atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mūsu attiecībām ar tautiešiem ārzemēs islāms tautiešu vidū, gan ārzemēs, gan Latvijā
Voldemārs
Iesūtīts: 2008.03.14 21:35:30
Šo varētu par pārdomu diskusiju nodēvēt.
Domāju, lielākai daļai nav nekāds noslēpums, ka islāms strauji pieņemas spēkā un izplatībā.
Ko darīt kristiešiem/luterāņiem? [Nedomāju, vai šeit esošie neticīgie komentētāji kaut ko nopientu varēs līdzdalīt atbildē par to, lai gan pieļauju, ka atkal tiks krietni sa-oftopikots ] Ceru, kristiešiem gan būs kas sakāms.
Īstenībā, manuprāt, ja mums [kristiešiem/luterāņiem] vēl nav nekas sakāms, tad ir žēl, jo atbildes jau tagad ir nepieciešamas tiem, kas veic aktīvu islāma propogandu un gūst panākumus šajā "misijā".
Tātad, vēlētos ierosināt padomāt, ko katrs kristietis varētu atbildēt cilvēkam, kurš uzdod jautājumu par izvēli - kristietība vai islāms?
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 38 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.07.27 13:09:21
Mulders
A Dievs tādus sliktus kodus neraksta. Incognito kaut kad pamēģinās citus variantus, jo nejutīsies laimīgs.
Bet, ja jutīsies laimīgs, tad - kādas problēmas?

i=0
while i<10 do {
do_some_stuff
}
Es droshi varu teikt, ka cikls ir muuzhiigs!


do_some_stuff:
break;



Izeja ir vienmēr!
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.27 13:32:43
EzītisMiglā
Izeja ir vienmēr!
Klau, labāk pastāsti aņuku par to, ka vienmēr ir divas izejas (esmu aizmirsusi)!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.27 13:35:32
A Dievs tādus sliktus kodus neraksta. Incognito kaut kad pamēģinās citus variantus, jo nejutīsies laimīgs.
Bet, ja jutīsies laimīgs, tad - kādas problēmas?


Redzi... te tas prikols!

Incognito
a) Nejūtas laimīgs, jeb tā teikt - ar pakaļu jūt, ka kaut kas nav kārtībā
b) Nemēģina citus variantus, bet gan attaisno esošo situāciju tādā veidā, lai sev iestāstītu, ka ir OK... No sērijas, tāpat visi viens otram te rada ciešanas, tāpat šai pasaulē ciešanas ir norma... nu tad jutīšos laimīgs ar to, kas ir!

Tā ir tāda surogātlaime! Pietam, šitam prikolam ir tendence nevis samazināties, bet palielināties... Tāpat kā cilvēki, kad viņi veikalā nopērk kādu crapu par lielu naudu, viņi tak neiet un nestāsta kamiņam, ai baigais fufels sanācis... bet cenšās gan sev gan citiem attaisnot un iestāstīt, ka tas craps ir kaut kas labs, ja jau tik daudz maxā!
Un ar laiku viņš patiešām kļūst pārliecināts un sevi pārliecina, ka carps ir foršs... un jutīsies dikti apvainots, pazemots un nelaimīgs, ja kāds viņam taktiski norādīs, ka viņš crapu ir nopircis, bet blakus bodē ir daudz labāka manta tāda pati par zemāku cenu!

Šī pārliecība - es nekļūdos - ir tā, kas dvēseli kolapsē bezizejā!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.27 14:08:39
Ctulhu, tas labi, tad tev vēl ir cerība izrauties
Tev kolapss ir citās vietās... tur kur tu nespēj savu teoriju savilkt galus kopā, tur tu vienalga ievelc sci-fi elementus, kā skaidrojumu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.27 15:34:39
Mulders
Incognito velk uz budistu.
Tātad, viņam ir ceļš, kā iziet no ciešanu pilnās pasaules.
Incognito nesaka, ka vienmēr te paliks un nekur nevar izrauties ārā, viņš tikai pasaka, ka šī pasaule ir ciešanu pēc dabas.
Tak to pašu saka kristieši par šo pasauli.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.27 15:56:52
EM, okey... taču Incognito ceļš ir narkomāna ceļs, aizliet savu apziņu ar alternatīvo domāšanu tik tālu, ka esošā pasaule vairs nav aktuāla Tas ir galvassāpju ārstēšana ar giljotīnu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.27 16:11:45
Mulders
Budisma ceļš nav narkomānijas ceļš.
Esošā pasaule vienmēr būs aktuāla, lielākā vai mazākā mērā.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.27 16:14:50
EzitisMiglaa...

