atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgas vērtības
Aivars
Iesūtīts: 2013.06.13 23:28:03
Kad tevi saņem aiz ausīm
Un izrēķina, cik tevī gaļas,
Kā jūties mana māsa?
Tu vari izlikties nepilngadīga.
Tikpat labi tu vari dziedāt itāliski
Vai uzdoties par speciālisti krustvārdu mīklās.
Tev ir ausis, aiz kurām saņemt,
Un gaļa, ko notaksēt.
2:0 pretinieku labā.
Kā jūties, mana māsa?

/no Knuta Skujenieka "Madrigāls Trusienei"/

Šodien bieži, daudz nedomājot un neatšifrējot, tiek lietots jēdziens "kristīgās vērtības," bet ko tas nozīmē. Kas ir šīs vērtības. Un vai pašā, šķiet, no Nīčes nākušā relativizējošā komercvalodā, kas runā par `vērtībām` nevis `patiesību`, `Dieva gribu`, `Kristus prātu" utt., nav iekodēti tie `trīsdesmit sudraba gabali` no Caharijas 11, vai Mateja 26:15. Kas ko vērtē? Kas par ko iestājas? Kurš ir tas, kas kādu saņem aiz ausīm un noteic taksi?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
skolniekssss [195.13.240.179]
# Iesūtīts: 2013.10.25 14:09:29
g....s t.....s [87.246.165.252]
/Par aproci. Nēsātājam jau tiek piedāvāts tajā kaut ko saskatīt, vai ne tā?/
Nezinu gan ko tur kāds piedāvā saskatīt. Tad jau saiņotu preci Tu uz veikalu vispār nevari iet un pirkt. Tur ir ieaustas latviešu rakstu zīmes. Tāpat man zeķēs tās ir ieadītas, džemperī. Smuki izskatās.
skolniekssss [195.13.240.179]
# Iesūtīts: 2013.10.25 14:12:55
Ir stilīgi būt par latvieti latvietim Latvijā un citur pasaulē ! Un tas netraucē būt Kristietim.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.10.25 14:13:46
ar šo beigšu piedalīšanos šajā diskusijā.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.25 14:13:52
g....s t.....s [87.246.165.252]
mākslīgu nacionālisma konstrukciju veidošanu
Nu bet kurš tad to šodien veido? Ja nu vienīgi žīdi Palestīnā un Zadornovs Jūrmalā.
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.25 14:17:59
Quod licet Iovi, non licet bovi. Dažreiz ir otrādāk Aivars
skolniekssss [195.13.240.179], Nezinu gan ko tur kāds piedāvā saskatīt. Nu uz šo man nav ko atbildēt. Ja lapa piedāvājumu nav nekas, tad arī man nav vairs ko teikt.

Bet tagad lūgšu atvainot, šodien vairāk laika nav, kaut diskusija interesanta. Atbrīvošos ap 22.00., tad uzmetīšu aci diskusijai.
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.25 20:51:28
http://www.aprinkis.lv/sabiedriba/politika/item/13683-tiesraide-satversmes-preambulas-projektam-veltita-konference
Uldis
# Iesūtīts: 2013.10.25 21:35:37
skolniekssss [195.13.240.179]

Neliegšos, tās ir vērtības. Taču tās ir tādas, kas var būt jebkurai tautai - arī nekristīgai. Bet mēs runājam par kristīgajām vērtībām. Tāpēc palieku pie sava jautājuma: nosauciet kaut vienu!
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.25 22:49:00
Ak vai, dažreiz pareizrakstības kļūdas var cilvēku samulsināt
"kā vanags veiskupa galvā varētu izprovocēt grēka darbus"
bija domāts
"kā vainags veiskupa galvā varētu izprovocēt grēka darbus
Uldis
# Iesūtīts: 2013.10.25 23:18:52
LELB nespēj nosaukt kaut vienu kristīgo vērtību.
dafne
# Labojis dafne: 2013.10.26 00:17:59
Uldis
Uldi, brīva vieta jūsu reklāmai

bet man šķiet,ka mēs šīto jau izrunajām un katrs palika pie savām kristīgā vērtībām
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.26 00:40:12
Uldis
Un kā ir ar KLB?
Vai KLB spēj nosaukt kas īsti ir "kristīgās vērtības"? Vai to spēj kaut vai LBDS, kas kristī tikai darbaspējīgo vecumu sansiegušus un desmito tiesu maksājošus kaķīšus?
Mani joprojām māc aizdomas, ka ne jau Nīčes mērkoks Kristus valstību uzmērīs. Un joprojām neizprotu, kādēļ dažiem labiem (un jo īpaši kalvinistu atzaram)Latvijā tiek klārēt kaut ko par `kristīgiem principiem`, `kristīgām vērtībām" utt..., ar to domājot kaut kādas banālas tolerēšanas un liekulīgas pašpazemošanās izpausmes.
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.26 01:47:22
Aivars
Kas ir banāla tolerēšana? Un vai citi grandiozi un patiesi tolerē (lai ko tas nozīmētu)?
g....s t.....s [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2013.10.26 01:49:41
P.S. Neaizstāvu ne KLB, ne LBDS, ne LELB, ne jebkādu burtu kombināciju.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2013.10.26 11:45:11
savā ziņā vērtības ir tāds points, kas mudina vai liek citam ar citu aprunāties un par kaut ko kopīgu mēģināt vienoties. Diezin vai vērtības ir kaut kas tāds, kas gaisā karājas, vai kādā dokumentā pierakstīts (kuru tāpat neņem par pilnu ), vai vērtības ir mēģināt saskatīt kādā laimes lācī vai harizmātiskā personībā, kurš tagad nāks un visu te sakārtos un pateiks kā no rītdienas jādzīvo. Vai arī pilnīgi pretēji, visi pēc kārtas nicīgi kā pēdējie būtu jānosoda un kā cilvēkus jāizbrāķē. Vairāk vai mazāk mēs visi esam grēka pagales.

