atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas ir dvēsele
KarotesNav
Iesūtīts: 2007.11.12 10:25:03
Diskusijā par abortiem noskaidrojās, ka tā īsti nav zināms, kas ir dvēsele, kaut gan abortu aizliegšana ir no tā tieši atkarīga.

Lūdzu, pasakiet saviem vārdiem, nevajag korekti pareizas definīcijas. Kas ir dvēsele, vai un kā tā rodas, kādas ir tās attiecības ar ķermeni un citām cilvēka daļām, ja tādas ir? Vai dvēseles ir vienādas (pēc sugas, kā cilvēki)? Vai arī dzīvniekiem ir dvēsele?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.25 13:01:53
KarotesNav, tas parasti nav sajaukts... jo vārdi ir dažādi!
Taču vārda semantika grieķiski un ebrejiski ir tomēr ar niansēm, tamdēļ VD un JD "gars" un "dvēsele" atšķiras! Nu un tā kā Kristiešiem JD overraido VD, tad ņemam arī šo izpratni par īsto!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.25 18:50:43
a_masiks
Kindza-dzaa kuu
Aivars Lapšāns
# Labojis Mods-1: 2008.02.26 01:41:41
Mulders
Par praviešiem. Tā var izteikties , kā Tu to esi izdarījis, ticīgo pretnieks, vai nožēlojams gnīda, kam skauž, kristiešu sadraudzība, savstrapējā mīlestība. Cik saprotu , ka kaut ko zini par Bībeli, bet sirdī esi ļauns, ja spēj savu nezināšanu, analīzi pārvērst naidā pret brāli. šaubos vai Tevi var saukt par brāli pēc tik nožēlojamas žults izliešanas.
Ar to , ko te esi sarakstījis, Kārtējo reizi esi izgāzies. Arī izteiksmes formu no manis jau sāc lietot. - sektantisms. Piedod, bet šajā jautājumā Tu esi pašlaik nulle. Pienāc pēc gada. Pamācies.
Mat 10:28 Un nebīstieties no tiem, kas miesu nokauj un dvēseli nevar nokaut; bet bīstieties vairāk no tā, kas miesu un dvēseli var nomaitāt ellē.

Atkl 6:9 Kad Viņš atdarīja piekto zīmogu, es redzēju zem altāra to dvēseles, kas nokauti Dieva vārda un liecības dēļ, kas bija viņiem. Šīs tekstu vietas rāda Tavu iedomīgo ,,attīstības ,,līmeni. Nesmīdini tautu.
___________________
Lūdzu diskutēt bez personīgiem apvainojumiem. M.
Mulders
# Labojis Mods-1: 2008.02.26 10:27:09
Par praviešiem. Tā var izteikties , kā Tu to esi izdarījis, ticīgo pretnieks, vai nožēlojams gnīda, kam skauž, kristiešu sadraudzība, savstrapējā mīlestība.

Cik pazīstama valodiņa. Ja nepiekrīti man un manai šķībajai Rakstu interpretācijai, tad tu esi antikrists. Cik nau dzirdēts no Mormoņiem, Jehovas Lieciniekiem, Entuziāstiem "Īstens kristietis šitā neizrunāsies, labs kristietis darīs tā un šitā... etc etc etc."
Vārdi vārdi vārdi! Birkas, Birkas Birkas! Nu nosauci tu mani par kamieli? Un? Labāk palika?

Cik saprotu , ka kaut ko zini par Bībeli, bet sirdī esi ļauns, ja spēj savu nezināšanu, analīzi pārvērst naidā pret brāli. šaubos vai Tevi var saukt par brāli pēc tik nožēlojamas žults izliešanas.

Tici, man būs "naids" (kā tu to sauc) pret jebkuru fruktu, kas Dieva Vārdu mēģina sagrozīt pēc savas šķībās entuziasma teoloģijas un to iebarot naiviem neizglītotiem cilvēciņiem lūgšanu grupās ārpus nopietnu teologu kontroles! Tā top sektas un tā top šķelta baznīca, kad kāds saldumu dalītājs cilvēkiem iedala kūkas ar indi vidū!

