atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu sievietes un kalpošanas amats
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.07.11 15:28:49
Cik atceros, J.Vanagu par arhibīskapu ievēlēja, jo viņš pastāvēja pret sieviešu ordināciju. Nu jau kādus gadus tiek atkal piepulcinātas jaunas evaņģēlistes. Vai nesanāk, ka notiek pretējais tam, ko J.Vanags solīja pirms viņu ievēlēja?
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.22 10:19:58
garām ejot [94.199.182.46]
Elementāri, baznīca izsenis saskaņā ar Svētajiem Rakstiem atklātus grēciniekus izslēdz no sava vidus lai tie nožēlo un atgriežas.
Nevis pasludina ka grēks kas 2000 gadus ir bijis grēks, 21.gs. vairāk nav grēks.
Tad jau jāsāk uzkonstruēt pamatojumus, lai "reabilitētu" arī citu sugu grēciniekus, ne tikai gejus.
Teiksim, no slepkavas neprasīt lai viņš nožēlo šo grēku, bet sist uz pleca un teikt lai neuztraucas, ka tas nav grēks etc.
Piem,. tas Kungs nosoda atriebšanos ienaidniekiem, apgrūtinoši taču, bet tāpēc mēs, būdami ar izpratni un iežēlošanos, atriebšanos ienaidniekiem svētīsim un to padarīsim par īpašu baznīcas rituālu.
Un baznīca būs pilna ar atriebējiem.
dafne
# Labojis dafne: 2011.09.22 10:21:03
Atradu tādu kā kopsavilkumu ko sievietes var darit baznicā:
1)lūgšanas gan individ.gan publiskas(draudzes sapulcēs,1.Kor.11:5)

2)"sludināšana pravieša spēkā"jeb SG vadīta runāšana ar cilvēkiem,tos stiprinot ticībā,mudinot un iepriecinot(1.Kor.14:3)

3)liecināšana individuāli un grupās(Mt.28:5-10)sievietes pirmās pavēstija mācekļiem par Kristus augšāmcelšanos

4)dažas sievietes strādāja kopā ar Pāvilu"Evaņgelija labā"(Fil.4:3)
iespējams,lūgšanās,praktiskā kalpošanā,liecinot(varbūt apmeklējot mājās)

5)ne vien kā labas sievas un bērnu audzinātājas,bet arī mācot to,kas ir labs(apmeklējot majās,pārrunājot,dodot padomus,lūdzot,palīdzot praktiski(1.Tim.5:3-10.2.Tim.1:5,Tit.2:3-5)

( Sārnivāra grāmatas "Vai Bībelei var uzticēties?"kom. par1.Tim)

garām ejot [94.199.182.46]
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:27:05
Pater Henricus
Elementāri, baznīca izsenis saskaņā ar Svētajiem Rakstiem atklātus grēciniekus izslēdz no sava vidus lai tie nožēlo un atgriežas.

Tjipa, ja esi Šlesers, Kalvīc vai Lembergs, ij zodz atklāti - tevi izslēdz no no kristiešu vidus, lai tie nožēlo un atgriežas, bet ja zodz klusiņām pa nakti - viss ir OK? Tev pašam nešķiet ka tu runā liekulības, vai vienkārši prastus melus?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.09.22 10:28:52
Pater Henricus
Ne velti saskaņā ar apustulisko mācību garīdzniecībai ar bīskapiem priekšgalā ir atbildība par mācību un ganāmo pulku.

Bet redzi, par to jau es runāju. Tā teikt, nevaru klusēt, ja par biblisku mācību spītīgi sauc tikai selektīvu tās daļu, vienlaikus noraidot citas vismaz tik pat pamatotas atziņas.

Saskaņā ar to pašu mācību jeb konkrētāk, Pāvila pamācībām Timotejam, par mācītāju var ordinēt tikai vīriešus, kas ir vienas sievas vīri, un kas bērnus tur paklausībā. Respektīvi, "pilnvērtīgus" ģimenes cilvēkus, kas ir audzina bērnus. Atbilstoši tam prakse ordinēt jaunus čaļus, kas apguvuši formālo teoloģisko kursu + guvuši kādu kalpošanas praksi, bet kam ir tikai teorētiska nojausma par bērnu audzināšanu un īstas ģimenes "vadīšanu", ir pret apustuļa Pāvila norādījumiem.

