atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pāvests: pasaules radīšana 6 dienās- alegorija
pich_
Iesūtīts: 2011.02.01 11:54:08
"God`s mind was behind complex scientific theories such as the Big Bang..."
Kā uztvert šo pāvesta sakāmo? Ja pāvests atzīst lielā sprādziena esamību (pat ja to radīja Dievs), tad tas ir pretrunā ar Bībeli. Lielā sprādziena teorija apgalvo, ka vispirms radās zvaigznes un mūsu saule, un zeme pāris miljardu gadu vēlāk, savukārt Bībelē secība ir savādāka- zeme vispirms, un tad gaisma, saule, zvaigznes utt.

Pāvests turpina: "The Catholic Church no longer teaches creationism — the belief that God created the world in six days as described in the Bible — and says that the account in the book of Genesis is an allegory for the way God created the world."
Ko tas īsti nozīmē? Ja Mozus 1. grāmata ir alegorija, tad arī pirmie cilvēki ir alegorija? Kā tad paliek ar iedzimto grēku, kas ir ļoti būtiska kristiešu doktorīna? Ja arī iedzimtais grēks ir alegorija, tad sanāk, ka zūd vajadzība pēc glābēja.

Vai pāvests ir/nav iebraucis auzās ar šādiem izteikumiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
danar
# Labojis danar: 2011.02.03 12:06:19
5 Un Dievs nosauca gaismu: diena, - un tumsu nosauca: nakts. Un tapa vakars un tapa rīts - viena diena .
6 Tad Dievs sacīja: "Lai top velve ūdeņu vidū, kas lai šķir ūdeņus no ūdeņiem."
7 Un Dievs radīja velvi un šķīra ūdeņus, kas zem velves, no ūdeņiem virs velves. Un tā tapa.
8 Un Dievs nosauca velvi: debesis. Un tapa vakars un tapa rīts - otra diena. 9 Tad Dievs sacīja: "Lai saplūst vienkopus ūdeņi, kas zem debesīm, ka sausums taptu redzams." Un tā tapa.
10 Un Dievs nosauca sausumu: zeme, - bet ūdeņu krājumu nosauca: jūras. Un Dievs redzēja to labu esam.
11 Tad Dievs sacīja: "Lai zeme izdod zāli un augus, kas sēklu nes, un augļu kokus, kas augļus nes, pēc savas kārtas, kam sēkla sevī, virs zemes." Un tā tapa.
12 Un zeme izdeva zāli un augus, kas savu sēklu nes, pēc savas kārtas, un kokus, kas augļus nes, kam sēkla sevī, pēc savas kārtas. Un Dievs redzēja to labu esam.
13 Un tapa vakars un tapa rīts - trešā die na.
14 Tad Dievs sacīja: "Lai top spīdekļi debess velvē, lai šķirtu dienu no nakts, un tie lai ir par zīmēm un laikiem, un dienām, un gadiem,
15 un tie lai ir par spīdekļiem debess velvē gaismot pār zemi." Un tā tapa.
16 Tad Dievs radīja divus lielus spīdekļus: lielāko spīdekli, lai valdītu dienu, un mazāko spīdekli, lai valdītu nakti, un zvaigznes radīja.
17 Un Dievs tos lika debess velvē, lai tie gaismotu pār zemi
18 un valdītu dienā un naktī un lai šķirtu gaismu no tumsas. Un Dievs redzēja to labu esam.
19 Un tapa vakars un tapa rīts - ceturtā die na.
20 Tad Dievs sacīja: "Lai ūdeņos mudžēt mudž dzīvu radījumu pulki, un putni lai lido pār zemi, pār debess velvi."
21 Un Dievs radīja lielus jūras zvērus un visus dzīvus radījumus, kas rāpo un pulkiem mudž ūdeņos, pēc to kārtas un ikvienu spārnainu putnu pēc savas kārtas. Un Dievs redzēja to labu esam.
22 Un Dievs svētīja tos, sacīdams: "Vaislojieties un vairojieties un piepildiet ūdeņus jūrā, un putni lai vairojas virs zemes."
23 Un tapa vakars un tapa rīts - piektā diena .
24 Tad Dievs sacīja: "Lai zeme izdod dzīvus radījumus pēc viņu kārtas, lopus, rāpuļus un zemes zvērus pēc viņu kārtas." Un tā tapa.
25 Un Dievs radīja zemes zvērus pēc viņu kārtas un lopus pēc viņu kārtas, un visus rāpuļus pēc viņu kārtas. Un Dievs redzēja to labu esam.
26 Tad Dievs sacīja: "Darīsim cilvēku pēc mūsu tēla un pēc mūsu līdzības; tie lai valda pār zivīm jūrā un pār putniem gaisā, un pār lopiem, un pār visu zemi un visiem rāpuļiem, kas rāpo zemes virsū."
27 Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja.
28 Un Dievs tos svētīja un sacīja uz tiem: "Augļojieties un vairojieties! Piepildiet zemi un pakļaujiet sev to, un valdiet pār zivīm jūrā un putniem gaisā, un katru dzīvu radījumu, kas rāpo pa zemi."
29 Un Dievs sacīja: "Redzi, Es jums esmu devis visus augus, kas nes sēklu, kas vien ir zemes virsū, un visus kokus, kas augļus nes, kam sēkla sevī; tie lai jums būtu par ēdamo.
30 Bet visiem zemes zvēriem un visiem putniem gaisā, un visiem rāpuļiem, kas rāpo pa zemes virsu, kam dzīvība, Es dodu visu zaļo zāli par barību." Un tā tapa.
31 Un Dievs uzlūkoja visu, ko Viņš bija darījis, un redzi, tas bija ļoti labs. Un tapa vakars un tapa rīts - sestā diena .