Ar to , ko te esi sarakstījis, Kārtējo reizi esi izgāzies. Arī izteiksmes formu no manis jau sāc lietot. - sektantisms. Piedod, bet šajā jautājumā Tu esi pašlaik nulle. Pienāc pēc gada. Pamācies.

Nu tas ir tavs viedoklis! Tev ir taisnības uz tādu!

Šīs tekstu vietas rāda Tavu iedomīgo ,,attīstības ,,līmeni. Nesmīdini tautu.
A tu satriec mani lupatu lēveros, Pravieti! Nāc un pierādi, ka tas, kas tur rakstīts, nav tas kas tur rakstīts.

Un vai tev šķiet, ka tauta smejās?
__________________________
Arī Tev lūdzu diskutēt bez personīgiem apvainojumiem. M.
Aivars Lapšāns
# Labojis Mods-1: 2008.02.26 10:59:50
Teolog, sāc mācīties pats, nevis no ,,teologiem,,. Šajā jautājumā pienāc pēc gada. To es tā nopietni. Var Tev rakstīt veselu grāmatu te, bet žandarms ir atbruņojams tikai pēc au k stāk stāvošas pavēles. Tev tur ir sajukums, visādi Bībeles citāti, nav nekādas kārtības, kur ir jāsver gars un dvēsele. Cik saprotu, tad šos apvainojumus esi sācis jau labu laiku, noteikti arī pret savējiem. Tieši tādā veidā savas draudzes locekļi tiek pazemoti, ja tiek ieturēta ar visiem sātana ieročiem aukstprātības līnija, ja aritmētiski esi izskaitļojis Bībeli, tas vēl nenozīmē ka kaut ko zini ko grib no tevis Jēzus.Gals - vēl viens , kurš izjaucis svēto sadraudzi, baznīcu.Mazajās grupās piedalās arī mācītāji ļoti daudz luterāņu baznīcās.tā ir parasta lieta. mulderam tas nepatīk. Jautājumā par garu un dvēseli , tas ir tik sarežģīts jautājums , ka tīri teoloģiski rodas strīdi , neskaidrības. Vai mazajās grupās šis jautājums tiek apspriests? Jā, ja sanāk, bet neviens nevienam neko neuzspiež. Ja uzspiež , tad tiešām tā varētu būt sekta , nevis mazā grupa. Ja runa ir par dvēseli un garu , tad ir jāsāk ar to, ko dara cilvēkā Svētais Gars . Un , cik mēs zinām , tad gars maina ticīga cilvēka dzīvi, domas, darbus. Kas ir dvēsele? To iesaku katram pašam lasīt Bībeli, sarkastīt kladē rakstu vietas par dvēseli un garu runāt , diskutēt ar mācītājiem , pieredzējušiem svētā gara pilniem brāļiem un māsām un lēnēm iet uz sapratni. Arī tas nebūs tik vienkārši. Zināšana vai nezināšana par dvēseli , kā to Dievs zin, lai ticīgajos nav pazemošanas un nonievāšanas objekts. Nevis : Es mācījos, un tāpēc zinu....Bet Muldera ,,izprintētās ,, vietas nav lietu kārtība šajā jautājumā. Tie ir tikai jautājumi. Te vajadzīgas divas nedēļas pie datora lai šo grūto tēmu samdzeņotu.
Gaisma [87.110.101.154]
# Iesūtīts: 2008.02.26 11:05:18
Mulders Un vai tev šķiet, ka tauta smejās?

Tiešām smējās, bet aiz nožēlas, kad kāds ir patiesi jāpieliek pie vietas, lai neizplatītu maldu mācības. Paldies, Mulder!

