atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterisms un Gara Dāvanas
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.02 16:22:37
Šādu tēmiņu gribēju parunāt!

Luteriskā mācība paģēr, ka Dieva brīnumi Baznīcā sākumā (mēles, pravietošana, dziedināšanas) bij kā Dieva zīmogs Apustuļu runātajam Vārdam. Toreiz nebij Kanonizēts Dieva Vārdu rakstu krājums, tamdēļ bij jābūt citam veidam kā drošticami apstiprināt Dieva mācību!

Tomēr Luterāņi nenoliedz Dieva brīnumus un Gara dāvanas arī šodien!

Tad nu jautājums - kādas būtu šodienas šādu brīnumu mērķis Baznīcā? Sākotnēji acīmredzot tas bij - stiprināt ticību? Vai šodien ticību Dievs stiprina ar kaut ko ārpus Dieva Vārda? Ja nē, tad kāds ir šodienas brīnumu mērķis? Jeb tomēr šodien brīnumu vairs nav?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.03 13:44:33
a_masiks Da te tikai par psihopātu var palikt... . Īstiem kristiešiem vienmēr ir gatava atbilde uz jautājumiem, neskaidrību gadījumos: Dieva Tā Kunga ceļi ir neizdibināmi, tobiš, Dieva prāts nav ar cilvēka prātu izprotams. Man personīgi ļoti patīk šī atbilde. Diemžēl šeit tā praktiski nekad nav dzirdama. Pārāk gudrs šeit katrs sev liekas, lai ko tādu pasakot atzītu savu kapacitāšu (re, es arī no Muldera esmu samācījies gudri runāt!) ierobežotību.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.03 13:51:09
a_masiks, Un ko var prātā jucis bet fiziski pilnīgi vesels frukts?

Izsakoties Ctulhu valodā - tavs gadījums ir tehniskas dabas jautājums - kiborgizācija, skat pēdējās ziņas, japāņi izgudrojuši daiktus - cilvēka iespēja existēt vismaz virtuālajā realitātē - staigāt, rosīties, komunicēt - tb atgūt vismaz kaut kādu daļud dzīvošanas!

Bet ko darīt, ja cilvēks ir prātā jucis, dārzenis, sajēgu zaudējis... It kā arī "tehniskas dabas jautājums" - tik poņa kā darbojas rokas, kājas, mēle un mugura mums ir daudz daudz lielāka nekā to kas vispār ir saprāts un kā tas darbojas un vai tas maz ir smadzeņu defekts un ārstējams ar re-wiring, jeb kas cits!

p.s. es nekādā gadījumā nepopularizēju, ka invalīdi būtu jāpamet novārtā sak - prāts tev ir OK - ko tu vēl gribi, nē to es nesaku - tik ieskicēju tos domēnus un parādu, ka varbūt globāli skatoties un salīdzinot iztrūkstošs loceklis nav TIK fatāls zaudējums kā iztrūkstoša sirdsapziņa!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.03 13:51:48
a_masiks Būtu vēlams TEV savas zajavas
tā nebija zajava, tā bija ilustrācija, tēlainai valoda

ja tu to redzētu ticīgs nekļūtu.
Pēc sevis nespried par citiem!

var jau būt, ka tāds brīnums var nostrādāt, kā papildus motivātors, bet ne ticības pamats ... mums tieši par to pagājšsvētdien bija sprediķis, ka brīnumi nāk un iet un ja tos gaida, tad vajag vēl un vēl un nekad nav gana, ar brīnumiem ir sarežģīti, bet ticība balstās Vārdā, ja tev pietks ar to, tad arī brīnumi nāks par labu, ja tādi būs.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.03 13:55:24
*Duksis
Diemžēl šeit tā praktiski nekad nav dzirdama
manuprāt, tā ir nepārtraukti lasāma šajā forumā, fakts, starp rindiņām, bet starp rindiņām lasīt tak visi prot ... tikai nekod, lūdzu
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.03 13:59:26
a_masiks
Nubet pareizi! Mums ir bumbas - meteorīti mūs vairs neuztrauc!
Jā, un cik meteorītu jau ir atvairīti ar tām bumbām? Izņemot, protams, tos, kas B. Villisa un citās filmās.

