atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kas ir dvēsele
KarotesNav
Iesūtīts: 2007.11.12 10:25:03
Diskusijā par abortiem noskaidrojās, ka tā īsti nav zināms, kas ir dvēsele, kaut gan abortu aizliegšana ir no tā tieši atkarīga.

Lūdzu, pasakiet saviem vārdiem, nevajag korekti pareizas definīcijas. Kas ir dvēsele, vai un kā tā rodas, kādas ir tās attiecības ar ķermeni un citām cilvēka daļām, ja tādas ir? Vai dvēseles ir vienādas (pēc sugas, kā cilvēki)? Vai arī dzīvniekiem ir dvēsele?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:03:14
a_masiks, eee a čista prikola pēc, kā tu šāda fenomena iedarbību noteiksi? Vai masu psihoze kvalificējas?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:04:33
Balss
Dieva runāšana, diemžēl, nav atšķirama no "balsīm galvā".
Otrkārt, daudzi saka, ka Dievs ar viņiem rinā, bet izrādās, ka ar katru runā savādāk. Kristiešu Dievs un musulmaņu Dievs stāsta ko pavisam citu, taču skaitās, ka tas ir tas pats Dievs.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:07:29
J zinātnei izdotos atspēkot antropo un dizaina argumentus, tas būtu liels trieciens manai ticībai!
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:10:23
Zeme ir kara lauks, kurā, kā raksta Klaivs Steiplzs Lūiss, ir ieradies Dieva desants - Kristus, lai grautu velna valstību un iegūtu mūs par saviem sabiedrotajiem.
Tad jājautā, kurā brīdī dievs no zemes atkāpās un kurš to pieļāva?

Cilvēks cilvēkam var kļūt un kļūst no ienaidnieka par par draugu tikai caur Kristus uzupurējošo mīlestību.
Nefiga, cilvēks cilvēkam par draugu kļūst arī bez Kristus mīlestības, uz kopīgu interešu/saderīga psihotipa utml. pamata.

Vienīgi fenomens, kas iedarbojas uz visu apkārtējo cilvēku psihi vienlaicīgi.
+ ir reģistrējams uz video/foto/audioaparatūras, lai izslēgtu iespēju, ka tie ir tikai gļuki smadzenēs.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:12:42
Mulders
Hmm, es drīzāk kā triecienu ticībai domātu, ja atrastos dokumenti, no kuriem redzams, ka Raksti ir sakompilēti no citiem avotiem, vai romiešu arhīvi, kuros lasām, ka Jēzus nemaz nebijis miris, bet tikai komā, vai ka mācekļi izzaguši viņa līķi no kapa, vai ka viņam bijis dvīņubrālis utt.

Dizaina arguments neko lielu nenosaka. Tikpat labi Dievs varēja radīt evolūcijas mehānismu, kā katru objektu atsevišķi.
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:14:34
a_masiks
Izlasi grāmatu Vienkārši kristietība. Domāju, ka arī Tev šis stils patiks.
KarotesNav Nu, nav Dievs balsis galvā. Un, ja arī ir, tad tā ir padomdevēja, miera nesēja, drauga balss. Ne tāda, kas sūta griezt vecenītes... Nu, es gan nezinu, kas ir musulmaņu pielūgtais dievs. Kā tu zini, kas tas ir tas pats?Par to vēl zinātnieki strīdās.
Ctulhu
Eee, man ko - visi ienaidnieki taatad? Nē, es citāju masiku, kuram laikam tā liekas. Draugi arī man ir gan kristieši, gan nekristieši. Un pat ļoti labi draugi, uzticami un patiesi. Šis ir principiāls jautājums - par ienaida pārvarēšanu cilvēku starpā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:19:03
Ctulhu, un kā tas atspēko dizaina argumentu? Es varu tev mierīgi nodemonstrēt fraktāli dabā un būs visai acīmredzams, ka rezultāts ir "izrēķināms" jeb pa tiešo izriet no fizikas/ķīmijas likumiem un ir PIETIEKOŠS izejot no šiem likumiem.
Pierādījums, ka šie paši likumi ir PIETIEKOŠI abioģenēzei un apziņas fenomenam, būs pierādijums pret dizainu!
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:19:06
Ctulhu
Es rakstīju var kļūt un kļūst no ienaidnieka par draugu . Jo ienaidu citādi sevī uzvarēt ir, manuprāt, neiespējami.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:19:43
KarotesNav, pag tu sākumā uzstādīji jautājumu par Dieva existenci, nevis par Vēsturiskas personas Jēzus Kristus vēsturiskumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:22:42
>Tb - reālas pārdabiskas parādības, kuras novērojamas masveidīgi,
>atkārtojami, bez kolektīvā psihopātiskā apziņas stāvokļa. Ja tas ir
>veikla blēdība no marsiešu puses - tas vairs nav būtiski. Jo attiecībā
>pret cilvēku massu viņi ar savām spējām ir dievi.

Nu paga paga... tava paradigma tak apriori nepieļauj "pārdabiskus" fenomenus. Bet nu labi!

Es mēģināšu pārfrāzēt tavu kritēriju!

Vairākkārtīga atkārtojama un publiski novērojama fenomena konstatācija ar piebildi, ka fenomens ir neizskaidrojams ar 21 gadsimta zinātnes metodoloģiju

Fenomena reportam kādam jābūt? Iļi tiek aplūkots tikai fenomens, kura dalībnieks esi arī tu pats? Teixim, ja šis fenomens notiek āfrikā un tev piestāda ziņu aģentūru rakstus, fotogrāfijas aculiecinieku reportus un zinātnieku atzinumus, ka nekuja nespējam to izskaidrot...