Prvaietm Aivaram Lapšānam vajdzētu iziet iesvētes mācības un veikt pārrunas ar labu luterāņu mācītāju.
Gaisma [87.110.101.154]
# Iesūtīts: 2008.02.26 11:12:01
Aivars Lapšāns

Atvainojiet, bet izlasot Jūsu komentu, nesapratu par ko ir runa! Redzu tikai, ka esat aizskarts, nikns un atriebības kārs. Nesaprotu uz ko un par ko!? Mulderu taču tikai parādīja bībliski dvēseles un gara atšķirības (kaut vai Bībeles citātos) un asi aizrādīja uz nepareizu interpretāciju. Kas tur būtu peļams? Daudz lietderīgāk, manuprāt, kā runāt apstraktas lietas, būtu atzīties, ka kļūdījāties un balle būtu beigta!
Ar cieņu!
Mulders
# Labojis Mods-1: 2008.02.26 11:20:16
Teolog, sāc mācīties pats, nevis no ,,teologiem,,. Šajā jautājumā pienāc pēc gada.

Pienākšu, nebaidies! Un redz, te arī āža kāja izlīda... Sektantu tehnika... nodalīt cilvēku no Baznīcas mācības, kas ir bijusi 2000 gadus... Sak "pac mācies" (lasi - mācies MANĀ lūgšanu grupā MANĀ vadībā pēc MANAS teoloģijas)! Es tomēr uzticēšos tiem vīriem, kas stāvēja pie Baznīcas šūpuļa, Apustuļiem, tiem, kas pie Reformācijas pamatiem stāvēja...

Tev tur ir sajukums, visādi Bībeles citāti, nav nekādas kārtības, kur ir jāsver gars un dvēsele.
Nav sajukums. Uzrādīju kontextus kur skaidri parādīts, ka vārds "dvēsele" tiek lietots tieši lai apzīmētu cilvēka neredzamo daļu! Sajukums ir tev, kad tu centies Rakstos ielasīt savu interpretāciju!

Cik saprotu, tad šos apvainojumus esi sācis jau labu laiku, noteikti arī pret savējiem, gals Tev jau paredzams - paskaties uz valmieras pusi, ja nesāksi
Birkas. Draudi! Un nekādu teoloģisku argumentu! Tiešām, Pravietim, Dievs muti aizvēris... ka viņš neko vairāk, kā birku kabināšanu nav spējīgs... apsaukāties un apmelot Redz, pēc viņu augļiem praviešus pazīst, un nu tavi augļi sāk uzdīgt pilnā sparā...

Tieši tādā veidā savas draudzes locekļi tiek pazemoti, ja tiek ieturēta ar visiem sātana ieročiem aukstprātības līnija, ja aritmētiski esi izskaitļojis Bībeli, tas vēl nenozīmē ka kaut ko zini ko grib no tevis Jēzus.
Nezinu ko grib tas tavs jēzus. Mans Jēzus Nācarietis visai skaidri ir pateicis Rakstos ko viņš grib un kā to panākt. Un viņš netaupīja biezus vārdus "praviešiem", kas no āras ir kā nobalsināti kapi

Mazajās grupās piedalās arī mācītāji ļoti daudz luterāņu baznīcās.tā ir parasta lieta. mulderam tas nepatīk.
Katrs pats atbild par to kur viņš piedalās vai nepiedalās! Sants arī bij mācītājs, Cālītis arī bij mācītājs. Tad ko, ja mācītāji piedalās gejpraidos un Mūna rituālos, tad šie praidi un rituāli ir ar Dieva ziņu? Kāda nozīme šim tavam argumentam?

Jautājumā par garu un dvēseli , tas ir tik sarežģīts jautājums , ka tīri teoloģiski rodas strīdi , neskaidrības.
Nuja... tamdēļ... izmtam visu ko Rakstos par to saka Dievs, un klausīsim "Praviešus" bet kā redzam, jautājums patiešām ir tik sarežģīts, ka tu pat savus vārdus nespēj par bazaru atbildēt. Tu pats teici, kam ir iebildes, lai saka, un tu apsolīji Rakstus citēt un pierādīt savu tēzi. Pagaidām no tevis dzird tikai birku kabināšanu, apsaukāšanos un nepamatotus apvainojumus projicējot savas negācijas uz kādu, kurš vienkārši ir atļāvies tev nepiekrist un paprasījis tavas darbības leģitimitātes pierādījumu ar Rakstiem! Tu man neesi nekāda autoritāte, tamdēļ, ja gribi par tādu uzdoties, nāksies to pamatot ar tās autoritātes Vārdiem, kam es uzticus - Svētajiem Rasktiem!

