atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu sievietes un kalpošanas amats
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.07.11 15:28:49
Cik atceros, J.Vanagu par arhibīskapu ievēlēja, jo viņš pastāvēja pret sieviešu ordināciju. Nu jau kādus gadus tiek atkal piepulcinātas jaunas evaņģēlistes. Vai nesanāk, ka notiek pretējais tam, ko J.Vanags solīja pirms viņu ievēlēja?
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.23 14:06:10
Aivars
Kā būtu pamēģināt tomēr to darīt uz Sv. Rakstu pamata?
to jau laikam var darit ja SR ir autoritate abam iesaistitam pusem...
Un attieciba uz SO ir diezgan pamatigs uz Rakstiem balstits darbs lasams ari SO majas lapa....
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.23 14:39:40
dafne
Nu man jau arī liekas, ka tas ir vienīgais un pareizais ceļš, nevis te visus ar kaut kādiem turkiem biedēt.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.23 15:39:42
Vēlreiz tiem, kas nav sapratuši:
līdzšinējā pieredze rāda, ka vienu Bībeles tekstu pārinterpretēšanai laika gaitā - agri vai vēlu - seko nākamais un nākamais solis: kā ausis niez...
Varbūt Ctulhu vai Brīnums var paskaidrot kritiskās masas jēdzienu - ir vajadzīgs zināms daudzums un laiks, kamēr vadzis lūst.

Tāpat paiet zināms laiks, kamēr Baznīcas "nobriest" tik tālu, lai aizvien tālāk un tālāk atkāptos no Bībelē rakstītā un par labu un pareizu nosauktu un sludinātu to, kas Bībelē nekur nav saukts par labu un pareizu, bet gan par grēku (kuram VD - aktīvai homoseksualitātei tieši tāpat kā laulības pārkāpšanai - bija noteikts nāves sods).

Neviens kristietis nepieprasa publiskus sodus ne par kādiem grēkiem, taču grēcinieki nedrīkstētu pieprasīt no Baznīcas, lai tā viņu grēkus atzīst par labiem un alternatīviem dzīves veidiem arī priekš kristiešiem.
Šādā stāvoklī pakāpeniski nonāk tās Baznīcas, kuras ir sākušas atkāpties no apustuļu laika kārtības par kalpošanas uzdevumu draudzēs.
Katram dzimumam bija un ir sava atbilstoša vieta un iespēja draudzē kalpot.
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.23 15:43:25
Ctulhu
Skan ļoti smieklkīgi tas tavs jēdziens!
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.23 15:44:13
Atvasaras Balss
Kāds sakars te ar `kritisko masu`? Tu grasies nekontrolējamu atomsprādzienu taisīt?
Bet ja ir runa par teoloģiju, tad tā ir precīza zinātne, kur nav ko fantazēt par nobriešanu utt. Vai nu sievietes ir vai nav ordinējamas un punkts.
Būt sievietei nav grēks, pārkāpt laulību un visādi maukoties - ir grēks. Tik vienkārši. Un nevajag medu ar mēsliem maisīt.
svētais
# Labojis svētais : 2011.09.23 15:46:25
dafne
Bet tas jau nekas, ka ir atšķirīgi skatījumi uz kaut ko. tas netraucē uztvert pamatlietas vienādi. Pāvils arī teica, ka Dievs viņu sūtījis evaņģēliju sludināt, nevis kristīt. ja jau Pāvils to uzskatīja par lietu kur Dievs nav viņu sūtījis darīt, tad mums ar nav jāsatraucas.

17 Jo Kristus mani nav sūtījis kristīt, bet evaņģēliju sludināt, ne gudriem vārdiem, lai Kristus krusts nepaliktu bez satura.

Turklāt to ko Tu un citi šeit esošie br``ali saka par kristību , tam jau es 100% piekrītu. Es tikai redzu tajā papildus vēl klāt lietas.

Turklāt ja es vai kāds cits kļūdās arī tas nav nepareizi, pat ja mēs abi paliekam pie savas atziņas, jo tas tikai palīdz atšķirt mūsu starpā rūdītos, uz ko aizrāda Dieva Vārds.

1. Kor. 11:19 Novirzieniem arī jābūt, lai taptu redzami jūsu starpā ticībā rūdītie.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.23 16:46:01
Atvasaras Balss
Šādā stāvoklī pakāpeniski nonāk tās Baznīcas, kuras ir sākušas atkāpties no apustuļu laika kārtības par kalpošanas uzdevumu draudzēs.

Kas tas ir - "kārtība par kalpošanas uzdevumu"?
durians [199.48.147.42]
# Iesūtīts: 2011.09.23 18:44:00
Mārtiņš

Nu kaut vai "sievai mācīt es nepieļauju ne arī valdīt pār vīru (ieņemt gana amatu draudzē), bet vecākās lai pamāca jaunākās, utt.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.23 18:50:16
durians [199.48.147.42]
Un tomēr man šķiet ka šajā ziņā LELB nav tik konsekvents savā konservatīvismā, kā šie - http://articles.orlandosentinel.com/2006-08-29/news/PITTS29_1_scripture-bible-literalism-leviticus
Ir kur augt, ne?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.23 20:16:58
durians [199.48.147.42]
Nu kaut vai "sievai mācīt es nepieļauju ne arī valdīt pār vīru (ieņemt gana amatu draudzē), bet vecākās lai pamāca jaunākās, utt.