Nu tad welcome to real world - Fatimas nu Meždugorjas parādības! Derēs?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:24:29
Ctulhu, bet nekur jau nav teikts, ka Dievs ir irracionāls! Dievs gan nav materiālists/naturālists, bet racionāls gan viņš ir!
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:26:06
Ctulhu
Var noskaidrot pārpratumus un atrisināt sasprindzinājumu. Un tā ir labi un tā vajag. Bet ienaids - tas ir kas dzilāks un smagāks. Tur bez garīgas dziedināšanas būs grūti. (Atvainojos, ka esmu ieslīdējusi oftopikā.)
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:29:55
miroņi, kas lien ārā no zemes, kuru matēriju var sataustīt un kuri redzami/mijiedarbojas ar visiem pārējiem cilvēkiem.
A ļa Redrika Šuharta tēvs Hārmontā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:31:31
>Tas tavs hipotetiskais sapraats, nu kurs dziiviibu taisa, taksj arii
>funkcionee peec kautkaadiem likumiem.

Zajava ir mēģinājums Dievu antropomorfizēt. To mēs nezinām!
Ikdienā mums ir novērojams lūk kāds stāvoklis!
1. Ir jau gatavi likumi bez iespējas izsekot to cēlonim.
2. Ir likumi, kurus rada un implementē cilvēki (piemēram datorspēlēs) kuri var nekorelēt ar #1 likumiem, bet šajā gadījumā mēs zinām, ka likuma avots ir apziņa!

Kā no šiem #1 un #2 tu secini, ka #1 ir "mūžīgi" un "vienmēr pastāvoši"?

Nu un jā... ir hipotēze, kurai es sliecos pieķerties, ka ir likumi kuri patiešām ir Dieva likumi, kas atspoguļo Dieva dabu... un šie likumi manifestējas tādās disciplīnās kā matemātika un loģika. It īpaši loģikā! Loģikas likumi ir pārdabiski un trascendē matēriju! Tie operē ar abstrakcijām un nemateriālām entītēm...

Iegooglee jēdziena "abstrakts" semantiku!
Un ar abstraktiem objektiem spēj operēt tikai saprāts un apziņa.

Jeb citiem vārdiem - pirms krēsla vienmēr ir ideja par krēslu. Pirms reālas reperezentācijas matērijā vienmēr ir dom-forma prātā!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:32:15
Balss
Var uzvarēt ienaidu sevī. Es pašlaik nevienu neienīstu. Nevienu neienīst man sanāk diezgan bieži.
Nu, tad, kad dusmojos uz kādu, es bieži viņu arī ienīstu, taču tā ir tikai epizode.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:34:54
Mulders
Vai tad Jēzus nav Dievs?

Par Dieva neksistenci - nu, ja atklātos, ka JD sarakstījuši tiešām parasti cilvēki, un tās pamatā ir citu cilvēku sarakstītais, un tam var izsekot pa dokumentiem.

Vai arī - paleokontakts, un atklājas, ka visu reliģiju dievi ir tikai citplanētieši, kuri vai nu uzdevās par dieviem, vai nu arī viņiem tas bija vienalga, vai arī neveiksmīgi centās aborigēniem iestāstīt, ka viņi nav dievi.
Balss
# Labojis Balss: 2007.11.13 15:35:22
KarotesNav
Apsveicu! Lai tev tā ir līdz mūža galam! Un vēl pēc tam arī!
Citāts no Lūisa grāmatas: Cilvēka dvēselē ir tukšums, ko nekas cits tā arī nevar aizpildīt, jo cilvēks ir radīts debesīm. Jau šajā pasaulē mums ir jāmācās dzīvot pēc debesu likumiem, jo nekādi arēji apstākļi mums nespēs sniegt debesis, ja savā dvēselē būsim ļāvuši ienākt ellei un pagriezuši muguru Dieva dāvātajai jaunajai dzīvībai.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:46:17
Balss
Paldies! Cik nu man sanāk, tik sanāk.

Ir tā, ka pēc pārpratumu noskaidrošanas viss ir kārtībā.
Toties ir citi gadījumi, kad cilvēks izrādās ne tāds, kādu es viņu iedomājos. Tad tāpat ienaida nav, taču attiecības ir vēsākas vai pavisam pārtrūkst.

Cik esmu ievērojis, tad ienīšana kaitē arī pašam ienīdējam, kā ļauns spēks, kas dedzina pašu no iekšpuses.

Taču neienīst ienaidnieku nenozīmē, ka pret viņu nav jācīnās.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.13 15:47:07
KN, lai sagrautu tieši Kristietību, tev nāktos vienu vienkāršu lietu pierādīt vai sagraut. Tas ir - apšaubīt un izšķobīt Kristus augšāmcelšanos! Ar to krīt visa kristietība! Tamdēļ jau īpaši skurpulozi tiek aplūkotas Dena Brauna zajavas vai te pēdējais "Jēzus Kapa" atradums! Protams, šie mēģinājumi sašķobīt Kristietības pamatus ir vāji, tak ir doma, ka uz pasaules beigām tieši šī doktrīna tiks pakļauta īpašiem uzbrukumiem!
A tā tur cepties par to ka Zeme nav 6kilogadus veca, ka nav iespējams ka saule apstājas uz 2 dienām, jo tad visi okeāni iztvaikotu vai ko citu, tas viss ir fignja, nekas no tā kristietību nesagrauj!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.13 15:47:45
Ctulhu, šķiet nesaprati kas ir "abstrakts objekts".
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 39486