. Vai mazajās grupās šis jautājums tiek apspriests? Jā, ja sanāk, bet neviens nevienam neko neuzspiež, kā to dara Mulders.
Pareizi, runāsim par to kas visiem interesē un ir patīkami, lai būtu interesanti nevis lai celtu Draudzi un tās izpratni par Rakstiem un Dieva Gribu, jo protams, ja viņi sāks lasīt Rakstus un mācīties Baznīcas mācību, vēsturi tad viņi ieraudzīs "PRaviešus"

Ja runa ir par dvēseli un garu , tad ir jāsāk ar to, ko dara cilvēkā Svētais Gars .
Vispirms ir jāiemācās Evanģēlija Vēsts un Dieva Pestīšanas plāns... VISMAZ Mazā Ktehisma līmenī! Tā saucās Iesvētes Mācība! Svētais Gars nedara neko citu kā to ko Kristus ir Runājis! Un tas ir Rakstos skaidri pateikts

Kas ir dvēsele? To iesaku katram pašam lasīt Bībeli, sarkastīt kladē rakstu vietas par dvēseli un garu runāt , diskutēt ar mācītājiem , pieredzējušiem svētā gara pilniem brāļiem un māsām un lēnēm iet uz sapratni.
Pareizi, un Jūsu Padevīgais kalps to ir darījis un dara un turpinās darīt. Tač nupat tač Lapšāna kungs teica, ka ar teologiem nedrīxt mācīties. A te izrādās ka drīxt! Tu izdomā... vai var vai nevar ar teologiem spriest par šīm lietām? Palasīt ko par to saka Baznīca visos 2000 gadu garumā? Drīxt? Iļi tikai "Praviešu" vadībā to drīxt darīt?
Es jau tev parādīju... Raksti lieto vārdu "dvēsele" daudzās nozīmēs, tai skaitā arī ar nozīmi, kas apzīmē cilvēka neredzamo personības daļu!

Es mācījos, un tāpēc zinu....Bet Muldera ,,izprintētās ,, vietas nav lietu kārtība šajā jautājumā. Tie ir tikai jautājumi. Te vajadzīgas divas nedēļas pie datora lai šo grūto tēmu samdzeņotu.
Nu un kas tev liek, ka es to esmu studējis 1u stundu! Būs kāds pusgads kopā Un neko... palieku pie sava! Raksti man pirāda!

Tagad tava kārta, pierādīt, ka Rakstu vietas vismaz tās divas kur uzrādīju, lieto nepareizi vārdu `dvēsele`
luterānis [159.148.223.28]
# Labojis Mods-1: 2008.02.26 14:40:15
Muldera kungam Nu un kas tev liek, ka es to esmu studējis 1u stundu! Būs kāds pusgads kopā Un neko... palieku pie sava! Raksti man pirāda !
Lapšāna kungs, pravietis ,kā tikai tu neuzdrošinies piesmiet Dieva kalpu . Viņš ir ļoti cienījams brālis visās luterāņu draudzēs.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.26 15:00:12
luterānis, es esmu nekas... nekad to neesmu noliedzis... Parsts Lajs, kas lasa parastu Dieva Vārdu un saprot to kā tas stāv rakstīts!

Man nav nekādu ordeņu, man nekā nav ko nebūtu saņēmis...
elija [159.148.6.226]
# Iesūtīts: 2008.02.26 15:34:48
Mulder, zinādama cik daudz Aivars ir kalpojis luterāņu baznīcās un cik viņš ir atsaucīgs visādos projektos,nākas spriest, ka jums skauž, ka ir kāds par jums gudrāks. Apsaukāšanās jums par labu nenāks.
elija Mulderam [159.148.6.226]
# Iesūtīts: 2008.02.26 15:37:04
Pārlasīju jūsu ezotērisko traktātu par dvēseli. mazliet jāpasmaida.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 15:43:40
Mulder, zinādama cik daudz Aivars ir kalpojis luterāņu baznīcās un cik viņš ir atsaucīgs visādos projektos,nākas spriest, ka jums skauž, ka ir kāds par jums gudrāks.