Vispār mans jautājums bija domāts maķenīt citādi.
Bet tava īsā replika neliecina ne par kādu pierādījumu, nedz balstīšanos Rakstos.
Atvasaras Balss
# Labojis Atvasaras Balss: 2011.09.24 11:57:53
Aivars
Tevis dotajā lapā bez tam ir lieliski sludinājumi, piem., šis: International Gay Dating Site Meet men seeking men for love today
Brīnišķīgs avots Bībeles interpretācijas pētījumiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.09.24 12:22:13
Atvasaras Balss
Bet vai šāda sludinājuma esamība vispārējā ziņu portālā ietekmē šajā lapā ievietotās ziņas interpretēšanu?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.24 12:35:08
Atvasaras Balss
Vēl vairāk! Arī pats raksts ir progejisks!
Bet redzi, pats par sevi šis raksts demonstrē Tavu un vēl daža argumentācijas paraugu, tikai ja jūs norādat uz kaut kādiem homo marasmiem un tad pie tā pienaglojat arī visas baznīcas, kur dāmas top ordinētas, tad šeit autors pieķeras gadījumam, kur it kā uz Rakstu pamata tiek atstādināta visu mūžu kalpojusi svētdienas skolas skolotāja, un pie tā mēģina pienaglot arī visus, kas homoseksualitāti sauc par grēku, brēcot: "Vo, vo! Tā šie aizspriedumainie tumsoņas izturas pret sievietēm. Un tāpat pret gejiem`
Bet nav svarīga autora nostādne šoreiz. Vēl mazāk reklāmas baneri. Man nez kādēļ tur izmeta piedāvājumu apskatīt kristiešu lapas par Kristus dievišķību utt.
Svarīgāk ir vai pareizi, vai nepareizi ir sievai mācīt draudzē?
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.24 14:12:01
svētais
Piekritu,ir jabut novirzieniem..bet ari kaut kadiem "virzieniem" ir jabut
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.24 15:03:05
Aivars cik LELBĀL, kam pārsvarā jāizlīdzas ar ordinētām dāmām, ir ordinēti praktizējoši homoseksuāļi
Atceros, kuluāros gadījumā ar Santu kāds LELBāL loceklis izteicās, ka nu nevajadzēja viņu izslēgt...
Un esmu pārliecināts, ka arī LELBāL aiziešanu "pa pieskari" tomēr lielā mērā ir piebremzējusi LELB pozitīvā ietekme.
Elementāri - ir konkrēto PLF baznīcu ietekme, "pieredze" un spiediens, bet ir arī LELB iespaids, kas krustcelēs stāvošajiem liek daudz ko pārdomāt...
Atvasaras Balss
# Iesūtīts: 2011.09.24 18:56:18
Godāte brāļi!
Neesmu teologs, tāpēc arī nevēlos iesaistīties teoloģiskās diskusijās par sieviešu ordināciju.
Es tikai vēl un vēl un vēlreiz norādu uz visai nepārprotami saskatāmo koapsakarību, kādu izraisa ļoti brīva Bībeles interpretēšana. Tā iesākas ar tādām kā nelielām novirzēm no Bībeles norādījumiem par sievietes un vīrieša vietu kalpošanā draudzē, bet laika gaitā, arī sekulārās sabiedrības ietekmē, šī attālināšanās no Bībeles teksta turpinās aizvien brīvāk un tālāk, līdz kamēr Baznīcas sāk apgalvot un mācīt lietas, kas ir diametrāli pretējas Bībelē rakstītajam vārdam.
svētais
# Iesūtīts: 2011.09.25 18:57:08
dafne
virziens jā un pareizais ir Jēzus un mīlet vienam otru, lai mūs no tā pazīst kā Jēzus mācekļus , nevis no nelielām atšķirībām doktrīnās, atziņās un atklāsmēs...
dafne
# Iesūtīts: 2011.09.25 20:13:37
svētais
Tevi pec kā var atpazit,ka esi Jēzus māceklis?pasaule ar mil savejos..sava zinjaa
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.25 21:29:09
svētais bet nevar Rakstos redzēt, ka sieviete būtu ordinēta kaut reizi.

Kā Tev šķiet, vai tas viss, kas rakstīts par vīriešiem tiek ievērots?
durians [62.92.37.2]
# Iesūtīts: 2011.09.26 00:50:06
"Hard fact that demands a verdict" ir tas, ka homolaulības piekopj TIKAI tādas baznīcas, kas iepriekš sāka ordinēt sievietes un NEVIENA, kas sievietes neordinē. Pārējais ir, latviski sakot, atmazkas.

Atvasaras Balss

Tava saruna ar šiem brāļiem ir tas pats, kas cilvēkam, kas negrib atmest pīpēšanu, stāstīt ka tā kaitē veselībai. Tu vari pievest statistiku un prāta argumentus, bet viņš Tev ar triumfu balsī teiks: "Mans brālis pirms gada sāka pīpēt un viņam no tā nekas nekait. Vai tad visiem pīpētājiem ir plaušu vēzis? Nē! Tātad tas viss par smēķēšanas kaitīgumu ir muļķības."
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 78 , pavisam kopa bijuši: 31137