atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mācītāju atalgojumu
Pilsonis
Iesūtīts: 2008.01.24 10:45:02
Vai jūs neplīdzētu man vienā jautājumā?

es gribētu zināt par mācītājiem
no kā viņi dzīvo? kas viņiem maksā? cik? vai ir kādi atvieglojumi?

bū``su ļoti pateicīgs
lūdzu lūdzu!
paldies!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.19 13:58:58
bitukas
nu ok, es drusku māku rēķināt tikai algas nodokļus, no pārdošanas un noguldījumiem neko daudz nezinu. (blush)

Ekologs
kādēļ sekas tam visam ir tādas, kādas tās redzam pašreiz?
Tādēļ, ka LELB veidojošie cilvēki ir daļa no visiem Latvijas cilvēkiem. Tūtā ir Latvijas valsts, nu, LELB sanāca līdzīgi. Tas, ka cilvēks ir kristietis, viņu parasti nepasargā nedz no kļūdām nezināšanas/citu iemeslu dēļ, nedz no muļķības (tā tāda arī mana personīga pieredze).

Kā no tā tikt ārā un ko darīt, lai šādas kļūdas vairs nepieļautu - tas ir tas, par ko cilvēki draudzēs un mācītāji konventos pašlaik daudz spriež un domā. Svarīgi ir turpināt lūgt, lai visām šīm sarunām būtu labi augļi.

Mans personīgais viedoklis ir, ka gan valsts, gan baznīca šobrīd ir tur, kur ir, jo cilvēki pārāk maz domāja paši, bet pārāk ļoti paļāvās cits uz citu un uz autoritātēm. Savā ziņā tāpēc, ka kontroles/revīzijas u.tml. tika nezin kāpēc uzskatītas par neuzticības izrādīšanu, nevis papildus drošības jostu tam, lai viss patiešām būtu kārtībā. Jo strīdi un domstarpības tiek uzskatītas par kašķi un personīgas nemīlestības trūkumu, nevis vēlēšanos lietas uzlabot. Un no tā mums visiem vajadzētu tikt vaļā.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.19 13:59:17
bitukas
Varbūt arī Tev, Masik, jāpadomā kāpēc kristīgās zemēs, Tu vari izteikties kā vien patīk...
Vispār, ja NOPIETNI par šo padomā... tad ne jau kristiešiem... bet gan tā saucamajiem nolāpītajiem postmodernistiem, kurus kristieši visai neieredz....
Martins Kalejs [85.234.166.105]
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:00:38
Ja valsts novelk 10% bet naudu 100 Ls menesi, var izmaksat ka plaidzibu, un sekojoši nekādi % soc nodoklis utt nav jamaksa.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:00:47
masiks [212.93.96.2]
tas ir minējums vai plīvurots mājiens par droši zināmu faktu?
tas ir fakts attiecībā uz manu draudzi un daļēji manu prāvesta iecirkni.
Vai tā dara VISI LELB locekļi - to es nevaru zināt.
Martins Kalejs [85.234.166.105]
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:01:00
Butiskakais nauda netiek noesta, tiek noesti tikai %.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:02:17
vilks
Paldies. Pat necerēti precīza un izsmeļoša atbilde!
tā teikt - žetons no manis!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:04:32
vilks
Tas, ka cilvēks ir kristietis, viņu parasti nepasargā nedz no kļūdām nezināšanas/citu iemeslu dēļ, nedz no muļķības (tā tāda arī mana personīga pieredze).

Offtops, taču neofīti un konfesiju harizmātiskie spārni domā pilnīgi pretēji......
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:10:05
masiks [212.93.96.2]
neofīti un konfesiju harizmātiskie spārni domā pilnīgi pretēji......
ja, un tāpēc es neesmu ne viens, ne otrs.
Tas ir, pirmais es kaut kad biju, kamēr dzīve neizmācīja, bet otrais gan negribu būt.
Ekologs
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:18:06
Mans personīgais viedoklis ir, ka gan valsts, gan baznīca šobrīd ir tur, kur ir, jo cilvēki pārāk maz domāja paši, bet pārāk ļoti paļāvās cits uz citu un uz autoritātēm .

