atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luteroļi jeb katolāņi?
Aivars
Iesūtīts: 2010.08.22 22:50:34
Jaunais katoļu arhibīskaps apgalvojot :
Ja arī katoļi un luterāņi apvienosies, tad abas puses saglabās savu identitāti, jo nevienu neinkorporēs ar varu vai pret viņu gribu, svētdien pārraidītā intervijā LTV raidījumam "de facto" atzīst jaunais katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 46 . 47 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:12:21
godwit
Nedomāju, ka īstiem vadītājiem kādi pakaļskrējēji bez galvas ir simpātiski. Ož pēc spāņu inkvizīcijas, kas izpilda pavēles nedomājot.
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:14:18
godwit
bija kāds mācītājs, kuram neklausīju... jo man tas nekilās pareizi!
kad strādāju algotu darbu baznīcā un man maksāja aploksnē! teicu, ka varu kaut vai pa velti strādāt, bet lai nemaksā... vai arī meklē citu darbinieku! rezultātā es biju pirmā tajā laikā no draudzes, kurai sāka maksāt oficiāli... un pēc tam mācītājam arī sāka maksāt oficiāli un citiem... tas mācītājs sekoja Kristum... bet es nesekoju tam mācītājam! bet Tu šādā situācijā sekotu? ja?
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:15:37
Voldemārs
Aivars

Arhibīskaps ir cilvēks, tātad - kļūdīgs, un visos jautājumos viņam var neklausīt. Atšķirība no pāvesta ir tā, ka viens no abiem sevi ir pasludinājis par nemaldīgu. No tā arī visas nelaimes.
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.08.23 21:20:32
Aivars
kāpjot kancelē un ejot altārī es uzskatu mācītājs nav personībā, bet Dieva vēstnesis...

kurš protams var kļūdīties... bet to es nekādā gadījumā viņam neteikšu pa tiešo no baznīcas sola... bet tad,kad viņš būs novilcis savas kalpošanas drēbes - ārpus dievkalpojuma... es to neprotu izstāstīt... varbūt: dievkalpojumā tomēr ir Dieva kalpošana man(Vārdu un Sakramentu)...
nevis dievkalpojums = mana un mācītāja tikšanās (fuj cik riebīgi sanāca beigās pateikt!)

mācītājus un vecākus cilvēkus es cienu.. ja nu vienīgi viņi grib cieņu, kas pienākas Dievam... tad gan nav labi!
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:25:41
Mārcis Zeiferts
"Nedomāju, ka īstiem vadītājiem kādi pakaļskrējēji bez galvas ir simpātiski. Ož pēc spāņu inkvizīcijas, kas izpilda pavēles nedomājot."

Nedomāju vis, ka cilvēki bez galvas vispār spētu pat soli paspert, nemaz nerunājot par skriešanu. Ja tos, kas domā citādāk, automātiski nosauc par bezgalvu pakaļskrējējiem, tad Tu nebūsi vadītājs, kuram es vēlētos sekot. ož pēc magonēm un rudzupuķēm...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:26:35
p.l.dassy
Ir jau OK. Vienkārši tas `ikdienas` pretstatījums lika pavaicāt. Man jau liekas, ka dievkalpojums ir brīdis, kur Kristus `mūs visus - dažādus grēciniekus - kaut kā apskaidro, ij pienāk tā laimīgā stunda, kad arī salūzuši pulksteņi pareizu laiku rāda, bet ne tā, ka mācītājs ir `vilkacis` kurš pārvēršas mācītājā, bet vienkārši ir tā ielūzusī niedre, ar ko Kristus iemanās vēstuli rakstīt, par spīti tās skabargām.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:45:03
godwit!
"viens no abiem sevi ir pasludinājis par nemaldīgu"
visi mēs, grēcinieki, labprat sevi uzskatam par nemaldīgiem
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:48:03
Jautājums jau paliek par to, vai draudzes locekļiem ir jāskrien pakaļ viedokļiem, kas nav nedz baznīcā pārrunāti, ne šādām sarunām dots kāds sinodes uzdevums un mandāts? Kas slepenībā un puslepenībā ir sācies, tas nevar nest Kristus baznīcai svētīgus augļus. Pareizi jau problēmu Stankevičs saprot, ka ir jāsāk ar baznīcas atjaunošanos, atzīstot, ka ne jau tas nozīmē kādu jaunu draudzes locekļu piesaisti, bet atjaunošanos no iekšpuses. Es domāju, ka vispirms ir viņam jādomā, kāpēc semināristu skaits ir samazinājies no 47 pirms astoņiem gadiem uz 23 šogad. Katoļu baznīca, kā saka Stankevičs, ir decentralizācijas priekšā, jo centralizētais modelis nu tiek atzīts par novecojušu, bet tieši to LELB ir sekmējis pēdējos gados. Tā dīvaini sanāk. Ne viss ir zelts, kas spīd.
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.23 21:52:37
godwit
Nedomāju vis, ka cilvēki bez galvas vispār spētu pat soli paspert, nemaz nerunājot par skriešanu.

