atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgas vērtības
Aivars
Iesūtīts: 2013.06.13 23:28:03
Kad tevi saņem aiz ausīm
Un izrēķina, cik tevī gaļas,
Kā jūties mana māsa?
Tu vari izlikties nepilngadīga.
Tikpat labi tu vari dziedāt itāliski
Vai uzdoties par speciālisti krustvārdu mīklās.
Tev ir ausis, aiz kurām saņemt,
Un gaļa, ko notaksēt.
2:0 pretinieku labā.
Kā jūties, mana māsa?

/no Knuta Skujenieka "Madrigāls Trusienei"/

Šodien bieži, daudz nedomājot un neatšifrējot, tiek lietots jēdziens "kristīgās vērtības," bet ko tas nozīmē. Kas ir šīs vērtības. Un vai pašā, šķiet, no Nīčes nākušā relativizējošā komercvalodā, kas runā par `vērtībām` nevis `patiesību`, `Dieva gribu`, `Kristus prātu" utt., nav iekodēti tie `trīsdesmit sudraba gabali` no Caharijas 11, vai Mateja 26:15. Kas ko vērtē? Kas par ko iestājas? Kurš ir tas, kas kādu saņem aiz ausīm un noteic taksi?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
skatījums [78.84.140.148]
# Iesūtīts: 2013.11.05 17:41:12
Dieva Vārds nekad nav teicis, ka sieviete ir nepilnīga vai nepilnvērtīga. Tieši otrādāk, ne sieva ir kas bez vīra , ne vīrs bez sievas tā Kunga draudzē.Abi divi ir pilnvērtīgi pestīšanas dalībnieki. Sieva ir žēlastībā dotā dzīvības līdzmantiniece.Jēzū Kristū visi ir viens, tur nav ne vīra , nedz sievas, abi līdzvērtīgi. Tas ir attiecināts pa vertikāli attiecībā uz Dievu. Tur abi ir līdzīgi/vienādi. Bet attiecībā pa horizontāli, vīrs ir sievas galva un sievai nebūs mācīt vīru. Tur ir Dieva iestādīta hierarhija, kas nekad nav bijusi atcelta.
Ingars
# Iesūtīts: 2013.11.05 18:08:55
Uldis

Man kaut kā brāļa Aināra komentāri neizskatās pēc sprediķiem, bet gan vairāk pēc liecināšanas un dalīšanās ar atziņām - uz to ir pilnvarots ikviens ticīgais.

Kas attiecas uz teoloģiju - brālis tikai atkārto Jēzus vārdus no Mateja 23:23. Jēzus aizrādīja farizejiem, ka viņi aizmirsuši bauslības būtību un ir apsēsti ar legālismu. Mums, "Rietumu kultūras" vidē uzaugušajiem patīk visu izpreperēt un tad analizēt katru elementu atsevišķi, taču Austrumniekiem ir vairāk tāda holistiska pieeja. Šajā aspektā Jēzus pārstāv austrumniecisko pieeju. Tas nozīmē, ka Bauslību nevar atdalīt no Evaņģēlija, jo tie ir viens vesels, kā vienas monētas divas puses un pat vēl vairāk - tie savstarpēji mijiedarbojas un pārklājas. Visā Vecās Derības Bauslībā ir atklāts Kristus, savukārt, Jaunās Derības Evaņģēlijs ir Bauslības piepildījums.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.11.05 22:09:50
skatījums [78.84.140.148]
Bet attiecībā pa horizontāli, vīrs ir sievas galva un sievai nebūs mācīt vīru.
Horizontāli, laikam nozīmē guļus pozīciju. Vai esi drošs, ka seksa laikā sievai nav balstiesību?
Bet ja nopietni, neredzu, kur ir kāda `kristīgā vērtība` tajā, ka kāds kaut ko `NEdrīskt, NEspēj, utt... Man grūti iedomāties muzeju, kurš stāstot par nacionālās kultūras vērtībām kā pirmos un galvenos `vērtību` piemērus min norādījumus "rokām neaiztikt, nefotografēt, virsū nečurāt, ar grāmatu pa galvu nesist utt"
dafne
# Iesūtīts: 2013.11.06 07:51:42
skatījums [78.84.140.148]
Arī šodien saglabājas bīstamība, ka sieviete kā vājākais dzimums ( ne tikai miesīgi), bet arī garīgi var tikt doktrināli pievilta. Tad viņas mācība saindēs citus. Tādēļ sieva nedrīkst mācīt doktrīnu.

