atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mācītāju atalgojumu
Pilsonis
Iesūtīts: 2008.01.24 10:45:02
Vai jūs neplīdzētu man vienā jautājumā?

es gribētu zināt par mācītājiem
no kā viņi dzīvo? kas viņiem maksā? cik? vai ir kādi atvieglojumi?

bū``su ļoti pateicīgs
lūdzu lūdzu!
paldies!
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.19 22:20:32
Eu, nu ... gan jau LELB tiks galā paši saviem spēkiem
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.19 22:23:46
Aivars

To, kā jūs tiekat galē, visem ir redzams. Visu jūsu "galā tikšanu" var raksturot ar vienu vārdu - vienaldzība. Atgādināšu, ka reformācija izcēlās tāpēc, ka Romas papus bija kristiešiem nozadzis Evaņģēliju. Jēzus Kristus to atdeva ticīgajiem atpakaļ.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.09.19 22:24:22
Aivars
ar ko tiks galaa?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.19 22:28:08
Uldis masiks [159.148.73.94]
Baidos, ka uz jums tas tāpat neattiecas
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.19 22:30:32
Aivars

Bet protams. Paldies Dievam!
incognito
# Iesūtīts: 2010.09.19 22:34:52
Nevaru ne nobrīnīties, cik baznīca ir tuva tautai.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.09.19 22:37:57
Jānis Kalniņš
Balsojums sinodē izgāja cauri tikai viena iemesla pēc: tika pielietota pilnīgi sakropļota balsošanas procedūra. Proti - atturējušās balsis tika vispār ignorētas, skaitīja tikai balsis par un pret. Ja lēmumus pieņemtu pēc vispārpieņemta principa - pozitīvam lēmumam vajag absolūto balsotāju vairākumu, tad lēmums netiktu pieņemts. Tas nu tā.

No LELB Satversmes:
9. Ja konkrētos gadījumos šajā Satversmē nav noteikts citādi, sapulču lēmumi ir pieņemti un vēlēšanas notikušas, ja sasniegts nodoto balsu vienkāršs vairākums. No balsošanas atturējušos sapulces dalībnieku skaits netiek ņemts vērā. (..)
75. Jautājumus, kas pirms Latvijas Sinodes nodoti apspriešanai iecirkņu sapulcēs, Latvijas Sinode izlemj ar vienkāršu balsu vairākumu. Citi jautājumi, kas nav nodoti apspriešanai iecirkņu sapulcēs un neiegūst 2/3 balsu vairākumu Sinodē, nododami apspriešanai iecirkņu sapulcēs pirms atkārtotas to lemšanas Sinodē.

No Satversmes izriet, ka atturējušies nebalso ne par, ne pret, jo skaitītas tiek tikai nodotās balsis. Ekstrēmā gadījumā pietiek, ka PAR nobalso 1 un visi pārējie atturās - lēmums pieņemts.

Šāda vienkāršā vairākuma interpretācija sapulces vadītājiem (tiem, kas forumulē balsošanas jautājums) paver plašas iespējas vadīt balsošanas gaitu vēlamā rezultāta sasniegšanai. Bet vispār jau tas ir iespējams pie jebkuras balsošanas / vēlēšanu sistēmas

No manas puses izskatās, ka šādas Satversmes nejēdzības ir liecībai citai nopietnākai problēmai - cilvēkiem mēdz būt vienalga, par ko viņi balso.

Par Sinodi konkrēti neko nezinu - pat tuvumā neesmu bijis.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.09.19 23:07:44
Mārtiņš

Nu redz - te nu atkal parādās mūsu satversmes formulējumu neprecizitāte. Tie, kas atturās no balsošanas, respektīvi nepiedalās balsošanā, nav tas pats, kas nodod savu balsi ar lēmumu "atturās", tas ir, ka viņi nav ne par, ne pret. Jebkurā civilizētā sabiedrībā šis jautājums ir skaidrs kā diena, tikai ne LELB. Te laikam ir darīšanas ar nopietnu intelektuālā potenciāla trūkumu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.09.19 23:35:18
Jānis Kalniņš
Potenciāls ir, tikai ne vienmēr tiek realizēts.
dienas jautājums [213.226.141.146]
# Iesūtīts: 2010.09.20 08:55:53
Uldis kāpēc mans nelielais komentārs ir izņemts no diskusijas
Vari par to būt pateicīgs, jo tas bija izcils neloģikas paraugs, sasaistīt GASN problēmas ar JV ekumēnismu. Vai KLB ir risinājums luterismam , ja pati ir pamatīgi sasmērējusi luterismu.
Jāni Kalniņ, es nesaprotu tavu attieksmi pret JV? Viņš tev ir darījis visu labu, no GASN tu neko neesi saņēmis, kāpēc tu esi tik dusmīgs uz viņu.
dienas jautājums [213.226.141.146]
# Iesūtīts: 2010.09.20 09:00:25
Starecs, Vanags tomēr ir kas cits, patstāvīgas baznīcas galva, ne viens no pāvesta arhibīskapiem.
Un luterāņiem, cik zinu, katrs mācītājs ir apustuļu pēctecis. Bet par cik lai izbēgtu anarhiju, galvu vajag.
dienas jautājums [213.226.141.146]
# Iesūtīts: 2010.09.20 09:04:41
Ļoti interesanta konstatācija - tāda juridiska persona, kā LELB neeksistē. JK būs sajaucis. Tā nevar būt.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.09.20 10:49:59
dienas jautājums [213.226.141.146]

lai cik tas dīvaini arī tev neliktos, tas tā tiešām ir - paskaties uzņēmumu reģistrā, ir tikai atsevišķas draudzes un LELB virsvalde, bet LELB kā patstāvīga juridiska vienība neeksistē! Tā ir draudžu apvienība, kuras datrbību regulē reliģisko organizāciju likums un LELB satversme.