Nu cik esmu sapratis no Budisma, tad peec buutiibas taa piegaajiens ir ieveert pirxtu durviis, lai zobs nesaapeetu! Un tad kad speej taa ieveert, ka patieshaam nejuuti zobu saapes, tad esi Apgaismiibu sasniedzis!

Sorry, ka mazliet vulgaari!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.27 16:20:34
Mulders
Manuprāt, nepareizi par budismu. Tur vienas ciešanas neizdzen ar citām, bet cenšas atbrīvoties no ciešanām, un arī citus atbrīvot.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.27 16:53:55
Manuprāt, nepareizi par budismu. Tur vienas ciešanas neizdzen ar citām, bet cenšas atbrīvoties no ciešanām, un arī citus atbrīvot.

Pag nu Cieshanas ir subjektiiva paraadiiba... Es cieshu, saap zobs. Iedzeeru Narkotikas - Zobs nesaap + kraasainas multenes -> Necieshu!

Budists savukaart nu noved sevi alterantiivaa apzinjas staavoklii, ka vairs neciesh... Jeb nejuut, ka ciesh... kas faktiski ir viens un tas pats Budistam!

Jo buutiibaa... tu nevari pat defineet ljaunumu un cieshanas bez absoluuti labaa refernta... Jo kas Budistam ir NECieshanas, tas varbuut kaadam ir Cieshanas! Un otraadi... es necieshu necieshu, kaameer atnaak Budists un neieboree man, ka iisteniibaa es cieshu, tikai to nezinu

Budisms nerisina objektiivas probleemas pasaulee, bet subjektiivas probleemas pasaules uztveree! Ja tu ciet skatoties uz to, kaa kaadam saap, tad savas cieshanas var izbeigt ar to, ka ieboree sev, ka tam otram taas saapes ir shiis dziives uzliktaas vajadziigaas paarbaudes, karmiskaas sekas, un iisteniibaa vinjsh var buut laimiigs, ka ciesh, jo nu vinjam ir iespeeja savai dveeselei pielikt klaat kaadu labu iipashiibu... viss tu vairs neciet, un otrs arii neciesh! Tik vajag pamediteet par sho pietiekoshi ilgi, lai taa chuxtoshaa balstinja - Ej un paliidzi vinjam - apklust!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.27 17:01:44
Mulders
Ja tu ciet skatoties uz to, kaa kaadam saap, tad savas cieshanas var izbeigt ar to, ka ieboree sev, ka tam otram taas saapes ir shiis dziives uzliktaas vajadziigaas paarbaudes, karmiskaas sekas
Un kristietis ieborē sev, ka tās ciešanas ir par kādu tur citu cilvēku nodarīto? Kurā gadījumā labāka jušanās - kas ciet, jo pats esi vainīgs, vai arī kad ciet, jo vainīgs kāds cits?
Kur tu tādu budisma mācību esi dzirdējis? Vai zini, kas tie tādi ir - boddhisatvas?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.27 17:09:27
Un kristietis ieborē sev, ka tās ciešanas ir par kādu tur citu cilvēku nodarīto? Kurā gadījumā labāka jušanās - kas ciet, jo pats esi vainīgs, vai arī kad ciet, jo vainīgs kāds cits?

Cilveeks vienmer ciesh vai nu savas vai citu vainas deelj. Tikai Kristiesha gadiijumaa tas nav iemesls, lai aizmirstu, bet tieshi otraadi - ceelonis tam, lai riikotos, lai paliidzeetu... Kristietiiba neizbeidz cieshanas iestaastot, ka taa nav mana dariishana, ka cieshanas nemaz nav... Cieshanas IR un ir objektiivas, ljaunums IR objektiivs un iists... neatkariigi no taa kaadaa apzinjas staavoklii kursh atrodas! Pat ja visa pasaule dziivotu narkotisko vielu reibumaa un visi 100% buutu "laimiigi" un neviens neciestu, visi priecaatos... vienalga pasaulee buutu ljaunums, jo Kristieshiem ir aarpus pasaules un aarpus cilveeka esoshs absoluuts atskaites punkts - Dievs - saskanjaa ar kuru tad novirzes ir ljaunums, bet saskanja ir labais! Taadeejaadi, nekaads cilveeku subjektiivaa paarlieciiba nespeej ljaunumu padariit par neesoshu, jeb padariit to par kaut ko labu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.27 17:21:32
Mulders
Tikai Kristiesha gadiijumaa tas nav iemesls, lai aizmirstu, bet tieshi otraadi - ceelonis tam, lai riikotos, lai paliidzeetu...
Nu, un kas tad liek bodhisatvām nākt un palīdzēt? Kas, viņi nav budisti?

