atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi jeb katolāņi?
Aivars
Iesūtīts: 2010.08.22 22:50:34
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojot :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 46 . 47 . >>
AutorsZiņas teksts
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:18:11
p.l.dassy
"gudri cilvēki muļķīgi uzvedas..."

Jēzus ne to vien par sevi ir dzirdējis.
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:18:34
Redaktor, ja jau dzēs kaut ko ārā, tad arī Trilobītes nepiedienīgo piedāvājumu u.c. Citādi šķiet, ka tu lobē spēkus, kam luteriskās tīcības izpostīšana ir sapnis.
te deum laudamus [78.84.193.5]
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:20:31
godwit
Esiet viens - bet protams! Galvenais jautājums taču nav tas, vai gribam lielāku baznīcas vienotību. Bet: uz kādiem pamatiem? Te taču nav un nekad nebūs runa par to, ka notiks savstarpēja domu izmaiņa, ka RKB kautko pieņems no LELB un arī pati pārveidosies: te var tikai būt runa par to, ka LELB pievienojas RKB. Tas, savukārt, nozīmē atteikšanos no ļoti daudziem luterisma pamatprincipiem. Nevajag domāt, piemēram, ka tāpēc, ka RKB un LELB (visumā) līdzīgi domā attiecībā uz homoseksuāļiem, mēs arī līdzīgi tulkojam Bībeli. Apvienoties ar RKB=atteikties no sola scriptura, piemēram. Tāpēc ir BŪTISKI zināt - uz kādiem pamatiem un ar kādiem rāmjiem notiek diskusijas starp LELB un latviešu RKB filiāli? Kāpēc slepeni, ja pat skandināvu zemēs viss notiek pilnīgā atklātībā?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:22:37
godwit
Bet Tu nepiekrīti, ka dassy ir sava taisnība? Ja katolis vienkārši izliekas par luterāni, vai luterānis par katoli, tas kaut kā īpaši nopietni neizskatās, ne? Grūti iztēloties Luteru šitā `laižam luni` Vormsā
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.08.23 20:28:00
Vienmēr man ir simpatizējuši pareizticīgie(ja viņiem būtu dažas lietas citādāk es arī drošvie būtu pareizticīgā), kādā diskusijā pareizticīgais raksta: Tikai un vienīgi cilvēku lielā lepnība, noliedzot To Kungu kā baznīcas virsganu, un nevaldāmā kāre pēc varas radīja tādus šodienas monstrus kā luterisms un katolicisms
Āmen!
Latvju luterānis
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:28:02
incognito, no tev līdzīgo (pēc bildes spriežot) kompānijas tas pat būtu ieguvums.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.08.23 20:31:42
Bet Tu nepiekrīti, ka dassy ir sava taisnība? Ja katolis vienkārši izliekas par luterāni, vai luterānis par katoli, tas kaut kā īpaši nopietni neizskatās, ne? Grūti iztēloties Luteru šitā `laižam luni` Vormsā

saprati, godwit!!

godwit
Kristus taču nav iedibinājis baznīcas organizāciju...
Vai es tevi neuztveru, vai arī Tu svaidies ļoti un Tev nav īsti pašam šīs lietas ar ekumēnismu skaidras

Latvju luterānis
vai lūdzu varētu iet pļāpāt uz ikdienu?
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:40:55
Aivars
Piekrītu, dassy ir sava taisnība. Ar uzsvaru uz "sava". Tas ir teicami, ka cilvēks turās pie savas ticības. Tādiem cilvēkiem ir pamats ticības izaugsmei, ko arī viņai novēlu. Ja mājiens, par izlikšanos luterānim par katoli, ir domāts man, tad varu apliecināt, ka tieši pāvesta pretenzijas ir galvenais šķērslis tam, lai es nekļūtu par katoli. Šajā jautājumā man simpātiskāka šķiet pravoslavu nostāja - visi bīskapi ir vienlīdzīgi, bet pāvests varētu būt pirmais starp vienlīdzīgajiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:42:31
godwit
Par mājienu prasi dassy. Es tikai iztulkoju tekstu, ne zemtekstus
Bet kāpēc Tu tā vaicā?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.08.23 20:51:23
godwit
aha.. redz kā! (paldies, paldies... par vēlējumu ) es gan nepretendēju uz savu patiesību kā vienīgo un apsalūto.. vienīgi: 1. Kor. 10:12 Tādēļ, kas šķietas stāvam, lai pielūko, ka nekrīt.

nebija doma par Tevi, bet pats pieteicies...
tātad Tu iesi aiz Vanaga, ja viņš ies vienoties ar katoļiem? un Stankēvičs visus atpletām rokām sagaidīs??

Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:52:53
godwit!
"Arhibīskapam uzticīgie garīdznieki ies kopā ar savu savu vadītāju"
Tu taču runā par Kristu?!
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.08.23 20:54:35
Voldemārs
tur jau tā lieta, ka tas ir interpretējams jēdziens
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:00:59
te deum laudamus [78.84.193.5]
"Te taču nav un nekad nebūs runa par to, ka notiks savstarpēja domu izmaiņa, ka RKB kautko pieņems no LELB un arī pati pārveidosies: te var tikai būt runa par to, ka LELB pievienojas RKB. Tas, savukārt, nozīmē atteikšanos no ļoti daudziem luterisma pamatprincipiem."

Ja pareizi esmu sapratis abu arhibīskapu uzskatus, tad netiek prasīta abu konfesiju atteikšanās no saviem pamatprincipiem. Galvenais jautājums ir par pāvesta primāta atzīšanu. LELB ir jāatzīst pāvesta primāts un tā var kļūt par luterāņu rita romas katolisko baznīcu. Es tiešām nespēju iztēloties situāciju, ka pāvests atteiktos no sava primāta. Ja tas notiktu, tad varētu apvienoties ne tikai ar katoļiem, bet arī ar pareizticīgajiem un visām pārējām konfesijām.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:05:07
Voldemārs
"Tu taču runā par Kristu?!"

Par Kristus ieceltu un Svētā Gara vadītu arhibīskapu.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:07:29
p.l.dassy
"tātad Tu iesi aiz Vanaga, ja viņš ies vienoties ar katoļiem?"

Kamēr Vanags sekos Kristum, godwits sekos Vanagam!
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:08:24
godwit
Vai arhibīskaps ir nekļūdīgs, proti, vai visos jautājumos viņam ir jāpaklausa?
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.08.23 21:09:05
godwit
vai tad visi nav Kristus iecelti kristieši? un tikai dievkalpojumā mācītājam(arī arhibīskapam) ir īpašs uzdevums runāt Dieva Vārdu un izdalīt sakramentu?
bet ikdienā mācītājs vai tad nav parasts kristietis = grēcinieks?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:09:50
godwit
Par Kristus ieceltu un Svētā Gara vadītu arhibīskapu

Paga, šitā formula nav aizgūta no Romas pāvesta `amata apraksta`?
Kā lai saprot tagad, kuram no Kristus `vietniekiem` pakaļ staigā?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:11:28
"Kamēr Vanags sekos Kristum, godwits sekos Vanagam!"
Tam nevar nepiekrist.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:11:45
p.l.dassy
bet ikdienā mācītājs vai tad nav parasts kristietis = grēcinieks?
Tu domā, ka darba laikā mācītājs nav kristietis un grēcinieks?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 46 . 47 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 112 , pavisam kopa bijuši: 23978