atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterisms un Gara Dāvanas
Mulders
Iesūtīts: 2008.06.02 16:22:37
Šādu tēmiņu gribēju parunāt!

Luteriskā mācība paģēr, ka Dieva brīnumi Baznīcā sākumā (mēles, pravietošana, dziedināšanas) bij kā Dieva zīmogs Apustuļu runātajam Vārdam. Toreiz nebij Kanonizēts Dieva Vārdu rakstu krājums, tamdēļ bij jābūt citam veidam kā drošticami apstiprināt Dieva mācību!

Tomēr Luterāņi nenoliedz Dieva brīnumus un Gara dāvanas arī šodien!

Tad nu jautājums - kādas būtu šodienas šādu brīnumu mērķis Baznīcā? Sākotnēji acīmredzot tas bij - stiprināt ticību? Vai šodien ticību Dievs stiprina ar kaut ko ārpus Dieva Vārda? Ja nē, tad kāds ir šodienas brīnumu mērķis? Jeb tomēr šodien brīnumu vairs nav?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:33:59
*Duksis
pati dzīve parāda, kura cilvēka priekšstati par pasauli ārpus viņa apziņas, ir adekvātāki, vai viņa ticība, ka tāds vai cits notikums (ne)iestāsies, ir bijusi pamatota.
Reliģijās viltīgi tie notikumi ir aizbīdīti uz "pēcnāves dzīvi", tāpēc tas ļauj ticēt visu mūžu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:34:17
Parādi tad, lūdzams man tādu kristieti, kas būtu pestītc!! Tu, vai, tas būtu? Pujāts? Vangs? Racingers?

Pestīts ārlaikā... ne šobrīd šajā brīdī! Bet mūžībā!
Tā teikt - empīriski par to pārliecināsies tur... aiz robežas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:35:39
Mulders
Tobiš tas kā tu GRIBI skatīties uz fotonu jau nosaka to vai šamais manifestēsies kā vilnis vai kā daļiņa!
Vai tad nav tā, ka fotons manifestēsies tikai tad, kad tu reāli sāksi mērīt? Līdz tam tu vari domāt par mērīšanu, bet tāpēc nekas fotonā nemainās?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:38:48
Mulders
neticīgie kāreiz deklarē, ka lai kļūtu labam un ideālam cilvēkam, tad tas jādara pašam saviem spēkiem, ticot sev...
Labam - jā, taču vai mērķis ir kļūt ideālam? Vai tas vispār iespējams, un kas nosaka atbilstību "ideālam"?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.06.03 10:39:47
Mulders Labi būtu, ja tu domātu 1) nedaudz piezemētāk, t.i. savu domas lidojumu ierobežotu ar "tuvo realitāti" un neaizmaldītos kvantu pasaulē jeb relativitātes teorijas līkločos; 2) latviešu valodā, t.i. pašam domas izteiksmes jautājumos nebūt post- jeb pat hipermodernam.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:41:16
KarotesNav

Reliģijās viltīgi tie notikumi ir aizbīdīti uz "pēcnāves dzīvi", tāpēc tas ļauj ticēt visu mūžu.

Viltīgi gan. Bet reliģija vienmēr ir balstījusies un balstīsies uz nepārbaudāmām patiesībām. Tā parazitē ir nezināmā rēķina.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:41:30
KarotesNav, tur bij viltīgi experimenti... nu extendēts double-slit experiments... ka fotons iziet caur to strīpu un tikai PĒC tam jakobi tiek izlemts kā šo mērīt!

Tobiš tur sanāca tāds paradox, ka teorētiski fotons kas izlidojis no kvazāra pirms daudziem miljoniem gadu otrā galaktikas malā jau ZIN kā tu šamo mērīsi un ieņem pareizo stāvokli, šob tevi piečakarētu... Painteresējies, bet tā bij tā spooky fotonu uzvedība, ka tikai tava doma par fotona mērīšanu konkrētā formā jau kolapsē fotonu konkrētā stāvoklī... Jeb citādāk... fotons "paredz" to ko tu izvēlēsies Jeb atkal... cita versija, fotons ir ārpus laika un tādējādi spēj komunicēt pats ar sevi pagātnē, lai atbilstoši ieņemtu kaut kādu stāvokli... Nu tur toč kaklu var nolauzt! Papēti tos kvantu efektus...