Tīri praktiski es zinu no personīgās pieredzes, kā arī esmu redzējis pie citiem cilvēkiem, ieskaitot garīdzniekus, ka, ģimenē ienākot bērniem, notiek pārmaiņas, kas atsaucas visā dzīvē, pārstāvētajā mācībā, sludināšanā utt.
garām ejot [94.199.182.46]
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:30:58
Pater Henricus
Teiksim, no slepkavas neprasīt lai viņš nožēlo šo grēku, bet sist uz pleca un teikt lai neuztraucas, ka tas nav grēks etc.
ir daudz gadījumu, kad slepkava no baznīcas tiek izslēgts tapēc, ka ir slepkava? Pat tad, ja tas ir recidīvists?
Prātā nāk bratva (reketieri) no kaimiņu valsts. Visnotaļ brutāla un prasta publika, recidīvisti, taču ar neiztrūkstošo krustiņu kaklā un ūdens trubas gabalu azotē, da iksvētdienas baznīcas apmeklējumu....
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.22 10:31:11
garām ejot [94.199.182.46] Man šķiet ka prastus melus un liekulību runā tu, maz saprazdams/a(?) no kristīgās mācības.
Ja priekš smagiem neatgriezeniskiem grēciniekiem ir izslēgšana, tad priekš klusajiem grēciniekiem draudzē ir Dieva bauslības pasludinājums, kuras uzdevums ir pārliecināt viņu sirdsapziņu klusi negrēkot.
Mārtiņš kam ir tikai teorētiska nojausma par bērnu audzināšanu un īstas ģiemnes "vadīšanu", ir pret apustuļa Pāvila norādījumiem. Demagoģija tev sanāk.
Taču skaidrs, ka, piemēram, pa "Privāto dzīvi" izvazātu dēļ nespējas kopt normālu ģimenes dzīvi personu par mācītāju baznīca necels, tā arī piepildot apustuļa Pāvila mācīto.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:31:46
Pater Henricus
Un tomēr tas ir labs jautājums, kādēļ lai par kādu tēmu runātu, dažiem vienmēr valodas pie gejiem vien atdursies? Vai apgalvosi arī ka Marijas kults noved pie pedofilijas garīdznieku dzīvē? Šodienas pasaulē RKB ar to ir slavena. Vai varbūt kādi anglikānisma uzsvari neizbēgami noved pie aparteīda?
garām ejot [94.199.182.46]
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:35:00
Aivars
esot paruna:"Tas kas sāp, par to arī dzied".
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:36:37
garām ejot [94.199.182.46]
Un kāpēc Tev tas SO jautājums tā sāp, neesot kristietim?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.22 10:36:53
Aivars,
kamēr šis jautājums postīs baznīcu, tikmēr tas arī būs aktuāls.
Ja baznīcas , kas to praktizē , atgriezīsies no herēzes pie bibliskās kārtības , jautājums tiks izsmelts.
garām ejot [94.199.182.46]
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:38:11
Pater Henricus
Ja priekš smagiem neatgriezeniskiem grēciniekiem ir izslēgšana, tad priekš klusajiem grēciniekiem draudzē ir Dieva bauslības pasludinājums, kuras uzdevums ir pārliecināt viņu sirdsapziņu klusi negrēkot.