(1.Moz.1:5-31)

Varbut kads var paskaidrot..kas aiz siem pantiem jasaprot....ja jau ta ir alegorija.

Izcelums mans




muga34
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:12:58
masiks [87.110.184.238] papēti pēdējos zinātniskos darbus par gaismas ātrumu un tā konstantumu - pašā Ešteina teorijas radīšanas laikā starp Enšteinu un Teslu izcelās domstarpības par viņa teorijas patesumu kur Tesla skaidri pateica tagadne tic Enšteinam bet nākotne tices man un līdz šij baltai dienai vēl neviens līdz kaulam nav izpratis Teslas darbus un viņa paveikto kas bija reāli demonstrējumi un taustāmas lietas...
gaismas ātruma konstantums tā arī nav pierādīts - tas jau ir fakts pich_ - tad man ir jāmeklē tagad uz sitienu neiedošu linku bet bet par arhieloģiskajam laika datējuma sistēmām google var atrast.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:13:00
danar
Kas ir alegorija?
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:15:30
muga34
ja tu ar sveci blakus nestāvēji tad nesaki ka neviens nav redzējis un ja tu tici tikai tam ko esi redzējis vai tu vari ticēt tam ka tos ko tu uzskati par saviem vecākiem tiešām var saukt par tavim vecākim...

nu, ja neviens nav pieteicies, ka IR redzējis, tad kāpēc man būtu jāapgalvo pretējais? Kāda pārbīļa pēc?
Vēcāki mani uzaudzināja. Tos arī saucu par vecākiem. man ir miglainas aizdomas, ka es to audzināšanu tomēr redzēju.
danar
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:16:15
Aivars
nu,ka sitas viss simbolos pastastits..tipa isteniba ir bijis savadak.es ta saprotu
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:18:21
danar
Es neaizrautos ar alegorizēšanu šajā gadījumā
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:20:24
danar
tu iecitēji radīšanu no VD. šī diskusija ir par to, ka Pāvests apstiprina, ka BB ir patiess (un aiz tā stāv Dievs). bet tad tas neiet kopā ar Bībeli, kurā teikts, ka zvaigznes tika radītas pēc tam, kad zeme tika radīta.
ja Pāvests piekrīt BB teorijai, tad viņš piekrīt, ka zvaigznes radās vairākus miljardus gadu pirms zemes. nu tad kā ir?
tur tā lieta
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:22:22
muga34
gaismas ātrums tiešām variē. Dažu metru vai pat kilometra robežās.
taču uz šī cipara fona 1 079 252 848,8 km/h - tā ir sīka vienība un nepārsniedz procenta simtdaļu. Tb - pats apgalvojums ka gaismas ātrums nav konstants - nenozīmē ka gaismai nevajadzēja 2,3 miljonus gadu lai atceļotu no Andromēdas.
Pie kam. Mainoties gaismas ātrumam - pamtīgi mainās gaismas spektra nobīde.
palielinoties tikai uz pusi - redzamā gaisma paliek par cietu rentgena starojumu, samazinoties uz pusi - redzamā gaisma kļūst par superīsviļņu radio signālu. Kā saproti - abas parādības nav novērotas. Tb - ir novērota gaismas sarkanā nobīde, kas nozimē mazliet "samazinātu ātrumu", par nieka procenta simtdaļām, ko izsauc izstarojošā objekta kustība prom no mums.
muga34
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:25:38
masiks [87.110.184.238] nu, ja neviens nav pieteicies, ka IR redzējis, tad kāpēc man būtu jāapgalvo pretējais? Kāda pārbīļa pēc?
Vēcāki mani uzaudzināja. Tos arī saucu par vecākiem. man ir miglainas aizdomas, ka es to audzināšanu tomēr redzēju.


runa iet par radīšanu ne audzināšanu...
muga34
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:30:55
masiks [87.110.184.238] es nerunāju par gaismas ātruma variēšanu vakumā, ūdenī vai kur citur - runa ir par to ka gaismas kustībai tāpat ka jebkurai citai kustībai ir paātrinājums... un tas jau maina daudz ko...
muga34
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:34:13
tieši šī paārtrinājuma esamība vai neesamība nav pierādīta - ir pieņemts ka gaismas ātrums ir konstante bet tas nav pirādīts.
danar
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:34:24
pich_
par daudz jau nebus
...sapratu par ko iet runa un pavestam nepiekritu
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:37:28
muga34 līdzības nav apstraktā glezniecība - ceru saproti ko domāju...

