atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi jeb katolāņi?
Aivars
Iesūtīts: 2010.08.22 22:50:34
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojot :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 46 . 47 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:31:19
Merlins
Ja vaicā, kāpēc es šo tēmu uzsāku, atbilde ir pavisam vienkārša. Dzirdēju interviju ar Stankēviču, ieraudzīju publikāciju Delfos, ieintriģēja, kādi ir iemesli vai arī motīvi šādam paziņojumam. Kā arī interesnta likās doma par `apvienošanos` `saglabājot savu identitāti". Radās interese dzirdēt cilvēku domas, jo vairāk tādēļ, ka tāpat skaidrs, ka kaut kāda reakcija uz šiem paziņojumiem būs (vēl jo vairāk, ja bīskaps Zbigņevs vēlreiz šos uzstādījumus apliecinājis CITĀ intervijā radio, kā te kāds no diskusijas dalībniekiem uzrādīja).
Protams, es nevaru izslēgt, ka paziņojumi ir daļa no kādas spēles, bet tikpat labi iespējams, ka jaunais arhibīskaps pilnā nopietnībā redz kādas pazīmes, kas liecina par viņa vīzijas piepildījumu. Jebkurā gadījumā tēma ir interesanta un pārdomu vērta.
Nosaukums luteroļi vai katolāņi protams ir maza provokācija par to, kā varētu izskatīties atšķirīgas identitātes vienotā organizācijā.
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:37:32
Aivar, Vai tad aiz visiem šiem pseidonīmiem un dīvainajām bildēm reālas personas slēpjas? Teikšu tik to, ka sen senos laikos es pacēlu savu roku, lai JV kļūtu arhibīskaps. Toreiz sinodē viņš solīja ņemt nopietni to, ja kāds viņam ar skaidru Rakstu liecību pierādīs, ka viņš kļūdās. Kā viņam veicies ar solījumu pildīšanu, lai spriež tie, kam tagad vēlēšanu tiesības.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:41:50
Latvju luterānis

Tava bilde un pseidonīms ir īpaši dīvaini.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:44:50
Aivars

Vnk. es pazinu LELB astoņdesmitajos gados un pazīstu to šodien. Manā vērtējumā tās luteriskā apziņa un identitāte ir ļoti nostiprinājusies, un tāds ir bijis baznīcas vadības mērķis. Par līdzekļiem jau minēju drusku augstāk.
Latvju luterānis
# Labojis Latvju luterānis: 2010.08.24 22:45:05
Merlin, (tev bonuss par acīgumu, ja atpazini bildi); un vai tad katra latvju luterāņa sapnis nav, ka Jēkaba katedrālē Rīgā reiz atkal varētu skanēt skaidrs Evaņģēlijs, kā Reformācijas laikā?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 22:53:22
Merlins
Nemaz nešaubos, ka Tavā vērtējumā tas tā ir. Šīs diskusijas sakarā intrigu rada Z. Stankeviča vērtējums. Neesmu no tiem, kas uzskata, ka vienmēr no malas labāk redzams. Bet tomēr interesanti, kas ir tie iemesli (lai gan vēlreiz saku, neizslēdzu ka paziņojumiem var būt arī kādi programmātiski motīvi) kādēļ tas tiek paziņots.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:04:54
Latvju luterāni!
Par to LMF purifikācijas jautājumu. Varbūt tādas lietas vajadzētu runāt bez nikiem un vaigu vaigā? Ta Raksti mums pamāca (Mt.18).
Tā sakot, domas dalās...

Merlin!
"Vai tad luterisms nav pietiekami plašs, lai teologi varētu būt ar atšķirīgām prioritātēm, nezaudējot savu luterisko identitāti"
Luterisms ir plašs, bet tas nav bezformīgs Ir kādas lietas, kas pat atsaucoties uz evaņģēliju vien, vedina apšaubīt luterisku identitāti, piemēram sola Scriptura apšaubīšana, kā bija nesenā pagātnē kādā amīšu baznīcā. Bet abi minētie kungi nesirgst ar šo bēdu.
Es par to Tavu "augstākās klases konfesionāli luteriski" jautāju, jo par Veinrihu diezgan daudzi nopietni misūrieši nedaudz iepauzē, pirms runātu. Un tas jau kaut ko nozīmē.
Galva Deg
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:09:54
sola scriptura ir tā kā Higsa bozons: visi runā, bet neviens nekad nav redzējis
Latvju luterānis
# Labojis Latvju luterānis: 2010.08.24 23:12:07
Voldemār, Kam un ar ko vajadzētu runāt un kas ir "tādas lietas", oglasiķe požalujsta vesj spisok?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:15:03
Galva Deg
`3D bildes esi skatījies? Ne visi, kam acis redz
Merlins
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:15:12
Voldemārs