Nu tur tā doma jocīga... fotons izlido caur abiem caurumiem vienlaicīgi... tobiš it kā šim jau būtu jābūt `izlēmušam` pa kurieni šis ies, bet līdzko tu noliec AIZ tās barjeras mēraparātu tā fotons ieņem konkrētu stāvokli... it kā zinātu, ka tu šamo taisies mērīt pēc tam, kad šis izlidos caur to dubultcaurumu!
Un extendētais bij kaut kāds vēl advancētāks... ka tiešām radās efekts, ka fotoni paredz nākotni
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:43:21
Duksis, bet tad kad tu ikdienā kaut ko dari un rīkojies, tad arī Ņūtona fizika galu beigās reducējas uz kvantu fizikas efektiem. Un ja izrādās, ka mūsu griba ietekmē šos efektus, tad kur garantija, ka mūsu griba kaut kā neinducē konkrētus makroskopiskus efektus! Protams te ir daudz ko pētīt un vīreļi pētī... Bet nevar to izslēgt un tad... tad var izrādīties ka Bērklijs nemaz nebij tāds duraks!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:45:01
a_masiks, nū mēs runājam no savas Paradigmas ietvariem!

Es prosto pārtulkoju "pestīšanu" ateistu valodā... Kas ateistam būtu pestīšana viņa kontextā, šob tu varētu tiltus mest.

Ateisti sakās, ka cilvēki paši var kļūt labāki, Luterāņi saka - fig bez ārējas palīdzības tas izdosies - ko arī novērojam!
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:45:10
a_masiks
vovo, es par kocinjiem ( ticiibu, kas paliidz shajaa dziivee paveikt reaalas lietas), bet man brauc virsuu, ka es par egliiteem ( parlaika ticiibu) nepareizi izsakos
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:46:47
Mulders
Ateisti sakās, ka cilvēki paši var kļūt labāki, Luterāņi saka - fig bez ārējas palīdzības tas izdosies - ko arī novērojam!
Cilveeciskaa meeroga ateisti var un dazhi arii ir labaaki par dazhiem labiem kristieshiem, dievishkjaa meerogaa - nee!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:47:56
Donačka, nu vismaz kāds kaut ko saprot!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:49:44
Mulders Cik noprotu, tu vēlies apgalvot, ka nav krasas nošķirtības starp mūsu individuālo apziņu un objektīvo realitāti, ka pirmā tikai pakustinot galvas smadzeņu garozas krociņas spēj ietekmēt notikumus makro- vai mikropasaulē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:55:59
Duksis, jā! Varbūt līdzīgi kā Zemes Gravitācija... tā samazinās apgriezti proporcionāli attāluma kvadrātam, bet teorētiski var teikt ka Zeme ar savu masu ietekmē VISU visumu... jeb vismaz stipri vien tālāk par savām fiziskajām robežām!
Tā līdzīgi ar apziņu! Nu un tie kvantu experimenti parāda ka vismaz kaut kādā attālumā mēs visai tieši ietekmējam pašu realitāti! A tas kā fotons uzvedās ir visai būtisks efekts... tas ir viens un tas pats objekts ieņem vienu vai citu stāvokli, kas savstarpēji ir pat pretrunīgi!

Protams, iespējams ka līdzīgi kā ar Zemes gravitāciju tā arī ar Apziņu var teikt, ka ir kaut kāds attālums kur ietekmējam, bet ir lielāks "apziņas attālums" kur to var jau ignorēt...

Nu un tad līdzīgi - ka ja vairāki cilvēki "sinhronziē" apziņu, tad makroskopiskais efekts ir varbūtiskāks nekā, ja to "grib" tikai viens cilvēks!

Protams reāls empīrisks experiments būtu kādu reālu būtisku cilvēku skaitu noskaņot uz kaut kādu apziņas stāvokli, kas vērsts uz makroskopisku efektu novērošanu!