ko darīsim ar sv.skolas skolotajām...māca taču topošos draudzes locekļus?
skatījums [78.84.140.148]
# Iesūtīts: 2013.11.06 08:37:52
Dieva Vārds neatkāpjas no saviem iestādījumiem, bet cilvēks grib izgudrot savu pieeju. Jebkura kristīga vērtība ir Dieva Vārda patiesība. Ja izceļ tikai dažas,piem., glābšana, grēku nožēla, kristības, sakraments, lūgšana u.c., bet atstāj novārtā pārējo Dieva Vārdu, tad tas nav pareizi. Reiz Jēzus pārmeta rakstu mācītājiem un farizejiem, sacīdams, ka svarīgākais bauslībā ir tiesa, žēlastība un ticība, bet šo darot, nedrīkst arī atstāt novārtā ( pārējo), šai gadījumā, desmito tiesu.
skatījums [78.84.140.148]
# Iesūtīts: 2013.11.06 08:43:26
Vakardien man bija saruna ar kristiešiem par to, ko tad sieva var un ko nevar mācīt. Viens brālis uzprasīja, kā tad ir, mana sieva arī māca, tad sanāk pēc Dieva Vārda, ka viņa to nedrīkst? Nomierinādams viņu, es atbildēju, ka sieva drīkst gan, un pat vajag, tikai jautājums ir ko viņa māca? Brālim sieva māca ģimenēm bērnu audzināšanu un kalpo ģimenēm ar padomdošanu. Uz to ir pilnīgs Dieva akcepts. Bet mācīt doktrīnu un mācīt vīriem, Dieva Vārds aizliedz.
dafne
# Iesūtīts: 2013.11.06 09:02:25
skatījums [78.84.140.148]
Bet mācīt doktrīnu un mācīt vīriem, Dieva Vārds aizliedz.
ja man konkreti ar Rakstiem pieradisi,ka nevar sieva macit doktrīnu(t.i.kam mēs ticam),piemēram, bērniem,es aiziešu no savas kalposanas.
Un pie tam,kā vari macit pielietojumu,nemacot doktrīnu..ar to pasu padomdosanu gimenēm,bērnu audzināsanu..bez doktrīnas neiztikt.
skatījums [78.84.140.148]
# Iesūtīts: 2013.11.06 09:11:35
Bērniem tu drīksti mācīt. Jēzus garā un ar veselīgo mācību var mācīt ģimenēm, dodot padomus kā turēt namu kārtībā, kā jāizturas kā pieklājas, jāmāca labu darīt, lai jaunākās sievas mīlētu vīrus un bērnus, būtu prātīgas un krietnas, labas namamātes, paklausītu saviem vīriem, lai Dieva vārds netiktu zaimots. Tas viss ir atļauts, un to pat vajag pamācīt. (vecākas sievas pamāca jaunākas).
dafne
# Iesūtīts: 2013.11.06 09:28:39
skatijums,tu teici,ka doktrinu un viriem macit nevar.Tad jautajums,ka var macit bernus nepielietojot Bibeles doktrinu,uz kada pamata,lai macu vinus paklausit vecakiem,piemeram?
skatījums [78.84.140.148]
# Iesūtīts: 2013.11.06 09:39:45
Redzi, mācīt labu tu drīksti vienmēr. Jautājums ir kam tu māci un ko tu māci. Bērniem mācīt būt paklausīgiem vecākiem uz Bībeles doktrīnas pamata, ir pareizi. Tu jau nemāci tiem, kam Dievs to noliedz, resp., vīriem. Bērniem ir pašiem norāde no Kunga būt paklausīgiem vecākiem, jo tā pienākas. Kad to māca sieva, tas nav nepareizi un ir pat nepieciešams un vajadzīgs. Tēviem dotas norādes audzināt bērnus. Šeit piem., uzsvars ir uz tēviem, bet tas nav nepareizi, ja sieva māca citu bērnus būt to vecākiem paklausīgiem, jo tas ir saskaņā ar veselīgo mācību.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.11.06 09:41:16
skatījums [78.84.140.148]
Ja drīkst jautāt, kas ir pilnvarojis Tevi mācīt, ko dafnei vai jebkurai sievietei darīt? Vai esi drošs, ka drīksti to darīt, un Tev nav pašam drīzāk jābūt čaklam klausītājam un kūtram runātājam, kā saka Jēkabs?

Bet vispār, diskusija šeit ir par to, kas ir `kristīgās vērtības`, nevis, kā ierādīt vietu sievietēm.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.11.06 09:50:52
Aivars iztrūkstošais posms...

