspiež?(to politiku nezinu) var taču atteikties? vai ne?

un vēl mācīties, nevienam mācītājam gan to nenovēlu
kādu siež mācīties? katrs pats izvēlas prioritātes...

pluss ģimene...
tas ir normāli, ja mācītājam ir ģimene... gan jau nu tai laiks dabiski atrastos!
visu var saplānot...


tā ka draudzei un augšā gan vajadzētu tā nopietni izvērtēt un domāt par saviem ganiem, lai tie patiešām varētu kalpot pēc Dieva aicinājuma, nevis nomāt par iztikšanu...
ko var gausties? un kurnēt????!!!!
Jēzus vispār teica, lai visu atstāj...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.05.23 16:44:25
vispār,ja kāds mācītājs sūdzas,ka viņam naudas par maz, nu tad lai tač iet biznesā... tiešī tā tas ir aicinājums!!!
!!!Dievam labāk patiktu priecīgs biznesmenis, nekā bēdīgs un depresīvs mācītājs!!!!
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.05.23 16:47:29
Aivars
tad bija templis , kurš 72 gadā izpostīja
kopš Vasarassvētkeim vēsts tika piedāvāta arī ne jūdiem - baznīcas dzimšanas diena!


Juris Saivars
kas tieši pastāvēja?
manuprāt, nekas tur īsti nepasastāvēja... iedomājies: Kristus bija piesists krustā (kur mācekļi baidīdamies, kas būs tālāk? vai viņus arī apzcietinās- bija aiz aizslēgtām durvīm)un tad parādījies Jēzus.... kurš pēc 40 dienām gāja uz debesīm...
un tad tikai vasarasvētkos viss sākās.... spēks!!! sāka sludināt .. nevis aiz aizslēgtām durvīm, bet atklāti!
vai Tev ir cita versija?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 18:34:57
p.l.dassy
Nez.. Man reizēm liekas, ka pamanu Baznīcu jau krietnajā Jāzepā, Elizabetē, Sīmeanā, Marijā, Annā kādā brīdī. Citkārt kāds `noraujas`, kāds paliek nesatricināms, bet katrā ziņā pirms Vasarsvētkiem arī vismaz 200 kristiešu draudze burzījās pa Jeruzālemi.
Arī es esmu radis savā laikā saukt Vasarsvētkus par dzimumdienu, bet pēdējā laikā sāku domāt, vai pareizāk tomēr to nav salīdzināt ar brīdi, kad bēbis sāk staigāt.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.05.23 19:09:24
Aivars
vot nezinātu, to ko zinu man ar Tevi būtu vieglāk runāt jo Tev piekristu...

(cik es no tā visa saprotu)VD taču nav draudzes tādas kā mūsdienās.... viņiem tur ir vairāk ģimeņu reliģijas vai pilsētas reliģijas... vai cilts reliģija, piemēra Ābrahams, Jēkabs... utt... un uz Jeruzālemi viņi dodas dažos svētkos..
-Svētceļojums – REGALĪM – Peshā, Šavuots (Pļauja svētki), Sukots (Būdiņu svētki), kas saistās ar līksmiem un priecīgiem svētceļojumiem uz Jeruzalemi.

tas nozīmē, ka Jeruzalemē sanāca kopā 3 reizes gadā... bet tie bija jūdi, nevis kristieši
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 19:21:28
p.l.dassy
Nu pēcbābeles laikā bija arī sinagogu draudzes, bet nu palasi to pašu Lūkas un Matejaevaņģēliju. Meitene Marija redz tā kā vīziju...iet konsultēties pie radinieces, kas baķuškas sieva, bet šī arī saņem atklāsmi un šo stiprina.. pēc brīža līgavainis redzēdams Marijas puncīti saskābst, bet ... saka, ka esot saņēmis atklāsmi no Dieva, un meiteni ņem līdzi uz Betlēmi, šķiet, pasargādams arī no Nācaretes harpijām... tad atdauzās kaut kādi dulli gani, kas arī neparastas lietas stāsta, tad ir Sīmeans, Anna, Austrumu gudrie...
NU tā jau ir vesela draudze, kas Kristu uzņem un apliecina! Un kas par to, ka šie nebija romas katoļi vai LELB locekļi?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.05.23 19:30:37
Aivars
nē nu taču Dievs bija pirms pirmās draudzes
vispār tad būtu jāsvin pasaules radīšana ? bet arī Dievs bija pirms tās... ??!

a Tev ir info, vai viņi Vakarēdienu tā svinēja kā kristīgā draudze? tas man liekas ir kristīgās baznīcas iestādījums pirms Kristus nāves... un pēc augšamcelšanās...
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.05.23 19:33:31
Aivars
labi.. vari domāt kā Tu gribi... es pateicu kā es domāju
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 19:35:00
p.l.dassy
Nu re, par to arī domāju..
Un Kristus, kurā Dieva-Cilvēka attiecības ir draudzes būtības kulminācija, isti neļauj to `dzimumdienu` uz Vasarsvētkiem pa taisno attiecināt.
Par pasaules radīsānas svinēšanu runājot, ir jau 25. marts. Letiņiem tikai tāda bēdīga tā diena vēsturē ....
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.05.23 19:39:17
Aivars
es tomēr uzskatu, ka tā ir draudzes dzimšanas diena!

a ko bērns uz reiz tā piedzimst bez attīstības mātes miesās?

es atkal zinu, ka pasaules radīšanu saista ar jauno gadu!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.23 19:42:11
p.l.dassy
Nez, es skatos uz to, ko Kristus un Pāvils saka par Ābrahamu, Pēteris par Nou.. ja nu draudze ir viena, lai ko stāstītu reliģiju vēstures eksperti?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 9 , pavisam kopa bijuši: 28477