Abet par bumbām uztraucās daudzi.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.03 13:59:45
Mulders
kas ir ar tiem cilvēkiem, kuri ir bijuši ticīgi, bet, piemēram, pēdējos 15 (nu daudz) gadus pavada bez prāta vai kā alcheimera slimība neko neatceras? kas ir ar kristīgo mācību, kuru viņi ir mācījušies? viņi faktiski nevar saņemt sakramentu, jo nevar apliecināt ticību?
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.03 14:02:01
a_masiks
masik, tu piesienies vārdiem ... brīnums arī ir bērniņa piedzimšana, nu cik cilvēki tamdēļ pievēršas Dievam kaut vai pateicībā par to

es runāju par iepriekš neredzētiem brīnumiem, kā tu teici mēles pieaudzēšana

turklāt, tavs piemērs tieši apstiprina to, ko rakstīju, ka piedzīvotais brīnums ir veicinājis viņus meklēt DIevu, bet prasi viņiem pašiem, vai tadag viņi savu ticību balsta kādreiz piedzīvotajā brīnumā vai Dieva Vārdā
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:03:03
a_masiks, nu lūk par TO jau runa... ka Dievs vispirms ķerās klāt pie Cilvēka Gara un Dvēseles dziedināšanas!

Aceries bildi, kad Kristus ļapnul vienam invalīdam - tavi Grēki piedoti... un jau taisījās prom iet. Un tikai tamdēļ, ka apkārtējie neņēma šo par pilnu, tjipa - kurš tad Grēkus var piedot - Kristus demonstrē empīriski!

Mat 9:
2 Un redzi, pie Viņa atnesa triekas ķertu cilvēku, tas gulēja gultā. Kad Jēzus viņu ticību redzēja, Viņš sacīja uz triekas ķerto: "Ņemies drošu prātu, dēls, tavi grēki tev piedoti."
3 Un redzi, daži no rakstu mācītājiem sacīja pie sevis: "Šis zaimo Dievu."
4 Un Jēzus, viņu domas redzēdams, sacīja: "Kāpēc jūs domājat ļaunu savās sirdīs?
5 Kas ir vieglāk - vai sacīt: tev tavi grēki piedoti, - vai sacīt: celies un staigā?
6 Bet lai jūs zinātu, ka Cilvēka Dēlam ir vara virs zemes grēkus piedot." Viņš saka uz triekas ķerto: "Celies, ņem savu gultu un ej uz mājām."
7 Un tas cēlās un gāja uz mājām.

Pavēro... to secību un prioritātes! Manuprāt es esmu sapratis pareizi Dieva galveno galvassāpi... Ka ne tik daudz par fiziskām slimībām (kuras arī puse likvidētos, ja cilvēki būtu morāli labi), cik tieši morālā un garīgā invaliditāte! Jo cilvēks jau sākās galvā... ja galva ir OK, pārējo kaut kā jau tiksim galā, bet ja galva ir čupā, tad pārējais var būt perfekts - nekas tev nesanāks!

Tā teikt, ja tev monitors nerāda... var arī uz printera drukāt, bet ja procesors ir čabaš, tad nekāda ūberperifērija nepalīdzēs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:04:12
Rausītis, mums ir baigie noslēpumi par to kas ir galvā... kas tur notiek un kā... Tamdēļ saku, zinātnei nekas nav zināms par to kas mums ir vistuvākais - mūsu pašu apziņu!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:05:59
Rausītis
Ja Alcheimera slimnieks kljuvis par kristieti jaunaa vecumaa, tad vinsh atceresies, ka ir kristietis arii slims buudams...
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.03 14:07:13
a_masiks
vot selektīvā pieeja! tu nemaz nelasi, ko es tev rakstu - tavs piemērs tieši apstiprina to, ko rakstīju, ka piedzīvotais brīnums (vienalga kāds!) ir veicinājis viņus meklēt Dievu, bet tadag viņi savu ticību nebalsta kādreiz piedzīvotajā brīnumā bet gan Dieva Vārdā

Donachka
nu labi, ka vismaz tā
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.03 14:12:52
a_masiks
šitas bija mans sākotnējais teikums, par kuru tu sāki šumēties
tāds brīnums var nostrādāt, kā papildus motivātors (jeb likt meklēt Dievu) , bet ne ticības pamats (kas ir Dieva vārds)

tātad nekā tāda Nekonsekvence, odnako! nebija manā tekstā. bet nav tāda plančika, kā un cikos kļūt par kristieti
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:13:54
a_masiks, manuprāt tu alojies tajā, ka tu SEV gribi CITU pieredzi! Bet kristietība ir ļoti individuālistiska... tās ir individuālas un personīgas attiecības ar Radītāju!
Kristieši jau nečupojas tamdēļ ka visiem 9os no rīta Debesu Arfas ausīs skan, bet tamdēļ, ka visiem viņiem ir attiecības ar vienu un to pašu Personu, bet katram ar Kristu šīs attiecības var būt ļoti unikālas un atšķirīgas!