Jau esmu teicis, neesmu atbildīgs par citu pieņēmumiem!

Apsaukāšanās jums par labu nenāks.

Tāpat, kā tas kaitē arī Praviešiem! Kristum arī apsaukāšanās labi nebeidzās!
vilks
# Iesūtīts: 2008.02.26 17:30:44
Mazajās grupās piedalās arī mācītāji ļoti daudz luterāņu baznīcās.tā ir parasta lieta. mulderam tas nepatīk.
Katrs pats atbild par to kur viņš piedalās vai nepiedalās! ..ja mācītāji piedalās gejpraidos un Mūna rituālos, tad šie praidi un rituāli ir ar Dieva ziņu? Kāda nozīme šim tavam argumentam?


he he, Mulder, mazā grupa jau nav nekāda sekta vai cita reliģija.. nešauj pār strīpu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.26 17:41:16
vilks, vai es to teicu... ???

Es norādu, ka tieši tā ir laba augsne sektām un kultiem! Jo tieši mazā grupiņā viegli kontrolēt adeptus, ja sludinātājs krīt, viņš viegli parauj šādu grupiņu līdzi! Maldus vieglāk ieborēt mazākam skaitam nekā lielākam!

Es arī iebilstu pret Lapšāna uzstādījumu, ka Liturģija ir "mirusi" vai "akla"... kas izriet no viņa urravām pret mazajām grupiņām un deguna raukšanu pret draudzes dievkalpojumu un Liturģiju. Viņa pamatojums bij viņa neizpratnē par grēknožēlu un vakarēdienu uz ko viņš balsta Liturģijas noliegumu un grupiņu atbalstu!
Īpatnēji, es nezināju, ka LELB atļauj sakramentus izdalīt mazajās lūgšanu grupiņās. Ceru, ka pārpratu šo Lapšāna kunga texta aspektu!

vilks, es norādu uz riskiem par mazajām grupiņām, un šos riskus es redzu Lapšāna darbībā! Ceru ka redzu nepareizi!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.27 00:10:43
Kristieši brāļi un māsas!
Šovakar nācās redzēt filmu par Mārtiņu Luteru.Par šo svēto vīru kuru uzrunāja Dievs radot viņā Svētā gara atklāsmes par Dieva vārdu .saprotiet pareizi -Svētā gara atklāsmi uz Dieva vārdu Mārtiņā Luterā.
Viens otrs tiešām te uzvedas kā sextants,kaut vai ar to ka runā ar cita atklāsmēm kaut kā ieborētām ne atklāsmes kuras radušās pašos ar Dieva Svētā gara pieskārienu.Palasiet Bībeli balsī,iepriekš palūdzoties Dievam lai rāda kuru rakstu vietu lasīt un par atklāsmes rašanos caur Svēto garu.Neleksim uz turieni no kurienes Luters jau reiz ir izvilcis.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.27 09:56:19
rainars, jūsmotājs tu mūsu...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.02.27 16:23:46
rainars
Viens otrs tiešām te uzvedas kā sextants
Būsim precīzi - <sekstants> ir ierīce debesu spīdekļu leņķiskā augstuma mērīšanai virs horizonta
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.28 20:00:34
Sheksnapaldies
Mulders,katram savs. Manī jūtas ir,Tev nejutekliska burtkalpība.
Edmundo [213.180.102.85]
# Iesūtīts: 2010.03.04 00:36:26
pats esmu lidinajies arpus kjermena. sajuta patikama. palidoju pa dzivokli apskatijos kas notiek pielidoju pie saviem tuvajiem. .. redzeju ka pats gulu zeme nekustigs. pectam man bija jadodas prom, nezinu uz kurieni bet jutu specigu energjiju kas mani vilka prom. Izvelejos palikt un ietriecos atpakalj kjermeni.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 11327