Katram cilvēkam tas irindividuāls. Bet pa lielam tomēr tas ir tas posms, kas cilvēku šķir no nezināmā - Dieva. Šajā sakarā tad arī šo misiju aizpilda dažādas kustības, ticības un reliģijas.
Vērtība ir ja spēj noticēt un savā dzīvē saskati šā iztrūkstošā posma pielietojumu. Kautkā tā ...
skatījums [78.84.140.148]
# Iesūtīts: 2013.11.06 09:54:49
Dieva Vārds nosaka un pilnvaro vīrieti un sievieti, ko katram būs darīt, un ko ne. Tāpat ierāda vietu abiem. Vīriem viņu atbildība un sievām sievu atbildība. Bija jautājums un es arī atbildēju. Es gan pieskaitu visu Dieva Vārda patiesību pie kristīgām vērtībām.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.11.06 10:26:14
skolnieks.
Tevis teiktais šķiet drīzāk ir tavs priekšstats par to, kas ir vērtīgs, bet nez vai to varētu saukt par `kristīgu vērtību` definīciju.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.11.06 10:44:22
skolnieks.
šo misiju aizpilda dažādas kustības, ticības un reliģijas
Vai Tavuprāt īstās vērtības ir tikai tās, kas saistītas ar reliģiju/ām?

skatījums [78.84.140.148]
Sieviete, vīrietis ir dzimumidentitāte; vīrs, sieva - sociālās lomas ģimenē, bet šīs identitāte un lomas nav vienīgās. Vēl jo īpaši šajos laikos, kur lomu un identitāšu ir daudz, piem., profesionālā, nacionālā piederība, valoda utt. Vai mēs katrs neesam arī paši par sevi ar savu id-ti, garīgo dzīvi? Vai domā, ka no vīra rekomendācijām būs atkarīga viņa sieviņas irbītes pestīšana? Varbūt tas, ka viņa pati nav nobijusis liecināt vecim par Kristu un savus bērnus audzināt par krietniem kristiešiem?
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2013.11.06 10:52:11
Aivars A Tavuprāt ir definīcija?

Raimonds Nē, verība ir jebkurā lietā, ko Cilvēks saprot un jebkurās lietās, kuras Cilvēks sapratīs.

skatījums [78.84.140.148]
# Iesūtīts: 2013.11.06 10:56:23
Es nedomāju, ka no vīra rekomendācijām būs atkarīga viņa sievas pestīšana. Bet tas, ka sievai jāprasa vīram padoms par ticības jautājumiem, to gan. Vai tu neesi lasījis, ka sievai ir jāprasa vīriem padoms, ja tās ko grib zināt, bet nevis publiski draudzes sapulcē jārunā, kas ir par kaunu sievai? Lasu, ka sievai nebūs mācīt vīru. ( ne tikai kā vīrs un sieva soc.loma ģimenē, bet arī kā vīrietis un sieviete) Liecināt par Kristu sievai nav ne aizliegts, bet pat otrādāk uz to mudināts, jo esam visi Jēzus liecinieki. Liecināšana ir atšķirīga darbība no mācīšanas. Kā te citā diskusijā grib vienādot pravietošanu un mācīšanu, kas ir atšķirīgas kalpošanas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.11.06 10:57:32
skolnieks.
vai vērtības ir iespējams sarindot kādā hirarhijā?
Raimonds
# Iesūtīts: 2013.11.06 11:19:13
skatījums [78.84.140.148]
Tas, ka sievites daudz mācās un grib mācīties, rāda jaunākā statistika, Latvija pirmās Europā. Nav vairs tik daudz to gudro vīru kam prasīt padomu. Protams, ja meitenei galva uz pleciem, tad gribēdama ģimeni, viņa arī var iemācīties izlikties dumāka un nevarošāka utt. uz to mēs aicinām? c`mon!

Par pravietošanu: mācīt nevar, bet pravietot var. Vai tas nozīmē, ka sievietes var tikai bļaut?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2013.11.06 11:27:04
Raimonds Varētu mēģināt, bet kaut arī sarindotās vērtības būs noliktas rindā pēc kaut kāda mēra viena necila, bet iztrūkstoša, kas iespējams atradīsies mēra apakšā vai pa vidu, vienā jaukā brīdī var kļūt par tik vērtīgu ka šis mērs pazaudēs jēgu...
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 34 . 35 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 49 , pavisam kopa bijuši: 36084