Šodien pat... mārketinga slogans "Mums ir Individuāla pieeja" tiek uzskatīts kā kaut kas labs - tas ir laba servisa rādītājs. Kristus gadījumā šis serviss ir augstākajā līmenī!

Rakstos labs piemērs ir Jānis Kristītājs. Par šo teikts, ka viņš vispār nevienu pašu brīnumu nav rādījis un tomēr cilvēki šamam ticēja un daži labi jau domāja, ka šams ir Mesija!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:14:23
Būt par kristieti nenozīmē blata pie Dieva iegūšanu, bet gan noteiktu pienākumu un uzvedības normu uzņemšanos. Viss! Pārējais ir sātana kārdinājums dziedināsanu , priekšrocības visādu labumu baudīšanā, kaut kādu tur bļin! "pestīšanu" un "apžēlošanu" ieskaitot. Kļūstot par kristieti cilvēkam ir jāapzinās, ka viņš nekļūst gan par "pirmo", bet kļūst par "pēdējo" ... . Diemžēl mūsdienu Latvijas teritorijā īstu kristieti var sastapt retāk par lāci.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:14:25
a_masiks
Vot, masik, kad tu buusi beigts, tad tevi arii sachinjiis
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:17:06
Duksi, redzi un daudzi jau vismaz tādā līmenī ir sapratuši Kristietības vēsti... un tas ir iemesls kāpēc cilvēks to negrib pieņemt - jo negrib būt kraiņijs! Tač zin kāds labums ir mums - kas pa grīdu mētājas - no grīdas nevar nokrist.
Esot apakšā tu vari būt kings, jo tevi vairs nevar pazemot... tā faktiski tu atņem varu citiem pār sevi... pats sevi atdodams visu labā!

Par to īsteno Kristiešu izplatības blīvumu - uvi... kā teica kurš tur - Ja ne valšebnik, ja tolko učusj - visi mēs zaļknābji esam paši savā mācībā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:18:18
a_masiks, es dzīvē neesmu piedzīvojis nevienu "brīnumu" kas par tādu kvalificētos pēc ikdienas "brīnuma" izpratnes... un tomēr ibitītārā ticu! Un es īsti nezinu vai kāds reāls brīnums būtiski mainītu manu ticību!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 14:18:41
Donačka ar mietu - gorbatovo mogila izpravit!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.06.03 14:19:59
a_masiks tāpēc ka šie bŗinumi tieši arī ir Origin punkts, no kura sākās ticība
ja kāds redz brīnumu un viņam netiek sludināts Dieva vārds, tad kādai ticībai tas ir sākums? vai tas cilvēks pats sāks ticēt Kristum?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.06.03 14:22:16
a_masiks, paturpinot Rausīti - pietam... faktiski pietiek uzorganizēt "brīnumu" kuru tu nevari uz sitienu izskaidrot, fixi tev iedot kādu pasludinājumu, un tevī kā tādā Tabula Rasa ierakstīsies defaultā infa... A bet ar infu tāda fīča, ka par jebkuru tēmu pirmā infa kļūst par bāzes infu ar kuru vēlāk salīdzina visu pārējo - tas ir psiholoģiski un loģiski tā iekārtots... Tamdēļ katram var piemeklēt aclēgu kā šo apčakarēt!

Katram cilvēkam ir expektācijas par kaut ko ko viņš gribētu, bet kas tā tomēr nav uzreiz novērojams... bet Cerība ir ļoti spēcīga!

Atšķirt Cerību kas norāda uz īstenību un Cerību kas ved tukšumā - to es nezinu kā īsti var... Kā var zināt nākotni to nepiedzīvojot... ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 168 , pavisam kopa bijuši: 20311