Es šeit runāju pārsvarā varbūtībās... to fiziķi tikai tagad sāk česīt repu... jo baidās jau arī sabraukt galīgās auzās...

Esmu dzirdējis (pac gan pagaidām skeptisks) ka kaut kādi frukti mēra kaut kādas fotonu varbūtības, bet kad pasaulē notiek kādi lieli notikumi - nu tur 9/11 šīs varbūtības šiftojas no statistiski "normālā" par daudziem daudziem procentiem! Bet nu tas tā... drīzāk jau fiziķu basņas un urbānās leģendas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.06.03 10:59:15
Mulders
Ateisti sakās, ka cilvēki paši var kļūt labāki,
Kopumā cilvēki ir palikuši labāki. Piem, verdzības vairs nav, un mums to arī nevajag.

Otrkārt, psiholoģija un tai līdzīgās zinātnes. Kaut arī tās vēl ļoti jaunas, tomēr ir saskatāmi panākumi. Piemēram, zāles dažādu garīgu slimību ārstēšanai. Ir dažas slimības, kas tiek ārstētas tieši ar zālēm, turklāt ne vienmēr tas nozīmē pārvērst cilvēku dārzenī. Ir cilvēki, kas lieto zāles un tai laikā ir normāli, bet pārtraucot lietot kļūst bīstami apkārtējiem.
No otras puses, tiek izstrādātas dažādas citas ārstēšanas metodes. Daudz kas no ļaunā cilvēkā tiek ielikts bērnībā, dažādi traumējoši notikumi.
Te ir pamatotas cerības.

Luterāņi saka - fig bez ārējas palīdzības tas izdosies
Jums jau tāpat neizdodās. Viss atkal pārceļās uz pēcnāves dzīvi, kur cilvēku salabos un visu ļauno izdzēsīs ārā. Šajā dzīvē progresa nav, jo tad kristīgās valstīs būtu mazāk noziegumu.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.06.03 11:07:05
iz Donachkas rakstītā
Un mana parlieciiba ir, ka cilveku dziedina ticiiba . Vnk dziive to pieraada un tas attiecas ne tikai uz dziedinaashanu. Ja cilveeks kaut kam stipri tic, tas notiek.
tātad stāsts no manas puses bija par to, ka arī neticīgus cilvēkus dziedina nevis viņu ticība (sev, elkam, dzidniekam), bet gan Dievs, tikai rezultātā pateicība netiek Viņam.
... Kristietis tic Dievam un debesu valstībai un visas pārējās lietas viņam/-ai tiek piemestas klāt. Ļoti kaut ko vēloties un lūdzot, kristietis paļaujas uz Dieva prātu. Respektīvi, piemērā par darbu un dziedināšanu, es varu būt pārliecināta, ka piesakoties amatam es to varu pildīt, jo man ir visi nepieciešamie nosacījumi, bet tas vai es šo amatu dabūšu tik un tā būs Dieva prāts, jo tikai viņš zina nākotni. Varbūt mani gaida kaut kas tāds, kas manu spēju darbu pildīt ierobežos, vai būs cits vēl piemērotāks. Tā kā rezultātā visam galā ir ticība Dievam, ka Viņš ir darītājs. Nu tas taču ir psalmos rakstīts (pārfrāzēju) velti sargi sargā pilsētu, ja pats Kungs nestāv par to nomodā vai velti namdari namu ceļ, ja pats Kungs to neuzceļ”. Masikam tas nav arguments, bet Donachkai taču ir, vai ne?
Tā kā mūžīgais ir diezgan saistīts ar ikdienišķo ticību. Kā gan citādi?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 11:08:29
Kopumā cilvēki ir palikuši labāki. Piem, verdzības vairs nav, un mums to arī nevajag.

http://www.geocities.com/Paris/Arc/6990/society.htm

Piemēram, zāles dažādu garīgu slimību ārstēšanai. [...]

Par kādu cenu?

Jums jau tāpat neizdodās. Viss atkal pārceļās uz pēcnāves dzīvi, kur cilvēku salabos un visu ļauno izdzēsīs ārā. Šajā dzīvē progresa nav, jo tad kristīgās valstīs būtu mazāk noziegumu.

