atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Vīriešu atbildība
Sieviete
Iesūtīts: 2007.10.27 18:21:09
Pārsvarā vīrieši (vairāki ateisti) citās tēmās jau labu brīdi diskutē gan par abortiem, gan dzemdību sāpēm, gan par sievietes (topošās mātes) tiesībām izlemt sava nedzimušā bērna likteni. Vai nevajadzētu pārrunāt vīriešu atbildību gan par sava dzimušā, gan nedzimušā bērna likteni?
Par vīrieša kā ģimenes galvas atbildību pret savu sievu un bērniem? Par daudzajām vientuļajām mātēm, kas vienas audzina savus bērnus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
AutorsZiņas teksts
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.02.16 11:36:35
Mulders

varbūt es esmu pirmā, kas TEV to pateikusi, bet es toč es neesmu vienīgā sieviete LV... man liekas, ka tādu kā es ir vairāk, nek;ā tevis pieminēto....
ak jā Solveigai taisnība...
1 pirmā bērnu ierauga vecmāte
2 ne visi papuči to procesu spēj izturēt procesu dzemdības
3 jā es gribu būt tā, kas pirmā ierauga savu bērnu... nu Ok man nav pretenzijas lai uz to brīdi tai telpā ielaiž arī bērna tēvu
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.16 13:30:19
sica, es tak nesaku ka tā ir jādara visiem vai nav jādara visiem!

Kad jūs visas būsiet dzemdējušas, tad arī tā pa īstam tas viedoklis tikai izveidosies... Nebūs jums visu laiku vecmāte vai māsiņa blakus lai palīdzētu sāpēs, lai mierinātu, galu galā - lai pieskatītu... Ja tu sevi uzskati par tik stipru un varošu, ka vari būt viena dzemdībās... Respekts! Bet tāpat Latvijā ir daudz sievietes, kam gribās lai vīrs ir blakus un palīdz! Kā arī psiholoģiski, kad esi pats bijis savu bērnu dzemdībās, tas rada neatkārtojamu saikni gan ar māmiņu gan ar bērniņu!
Protams, ja vīrs to nevar turēt un ģībst nost, nu nevajag mocīt tād šamo!
rainars
# Iesūtīts: 2009.02.16 13:40:17
Dona Eriksone tas jau tad kad ko par daudz ierauga.Laikam japaiet kamēr viss nostājas vietā un te nu bez Dieva palīdzības ir kā ir.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2009.02.16 14:20:25
Džamšuds

Abet VISUS večus jau nemaz nelaiž pie dzemdībām!!!

98. gadā, vismaz man, kad piedzima otrais puika, nebija nekadi kursi ,video, utt. Ja vīrs pateica, ka viņš vēlas piedalīties dzemdībās, tad tas arī tika akceptēts.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.16 14:34:24
Džamšudam ir taisnība tajā, ka Vīra klātbūtne stipri palielina apkārtesošo māsiņu un vecmāšu respektu un viņas neatļaujas laist luni! Kā arī vīrs ir tas tilts, kurš tomēr ir dzirdams sāpēs, kad vecmāte koriģē... jo sievietes mēdz nedzirdēt ko vecmāte saka, tad nu vīra balsi gan viņas dzird, kā arī Vīrs ir kaut kas uz ko koncentrēties un vīrs var ar vārdiem vien palīdzēt gan koncentrēties, gan neatlaist etc. Nerunāsim jau par tīri praktiskām lietām, kā masēt muguru, atbalsta punkts, kāds uz kuru izlamāties, kad sāpes iet pāri spēkiem... Var palīdzēt vecmātei... Un... eee... faktiski vienīgais kurš pa visu jezgu var peifixēt bērniņa piedzimšanas laiku precīzu!
Solveiga neielog. [89.254.131.192]
# Iesūtīts: 2009.02.16 14:57:19
Mulders
Kad jūs visas būsiet dzemdējušas
Es Tev ieteiktu uz to īpaši necerēt
Princis B.
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:01:58
Solveiga neielog. [89.254.131.192]
vismaz pacenties!!!!
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:06:30
Princis B.
Nu nezinu, es vismaz esmu spērusi pirmo soli uz bērnradīšanas riskantās taciņas, proti, izgājusi pie vīra...
Savukārt Tu pat neesi apsievojies.
Uz kāda tāda pamata Tu man dod norādījumus?
Sievai jau pirmkārt vīrs būtu jāklausa (cerams, ka vīrs neteiks ko pretēju tam, ko Dievs), tad varētu būt runa par draudzes mācītāju, tad par nozares ekspertu... (varbūt otrādi).
Kurā kategorijā Tu sevi varētu ierindot?
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:11:07
Princis B.
Eksperts, mīlulīt, parasti ir ar kaut kādu papīrīti - diplomu, sertifikātu, licenci.
Kas attiecas uz Tavām teorētiskajām un praktiskajām zināšanām ginekoloģijā un dzemdniecībā, atļaušos apšaubīt, ka tās varētu būt pietiekamā kvantumā, lai Tu tiktu atzīts.
Starp citu, kāpēc neatzīts? Esi pretendējis un tapis noraidīts vai tikai iztēlojies, ka esi? Tikpat labi es esmu neatzīta balerīna
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:22:26
Džamšuds
Parasti jau laulāto kopdzīves ietvaros ietilpst arī intīmā tuvība.
Brīnums gan no manis cītīgi pieprasa rezultātus, es tik nevaru apjēgt, kālabad...
Princis B.
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:30:43
Dona Eriksone
kā viņiem veicās?
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:34:58
Dona Eriksone
lai uz tevi skatoties veel dziljaak apzinaatos savu traagjisko likteni
Nu bet viņš jau mani nekad nav redzējis un, iespējams, arī neredzēs. Turklāt var taču skatīties uz citām precētām, bet ar bērniem - domā, tas viņam nešķitīs gana traģiski?
Princis B.
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:39:36
laikam tie jaunieši bija skaisti un svēti, bet negribēja konvertēties un RKB, kur varētu stāties klosterī!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.02.16 15:46:35
Mulders
jautājums bija Mulder konkrēts - kur rāvi to infu ko apgalvo. tev patīk no citiem prasīt konkrētus avotus es arī gribu konkrētus avotus... vo gribu, lai atvičaj za svaji slova