skaidrs. seksuālas attiecības, kuras tu nepiekop - tu uzskati par smagu un neatgriezenisku grēku, abet triviālu slepkavību - par kluso grēkošanu, nu, tur - tjipa gāzītes palaišana dievkalpojuma laikā...
Man patīk tava vērtību skala. Kur tādu var iehavot?
garām ejot [94.199.182.46]
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:42:31
Aivars
Un kāpēc Tev tas SO jautājums tā sāp, neesot kristietim?
man acīs krīt nekonsekvence un vāji slēpa ksenofobija. Tb - acīs krīt ka dažiem gribās jau iespert tam vājākajam, nospārdīt līdz asinīm, un tad sagaidīt ka jamais nospārdītais lūdz nēzdodziņu noslaucīties, ij sajust sevi par baiso labdari nēzdodziņa dēļ.
Tādi cilvēki mani tracina un izraisa ja ne naidu, tad vismaz aktīvu pretestību.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.22 10:43:07
garām ejot [94.199.182.46] kad slepkava no baznīcas tiek izslēgts tapēc
izslēgt var tikai to, kas iestājies, jo baznīcas dievkalpojumu apmeklē visādi cilvēki, bet Sakramentu nepasniedz vien tiem, par kuru atklāto grēku skaidri zināms. Un nedomāju, ka atklātam un nenožēlojošam slepkavam kāds pasniegtu sakramentu,
Bet baznīca savu nostāju pauž caur publisko pasludinājumu, tostarp bausli - tev nebūs slepkavot!
Bet ja neesi kristietis, kā Aivars saka, tad atvaino, nav man ar tevi ko muti dzesēt , cūkām pēles bārstot.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:43:14
Pater Henricus
Kāpēc Tev šķiet, ka tieši šis jautājums posta Baznīcu? Zini, bija laiks, kad Baznīcas postošais naidnieks nr.1 bija rokenrols un garāki mati vīriešiem, bet rasisms netika uzlūkots kā problēma. Tev kā KLB un ELBL kaislībās ierautam noteikti ir savs viedoklis, cik liela loma bija homoseksuālismam un sieviešu ordinācijai sadraudzības izpostīšanā, vai ne?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.09.22 10:43:27
Pater Henricus
Demagoģija tev sanāk.
Taču skaidrs, ka, piemēram, pa "Privāto dzīvi" izvazātu dēļ nespējas kopt normālu ģimenes dzīvi personu par mācītāju baznīca necels, tā arī piepildot apustuļa Pāvila mācīto.


Paga, kurš tagad te demagoģē? Es neko nerunāju par Priv.dzīves šmurglāšanos.

Jautājums ir pavisam vienkāršs - ir vai nav bērni, respektīvi, ir vai nav nav uzņēmies reālu praktisku atbildību, ieskaitot mācīšanu? Un saki, kā var turēt bērnus paklausībā, ja to nav?
Jā, es zinu, ka Pāvils pieļauj arī izņēmumus, bet pret tiem viņš ir vēl stingrāks.

Īstenībā es nepieprasu, lai mācītāju kārtā drīkstētu celt tikai esošus ģimenes cilvēkus. Bet gan norādu uz filtru, kas praktiski atklāj nebiblisku domāšanu arī teoloģisko izglītību guvušo starpā - precizējot - ja 1.Tim. ir pamatojums sieviešu ordinēšanas aizliegumam, tas vienlaikus ir pamatojums "vientuļo" vīriešu ordinēšanas aizliegumam.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:44:38
garām ejot [94.199.182.46]
Tu sevi nodemonstrē kā baisāku liekuli, nekā pats apzinies. Diemžēl.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:48:58
Pater Henricus nav man ar tevi ko muti dzesēt , cūkām pēles bārstot.
Vai patiešām bira pērles? Laikam arī es esmu cūka, jo nepamanīju.
garām ejot [94.199.182.46]
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:49:13
Aivars
tu taču neapgalvosi, ka te, savās mājās, jūs esat vārgāki par mani - renegātu?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.09.22 10:52:21
Aivars, Kāpēc Tev šķiet, ka tieši šis jautājums posta Baznīcu?
LELB varbūt mazāk , tik akadēmisku diskusiju līmenī, jo ir daudz padarīts lai no tā izvairītos.
Bet baznīcai pasaulē tā ir paradigmu maiņa uz herēzes legalizēšanas pusi, Svēto Rakstu mācības noraidīšana. Un cik zināms, t.s. liberālās baznīcas vis straujāk zaudē locekļus.
garām ejot [94.199.182.46]
# Iesūtīts: 2011.09.22 10:53:36
Pater Henricus
izslēgt var tikai to, kas iestājies, jo baznīcas dievkalpojumu apmeklē visādi cilvēki, bet Sakramentu nepasniedz vien tiem, par kuru atklāto grēku skaidri zināms. Un nedomāju, ka atklātam un nenožēlojošam slepkavam kāds pasniegtu sakramentu,

Forši. Zināms un atklāts homītis, kas ir samierinājies ka ir homītis un sadzīvo ar to - sakramentu nesaņem, toties banģuga, kas nav noķerts pie rokas - vēsā mierā. Tjipa homītis ir lielāks grēcinieks par kluso slepkavu. Un tāda ir tava morāle?
<< 1 ... 36 . 37 . 38 . 39 . 40 . 41 . 42 . 43 . 44 . 45 . 46 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 29 , pavisam kopa bijuši: 31866