Nu tas jau ar LELB ir noticis
robis [134.2.165.7]
# Iesūtīts: 2010.08.23 22:04:53
Mārcis Zeiferts semināristu un priesteru problēmu RKB risina pagaidām samērā veiksmīgi uz poļu, indiešu, korejiešu, latīņamerikāņu rēķina. Ko savukārt LELB domā darīt šajā jautājumā - ko par to liecina LA attiecīgās programmas (pagaidu?) slēgšana?
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.23 22:10:42
robis [134.2.165.7]
Es domāju, ka LELB rīcībā nav savas veiksmes formulas attiecībā uz mācītāju izglītību.
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.23 22:24:11
Ctulhu
Pajautā Stankēvičam, ko viņš konkrēti domā ar decentralizāciju! Pie izteikuma bija klāt norāde uz baznīcu kā Kristus miesu un ka bīskaps viens visu nevar paspēt izdarīt. Diecēzē esot 30 institūcijas, kam vajadzīga garīga vadība. Grūti spriest par Pujāta atstāto mantojumu...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.08.23 23:42:34
Aivars
Tu tīri tā kā domā, ka tas ir ` piesitiens ` cerot uz plaisām ?

Man nav nopietna personīgā viedokļa par to, kāpēc kāds ir kaut kā darījis, es tikai mēģinu saprast, kas notiek, analizējot publiski pieejamo informāciju tās kontekstā. Kā jau teicu, Stankēvičs atstāj ļoti saprātīga cilvēka iespaidu, un ka viņa publiski teiktais ir labi apdomāts un pauž skaidri iepriekš izsvērtu viedokli, kurā nav pēkšņu nejaušību. Zināmā mērā visas šīs ekumēniskās apvienošanās RKB stilā "dīvainības" var izskaidrot ar to, ka tāda (kā Z.Stankēvičs pauda) ir viņa pārliecība pēc viņa labākās sirdsapziņas, un viņa runās nav vērts meklēt nekādu manipulāciju. Tāpat arī šādi var skaidrot šāda viedokļa atsvešinātību no reālās situācijas (negatīvā rezonanse, ko tas izsauca) - studējot un ilgstoši uzturoties ārzemēs ne viens vien ir pazaudējis savas saknes un māju izjūtu.

Bet īsi sakot - nezinu. Tamdēļ jo vairāk kaitinoša kļūst mūsu pašu bīskapu klusēšana.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 00:13:24
Mārtiņš
Gan jau bīskapi runās. Tik tā aizdomājos, ko viņi tagad var teikt? Kā paskaidrot situāciju draudzēm, bažīgiem mācītājiem un arī luterāņu partneriem ārvalstīs, vienlaikus publiski neiztaisoties attiecībās ar vietējiem katoļiem par `sliktajiem`, kas te kādu kristiešu vienotību it kā noraida. Nav šaubu, ka šoreiz katoļu arhibīskaps ir iniciatīvu paņēmis savās rokās.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.08.24 00:24:52
Mārtiņš Tamdēļ jo vairāk kaitinoša kļūst mūsu pašu bīskapu klusēšana.

Cik spēdams lasi grāmatas un meklē atbildes rakstos! Arhibīskaps par šo jautājumu publiski izteicies līdz apnikumam. Šis tas ir palicis arī rakstiski gan Svētdienas Rītā, gan arī šajā mājas lapā, piem.
http://www.lelb.lv/lv/?p=news2arch&fu=sh&id=715&month=4&.. year=2009

Nedomāju, ka uz katru jaunu žurnālistu provokāciju mūsu bīskapiem būtu jānāk klajā ar jauniem paskaidrojumiem.