Par lelb es vēl piekristu, bet par valsti nē. Korupcija ir apzināta valsts izzagšanas sistēma dažu indivīdu un grupējumu interesēs. Pašreiz mēs esam tur, kur esam, jo valsti vada labi maskējušies noziedznieki.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:19:12
vilks
nuja. Un tu mums patīc tāds, kāds tagad esi!
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:21:26
Ekologs
Pašreiz mēs esam tur, kur esam, jo valsti vada labi maskējušies noziedznieki.

A ko - valsts ir tāda kā cūkkūts - kurš noziedznieks grib - tas arī nāk un vada? jeb tomēr viņus ieceļ un ievēl pamatojoties uz paļāvību?
Ekologs
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:41:29
masiks [212.93.96.2]

Vai termins manipulācija ar sabiedrisko domu Tev ir pazīstams? Kam pieder plašsaziņas līdzekļi Latvijā? Tie arī vedo paļāvības koeficientu.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:46:49
Ekologs
Kam pieder plašsaziņas līdzekļi Latvijā? Tie arī vedo paļāvības koeficientu.
Tomēr tomēr. Esmu kādu laiku dzīvojusi Vācijā, un tur cilvēki prot lasīt avīzes un salasīt arī to, kas nav pateikts. Un tur nākošajās vēlēšanās neievēlētu nevienu, kurš iepriekšējā reizē pie varas būdams sastrādājis ko nelikumīgu/apšaubāmu vai kaut vai izteicis kritiku, piemēram, Valsts kontrolei, kas ir atradusi kādas nelikumības līdzekļu izlietojumā, par kuriem viņš bijis atbildīgs. Bet Latvijā cilvēki izturas vieglprātīgi pret šādām ziņām, nedomā par tām un tās ātri aizmirst..un te arī ir sekas.
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.05.19 14:52:37
Taisnība ir rakstītājiem, kas saka, ja katrs, kas sevi uzskata par kristieti, tā arī dzīvotu un attiecīgi pēc iespējas arī materiāli atbalstītu savu draudzi, tad nemaz šāds mācītāju algu fonds nebūtu bijis jāveido. Tieši mazo un trūcīgo draudžu mācītāju atbalstam tas tika veidots, lai tie, no ikdienas maizes darba atbrīvoti, ar pilnu jaudu varētu kopt savas draudzes, atrast jaunus cilvēkus, audzināt un vest tos pie Dieva.

Un galu galā šis plāns arī darbosies. Gan aizņēmums no Misūri, gan tā izmaksa algās bija plānoti. Nekustamā īpašuma tirgus bremzēšanās dēļ plāns ir tikai aizkavējies, nevis ir krahs vai bankrots - tās ir bez pamata pļāpas un tukša runāšana.
Plāns darbosies, daļēji noguldot, daļēji izlietojot pārdoto vai izīrēto īpašumu ienākumus, līdz kamēr pēc dažiem gadiem ienākumi ar izdevumiem izlīdzsvarosies.

Ja alga ir 400, tad darba devējam, t.i., LELB gandrīz divtik ir jāiemaksā sociālajos u.c. maksājumos valstij.
Otrkārt, Baznīcai ir jāsubsidē Lutera Akadēmija ar visu pasniedzēju algām plus visu ēku ekspluatācija un remonti, tāpat Sv.Gregora skola Saldū, Mazirbes centrs, tiek subsidēta avīze "Svētdienas Rīts", ir jāsniedz regulārs atbalsts draudzēm baznīcu ēku remontiem u.t.t.

Nepiekrītu tiem, kas klaigā, ka tie visi, kas cenšas atrast iespēju nostādīt LELB finanses tā, lai Baznīca spētu labi pildīt savu galveno misiju - vest cilvēkus pie Dieva, uz mūžīgās dzīvības ceļa - ir nejēgas, vieglprāši vai pat kas ļaunāks.