Tātad kā zāles un sociālais progress, tā ateisti. Kā noziedzība, tā kristieši
A bik pastāsti - kurās īsit valstīs ir tā ūberkrutā medicīna, psiholoģija, verdzības un cilvēku pazemojošas izmantošanas atcelšana? Āfrikā, Ķīnā, Korejā, Irānā?

Vakar, ja skatījies ziņas! Vispār saskumu par Eiropas liekulību!

Bilde sviestam - Cilvēki LV aicina biznesmeņus boikotēt Ķīnas preces, jo tur tiek pārkāptas cilvēktiesības! Ko atbild biznesmeņi un pat kaut kādi valsts ierēdņi - Nē nevaram šādu boikotu izveikt, jo tad mums preces būs jāiepērk / jāražo ES, bet tas būs 3x dārgāk. A kāpēc tad Eiropā tas ir 3x dārgāk - pareizi, jo te ievēro cilvēktiesības, un cilvēki pieprasa sev tiesības uz dzīvi normālu etc, kas, loģiski, sadārdzina preču ražošanu. Bet Ķīna var atļauties ražot lēti, jo tur cilvēktiesības neievēro. Sanāk nedaudz liekulība - Eiropa var ATĻAUTIES savas cilvēktiesīabs realizēt, jo kaut kur citur - Ķīnā, par eiropas labklājību maxā bērni un sievietes kas strādā smagu darbu daudzas stundas, kur viņiem vienīgās tiesības ir nomirt kad vēlās, un viss...
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.06.03 11:09:22
Mulders Pagaidām mēs varam tikai teikt to, ka "novērotājs" atsevišķos gadījumos ietekmē novērojamā objekta "uzvedību." Vismaz tā izliekas pašam novērotājam.
Donachka
# Iesūtīts: 2008.06.03 11:11:45
Rausītis
Masikam tas nav arguments, bet Donachkai taču ir, vai ne?
Es jau 15x esmu sheit teikusi, ka daavanu var lietot arii nepaziistot daavanas deveeju, taa kaa nevajag atkartoties. Un ta ir vieniigaa atshkjiriiba, ka es nedaudz paziistu davanu deveeju, bet masiks noliedz, ka tads vispar ir. Bet daavana ir gan man, gan vinjam.
Zini, ko es vel esmu noverojusi pie kristieshiem. Vinjiem ljoti patiik novelt vainu uz Dievu. Es neesmu iznjeemums

Ctulhu
Lasi Biibeli tad uzzinaasi, ko dievs domaa par ljaunumu. Un tas ljoti buutiski atshkjiras no taa, ko cilveeks uzskata par ljaunumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.06.03 11:12:40
Mulders Pagaidām mēs varam tikai teikt to, ka "novērotājs" atsevišķos gadījumos ietekmē novērojamā objekta "uzvedību." Vismaz tā izliekas pašam novērotājam.

Nu nenovērojot jau near konstatēt...

Nu bet ar šo "atsevišķos gadījumos" Fizika jau reiz sabrauca auzās... kad 19 gadsimtā tak vīreļi teicās - nu sjo, viss ir zināms, tik pāris dīvainības, kas atsevišķos gadījumos pārādās, jāizskaidro un varēsim fiziķus pārkvalificēt par lauksaimniekiem
A kas iznāca... no tiem "pāris atsevišķajiem gadījumiem" izauga tādas divas lielas sēnes - Relativitātes un Kvantu fizika

Nedomāju, ka tuvākā laikā Fiziķiem draud šampānieti dzert... vēl ilgi būs jākaujās ar šo Realitāti un Apziņas fenomenu neizdosies noignorēt... nāxies to reiz skaidrot un pētīt pa riktīgam! Pagaidām gan ap to sanāk staigāt kā ap karstu kartupeli, jo kāmēr nav kāds konkrēts miets iedzīts, tikmēr par šo var izteikties visi... un starp šiem VISI domājams ka 90% ir šarlatāni... bet nevar jau šos no galda dzīt prom, ja pats nevari sviestmaizi piedāvāt!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 14 . 15 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 22422