Savukārt misūriešu mācītāju popgrupa dziedāja dziesmu: "Weinrich, he makes a lipstick, he makes a lipstick so lutheran." (Veinrihs pat lūpu zīmuli padara luterisku.) Bet "daudzi misūrieši" no "Church growth" kustības tiešām iepauzētu Fortveinas augstās kristoloģijas un liturģiskās dievkalpošanas sakarā. Tikai nez vai tam ir kāda radniecība ar luterismu Latvijā.
Mārcis Zeiferts
# Labojis Mārcis Zeiferts: 2010.08.24 23:17:00
Merlins
Es nevaru neko labi apzināties un man nav nemaldīga izjūta par to, ka nenotiek pārkatoļošanās. Es gan laikam piederu pie tā gala, tāpat kā draudzes locekles Gaiķos un Kalupē, kas kaut kur dziļi sirdī naivi tic, ka tas tā nav. Bet dažbrīd arhibīskapiem gribas patracināt tautu. Kaut vai pēdējais, ko Zbigņevs Stankevičs, ne Nagla sacīja: Latvija, iespējams, kļūs par pirmo zemi, kur luterāņi APVIENOSIES ar katoļiem. Nagla vienkārši pārprasīja, vai tas tā ir, un ko jaunais metropolīts tieši ar to domā. Tika saņemta atbilde, ka tas varētu būt kaut kas unikāls. Latvijas radio pirmdienas rītā Stankevičs jau sāka sevi labot, sakot, ka esot piesardzīgs lietojot vārdu APVIENOTIES, ka jārunā esot par vienotību. Un, ja šī vienotība tiktu sasniegta, tad viņš būtu laimīgs un būtu sajūta, ka nav par velti nodzīvojis mūžu.
Galva Deg
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:17:42
3d redzu, a pārējos 2 ne. konceptu saprotu, bet nekad neesmu dabā novērojis.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:20:03
Mārcis Zeiferts

"Un, ja šī vienotība tiktu sasniegta, tad viņš būtu laimīgs un būtu sajūta, ka nav par velti nodzīvojis mūžu."

Nu un kas tur nepareizs?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:22:54
Galva Deg
Priviliģētām personām šajā forumā profīlā parādās papildus lauciņš Diskusiju skaits: .
Varbūt, ja Tev tāds būtu, arī spētu saskatīt tos 2D
Galva Deg
# Labojis Galva Deg: 2010.08.24 23:24:53
esmu privileģēto skaitā (kas par skanējumu!), bet bozonu un solu vienalga neesmu nekad novērojis.

a kāds tam sakars ar uzstādīto tēmu, GalvaDeg?

tiešām nekāds. sorrrrī.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:27:36
Galva Deg

Sola scriptura bez tradīcijas tiešām laikam nekad nav darbojusies. Vnk luterāņiem un katoļiem ir vieni Raksti, bet atšķirīgs vērtējums tradīcijai.
Mārcis Zeiferts
# Labojis Mārcis Zeiferts: 2010.08.24 23:29:50
Merlins
Man šāda veida jautājumi neinteresē. Tie mūs neved pie skaidrības, jo neviens jau nevar pateikt, kāda šī vienotība izskatīsies un ko katrs ar to domā. Pat arhibīskaps Jānis Vanags izsakās: „Ir kaut kas jauns iedomājams, bet es atsakos fantazēt, kā tas varētu izskatīties”. Es, piemēram, mēģinu iedomāties tādu abstraktu bildi, ja, pieņemsim, Teze kopiena sacītu: mēs esam par vienotību kristiešu starpā, bet mēs ar to saprotam katoļu un luterāņu vienotību. Nez vai kaut kas tāds būtu augļu nesošs. Tieši par to mēs diskutējām slēgtajā forumā, kur atbildes īsti neradu, jo man šķiet kaut kā savādi, ja ar vienotību mēs saprotam mērķi, ka tas ekskluzīvi attiecas uz katoļiem un luterāņiem. Vai tas ir pareizi?
Galva Deg
# Iesūtīts: 2010.08.24 23:29:54
Merlins

ā-men, ā-men, ā-ā-men.
Galva Deg
# Labojis Galva Deg: 2010.08.24 23:31:50
Mārcis Zeiferts
es domāju, ka sasniegt vienotību kaut starp 2 ir solis uz vienotību starp vairāk kā 2iem.
a tur, gļaģi, i starp visiem.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 46 . 47 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 27515