Kāpēc es esmu dusmīgs uz JV - nu, sacīsim tā, ka īsti dusmīgs es neesmu, jo konstatēt faktus un dusmas vēl nav viens un tas pats. Joprojām pieturos pie iepriekš sacītā - Vanags ir brīnišķīgs sprediķotājs, ļoti jauks cilvēks, pie tam vēl manas meitas krusttēvs, bet administratīvās lietās nekur nederīgs. Ja kas, to viņš pats arī ir atzinis, tādēļ arī apaudzējis savu kantori ar visādiem ierēdņiem, kuriem tad nu cenšas deleģēt daudzas lietas, ar kurām patiesībā pašam būtu jādarbojas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.20 11:16:35
Pieredze ir lieta, ko mees ieguustam mirkli peec tam, kad taa buutu bijusi vajadziiga!
kurts [134.2.186.16]
# Iesūtīts: 2010.09.20 11:35:26
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/intervija-ar-vasarsvetku-draudzu-apvienibas-biskapu-jani-ozolinkevicu-dievs-mil-priecigus-devejus.d?id=34162881&l=2491
ir gan [84.237.158.34]
# Iesūtīts: 2010.09.20 11:39:40
Ir juridiska persona (atsīfrējumā)!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.20 11:46:08
Janis Kalninjsh

Tagad shitaads jautaajums... a ko (un kaa) dariit shobriid?
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.09.20 11:56:18
Jošs Mulders Atzīt kļūdas un lūgt palīdzību draudzēm. Iecirkņos sanākt kopā draudžu vadītājiem un apzināt situāciju sava iecirkņa robežās. Interesēties pēc padoma draudzēs, kur lietas ir sakārtotas.
Radīt kārtību un caurskatāmību ap sevi. Un tad jau arī Dievs būs turpat blakām. Lielajām Rīgas un pilsētas draudzēm piesaistīt mazākas lauku draudzītes. Un galvenais parādīt draudzēm, ka vadītāji spēj atzīt savas kļūdas un nokāpt pie vienkārša ticīgā. Baznīca nav vieta, kur ar administratīvām metodēm var panākt labu rezultātu. Tāpēc vajadzīga šī nožēla, kura tiek sludināta no kanceles. Vai arī paliks baznīca ar īpašumiem kuru vērtībai bez cilvēka nav nekādas nozīmes un cilvēki tur būs aizvien mazāk. Kristus Baznīca nesabruks.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.09.20 22:46:27
Ķepa

Āmen! 3X

Tikais par to piesaistīšanu lielā mērā tas nestrādās tā vienkāršā iemesla pēc, ka to lielo draudžu ir nesamērīgi mazāk kā lauku draudžu. Tajā pašā laikā man jāsaka, ka lauku ļaudīm arī ir savs lepnums un viņi nebūt nebūs mierā būt par piedēkli kaut kam. To saimniecisko pusi, kad būs tevis minētās garīgās lietas sakārtotas, var atrisināt pagaidām tikai vienā veidā: nepilna laika mācītāji, kur pamatdarbs faktiski ir kāda laicīga lieta, bet draudzes vadīšanu viņi dara kā aicinājumu. Nu nevajag katram mācītājam būt nez kādam teologam; vienkārši jāierauga tie cilvēki, kuriem ir šis Dieva aicinājums un arī no cilvēku puses jāaicina viņi kalpošanā. Es atceros, kā mani aicināja un tā vienkārši jāturpina.

Vēl viens iemesls mūsu itkā sabrukumam ir elementāra cilvēciskā lepnība. Varbūt Kungs pieļauj mums iet cauri šiem pārbaudījumiem, lai mēs attīrītos. Tagad jau lēnītēm parādās ticībā rūdītākie. LELB nav jābaidās, ka kāds varbūt arī atstās kalpošanu - tā tas ir bijis visos laikos pie visādiem apstākļiem: cilvēks pamēģina, konstatē, ka tas tomēr nav viņa lauciņš un aiziet citā darbā. Beigās jau vienmēr izkristalizēsies tie īstie.

Un vispār - par ko tad mēs īsti gaužamies? Par to, ka kādus īpašumus jāpārdod? Zini, PSRS laikos viņu nebija un kaut kā izdzīvojām. Mums draudzei viņu tagad praktiski nav un arī dzīvojam. Varbūt tieši tādēļ, ka mums nav to īpašumu, nav arī dēļ kā plēsties!
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.09.20 23:25:37
Jānis Kalniņš Tajā pašā laikā man jāsaka, ka lauku ļaudīm arī ir savs lepnums un viņi nebūt nebūs mierā būt par piedēkli kaut kam.
Es nebiju domājis kā piedēkli, vairāk jau sadarbību, kaut vai sākt ar to pašu biešu lauku, siena talku, un āboļu lasīšanu. Lai pilsētnieks neaizmirst, ka āboli un kartupeļi nāk no laukiem, ne veikala plauktiem. Un to visu var iesākt ar Dievkalpojumu pa vidam kādu jampadraci utt.
Komunikāciju pilsētniekam ar lauku ļaudīm. Ne tā, ka te ir Rīga un tur ir tie, kam visu laiku pietrūkst vai otrādi.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 70 , pavisam kopa bijuši: 34975