Pilnīgi pievienojos Tavam vērtējumam, ka " Zināmā mērā visas šīs ekumēniskās apvienošanās RKB stilā "dīvainības" var izskaidrot ar to, ka tāda (kā Z.Stankēvičs pauda) ir viņa pārliecība pēc viņa labākās sirdsapziņas, un viņa runās nav vērts meklēt nekādu manipulāciju."
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.24 00:35:23
lēnprātīgais
Dārgais brāli Kristū, vai, tavuprāt, šī ir kārtējā nekrietnā žurnālistu provokācija, vai tomēr vairākās intervijās apliecināts jaunā katoļu arhibīskapa viedoklis, jeb programmas pieteikums?
Jāsaka, ka mūsu arhibīskapa izteikumi, diemžēl, bija novēloti jau pavasarī. Vai tad arī citiem mūsu bīskapiem nav iespēja uzņemties iniciatīvu un informēt sabiedrību dažu publicistu vietā?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.24 00:41:54
Aivars
Neesmu bīskaps, lai zinātu ko teikt. Varbūt no Lutera var ņemt piemēru.
Domāju, ka nav pārmērīgi jāiespringst uz to, ka kādu acīs varam kļūt par sliktajiem, pati dzīve māca, ka stāja tiek novērtēta.

lēnprātīgais
Mēs nedzīvojam iekonservētā pasaulē.
Žurnālistu sensācijas un RKB arhibīskapa runātais nav vienos svaru kausos liekams.

Es personīgi nebažījos par to, ka notiek kādas slepenas sazvērestības no LELB vadības puses. Pat ja ir kļūdas, tās ir skaidrojamas daudz vienkāršāk un piezemētāk.
Ezītis
# Labojis Ezītis: 2010.08.24 00:48:45
Vēsturē nav mazums gadījumu, kad kāda grupiņa protestantu ticīgo pāriet katolicismā. Bet vai ir iemesls, lai paziņotu, ka Latvijas luterāņu un katoļu baznīcas apvienosies? Man tāds apgalvojums liekas ne tikai pārspīlēts, bet pat nereāls. Jo tas nozīmētu atzīt pāvesta primātu, Vanaga kā bīskapa (un citu) varas anulēšanu, jo precētu bīskapu nav, obligāto celibātu un daudzas citas lietas, kas atrodamas katoļu katehismā.
Mārcis Zeiferts
# Iesūtīts: 2010.08.24 00:49:58
lēnprātīgais
Var jau uzskatīt to arī par žurnālistu provokāciju, bet nav tik viegli rast izskaidrojumu paša Stankeviča paustajamkādā intervijā, ka, viņaprāt, iespējams, Latvija varētu kļūt par pirmo zemi, kur luterāņi apvienosies ar katoļiem, un sarunas par to ir iepriekš notikušas Vatikānā. LELB bīskapi var izvēlēties arī īpaši nepaskaidrot, ko katoļu brālis ar to domā, bet tad jo vēl vairāk vairosies aizdomas tajā virzienā, ka tā tas varētu arī notikt.
Ezītis
# Labojis Ezītis: 2010.08.24 00:56:19
Mārcis Zeiferts
Tas, ka sarunas par to ir iepriekš notikušas Vatikānā , nav nekas ārkārtējs. Vatikānā tādu sarunu ir bijis milzums. Bet, kā jau teicu, katoliskā Baznīca nekad neatteiksies no savas ticības pamatelementiem, kas nav maināmi ne jau aiz ietiepības, bet aiz tā, ka Baznīcas ticība tos uzskata par Kristus doto patiesību viņa Baznīcai. Šādā kontekstā man Stankeviča paziņojums liekas kā bezatbildīga dažādu ticīgo konfesiju pārstāvju maldināšana.

Vanags un vēl daži varbūt vēlētos kaut kādu savienību, vienotību, kopābūšanu utt. Bet tas būtu atsevišķu indivīdu personīgs lēmums. Runāt par Luterisko baznīcu kā tādu nekādā gadījumā nav iespējams. Par ko liecina arī diskusijas šajā saitā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 46 . 47 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 161 , pavisam kopa bijuši: 22668