Nav gan, bet liela daļa tautas arī reālismu saprot patīk-nepatīk līmenī
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:41:00
danar

pāvestam?
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:46:37
muga34
gaismas ātrumam "paātrinājums" ir tikai tai brīdī, kad tā tiek izstarota no gaismas avota. Tb - gaismas radīšanas mirklī.
Pēc tam gaismas ātrums ir aptuveni konstants un to nosaka masas/ātruma attiecība, kura gaismas fotona massu palielina varāk nekā līdz bezgalībai, ja ātrums pārsniedz gaismas ātrumu. attiecīgi lai pārātinātu gaismas fotonu pāri pār gaismas ātrumu - vajadzīga bezgalīgi liela enerģija.

Par Teslu runājot - šobrīd viņa darbi ir stipri mitoliģizēti un reāli pārspīlēti. hadrona kolaideram ir iespēja dot daudz fundamentālākas atbildes par fiziku, nekā Teslai prātā varēja ienākt.
pich_
# Labojis pich_: 2011.02.03 12:49:16
masiks [87.110.184.238]
gaismas ātrumam "paātrinājums" ir tikai tai brīdī, kad tā tiek izstarota no gaismas avota. Tb - gaismas radīšanas mirklī.

nezinu, vai varu šim piekrist: Light travels at the speed of light in vacuum, which is a constant. Constant speed means no acceleration.

vajadzēs man papētīt sīkāk par gaismas avotu un paātrinājumu (ja tāds ir). pagaidām man šķiet, ka gaismas ātrums ir maksimālais jau spuldzītes ieslēgšanas 0.000...001 sekundē
danar
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:53:08
pich_
nu,bet tads nebija tavs jautajums..vai pavests nav iebraucis auzas...saku,ka ir..jo radisanas kartiba tacu mineta...
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.03 12:56:34
danar

tagad interesanti sanāk- luterāņi saka, ka pāvestam nav taisnības, katoļi- ka ir (tb pāvesta teiktais par VD ir alegorija). es saprotu, ka šie uzskati ir atšķirīgi, bet nu kādam taču ir jābūt taisnībai.
un man šķiet, ka kristiešu vidū (globālā mērogā) pāvests ir lielākā autoritāte.
muga34
# Iesūtīts: 2011.02.03 13:00:46
Džonijs Nav gan, bet liela daļa tautas arī reālismu saprot patīk-nepatīk līmenī

šeit man liekas tu sāc diskusiju parto vai pieņemt ticibu tāda kāda tā ir vai tadu kāda man ir ērta un komfortabla - vai man ticēt radīšanai vai varbūt piestieties vipār pieņemtajai teorijai, jo tad tak man neviens neteiks ka esmu miļķis - vajag tikai saaust to kopā ar manu ticību un viss būs OK.

masiks [87.110.184.238] vieglāk būtu tā iedod linku kur ir izklāstīts pirādījums ka c=kont. , bet saus pierādījums bez apcerējumiem un pieņēmumiem...
lasi jebkuru zinātnisko literatūru - kuru gribi visur rakstīts ka c pieņem par vai kā konstanti un es pats neesmu atradis nevienu pierādījumu tam ka c=const. tāpēc tev prasu varbūt tev ir tāds pierādījums bet līdz tam viss tavs aprēķins ir balstīts uz pieņēmumu bet mēs sarunājām ka tu pirādīsi savus miljardus gadu ar faktiem un nevis pieņēmumiem - bet ja tevir c=cnst. pierādījums sper vļā - man tiešām tas intresē...
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.02.03 13:01:19
pich_
neiet runa par spuldzītes ieslēgšanu. Iet runa par mirkli, kad no atomu karstuma kustības un elektronu lēkāšanas pa orbītām tiek izstarots fotons. tb - pirms mirkļa fotona nebija un nebija viņa ātruma. Pēc mirkļa fotons ir, elektromagnētiskais vilnis ir, ātrums ir un tas ir konstants. iet runa par delta T starp šiem mirkļiem. pieļauju, ka fotons rodas arī bez paātrinājuma, vienkārši kad elektromagnētiskajam laukam ir pietiekoša jauda, lai varētu formēties fotons. ij tas tad jau arī notiek ar to pašu gaismas ātrumu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 20223