Kristietiiba neizbeidz cieshanas iestaastot, ka taa nav mana dariishana, ka cieshanas nemaz nav...
Varbūt, ka tavs salmu budisms tā arī dara, bet reālais tā nedara.
incognito
# Labojis incognito: 2009.07.30 21:19:11
EzītisMiglā
Nu, un kas tad liek bodhisatvām nākt un palīdzēt? Kas, viņi nav budisti?

Man liekas, atšķirība starp kristiešu un budistu labdarību ir tajā, ka kristieši uzskata, ka debesu valstības rašanās cilvēkā ir Dieva darbs, bet budisti uzskata, ka apgaismības sasniegšana ir process, kur pašam cilvēkam liels darbs jāiegulda, lai arī kvalficēta palīdzība ir ļoti nozīmīga. Bodisatvas ideāls paredz sniegt cilvēkiem (un ne tikai cilvēkiem) šādu palīdzību, bet lai spētu to izdarīt, bodisatvam pašam ir jābūt šo ceļu izgājušam.
Un tad lūk - ja kristietis grib cilvēkiem palīdzēt, viņš nodarbojas ar labdarību (jo garīgās lietas ir Dieva pārziņā), ja budists grib cilvēkiem palīdzēt, viņš nodarbojas ar pašpilnveidi, cenšoties kļūt par budu - lai būtu spējīgs citiem patiešām palīdzēt.

Kristietiiba neizbeidz cieshanas iestaastot, ka taa nav mana dariishana, ka cieshanas nemaz nav...
Ja runā par budisma attieksmi pret ciešanu problēmu, tad, cik es saprotu, ciešanas tiek uzskatītas par neatņemamu samsāriskas eksistences komponentu. Bet no ciešanām iespējams atbrīvoties. Ko īsti nozīmē šī atbrīvošanās, par to dažādās budisma skolās ir dažādi uzskati. Esmu sastapis viedokli, ka nirvāna nozīmē personības izdzišanu, bet manuprāt tas ir maldīgs uzskats. Samsāru rada naids, neziņa un pieķeršanās, ja personība no tā atbrīvojas, tas jau nenozīmē, ka tā izdziest.
Visādā ziņā Muldera uzskats, ka atbrīvošanās no ciešanām nozīmē iestāstit sev, ka tu vairs neciet, nav universāli budistisks, lai arī šāda tipa metodes - rezultāta pieņemšanu par ceļu - var tikt izmantotas tantriskajā budismā. Jocīgi, bet man vienmēr ir licies, ka tā ir arī kristietības īpatnība. Vai tad arī kristietībā nav tā, ka ja kāds tic [ka ir pestīts], tad tas arī top pestīts?
tejmenis [78.84.206.23]
# Iesūtīts: 2009.08.27 02:49:47
šo piekdien 28 augustā pulkst.18.00 Cafe An Noor pagrabstāvā (Kalēju 52)notiks 2 lekcijas (2 x 45.min)visiem interesentiem ( nemuslimiem ) ,lai iegūtu ieskatu par Isāma reliģiju.
1 lekciju par Islāma pamatnostādnem lasīs brālis Salmans Medinas Islāma universitātes students un otru-"Jēzus -Islāma pravietis",brālis Umars bijušais students
pēc lekcijām būs iespēja uzdot savus jautājumus.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.27 16:09:33
tejmenis [78.84.206.23]
Bešķiņ pamelosiet par Jēzu. Tur jau ir tas āķis, ka islamisti kristiešu vidē spēlē netīri. Izplata melus par Jēzu Kristu. Kur ir musulmaņu zemē kāda kristiešu lekcija - meli par Muhamedu?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.27 16:38:31
Ctulhu
Šodiem pa Cēsīm viena dāmīte brida islamistu tērpā. Viens bērns melns , otrs balts. Baltais runāja latviski. Cerēsim , ka viņai vienu dienu nenāksies šķirties no saviem bērniem . Kā var runāt par Dievu , bet mātei elementāri atņemt bērnus un aiztīties pie pārējām sievām uz persiju....
CorsicA [81.198.33.38]
# Iesūtīts: 2009.08.27 16:51:26
Ctulhu VD daļa notikumu Korānā ir pārstāstīti pa svojemu, tāpat kā daļas JD notikumu, kas saistīti ar JK ....
CorsicA [81.198.33.38]
# Iesūtīts: 2009.08.27 16:54:39
Ctulhu Ar Korānu bija tāpat kā JD vai VD, kad veidoja kanonu - cirkulēja dažādas Korāna versijas, nevajadzīgo delitēja, atstāja to, kas labi skaidroja attiecības ar jūdaistiem un kristiešiem
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.27 21:48:02
Ctulhu
Protams , ka islamistiem nav . Sieviete nav nekas. Kalpone ...
<< 1 ... 27 . 28 . 29 . 30 . 31 . 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 ... 38 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 16 , pavisam kopa bijuši: 7348