Tādā ziņā interesants ir svētdienas Ev-js par muitnieku un farizeju jeb šodienas biznesmeni un šodienas inteliģento garīgo vērtību ekspertu (mums to netrūkst). Patiesībā abi ir labi - grēka pagales, bet tik lab arī jeb kurš no viņiem var būt ar Kristu. Jo bez Kristus agrāk vai vēlāk viss tāpat ir pilnīgā tūtā vai pa vienam, vai draudzīgā kompānijā.

Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.26 12:01:38
g....s t.....s [87.246.165.252]
Runa tiešām nav par burtu kombinācijām, bet par reducēšanu, kas šķiet ir racionālisma un modernisma tendence, kas inficējusi arī teoloģijas valodu. Dievs, cilvēks, dzīve, attiecības, mīlestība, ticība ir kaut kas vairāk par prastu mehāniku, ko var raksturot ar "principiem" un "vērtībām" , ko bieži vien kristietības sakarā ļaudis mēdz piesaukt apmēram tāpat, kā ezotēriķi "enerģētiku" un "kvantu līmeni", t.i., lai it kā izklausītos "gudrāk"
Un tad, kad reiz šī reducēšana ir sākusies, tā beigu beigās noved līdz tam, ka kristietība tiek degradēta līdz kaut kādiem banāliem vispārinājumiem ala "rebjata, davaiķe žiķ družno".
Re, iepriekšējā lapā arī kāds paspēja paziņot, ka kristietības būtība ir `tolerance pret citām reliģijām`. Vai Kristus tam piekristu?
dafne
# Iesūtīts: 2013.10.26 12:39:54
tolerance jau ar staipaams jeedziens
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2013.10.26 13:10:22
dafne
tolerance jau ar staipaams jeedziens

inerces spēkam ir ilglaicīga ietekme, īpaši, ja tas ir ierakstīts lielajos ES dokumentos un hartās, bet man šķiet, ka paši šo toleranto vērtību injicētāji sāk nopietni to pārvērtēt. Brīžam jau nedaudz sāk atgādināt lasīto par viduslaiku firstu valstiņām, kad nevēlamos vienkārši izraidīja vai padzina uz blakus valstiņu. Tie šodienas piemēri ir no kurienes? No vecajām Eiropas tā sauktajām demokrātijas valstīm, kuras mums te ir stādītas par paraugu. Bet viņās pašās ir milzīgas problēmas ar mazākumtautībām un ieceļotājiem.

Atceros vēl pirms mūsu 2008.g. krīzes, skolām piegādāja bezmaksas pienu, sākoties krīzei visa piegāde burtiski sabruka, bet vēl pēc tam kādu laiku bija, kad ierēdņi zvanījās un lika aizpildīt atskaiti, cik skola šo prasību ievēro.

Nu, ja patīk vai nepatīk kādam, bet kristieši ir zemes sāls, jo toleranci pret citādo bez tuvākmīlestības, cik ilgi pacietīs?! Bezdievjiem un pašlabuma meklētājiem vienā brīdī tas sāk dergties un vilkam jānomet avs āda.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.10.26 13:27:32
Aivars, neuztver lietas tik personiski. Vai tad es pieteicu šo tēmu par kristīgajām vērtībām? tas ir tāds bēdīgs stils - uzdot jautājumu, nemaz negaidot atbildi. Bet, ja kāds mēģina, tad noliet ar samazgām, lai otrreiz vairs nemēģinātu.

Es saprotu tā: ja tiek izvirzīta tēma, tad iespēju robežās definēt tēmas pamatelementus un to robežas, lai:
pirmkāt, disputanti varētu orientēties tēmā un tā nebūtu pārlieku izplūdusi (kā tas ir noticis šeit),
otrkārt, lai daudz maz būt izpratne par tēmas robežām.

Bet tagad ir tā, ka neviens nevar pateikt, ko jēdziens "vērtība" nozīmē šajā diskusijā - vai tā ir ētiski morāla kategorija, vai psiholoģiska, vai mentāla, vai spirituāla (teoloģiska); vai tā ir kāda tradīcija vai paradums, vai priekšraksts. Rezultāts ir tāds, ka viens apvainojas uz otru, viens otram izsaka kaut kādas sarkastiskas piezīmītes, bet ctulhu no malas smej.
Uldis
# Iesūtīts: 2013.10.26 13:30:19
Raimonds

Es tev piekrītu. Kad tuvākā mīlestībai atņem mīlestību, paliek tolerance.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.10.26 14:06:00
Uldis
Nekas nevar būt neinteresantāks kā simulēt diskusiju, vispirms pasakot atbildes, pie kurām obligāti jānonāk. Pa tad, ja diskusija liek kristietim pārdomāt kā un vai vispār pašam lietot to vai citu jēdzienu savā valodā, arī tas ir kaut kāds rezultāts. Domāju, ka diskusijas gaita tikai uzrāda to, cik pats jēdziens `kristīgās vērtības" ir izplūdis, neskatoties uz to, ka tas bieži tiek piesaukts
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 34 . 35 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 23 , pavisam kopa bijuši: 14044