Esmu pozitīva, ka galu galā šis plāns arī izdosies un tie, kas, daudz neko nezinot par visiem Baznīcas izdevumiem, izsaka utopiskas idejas un dusmojas, ja tās netiek realizētas, beigu beigās varēs piedzīvot un atzīt, ka bija maldījušies.
Varbūt pat atvainosies tiem, ko apvainoja?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.19 15:23:15
Te viena informācija par arhibīskapa pašlēmumu. Kā uz to skatās draudzes?

Jāuzsver, ka sestdien, 10. aprīlī Vanags norobežojās arī no LELB laicīgās pārvaldīšanas. 10. aprīlī Rīgas Domā amatā ieveda Rīgas bīskapu Guntaru Dimantu, kura viens no galvenajiem uzdevumiem būs „atbalstīt mācītāju kalpošanu un draudžu dzīvi”. Savukārt „arhibīskapa Jāņa Vanaga pārziņā savukārt paliek baznīcas reprezentācija starptautiskajos un ekumeniskajos sakaros, kā arī baznīcas attiecības ar valsti,” vēsta LELB oficiālais paziņojums.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.05.19 18:15:21
Pavasara balss
Lai izdodas!!!
Uldis
# Iesūtīts: 2010.05.19 20:48:14
Ctulhu

Kas ir PPLB un kāpēc tu domā, ka esmu dikti apmierināts? Pazobojos gan mazliet, bet ne apmierināts. Ironija palīdz atbrīvoties no liekulības.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.19 21:20:25
Uldis
PPLB = PatiPareizākāLuterāņuBaznīca. (KLB)
/šķiet ka pazobojās arī par tevi, tā teikt - lai atbrīvotos no liekulības... /
Juris Saivars
# Labojis Juris Saivars: 2010.05.20 05:04:45
Aivars Lapšāns
Te viena informācija par arhibīskapa pašlēmumu. Kā uz to skatās draudzes?

Paldies, ka izdzēsi savu iepriekšējo foruma zaru par šo tēmu ...

Tev – tāpat kā „ draudzēm ” ir jāieskatās LELB Satversmē, kas nosaka:
99. Arhibīskaps savā diecēzē var iecelt palīgbīskapu, kurš savu amatu veic arhibīskapa vadībā.
128. Arhibīskapa īpašie uzdevumi ir:
1) pārstāvēt LELB un tās vienību;
2) atklāt Latvijas Sinodi un vadīt Bīskapu kolēģiju;
3) konsekrēt bīskapus;
4) pārstāvēt LELB attiecībās ar valsti, ekumeniskajās un starptautiskajās attiecībās;
5) izteikties LELB vārdā.


un atklāsiet, ka Satversme ir īstenota nu aber punkts punktā ... Palīgbīskaps iecelts un īpašie pienākumi paturēti ... visi paliek savās vietās un гарант конституции savējā ... vari nosūtīt apsveikuma telegrammu

tā ka – relax – un dzer pienu .
Uldis
# Iesūtīts: 2010.05.20 12:20:07
masiks [212.93.96.2]
Man patīk veselīgs humors.
Ja vēl pateiktu, kur izpaudusies mana liekulība, būtu vēl priecīgāks.
Bet ja nopietni, nekad neesu apgalvojis, ka KLB ir PP. Bet mēs esa vērsušies pret tādiem, kas sauc sevi par luterāņiem, bet faktiski tādi nav. Vai arī pateikt, ka nauda būs domāta mācītājiem, bet mācītājiem ir ieteikts "lasīt mežā sēnes". Kādiem mācītājiem tad šī nauda būs paredzēta? Vai bagātajiem mācītājiem? Raugi, nabadzīgajiem jālasa "meža veltes". Vēl vairāk, LELB galva vēl vairāk cenšas "apaugt ar taukiem". Rikojas pretēji loģiskajam saprātam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 20 . 21 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 148 , pavisam kopa bijuši: 1571