a manas vēlmes uz tevi neattiecas.... vnk es neticu taviem vārdiem, ka to vēlas lielāk`a daļa LV sieviešu un ka uz to gatavi viņu vīru. realitātē LV sievietes vēlas ķeizaru a ķeizarā vīram piedalīties neļauj....(protams, atkarīgs no slimnīcas un ārsta) un šī mana zajava ir tikpat pamatota kā tavējā - pēc interneta materi;āliem un citu cilvēku teiktā
filologs [87.110.10.142]
# Iesūtīts: 2009.02.16 17:14:19
sicilia : realitātē LV sievietes vēlas ķeizaru

No kurienes šāds apgalvojums?.. Es domāju, ka daudzas LV sievietes ir pietiekami izglītotas, lai zinātu par ķeizara negatīvajiem aspektiem un ka bez nepieciešamības to nevajag taisīt.. (Turklāt - kurai sievietei gan patīk rētas uz sava ķermeņa?..)

Kas attiecas uz vīriem dzemdībās - piekrītu Mulderam, ka tas palielina vecmāšu un medmāsu respektu pret sievieti. (Tas pats ir ar bērnu ārstiem - lielāks respekts ir, ja līdzi iet arī tētis, tad laipnāka attieksme un kvalitatīvāka palīdzība ir garantēta..) Tāda nu ir tā mūsu pēcpadomju realitāte. Rietumos tas varbūt arī nav aktuāli.
filologs [87.110.10.142]
# Iesūtīts: 2009.02.16 17:23:52
Dona Eriksone , jā, es zinu, ka mūsdienās rētas pēc ķeizara ir daudz mazākas nekā kādreiz (jo padomjlaikos vēders esot griezts vertikāli, šķērsām audiem, bet mūsdienās - horizontāli). Šis, protams, nav speciālista viedoklis, bet gan dažādi lasīti un dzirdēti speciālistu viedokļi manā pārstāstā, bet man nav iemesla tiem neticēt..
Dzemdības ir dabiskas un pēc tām dabiski notiek arī viss pārējais, piena veidošanās utt., bet ķeizargrieziens tomēr nav dabisks, pēc tā mēdzot būt arī problēmas ar citiem procesiem. Turklāt ķeizargriezienā dzimušie bērni, tā kā nav piedzīvojuši dabisko dzemdību fizisko piepūli un stresu, bērnībā esot ļoti nemierīgi un nevaldāmi, jo viņiem šīs emocijas tomēr esot vajadzīgas..
Solveiga neielog. [89.254.131.192]
# Iesūtīts: 2009.02.16 17:28:55
filologs [87.110.10.142]
Turklāt ķeizargriezienā dzimušie bērni, tā kā nav piedzīvojuši dabisko dzemdību fizisko piepūli un stresu, bērnībā esot ļoti nemierīgi un nevaldāmi
Nebiju nemaz Izcili mierīga un ļoti pašsavaldīga, ja kas.
filologs [87.110.10.142]
# Iesūtīts: 2009.02.16 17:31:02
Katram likumam ir izņēmumi!
filologs [87.110.10.142]
# Iesūtīts: 2009.02.16 17:35:50
Visādi var būt. Bet tomēr man nav skaidrs - kāds pamats apgalvot, ka bezmaz vai visas "LV sievietes grib ķeizaru"?.. Un es domāju, kāda gan vajadzība ir pieprasīt ķeizaru (bez medicīniska iemesla), ja mūsdienās taču ir pieejama anestēzija dzemdībās, ko vairums sieviešu arī zina un izmanto?...
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.02.16 17:43:06
filologs [87.110.10.142]
Atzīšos briesmīgā, kā lai to pasaka, bezgaumībā, vai. Es šad tad ielūkojos calis.lv. Tur ķeizaru un dabisko dzemdību aizstāves ir aptuveni puse uz pusi. Lai lieta kļūtu vēl objektīvāka, var paskatīt katra mēneša dzemdību statistiku (dati par vidēji 80 sievietēm ik mēnesi). Aptuveni 1/3 ķeizaru. Domā, visām bija medicīniskas indikācijas?
P.S. Īpaši tizls bija pirmais ķeizarotais - imperators Cēzars
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 32 , pavisam kopa bijuši: 19992