atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pāvests: pasaules radīšana 6 dienās- alegorija
pich_
Iesūtīts: 2011.02.01 11:54:08
"God`s mind was behind complex scientific theories such as the Big Bang..."
Kā uztvert šo pāvesta sakāmo? Ja pāvests atzīst lielā sprādziena esamību (pat ja to radīja Dievs), tad tas ir pretrunā ar Bībeli. Lielā sprādziena teorija apgalvo, ka vispirms radās zvaigznes un mūsu saule, un zeme pāris miljardu gadu vēlāk, savukārt Bībelē secība ir savādāka- zeme vispirms, un tad gaisma, saule, zvaigznes utt.

Pāvests turpina: "The Catholic Church no longer teaches creationism — the belief that God created the world in six days as described in the Bible — and says that the account in the book of Genesis is an allegory for the way God created the world."
Ko tas īsti nozīmē? Ja Mozus 1. grāmata ir alegorija, tad arī pirmie cilvēki ir alegorija? Kā tad paliek ar iedzimto grēku, kas ir ļoti būtiska kristiešu doktorīna? Ja arī iedzimtais grēks ir alegorija, tad sanāk, ka zūd vajadzība pēc glābēja.

Vai pāvests ir/nav iebraucis auzās ar šādiem izteikumiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:08:29
prosto religjija un sex ir divas sfeeras, kur katrs trollis juutaas kompetents.
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:11:44
Jošs Mulders

kā tad paliek? zeme radās vienlaicīgi ar zvaigznēm?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.02.01 17:12:30
pich_

nu taa kaa tu nesaprati ieprieksheejaas atbildes, tad kaapee domaa, ka sapratiisi tagad... ?

Tu speej apjeegt jeedzienu "antropocentrisks universs"?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:13:08
Jošs Mulders
Tad zvaigznes vai zeme?

Jaa!

Rozā?


polārajās koordinātās?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:13:32
EM, tev kaa IT spechukam jau vajadzeeja saprast atbildi!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:15:23
Jošs Mulders
Antropocentrisms?
Kāds te runāja par VD kā dižu vētures grāmatu. Tad varbūt tur arī ir antropocentrisms, un svarīgi ir nevis reālie vēsturiskie notikumi, bet gan centrisms?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:16:24
Jošs Mulders
Es sapretu, ka tev nav ko atbildēt un tu mēģini izlocīties. Kā krišnaīts, kad viņam prasa par ceļojumiem uz Mēnesi un vienīgo Sauli Visumā.
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:27:27
Jošs Mulders

šis? Anthropocentrism describes the tendency for human beings to regard themselves as the central and most significant entities in the universe, or the assessment of reality through an exclusively human perspective.

tad man bija taisnība? tu uzskati, ka cilvēks ir 14 miljardus gadu vecs?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:32:59
uzskats, ka uzmanības centrā jābūt cilvēkiem un attiecībā pret cilvēku interesēm ir vērtējams viss pārējais.

Tikai kā tas ietekmē notikumu secību laikā, vienalga nesaprotu.
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:43:48
Jošs Mulders

izlasīju par tavu antropocentrisko universu. kā tu nonāci pie secinājuma, ka "vispirms zvaigznes, tad zeme" = "vispirms zeme, tad zvaigznes"?

piekrītu ezim- kā antropocentriskā universa jēdziens izskaidro secību?
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:44:13
Trilobīte

neizturēji?
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:50:54
pich_Nu vai esi atradis atbildi?...jeb tev tā nemaz nav vajadzīga?Tu vienkārši gribi pakasīties ar ticīgajiem?
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 17:56:12
Džonijs

neesmu drošs. tā vien liekas, ka katram ir sava atšķirīga atbilde.

p.s.
jāsāk lamāties- kas jums visiem ir ar to kasīšanos?? kā es kaut ko pajautāju par Bībeli, tā visi uzreiz jūtas tik ļoooti aizskarti. nu taču! bail no kaut kā? nesaprotu.. man ir jautājums, jums ir atbilde. ierakstiet to. viss... tam šis forums ir domāts.
nevajag to uztvert tik personīgi. ne es jūsu, ne citu ticību apdraudu- tik vien, ka gribu zināt un padiskutēt
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 18:01:45
pich_Mieru un dziļu elpošanu Redz, Gan Ctulhu, gan Masiks skaidri un gaiši ir pauduši savus patiesos mērķus...mēs tos pieņemam vai arī ignorējam, bet tu...kā lai to pasaka...krieviski ir tāds vārds-lukavitj. Tu aizbildinies, ka tevi interesē pats jautājums, bet kas patiesi tevi interesē?...vai ne iedzīšana ticīgo stūrī?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.01 18:02:37
pich_
Nevajag nervozēt, bet Džonija jautājums vispār ir diezgan loģisks. Izlasi pats savas tēmas pieteikumu un sākotne`jos jautājumus. Tad pārlasi 6 lappuses kā diskusija virzās. Atbilde uz sākotnējiem jautājumiem ir atrasta? Tev liekās, ka kāds ar tevi kasās, Trilai liekas, ka tu te kašķi meklē ar pāvesta auzu braukāšanu ....
... labi ka ir moders, kas vienmēr vainīgs
Aivars
# Iesūtīts: 2011.02.01 18:05:33
Džonijs
Citādi gan man liekas ka ja vien pičiņš savā pieteikumā būtu apstājies pie pirmās rindkopas, tā pie zināmas diskutantu pieklājības pakāpes vare`tu būt pat normāla tēma
Džonijs
# Iesūtīts: 2011.02.01 18:06:50
AivarsPiekrītu
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 18:07:20
jā- labi.
daļēji uz diskusijas jautājumiem ir atbildēts:
pāvests ar izteikumiem nav iebraucis auzās, un daļa Bībeles ir jāuztver alegoriski. ok.

cik saprotu, tad jautājumus- kas tieši ir, un kas nav jāuztver alegoriski, ir jāuzdod citā diskusijā, jo tas jau ir offtops.
tā tas ir domāts?
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2011.02.01 18:19:44
pich_Pēc manas saprašanas(nepretendēju uz absolūto patiesību) Bībeli līdz galam nevaram izprast. To pierāda vēsture. piem. bija laiki, kad baznīca uzskatīja, ka zeme ir plakana un saule riņķo ap to. Bet vai tas bija apstiprināts Bībelē? Vai visi maldi, kas ar laiku atklājas ir apstiprināti Bībelē? Drīzāk otrādi. Es nezinu kā uztvert 1.Moz. grāmatu.Esmu dzirdējis ka tā ir pārrakstīta no senākas grāmatas, kas nav saglabājusies.Bet kā arī lai nebūtu, es Bībelē rakstītajam ticu
pich_
# Iesūtīts: 2011.02.01 18:27:37
Džonijs

godīga atbilde- novērtēju
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 15 , pavisam kopa bijuši: 21168